Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

    Ето още някои предложения от нашия клуб за промяна на правилника:
    1. Всички промени на регламенти, часови графици и други решения на организатора задължително да се обявяват писменно с бюлетин на предварително обявено място.
    2. Закъсненията на старта да се наказват с 15мин. (както при междинен старт) и състезателя да се пуска при първата възможна дупка, а не да пречи на стартирането на другите състезатели.
    3. Всички налагани наказания извън правилника да се обявяват минимум един ден предварително.
    4. Да се въведе срок за отговор на контестация (например 2 часа).
    5. Да се въведе като задължително ползването на GPS и се изисква от всеки екипаж трак, който се ползва като средство за решаване на спорни ситуации, движение с ограничения в скороста и минаване през условни точки (виртуални CP). Непредаването на трак или частичен такъв се наказва автоматично.
    6. Предлагаме създаването на собствен екип за времеизмерване, който да е един за всички състезания.

    тези предложения , както и тези направени преди една година почти бяха направени на събиране на клуба на 25.09.2007г.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...186#post216186

    Коментар


    • #77
      До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

      Дългоочакваното събиране на представителите на оффроуд клубовете и членове на БОС се състоя в уречения час и на уреченото място !
      Присъстваха следните представители:
      Александър Ковачев- председател на БОС
      Янчо Терзиев - член на БОС
      Тодор Христов - член на БОС
      Останалите членове Десислав Славчев, Светльо Дойчинов, Пламен Тенев и Кирил Панайотов не присъстваха и бяха упълномощили Александър Ковачев за представителство.
      От клубовете присъстваха Иван Маринов- "АМСК 4х4 София" и " Си енд Сис Рейсинг", Веселин Петков и Венелин Градев - "Оффроуд клуб Варна" и Християн Пашков "Клуб 4х4 Варна".
      Обсъдени бяха следните предложения за сезон 2008:
      Избиране на нови членове и ръководство за 2008 г. Предложенията бяха следните:
      Председател- Янчо Терзиев и Вера Лагадова.
      зам.председатели - Вера Лагадова и Иво Върбанов
      Председател техническа комисия- Александър Ковачев
      Председател съдийска комисия- Веселин Петков
      Председател комисия жалби и контестации- Десислав Славчев
      Тодор Христов- пресс аташе
      Семко Семков-член
      Кирил Панайотов-член

      Предложения за провеждане на Шампионат 2008 и промени в настоящия правилник:
      1.Въвеждане на клас " Хоби"
      2.Избиране на контролен орган за контрол на организаторите.
      3.Използване на GPS за контрол по трасето.
      4.Определяне на адрес за кореспонденция- София ул."Орфей" 18
      5.Въвеждане на бюлетини при брифингите за инфо на участниците.
      6.Строго определяне на местата за реклама по машините за целия Шампионат.
      7.Общ съдийски екип за всички състезания.
      8.Изваждане от шампионата на клас "Хоби" на двете големи състезания - "Балкан Оффроуд Рали" и "Адвенчър България"
      9.При неизваждане на състезанията, коефициента им да бъде 1 с цел изравняване шансовете за класиране в Шампионата.
      10.Организаторите на състезания да не участват в точкуването на Националния Шампионат.
      11.Критерии за избиране и одобряване на организатор .
      12.Новите организатори да направят пробни състезания извън Шампионата.При доказване и спряване, кръгът влиза в Шампионата.
      13.За да влязат в Календара на Шампионата, то трябва да има минимум един от организаторите от БОС за контрол и наблюдение.
      14.Премахване на точковата система и въвеждане на общо време за състезанието.
      15.Предложения за календар на Шампионат 2008
      Троян Трофи - 01.-03.03.2008
      Грация и Мощ- 07-09.03.2008
      Балкан Оффроуд Рали 26.04-03.05.2008
      Варна Трофи- 06-08.06.2008
      Адвенчър България 02-10.08.2008
      Габрово-Стара Загора - 06-09.09.2008
      Бистрица - 02.-05.10.2008
      София Трофи 30.10-02.11.2008
      Гореизброените предложения ще бъдат гласувани на сбирка на БОС на 24.10.2008.
      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-09-07, 17:22.

      Коментар


      • #78
        До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

        Уважаеми офроудери,

        Правя това изявление в качеството си на председател на комисия "ОФРОУД" към
        Българската Федерация по Автомобилен Спорт, организатор на Националния
        шампионат по офроуд и като председател на Българския Офроуд Съюз.

        Днес лично присъствах на националната сбирка на представителите на офроуд
        клубовете в България, организирана от г-н Тодор Христов в Старозагорските
        Бани.

        Предложените за обсъждане въпроси от дневния ред, обявени в интернет форума
        OFFRoad-Bulgaria.com на 27.08.2007 са достатъчно важни, за да взема
        отношение и да внеса яснота по темата за състезателния офроуд в България.

        Срещата продължи точно седем часа. За това време бяха обсъдени много теми,
        като всеки от делегатите направи своите изказвания, съдържащи не само
        предложения, а и редица въпроси. Изслушах всички присъстващи, водих си
        подробни записки и накрая бях поканен да направя изказване. Отговорих на
        въпросите най-изчерпателно и разясних всичко относно офроуда като
        състезателен елемент. В допълнение на това нотирах всички предложения за
        промени и подобрения в спорта, дадени от делегатите като ги уверих, че те ще
        бъдат обсъдени и гласувани на предстоящата сбирка на БОС на 24.10.2007 в
        Пловдив.
        На тази сбирка ще бъдат гласувани календарът на шампионата за 2008 година,
        приемането на нови членове, създаването на нов тип "хоби" клас, новите мерки
        за безопасност както и редица други важни въпроси, касаещи развитието на
        състезателния офроуд.

        С разочарование заявявам, че г-н Тодор Христов, с публикуването на
        последното си изказване във форума не спазва договореностите постигнати на
        организираната от него самия среща, публикувайки предложения, дадени само от
        един клуб. По този начин той манипулира мнението на офроуд обществото и
        пренебрегва позицията на колегите си от БОС, позицията на и без това
        скромния брой делегати на националната сбирка и не на последно място
        авторитета на БФАС като генерален орган на автомобилния спорт в България.

        Уважаеми офроудери, аз самият съм дългогодишен състезател и един от
        основоположниците на офроуд спорта у нас. До болка познавам материята от
        всичките и аспекти и точно затова не мога да остана безразличен към такова
        поведение и отношение. Независимо от спортната злоба и мотивацията за победа
        в състезанията, офроуда остава бастион на доблест, джентълменство и мъжество
        и докато имам авторитет сред това общество и нося отговорности като
        председател ще отстоявам тази си позиция.
        Нося цялата отговорност за това мое изказване и заявявам, че няма да се
        впусна в безумен диспут във форума.

        С уважение Александър Ковачев

        Председател на комисия "ОФФРОУД" към БФАС и Председател на БОС

        Ето и една снимка от мен на въпросната среща, като оставям на вас да си
        направите изводи.

        Коментар


        • #79
          До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

          Първоначално публикуван от Александър Ковачев Преглед на мнение

          С разочарование заявявам, че г-н Тодор Христов, с публикуването на
          последното си изказване във форума не спазва договореностите постигнати на
          организираната от него самия среща, публикувайки предложения, дадени само от
          един клуб. По този начин той манипулира мнението на офроуд обществото и
          пренебрегва позицията на колегите си от БОС, позицията на и без това
          скромния брой делегати на националната сбирка и не на последно място
          авторитета на БФАС като генерален орган на автомобилния спорт в България.

          Предложенията са систематизирани и обобщени и бяха направени от следните клубове- "АМСК 4х4 София", "Си енд Сис Рейсинг"(чрез Иван Маринов-11+1 състезателя), "Оффроуд Клуб Варна"( чрез Веселин Петков и Венелин Градев-8 състезателя) и "4х4 Адвенчър" чрез Тодор Христов-6 състезателя).Просто това е протокола записан в моите и на Председателя бележки ! Учили са ме, че авторитета се гради, не се налага... А снимката е хубава и за да продължим с "доказателствата" , аз ще кача аудио-запис на сбирката на "БОС" преди предложената от мен среща ! По този начин може би Уважаемият оффроудър в България ще разбере къде са манипулациите и от кого...
          И да добавя ! Липсващите бяха упълномощили Председателя... !!!
          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-09-07, 23:07.

          Коментар


          • #80
            До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

            Първоначално публикуван от Александър Ковачев Преглед на мнение
            Уважаеми офроудери, аз самият съм дългогодишен състезател и един от
            основоположниците на офроуд спорта у нас. До болка познавам материята от
            всичките и аспекти и точно затова не мога да остана безразличен към такова
            поведение и отношение.
            Аз не съм основоположник на оффроуда в България(занимавам се от 2001 година с прекъсване 1.5 година и бях Шампион на България за 2002г. в екип с Александър Ковачев), но не се наложи да се представям на сбирката на хора, които се занимават с оффроуд от три години, даже и да е в стил "друсни полянка"... ?!?!?!?!?!?
            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-09-07, 23:22. Причина: Пропуск

            Коментар


            • #81
              До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

              Моля всички да ме извинят за отклонението в темата но тя е достатъчно важна за бъдещето на шампионата и офроуда като цяло и затова ще се опитам и аз да помогна доколкото имам възможност.

              Първо казвам добре дошъл на страниците на нашия портал на г-н. А. Ковачев, председател на БОС и доайен на офроуда у нас. Публичното излагане и защита на позиция е от изключителна важност за бъдещето на офроуда у нас.

              Във спора се ражда истината са казали древните и съм сигурен че колосите на офроуда у нас ще намерят правилното решение и България ще покаже че може да бъде водеща страна в Европа в този спорт. Нещо в което съм убеден имайки в предвид че нашите офроудери многократно са доказвали и то в неравностойна борба класата си на международни състезания.

              Понеже в такива случаи е много важно всички да помагат в името на общата цел призовавам всички участници тук да бъдат внимателни към дискусията, уважителни към другия, да помагат с всичко което могат и най-важното да не забравят че бъдещето на офроуда в България е най-важното. Достатъчно важно за да бъдат загърбени всякакви лични причини и субективни намерения.

              Това което аз мога да направя и което съм длъжен да сторя е:

              1. Ще създадем такава обстановка тук която да позволи максимално оперативно и удобно да се дискутират както служебни теми така и състезания, общо представяне, състезатели и организатори. Това означава че БОС може да разчита на пълно съдействие относно специализирани , закрити и открити форуми, модерация и всичко каквото е необходимо за отразяване и оперативна работа тук.

              2. Откривам специална рубрика която ще е посветена на всички които са организирали и участвали в офроуд състезания у нас. В тази връзка моля всеки който е участвал в състезание или е организирал такова да ми изпрати биографични данни, данни за участия, снимки и т.н. Така ще направим галерия - антология на този спорт у нас. Добре дошли са и разкази както и друга информация. Моля специално управителите на БОС за тяхното първо представяне.

              С уважение към усилията на БОС, клубове, организатори и участници!
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #82
                До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

                За мен тази среща беше много полезна, защото чух мнението на БОС против хоби класа, те чуха моето в негова подкрепа. Убеден съм, че някъде посредата ще се срещнем

                Много от предложенията, които отправи Иван Маринов са добри и трябва да бъдат сериозно обсъдени в БОС. Много от тях засягат отговорността на организаторите. и на състезателите също.
                Като първа среща от този тип беше добра и маного дълга. Много е важно този тип срещи да продължат, зашото истината е в дискусията и само така могат да се решат много от наболелите проблеми на офроуда в България.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #83
                  До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА УЧРЕДИТЕЛНО СЪБРАНИЕ !

                  Мисля,че и двете срещи бяха много ползотворни.Но нека не бързаме и да караме подред.
                  1.Уточняване на календар 2008 и приемане на нови членове на БОС-24 октомври
                  2.Отчетно -изборно събрание след края на шампионата.
                  3.Допълване и коригиране на правилника за сезон 2008.

                  Тук ще влязат всички нови предложения,което обаче не значи,че всички ще минат след гласуване.

                  Окончателните решения ще бъдат разпространени и публикувани.

                  Поздрави на всички,които желаят да има разбирателство и прогрес в оффроуда и нека малките спънки да не ни дразнят толкова.Макар,че "В спора се ражда истината"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X