Обява

Свий
Няма добавени обяви.

III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

    Натрупаха се много въпроси някои които касаят и мен и затова искам да отговоря на някои от тях и да изразя личното си мнение за състезанието.Относно стартовия списък за събота за експерт грешката е моя че не съм видял в програмата че са оставени големи интервали между класовете. Но стартовия списък беше публикуван тук в събота 28-04-18, 00:57 часа и беше залепен сутринта на таблото. Никой освен на Светльо на старта вече не му направи впечатление. Явно не го е погледнал въобще което си е негова грешка.Относно DNF на тези състезатели които са останали без бензин на презареждането, аз не можах да измисля начин по който да влезнат в класирането освен като DNF. Ако някой има разумно предложение да го каже. За мен разумното е било състезател който достигне до точката на зареждане, а бензина липсва да звъни на организатора и чака да се появи бензинажията, а времето за престой му се вади по GPS.Драмата с АТВ-та. Мислех че тази класическа измама да возиш GPS на другарчето е отшумяла, но явно не е. Това е достойно за дисквалификация.... Наказанието от 15мин на Христо Колев за лентата е прекалено. Но от друга страна всички претендирате че трябва да се спазват правилата. Явно истината е някъде по средата. Според мен трябва да се правят компромиси и от двете страни.След много добро състезание в Търново, отличното в Севлиево тук някои организаторски грешки и контузии на състезатели хвърлят сянка върху състезанието като цяло, въпреки че бяха хвърлени много усилия и средства.

    Коментар


    • #92
      От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

      Първоначално публикуван от vpantev Преглед на мнение
      Относно DNF на тези състезатели които са останали без бензин на презареждането, аз не можах да измисля начин по който да влезнат в класирането освен като DNF. Ако някой има разумно предложение да го каже. За мен разумното е било състезател който достигне до точката на зареждане, а бензина липсва да звъни на организатора и чака да се появи бензинажията, а времето за престой му се вади по GPS..
      Едно пояснение да вметна, това което предлагаш е ОК при 2 условия : 1. Организатора ако прави брифинг въобще да съобщи за подобна ситуация, това не беше казано като хипотеза и съгласете се че би звучало абсурдно на фона на изказванията че състезанията едва ли не стават професионални. Ако е нещо махленско иди дойди но в случая е пародийно..... 2. Бензина беше разположен на место на което няма обхват на ГСМ - и ако някой го оспори може да отиде да провери на место, аз носех М тел и Вивател....при опит да се свържа с някой ми беше казано от бащата на Краси да се преместя с 1.5км към селото и там се появява обхват ?!?!?!?!?!?!?!?!? Състезание ли правим или си звъним да се търсим?!?!?!?!? Организатора независимо от обстоятелствата трябва да осигури това за което е поел ангажимент. Ако не го направи да бъде глобяван или санкциониран! Защото тук не става дума за някаква пародия а уж се води кръг от шампионат по дяволите !!!! Спирам до тук защото си направих изводи за неща които няма да повторя....
      Който оцелее ще закусва!

      Коментар


      • #93
        От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

        Няма и дума от Организатора.Поне да каже едно извинявам се !

        Коментар


        • #94
          От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

          Организатора няма регистрация тук. За презареждането си е виновен със сигурност. Неточността на някои тракове според мен се дължи на стария ГПС с който са записани, което не пречи да се маркира по добре. Класирането на атв ще трябва да се разгледат тракове/наказания и да се вземе решение. ИМХО
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #95
            От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

            Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
            Организатора няма регистрация тук. За презареждането си е виновен със сигурност. Неточността на някои тракове според мен се дължи на стария ГПС с който са записани, което не пречи да се маркира по добре. Класирането на атв ще трябва да се разгледат тракове/наказания и да се вземе решение. ИМХО
            Организаторите !!!

            Коментар


            • #96
              От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Неточността на някои тракове според мен се дължи на стария ГПС с който са записани, което не пречи да се маркира по добре. ................ ИМХО
              Изобщо не си прав. И на новите показва по същия начин. Как нито една година траковете в Кърнаре не бяха точни? Според мен е умишлено.
              Диян Димитров

              Коментар


              • #97
                От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                Само чета,чета и се ядосвам но това ми идва в повече. Не ви ли е ясно,че това състезание е частно на хардрайдерс-уин бет? Те си го правят, карат си по траковете и затвореното трасе и естествено, че печелят, защото това им е замисъла. Още с пародията на лицензирането целта е да останат по-малко състезатели и да се отсеят тези,които им развалят класирането по места,като това момче,което победи Мишката на ендуро кроса в Севлиево.Траковете са умишлено направени така че да не са точни, и някъде да трябва да влезеш в гората,ама не знаеш точно къде,защото трака те праща в най-големия гъсталак,а точно на 30-40 метра,е трябвало да хванеш пътя,ама като не заеш се луташ и губиш време, докато не видиш някой просветен и знаещ карал вече по трасето как без колебание влиза смело в гората. А помните ли знаците с набучените бутилки?Таксата нарочно е по-висока,пак за да се отсеят бройки,че в края на сезона в генералното класиране да се похвалят като намбър оо-не.А помните ли едимоторс с раницата с гпсите?Тарикатлъците са измислени отдавна, а честните играчи са в ролята на балъците.
                [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
                [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

                Коментар


                • #98
                  От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                  Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                  Изобщо не си прав. И на новите показва по същия начин. Как нито една година траковете в Кърнаре не бяха точни? Според мен е умишлено.
                  Имах предвид, че на Пачароза му е стар ГПС-а с който е записвал.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #99
                    От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                    Имах предвид, че на Пачароза му е стар ГПС-а с който е записвал.[/QUOTE]Не му е стар 78 е , но е изял много "бой" , а и не се знае настройките му какви са . Старите ГПС-и пишат по добре от новите , казвам го от опит с 2бр. 60CSx , 1бр. 76CSx , 78 и 64 .

                    Коментар


                    • От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                      Първо да попитам г-н Джартов като какъв "търси сметка" и се явява съдник ? Състезател - не е. Семкаджия (публика) - не е. ЧСИ...? "Черна станция" ? "На гърнето - мерудията"... ?!? Отзад напред: 1.) Мисля, силно надценявате Пачароза в боравенето и разбиране работата на каквито и да е електронни устройства, та да съумее да направи заблуждаващи отклонения в трака ) . По-скоро причината е чисто техническа и организационна: - правене на трака назад във времето (неразлистени шубраки),- неизчистването му от грешките при правенето (тръгнал да чертае трак, видял че мястото не става, върнал се, ама отклонението останало...),- липса на "трасе координатор", който да прогони и изчисти от грешки трака преди самото състезание. /Трудно намираема личност, защото ако се цани за такъв после не би трябвало да кара, а всички свързани с организатора, искат да се бухат в камъните... Догодина обаче (ако изобщо има пак "Кърнаре" ) тази грешка ще бъде поправена! Тук е и единия от истинските гафове от състезанието - че класовете "хоби" и "жени" са минавали през Ж.П. линията! /Свързана с това е и вечната тема - "ваЩе 'ора, дето караха трака предварително....". Предложи ви се ВСЕКИ (!!!) да кара и запознае с трака преди състезанието, та да няма мрънкане - оревахте света. Сега - пак недоволни ... Е няя да стане така тая работа! Ама Бай Стоян си е виновен, щото е "мека Гана" и гледа, все да угоди на всеки... За в бъдеще ще се вземат корекции и в това направление. 2.) Мега - хипер - тъпотията дето се получи с презареждането ... Безспорна тъпня без уговорки! Но кажете какво да направи Пачо? Да убие брат си? Да го бичува вързан до кетъринга или да го разпънем на кръст (па що не - и двамата) на сянка под арката ... Сефте е (поне аз не помня друг такъв случай), дано се не повтаря и да е обица на ухото (включая и другите организатори) - да не се доверяват безрезервно на никого! 3.) Относно трудностите по трасето, "свърши ми водичката", "изпопреби за народа" и прочие.... Пичове (щото жените не са мръннали грам по отношение трудност и явно имат по-добра самооценка на възможностите си!) - в заглавието на състезанието и шампионата се мъдри едно "hard" , па и "extrem"... - никой не е длъжен да ви води за ръчичка, носи водичка, тика мотора и пр...! Нито пък да наглася трасетата според единици дето или са се надценили за големите карачи и са се бухнали в по-горния клас. Или не съумяват да си преценят възможностите и начина за преминаване на препятствията по затвореното (извън "късметлийските" инциденти, от който застраховка няма естественно) ! Единственото задължение, повтарям - ЗАДЪЛЖЕНИЕ на организатора (независимо на какво състезание в моторните спортове) за оказване помощ на състезател през време на състезанието е ако същият е в ситуация застрашаваща живота му (тежко нараняване)! Всичко друго (вадене на мотори и пр., прибиране на техника и хора до бивака и т.н.) се прави след приключване на мероприятието (затваряне на трасето). При това - ако е включено във правилника и поето като ангажимент от страна на организатора./в частност - преминаването "през рекичката" за Експерт и Про се оказа не е било инцидентно и измислено в последния момент (ако и не указано в трака), а предварително подготвено (с рампата). Проблема е че другаря Пачарозов поради особенната си черта - "вее му се перчема на бял кон" и неоткриваемостта му за част от състезанието вкара в леко объркване останалата част от организацията.../ В завършек - Кърнаре си е Кърнаре (състезанието де) и си го знаем всички:- лек към среден хаос,- бухане от камък в камък до припадане, - бермудският триъгълник (или "джунглата на изгубените") преди старт/финала (тая година барем това се пооблекчи),- тясно затворено трасе с препятствия понякога докарващи повръщане,- сране "на въздух" а понякога и с гледка ... ) /на затвореното/; Такова и ще си остане в общ план. Първо, щото такива са вижданията на Пачароза що е то хард ендуро (правилни в голямата си част!). Второ - щото на 80% го организира, вади парите и прави сам. Това е положението. Ако продължава и за напред като състезание... /ако Пачо не реши да си спести няколко хилядарки в организация, да пусне петнайсетината декара на затвореното да работят и да му носят пари вместо да седят с набучени гуми в тях и за капак - незаслужени плюнки от различен калибър (заслужените са си отделно, не тряя се спестяват и трябва да му се казват "право у очи") /.П.П.: Абре, какви гоФна бъркате в техническото обслужване на форума, та не излизат ни интервали в текста ни нищо ?!? То така - няма четене!
                      Последно редактирано от BulAf; 03-05-18, 11:09.

                      Коментар


                      • От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                        Първоначално публикуван от komarowski Преглед на мнение
                        Към [FONT=Calibri]Директора на състезанието г-н Тодор Христов !.... Подадена е контестация според правилника , а до колкото знам не е върнат отговор според правилника...Представител на журито е длъжен да информира подалия протеста/контестация завзетото решение в писмен вид, а ако обстоятелствата не позволяват, и в устен вид...
                        Има отговор в писмен вид, състезателят е запознат лично, в присъствието на Комисията, отказа да вземе или снима отговора и в момента се намира в архива на състезанието при Вальо Пантев !Смятам с този отговор, че въпроса с контестацията е приключен, решението е правилно, състезателя Христо Колев дойде да ми се извини, а след час подаде разрешената по правилник контестация и бяха спазени разпорежданията на Правилника за 2018-а !Състезателят Комаровски да се отнесе към Сдружението с предложение да променят правилника според личното му виждане за ленти и наказания !
                        Първоначално публикуван от komarowski Преглед на мнение
                        Няма как да се обоснова навреме , защото траковете не бяха качени навреме !!!
                        Да, това е пропуск на организацията, като сляпо сме се доверили на проверяващия траковете, че няма нарушения !В случая можете да подадете по реда на правилника КОНТЕСТАЦИЯ (след като организацията(в мое лице) е виновна) до Организатора или Председателя на Сдружението и такса от 120 лева и журито ще я разгледа, респективно да направи промени, ако са нужни и правилника го изисква !
                        Първоначално публикуван от komarowski Преглед на мнение
                        ...Вече е факт че промени могат да се правят и след награждаване ...
                        Не са правени промени след награждаване, върната е ВЯРНАТА предишна ситуация ! Промени са направени на ВЯРНОТО класиране под ТВОЙ натиск и вкарване в заблуда на екипа ПРЕДИ награждаването !
                        Първоначално публикуван от Hristo Kolev Преглед на мнение
                        . Ей тука си много прав, с това състезание ми приключи състезателната кариера. И докато тази пародия на шампионат продължава по този начин ,още много момчета ще се откажат да карат !
                        Да, така е пародия на Шампионат го правите Вие състезателите с ATV ! Пародия е когато караш няколко пъти трасето преди състезанието и после „безапелационно ги пребиваш” и вдигаш купата ! Пародия е когато се правят схеми „ ще караме... ама няма да караме, че вали... и да не бъркаме точките”, а в същото време ЖЕНИТЕ карат затвореното трасе.Пародия е, че вместо да се състезавате, Вие търсите „цаката” на правилника и сте на главата на Пантев (недай боже да не сте първи) . Пародия е, че вместо да карате като мъже и да се държите мъжки, вие целогодишно се занимавате с единствената жена дето кара с Вас. Приключвам с коментарите, за да не засегна повече настоящите звезди в ATV дисциплината, но това, което видях и усетих при участието ми в организацията на Кърнаре ми даде много отговори и реална преценка за състоянието в момента...няма да казвам какво е и защо има малко състезатели...вие си знаете...Успех в BG X Enduro Championship !!!
                        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-05-18, 13:10.

                        Коментар


                        • От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                          Ще Ви кажа WIN BET Hard Riders oт догодина няма да участва в организация или помощ на нито едно състезание свързано с този шампионат. Има още едно състезание ако искате идвайте ако не искате не идвайте Ваша работа. Извинявам се за неуредиците които е имало ако може бих Ви компенсирал по някакъв начин но не ми идва на ъкъл как. Със Кърнаре аз поне приключих завинаги.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                            И аз да се изкажа тук в говорилнята Ще опитам да бъда обективен и в критиката и в хвалбите също. Всичко си е мое мнение и грам не ме вълнува кой го чете, кой го споделя или не.

                            1. Както съм писал и предишния ми пост в началото на тази темата, затвореното трасе на Пачароза по принцип го харесвам, новите неща също бяха яки - евала Стояне, но с изключение на двата рова на спускане, които са си гадно и тъпо препятствие, както за състезателите, така и за публиката... не ги виждам и като особена атракция (до колкото разбрах именно на тези ровове е станала и белята с крака на Десо в неделя! Дано се оправи бързо и скоро пак да го видя по някой корав трак). Още за петък, прахоляка вечерта ми дойде в повече, но това си е Божа работа и всеки си решава дали да го кара, диша. Благодаря на спонсорите, че бяха осигурили красива заря в петък и мощно осветление, както и стегнат технически контрол, което без съмнение е плюс за нашата разпасана команда!

                            2. Навигация ПРО в събота. Имаше много яки и корави участъци, на които много се изкефих (Ей заради това си обичам да участвам на КЪРНАРЕ), но имаше и бая пресолена манджа на места..., щом всички сме били до мотора (Тедо също), а не върху него, значи, че в тези участъци леко сме се пренасочили от ендуро към скално спускане, суркане по морени и неминуемо трошене на техника! Чудя му се на акъла на Стоян защо го прави така, че да има минаване през такива места - отлива на участници е основно заради подобни пресолени манджи през годините! Познавам доста народ, които това го изтъкват като основна причина да не ходят на Кърнаре!
                            Другото, което не ме кефи е, че отново както на повечето кръгове от шампионата никъде нямаше един дълъг и стръмен екстрим с възможност да бъде качен само по един единствен начин, а именно с гааааззз на заварка (Както онзи байр на Самоков 2016 до реката на село Маджаре - хвала на бат Венци от Самоков). Другото, което мен ме бавеше и дразнеше беше засукания на моменти трак и следата, която ми бягаше - не обвинявам Стоян и за това (нито за световното затопляне на климата... хахахах), защото на мен това си ми е мега-слабо място и вече имам чувството, че и GPS-a не ми е ок, макар, че е нов модел... Може и да взема мерки, но може и да не взимам .. майната му на GARMIN-a!

                            3. Неделя сутринта получих просветление и се спасих от издишването на още 2 кг. прах ... като подпалих към вкъщи! Илиан ми каза, че го разочаровам, но и това не ме спря да си тръгна ... хахахахах. Свободните хора понякога така постъпват! Все пак не крия, че съжалявам за пропуснатия хилклайминг, но каквото такова!

                            Жалко за всички недоволни от дребни неща... или неща, които сам-сами са си причинили поради лични възможности или по други причини. Аз все пак видях орга тима да прави необходимото, за да се случват нещата на ниво и не мисля, че беше чак толкова зле колкото го представят някой от по-горе изказалите се! Още един плюс при въвеждането на нови правила беше, че Вальо Пантев имаше възможност да работи що годе нормално като не се разрешаваше да бръмчат мотори около него и да вдигат прахоляк - подкрепям така да бъде и за в бъдеще!

                            Избягвам да определям нещата като черни или бели , защото 99,9% са си сиви! Нагласата ми: Идвам с положителна настройка на тези състезания и някакъв крив Гармин трак или следа, отвеждаща ме в гъст бодлив храсталак, или хитреци каращи по трака предварително не може да ми развалят мега-кефа С тази нагласа мисля да си участвам и за напред!

                            Паче, ти си сложна Балканска личност! Записвай ме за Кърнаре 2019

                            Коментар


                            • От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                              Следва Габрово където си е яката работа! Дано го завърша тази година

                              А след това няма да пропусна и Корница въпреки, че не е кръг от шампионата познавам момчетата, които го организират и съм сигурен, че ще бъде на топ ниво! Темата е тук: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...%E8%F6%E0+2018

                              Коментар


                              • От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                                Последните 3-4 коментара описват доста добре ситуацията около нивото на част от състезателите, подготовката им, запознаването с правилника и това какво е нивото в
                                част от класовете Повече сте се съсредоточили да мрънкате от колкото да давате гас. Не си спомням в предишните години организатор да ми е осигурявал вода по трасето или възглавница за задника на затвореното трасе. Тая схема с чантата с гпс-и нещо не я схващам. Моля някой от обвиняващите да ми я разясни ако не му е проблем.

                                Не разбирам хората който твърдят, че хард райдърс помагат в това състезание за да го спечелят....Каква им е ползата? Печелят ли нещо? Голям награден фонд? Част от хората от клуба(който познавам) отдавна са се доказали (за мен) като хора със състезателен хъс и добро каране и съм далеч от мисълта, че идеята им е в края на годината да кажат, че са "номбър уан".

                                Преди да почнете да плюете и хулите, погледнете от тяхната страна.
                                Хората карат, искат ендурото да се развива, искат на всяко състезание да има конкуренция за да бъде интересно за зрители и за самите тях и се опитват да направят нещо в тази насока. Вместо да плюете, защото това е най-лесно, се опитайте и вие да се развиете или подготвите малко.....ако ще ходите на тези състезания за да се състезавате. Все пак никой не е задължен да ходи и да плаща по-високата такса нали? Избора си е лично ваш.

                                Преди години благодарение на г-н Христов в Троян пристигаха, словенци, сърби, израелци, македонци на високо ниво и беше интересно. Имаше по 100 участника, но и нивото беше друго и дисциплината на състезателите беше друга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X