Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за правилник за Трофи шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предложение за правилник за Трофи шампионат

    В БФАС има постъпило предложение за оформяне на отделна приложна дисциплина.
    Първата крачка за това е приемане на Правилник за дисциплината.
    Аз не съм автора на предложението, вижте основните положения. Понеже е ползван правилника за крос-кънтри рали някъде е останало крос-кънтри вместо трофи, но това да не ви притеснява ще го оправим.
    За мен са важни разделянето на трите класа и изискванията към колите.
    В този правилник е предложен и един четвърти клас Рали, но това вече отива в другата дисциплина Крос-кънтри и няма как да влезе в Трофито.
    Ето Ви правилника и очаквам мнения по него. SP_Trophi.docx

  • #2
    От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

    Трябва да се добаси и механична лебедка като опция:

    • Задължително е монтирането на електрическа, хидравлична и/или механична лебедка. Ако лебедката е с метално въже се изисква да има тежест на въжето за успокоител при скъсване.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #3
      От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

      IV. Състезатели и водачи:
      .................
      1. вал Водачът и навигаторът на състезателния автомобил с идни лицензи издадени от БФАС.
      Надявам се това да е останало от правилника за "рали", че иначе на трофитата ще има 0(нула) състезатели.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

        Доста грамотен правилник БРАВО ,дано се приеме и работи а и организаторите да го спазват а не да се търси масовост за сметка на пренебрегване на правила за безопасност .

        Коментар


        • #5
          От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

          Ся патролите дето са със бмв трябва да са в модифициран клас ...това е нещо ново.
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #6
            От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

            Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
            Доста грамотен правилник БРАВО ,дано се приеме и работи а и организаторите да го спазват а не да се търси масовост за сметка на пренебрегване на правила за безопасност .
            Да така е Валерка ......нооо да не искат от догодина нови каски нови колани противопожарни инсталации и други скъпи работи .Все пак аз не съм професионалист и карам за кеф.И какво да очакваме от тая федерация така и не разбрах....ааа и лицензите предполагам няма да важат за нас.
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #7
              От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Надявам се това да е останало от правилника за "рали", че иначе на трофитата ще има 0(нула) състезатели.
              Не не е останало от ралито.
              Вашите лицензи няма да са като на ралито, но за да се прави спорт трябва да има лицензи.
              Тази дисциплина е предвидено да е в приложни шампионати и се участва с лиценз за приложни дисциплини.

              Коментар


              • #8
                От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                Перфектни са правилата.
                Кога ще започнат да се прилагат?

                Коментар


                • #9
                  От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                  А теези от стандарт със сменени мотори какво правят?

                  Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                    А кой ще издава тези лицензи?
                    За всички класове ли ще важи, че трябва да има лиценз?
                    Платени ли ще са? Няма да питам за цена, ясно е, че е рано за това.
                    Какви ще са критериите за получаването на лиценз?

                    И въобще-защо се налага да има лицензи, с какво това ще подобри състезанията, или улесни организаторите?

                    Иначе и аз не видях някакви лоши неща в правилника, според мен е добре написан, остава да започне да се прилага, и да има един наистина добър трофи шампионат.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      А кой ще издава тези лицензи?
                      За всички класове ли ще важи, че трябва да има лиценз?
                      Платени ли ще са? Няма да питам за цена, ясно е, че е рано за това.
                      Какви ще са критериите за получаването на лиценз?

                      И въобще-защо се налага да има лицензи, с какво това ще подобри състезанията, или улесни организаторите?

                      Иначе и аз не видях някакви лоши неща в правилника, според мен е добре написан, остава да започне да се прилага, и да има един наистина добър трофи шампионат.
                      Колйо то федерацията няма лиценз ...все още .Ще плащаме едни пари дето ще влизат в някой джоб....ми тва е до сега нали кара безплатно.....ха ха ха което ме кара да напиша за онези катаджии баща и син .Сутрин рано бащата вика на сина си -ае ставай бе че тия откога карат без пари.....ха ха ха
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                        Значи-да го кажа в прав текст-ако се наложи да се дават пари И за лицензи-в трофито ще стане мъртвило.

                        Ама да не приказваме преди да сме наясно с цялата ситуация.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                          Ама то да се състезавате не е задължитерно.
                          Ходете се разхождайте без правила, като нямате 50лв за лиценз.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Ама то да се състезавате не е задължитерно.
                            Ходете се разхождайте без правила, като нямате 50лв за лиценз.
                            Правилата са си правила обясни те ми защо аз къто любител защо трябва да плащам едни пари дето потъват някъде ....и със какво ще ми помогнат тия дет ми взимат 50лева ае обясни ми го на прост български език .
                            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                              Стига сте се вайкали, даже много ни оставиха през годините.Ще има ясни правила и еднакви за всички ,не са непосилни нито парите нито изискванията.Давате по 200 лв за друсни полянки а ревете за 50 лева за истинско ,грамотно състезание.Ще има сигурност линейка,пожарна ,лицензирани съдии и машини по провилата .Правилника е грамотен и доста опростен ,незнам какво ви плаши толкова ,мятаме се в дълбокото и толкоз ,нали сме уж яки офроудари какво го мислиме.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X