Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за правилник за Трофи шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    Правилата са си правила обясни те ми защо аз къто любител защо трябва да плащам едни пари дето потъват някъде ....и със какво ще ми помогнат тия дет ми взимат 50лева ае обясни ми го на прост български език .
    Добре. Щом питаш толкова възпитано, ще ти го обясня.
    Тези пари ги даваш за да се установи че си годен да се състезаваш.
    Да се знае че имаш две ръце, два крака, виждаш(в смисъл главата не ти е в гъзъ) и можеш да управляваш моторно превозно средство.
    Това горното, трябва да е удостоверено от някой който разбира, на медицинско свидетелство което е същото като онова с което си си получил книжката(eвентуално).
    Освен това трябва да дадеш гаранция, че когато ти падне главата от гъзъ, събориш къщата на бабата или и убиеш кравата, ти ще платиш сметката.Това не е проблем. Има едни хора, викат им застрахователи. Те могат да изчислят колко струваш като поразии които можеш да сътвориш. Даваш им някакви пари и те, вместо теб, гарантират че сметката ще бъде платена дори след като теб те няма. Щото ти нали си човек. Медицинското от по-горе го е удостоверило. Щом си човек, значи си смъртен и може след малко да те няма и близките ти да плачат без пари.
    Сметни колко струва лицензирането, като работни часове на някакви "негодници" и хартия на принтера и сам прецени трофито спорт ли трябва да стане или да си остане както беше до сега разходка по ръчен часовник на банда комплексари които си задоволяват егото. Аз къде минах - ти не можеш. Ама на маса. Дъно сте. Нула. Лицензираните "меки китки" от ралито ви правят два ПЪТИ по-бързи времена на едно и също трасе. И не е щото колите им скъпи или те големи карачи. Късат ви шортите щото ралито към БФАС е спорт. За да има спорт трябва федерация която гаратира правилата - кой да е първи между равни.

    Коментар


    • #17
      От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

      Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
      Стига сте се вайкали, даже много ни оставиха през годините.Ще има ясни правила и еднакви за всички ,не са непосилни нито парите нито изискванията.Давате по 200 лв за друсни полянки а ревете за 50 лева за истинско ,грамотно състезание.Ще има сигурност линейка,пожарна ,лицензирани съдии и машини по провилата .Правилника е грамотен и доста опростен ,незнам какво ви плаши толкова ,мятаме се в дълбокото и толкоз ,нали сме уж яки офроудари какво го мислиме.

      Валерка,пак си в гъбите.Правилника се изчисти и работи добре както за трофи,така и за траял.Не е въпроса и за тия 50лв.лиценз.
      А ми обясни нашият клуб"АСК-Нова Черна "4х4 как ще организира състезание реално?Кой ще работи с Хоерите,като освен теб,чичо Митко,Ицо и аз можем да се оправим?Ще науча например Исмаил -дърводелеца как да работи,а той вечерта ще се напие и надругия ден ще трябва да анулирам цял етап.
      Вярно е ,че не плащаме на БФАС,но пък и за какво?Да ми пратят г-н ХХХХ,който трябва да го пазя от джиповете,че не знае къде да застане,да му поема разходите,да ......т.н.
      Както ,предполагам знаеш и без тях събираме по 60-70 джипа,всички имат по нещичко за спомен от състезанието,купона е пълен(кога на състезание под шапката на БФАС,СБА или друга организация на гола поляна са се събирали 5000човека и им е свирила рок-група БТР,ей так за кефа на състезатели и публика)????
      И какво ще допринесе това за общото хоби,ХОБИ!?
      Мисля си,че някои хора си мерят пишките и вместо да има обединение и напредък,май състезателите намаляват с всяка година.
      Колко човека в България могат и правят трасета за трофи-сигурно не повече от 10.Какви лицензирани съдии те гонят?Та ако,както е в момента БФАС са без лиценз,то и съдиите са нелигитимни.А пожарната и линейките се плащат,ама откъде да знаеш,не си организирал.За полицията пък там са едни пари на час,на автомобил.Плаща се и на горските стопанства,РИОСВ и всевъзможни такива.......
      Както казва Мехата ще правим състезания от рода на:който първи мине по описания в пътната книга етап и изяде една тава баклава той ще е победител.....няма времеизмерване,не е състезание,а събор на любителите на баклавата.Явно и тук идеята е да се лансират идеята на богаташи,т.е.клубове с пари,а не масовият спорт.
      Но хобито няма да умре,защото ще се ходи по разходки,риболов,лов и за кеф,ще умрат състезанията под името Трофи.Дано не съм прав
      Последно ще напиша две неща-първото е поговорката,че "когато атовете се ритат,магаретата страдат,т.е ние и второто е мотото на нашите състезания в Нова Черна"Всичко се прави за кефа на състезателите и публиката!"(може да погледнеш далеч назад на първото състезание 2010г в Н.Черна)
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #18
        От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Ама то да се състезавате не е задължитерно.
        Ходете се разхождайте без правила, като нямате 50лв за лиценз.
        Не си прав.Правилника го има и си действа.Данеби сега да си го измислил?
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #19
          От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Добре. Щом питаш толкова възпитано, ще ти го обясня.
          Тези пари ги даваш за да се установи че си годен да се състезаваш.
          Да се знае че имаш две ръце, два крака, виждаш(в смисъл главата не ти е в гъзъ) и можеш да управляваш моторно превозно средство.
          Това горното, трябва да е удостоверено от някой който разбира, на медицинско свидетелство което е същото като онова с което си си получил книжката(eвентуално).
          Освен това трябва да дадеш гаранция, че когато ти падне главата от гъзъ, събориш къщата на бабата или и убиеш кравата, ти ще платиш сметката.Това не е проблем. Има едни хора, викат им застрахователи. Те могат да изчислят колко струваш като поразии които можеш да сътвориш. Даваш им някакви пари и те, вместо теб, гарантират че сметката ще бъде платена дори след като теб те няма. Щото ти нали си човек. Медицинското от по-горе го е удостоверило. Щом си човек, значи си смъртен и може след малко да те няма и близките ти да плачат без пари.
          Сметни колко струва лицензирането, като работни часове на някакви "негодници" и хартия на принтера и сам прецени трофито спорт ли трябва да стане или да си остане както беше до сега разходка по ръчен часовник на банда комплексари които си задоволяват егото. Аз къде минах - ти не можеш. Ама на маса. Дъно сте. Нула. Лицензираните "меки китки" от ралито ви правят два ПЪТИ по-бързи времена на едно и също трасе. И не е щото колите им скъпи или те големи карачи. Късат ви шортите щото ралито към БФАС е спорт. За да има спорт трябва федерация която гаратира правилата - кой да е първи между равни.
          Защо някой да ме оценява дали мога да карам автомобил .....За това си има КАТ който ми е дал свидетелство за управление на мпс.Ноооооо за да ти го издаде се позовава на МЕДИЦИНСКО СВИДЕТЕЛСТВО подписано и подпечатано от няколко доктора и има печат на Министерството на здравеопазването.Такааааа че кой е тоя дето ще ме оцени по добре ....тоя дето чака да лапне едни пари от мен ......От две се плаща и лична спорта застраховка Която може да е платиш при всеки застраховател и струва 2-два- лв за три дни .....тва е най-евтината .Въпрос на акъл за колко да ке затраховаш.До тук със умирания и блъскане на къщи и крави ...А сега ми кажи колко ралиджиии имате .Та вий не може да си покриете класовете .....И коииии викаш са коплексари тея дето са на групички и гледат да се преебат един друг ....та един гаечен ключ не си дават или тези които си помагат в състезанието и не се оставят.... тия които след финала се прегръщат и те питат проблеми с машината имаш ли ......нееееее ралиджиите сте комплексари аз ви викам БОГАТИТЕ ....Таааааа викаш нула сме били .....че земи се огледай малко.Защо не си правите ваще си ралиджийски състезания отделно от нас комлексарите та да видим колко сте .....Цалата работа е да се исмучат едни пари от едни хора които си правят кефа .
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #20
            От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

            Айде започна се с караницата.
            Спрете се, това води само до лошо.
            Ако знаех, че ще започнем да се делим и дърляме-нямаше да започна да пиша.
            А го направих за да се получи диалог, щото само с цветя и рози(в смисъл "ах колко хубав правилник") също не се получава добре.

            Заебете лицензите, те ако са 50 лева-майната им, другаде е по-сериозното-с лицензите се цели да има някакво отсяване на състезателите, а те и без това сега не са чак толкова много.

            И пак призовавам за нормален тон на комуникация.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

              разходка по ръчен часовник на банда комплексари които си задоволяват егото. Аз къде минах - ти не можеш. Ама на маса. Дъно сте. Нула. Лицензираните "меки китки" от ралито ви правят два ПЪТИ по-бързи времена на едно и също трасе. И не е щото колите им скъпи или те големи карачи. Късат ви шортите щото ралито към БФАС е спорт. За да има спорт трябва федерация която гаратира правилата - кой да е първи между равни.

              и ся кво викаш ,ако стана лицензиран ша им късам шортите на тия трофаджии,направо са записвам първи в тая федерация . И ти не участваш ли в организирането на една такава разходка по ръчен часовник на банда комплексари които си задоволяват егото
              ако не можеш да проумееш кво ти е написал Мехата значи си много зле

              Коментар


              • #22
                От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                Искам да попитам:Кой е инициатора трофито да влезе под шапката на БФАС? БФАС,трофи-комисията,организаторите на състезания или състезателите?Моля зя точен и еднозначен отговор
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #23
                  От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                  Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                  Не си прав.Правилника го има и си действа.Данеби сега да си го измислил?
                  Кое му действа на стария правилник като трофи стандарт например, карат със сменени двигатели и мерки за безопастност никакви. Само интриги скандали и плюене.
                  Не знам кой е измислил правилника. Не съм аз.
                  Дори не знам кой за какво се бори и кой с кого се кара. На офроуда съм му сложил един голям хикс.
                  Казвам всичко това в момента като страничен наблюдател който 10 години е бил активен в тази каша.
                  Това което се предлага като правила е възможност която не трябва да се изпуска, още повече в контекста на новия закон за спорта.
                  Огромен компромис ви правят, но май не искате да го разберете.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                    Първоначално публикуван от skalata70 Преглед на мнение


                    и ся кво викаш ,ако стана лицензиран ша им късам шортите на тия трофаджии,направо са записвам първи в тая федерация . И ти не участваш ли в организирането на една такава разходка по ръчен часовник на банда комплексари които си задоволяват егото
                    ако не можеш да проумееш кво ти е написал Мехата значи си много зле
                    Ами аз точно защото съм организирал такива разходки, за това го казвам.
                    Няма защо толкова да подскачате на думата комплексари.
                    Направете си трудът да разгледате статистиката и ще установите че моторните спортове са най-комплексарските спортове
                    Не ми се влиза в детайли защо това не е обидно. Това просто е факт.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Ами аз точно защото съм организирал такива разходки, за това го казвам.
                      Няма защо толкова да подскачате на думата комплексари.
                      Направете си трудът да разгледате статистиката и ще установите че моторните спортове са най-комплексарските спортове
                      Не ми се влиза в детайли защо това не е обидно. Това просто е факт.
                      комплексари има навсякъде ма това не ти дава право да определяш всички под един знаменател . Ако имаш мнение по темата го напиши без да раздаваш епитети

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                        Незнам момчета но на това нашето трофи му трябва някаква офциялнаст,някой които да го представлява и ни защитава.Жалко за организаторите че ще бъдот натоварени с ощя ангажименти и разходи който може да не са им по силите.Аз ще съм състезател но когато не карам ще помагам като лицензиран съдия напълно безвъзмездно на всики организатори които имат нужда.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                          Незнам момчета но на това нашето трофи му трябва някаква офциялнаст,някой които да го представлява и ни защитава.Жалко за организаторите че ще бъдот натоварени с ощя ангажименти и разходи който може да не са им по силите.Аз ще съм състезател но когато не карам ще помагам като лицензиран съдия напълно безвъзмездно на всики организатори които имат нужда.
                          Доколкото знам г-н Александър Ковачев е зам.председател на БФАС.И ако той не може да защити трофито,то тогава кой?Той ,според мен и знае и може да бъде лице и защитник на дисциплината,стига да не е в разрез с устава на федерацията.Нали е карал много време трофи,организира такова ,знае не само пътя, но и пътеките за провеждането на такива състезания.
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                            Г-н Богданов всички тези комплексари гласуваха за да станете Вие състезател на годината а и в трасета на модифициран и прототип аз лично един РАЛИДЖИЯ не съм видял пък камо ли да направи по добро време
                            Офроудът е най-безмисления, труден и скъп начин да достигнеш до място, на което...нямаш никаква работа!...Но пък е забавно!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Айде започна се с караницата.
                              Спрете се, това води само до лошо.
                              Ако знаех, че ще започнем да се делим и дърляме-нямаше да започна да пиша.
                              А го направих за да се получи диалог, щото само с цветя и рози(в смисъл "ах колко хубав правилник") също не се получава добре.

                              Заебете лицензите, те ако са 50 лева-майната им, другаде е по-сериозното-с лицензите се цели да има някакво отсяване на състезателите, а те и без това сега не са чак толкова много.

                              И пак призовавам за нормален тон на комуникация.
                              Коле що ще даваме едни грешни пари .....тази година 50лв догодина 100лв ......какво ще получиш за тея пари.... аз да ти кажа -по голяма такса и по големи изисквания ....накрая ще искат и гащите на гъза ти да са СПАРКО със хомологация.
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                                Меха, не пресилвай.
                                В правилника на колкото места има изисквания за колани, каски, и т.н-все си пише, че може да са с изтекла хомологация.

                                Ако таксата е 50 лева-не е страшна, и 100 да е-пак се преглъща, но по-важния въпрос е защо е нужна хомологация?
                                Накрая ще стане както беше преди няколко години в автокроса(бъгитата)-имаше два шампионата-единия "държавен", под шапката на БФАС, а другия "отворен"-правиха си го състезателите които не бяха доволни от администрирането на официалния.
                                Та да няма трофи шампионат към БФАС, и един шампионат на любителите на шкембе чорба сервирана на трудно достъпно място...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X