Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за правилник за Трофи шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Пламене, уточнявай-това за ралито ли е, или за нас-цървулите.
    Аз си ползвам каски купени от моторджийски магазин. Нямам представа дали имат такива обозначения, но щом полицаите ги одобряват за мотори-би трябвало да имат одобрение за европейските пътища. Си мисля.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • kinex
      kinex коментира
      Редактиране на коментар
      Аз какво да уточнявам. В правилника на Трофи е написано преди две години, в Крос Кънтри преди 12.
      ДА. За всички класове.. одобрението е на етикета.
      Последно редактирано от kinex; 15-12-19, 18:53.

  • #92
    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    Кара ми се ама да ни слагат кът пълнеж някак си не върви ......ще се лицензирам няма на накъде ама четаааа четааа ма то само задължения и срокове у СПЕЦИАЛНИЯ ПРАВЕЛНИК ..... дано няма подпиране и закопаване на екипажи .....

    Да не забравиш и екип да си купиш:

    Чл. 53. Всички водачи участници в състезанията се задължават на церемонията по откриване и награждаване да се явяват със състезателни екипи. При нарушение нарушителите се глобяват от дирeктoрa на състезанието със сума от 200 лв.

    Коментар


    • #93
      Моля за малко разяснение :
      Наредба АФБ
      Чл. 19. Индивидуалната такса за участие на пилот/екипаж в кръгове от националните шампионати, определена от организатора трябва да бъде както следва:Таксата за участие включва застраховка Гражданска отговорност на състезанието към трети лица и комплект стартови номера.

      Правилник Трофи
      6. Организаторът не поема никаква отговорност към водачите или трети лица за щетите и загубите, причинени пряко или непряко от водачите или техните автомобили. Тази отговорност се носи от непосредствените причинители.


      И още нещо:предполагам,че с еднократен лиценз примерно за две състезания може да се участва в годишното класиране. /Чл. 13.2.2. Участници с Еднократен лиценз получават точки за класиране в шампионата/

      Коментар


      • #94
        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
        Моля за малко разяснение :
        Наредба АФБ
        Чл. 19. Индивидуалната такса за участие на пилот/екипаж в кръгове от националните шампионати, определена от организатора трябва да бъде както следва:Таксата за участие включва застраховка Гражданска отговорност на състезанието към трети лица и комплект стартови номера.

        Правилник Трофи
        6. Организаторът не поема никаква отговорност към водачите или трети лица за щетите и загубите, причинени пряко или непряко от водачите или техните автомобили. Тази отговорност се носи от непосредствените причинители.


        И още нещо:предполагам,че с еднократен лиценз примерно за две състезания може да се участва в годишното класиране. /Чл. 13.2.2. Участници с Еднократен лиценз получават точки за класиране в шампионата/
        Новата наредба още не е публикувана, не знам дали ще има временни лицензи за приложните дисциплини, каквато е трофито. При 50 лева цена на годишния лиценз колко трябва да струва временния, че.да извадиш два и да ти е по-изгодно ?!?
        Документите изискуеми и в двата случая са еднакви.

        За застраховките утре, че не съм.на компа, а е дълго за обяснение, за да стане ясно...

        Коментар


        • #95
          Май Трофито тряба да наблегне на навигация,защото карат редовни коли с документи и вид ,А за супер трофи да се реши ,защото как става с ДКномер и ГО без Тех преглед.Мисля че тия дисциплини да минат на по дълги затворени кръгове и по леки изискваниня специално за регистрация.

          Коментар


          • #96
            Първоначално публикуван от delfin Преглед на мнение
            Май Трофито тряба да наблегне на навигация,защото карат редовни коли с документи и вид ,А за супер трофи да се реши ,защото как става с ДКномер и ГО без Тех преглед.Мисля че тия дисциплини да минат на по дълги затворени кръгове и по леки изискваниня специално за регистрация.
            За категорията „Прототип“ се разрешава участие само при придвижване в свързващи етапи по Републиканската пътна мрежа на платформа или с осигурено полицейско присъствие – конвой или отцепване на маршрута.

            Коментар


            • #97
              Което в Кърджали е направено точно така, за което благодарим. Иначе ние с машините без номера ще видим зор.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #98
                kosata_ktm На Кърджали 2020 ще могат да участват нелицензирани участници във всички класове. В момента има записани над 10 екипажа които нямат и няма да имат лиценз.

                Коментар


                • #99
                  Факт е вече и първото награждаване на ФЕДЕРАЦИЯТА която за изминалата година допринеси МОООООООООООООГО за офроуда в България .Тия след третото място явно не ги броят и чеп за зеле .....Къде във сайта им има дата за награждаването като в десциплина рали рейд и офроуд няма класиране.Няма и ТРОФИ десциплина .....
                  .
                  Последно редактирано от meha1971; 21-12-19, 19:03.
                  ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                    Факт е вече и първото награждаване на ФЕДЕРАЦИЯТА която за изминалата година допринеси МОООООООООООООГО за офроуда в България .Тия след третото място явно не ги броят и чеп за зеле .....Къде във сайта им има дата за награждаването като в десциплина рали рейд и офроуд няма класиране.Няма и ТРОФИ десциплина ......
                    Имах един старшиха в казармата, който казваше, че "Колкото по-малко приказваш(пишеш) толова по-малко глупости ще кажеш... "
                    В тая връзка, (въпреки, че съм обещал на Арабаджиев и Градев да бъда възпитан) ще бъда директен и ще ти обясня цветно !

                    След като си рабрал за награждаването, значи е било отразено и полуляризирано доастатъчно добре !
                    Приноса на Федерацията, най-малко от теб може да бъде критикуван и коментиран, щото ТИ и в предишната нямаше никаква връзка, а камо ли и критерии, за да даваш оценки на сегашната, а и не си бил организатор за 2019, за да имаш някакви претенции... !
                    В сайтовете и Фейсбук има всичко, както и в тази тема и след като състезателите присъстваха на награждаването, значи някъде са го ПРОЧЕЛИ (явно който може да чете) , видели и рабрали....
                    Дата за награждаване има навсякъде и включително в сайта на АФБ - http://www.afb-bg.com/%D0%BD%D0%BE%D...%B0-2019%D0%B3

                    В групата на Комисията има призьорите, класирането за Рали Офроуд и Трофи - https://www.facebook.com/groups/3094625570565533/

                    В сайта на Федерацията има всичко за Трофи (Bulgaria Trophy Challenge ) - http://www.afb-bg.com/%D0%B4%D0%B8%D...0%B4&catid=113

                    Моите уважения, ама на толкова глупости дето се пишат не издържам вече...и наистина с това писане "и чеп за зеле" не става от "деятелите" във форума на тема трофи...
                    Няма да отговарям, каквото и да ми напишеш, щото е загуба на време, а и няма какво да ми кажеш, след като съм нарисувал по-горе фактите.
                    Ако искаш да се развива офроуда, работи и направи нещо полезно, от клавиатурата файда няма,,,и рабрах, че...проблема не е в моя телевизор със сиурност !
                    Поздрави !

                    П.П.

                    Значи хората дето си губят времето и парите да организират или ходат по състеазнията да помагат на организаторите БЕЗВЪЗМЕЗДНО (Градев, Арабаджиев, Богданов, Краси Колев) не мрънкат, а тия дето гледат от компа и форума са най-недоволни и разбиращи...ебахти оправията и спорта...Ашколсун, дето се вика...няма такава наглост...


                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 21-12-19, 22:41.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                      Факт е вече и първото награждаване на ФЕДЕРАЦИЯТА която за изминалата година допринеси МОООООООООООООГО за офроуда в България .Тия след третото място явно не ги броят и чеп за зеле .....Къде във сайта им има дата за награждаването като в десциплина рали рейд и офроуд няма класиране.Няма и ТРОФИ десциплина .....
                      .
                      На мен много ми хареса новия протокол за годишно награждаване.
                      Акцента не беше към това кой е първи, втори или трети. На всички ни е ясно че разликата много често е късмет.
                      Акцента беше към дисциплините като спорт.
                      Имаше ЗАЕДНОСТ. Имаше съмишленици седнали на една маса.
                      Който мисли по друг начин не е съмишленик. Който ака на масата да не се чуди защо не го канят.
                      Омразата в спорта е забранена!
                      Последно редактирано от kinex; 22-12-19, 09:36.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Омразата в спорта е забранена!
                        Да бе, да...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                          Да бе, да...
                          Да бе, да... ти само гледай.
                          Вече има двама със забрана да карат на Кърджали, за омразна реч към състезатели, организатори и федерация във Фейсбук.
                          Имам грижата да си записвам. Ти само гледай.

                          Коментар


                          • Насила тази работа не става. Не можеш да накараш някого да обича.
                            Ако го няма вътре в човека-няма кой да го накара. Може да се забраняват участия, да се налагат наказания,може всичко, но омразата ще си я има. Макар и неизказана от страх от наказания.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X