Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация Балкан 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Реставрация Балкан 50

    Ето едни пресни снимки,от които може да се разбере,че официално е завършен проекта

    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #62
      От: Реставрация Балкан 50

      Браво колега, чуден е !
      Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

      Коментар


      • #63
        От: Реставрация Балкан 50

        Браво колега, да си го караш здраво и със здраве!
        Аз, като малък, хич не уважавах класическите Балканчета, от моето, накрая, оригинално беше останала само остта на предната вилка, заради номерът...
        Прочетох за сегментите и понеже и аз имам, подобен личен проект, който в момента е в стил "Rat-look" и се сетих, че докато събирам части за 100% реставрация и правя тунинг на единият двигател, ще ми трябват един чифт сегменти за да го покарвам "Рата" и зимата, та, ако имаш свободен комплект за продаване, както и всякакви оригинални, запазени болтове и гайки - ще те отърва...
        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
        SXS-Restorations 0886513079
        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

        Коментар


        • #64
          От: Реставрация Балкан 50

          Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
          Браво колега, да си го караш здраво и със здраве!
          Аз, като малък, хич не уважавах класическите Балканчета, от моето, накрая, оригинално беше останала само остта на предната вилка, заради номерът...
          Прочетох за сегментите и понеже и аз имам, подобен личен проект, който в момента е в стил "Rat-look" и се сетих, че докато събирам части за 100% реставрация и правя тунинг на единият двигател, ще ми трябват един чифт сегменти за да го покарвам "Рата" и зимата, та, ако имаш свободен комплект за продаване, както и всякакви оригинални, запазени болтове и гайки - ще те отърва...
          Какво по-точно ти трябва?Имам някакви чаркалаци,но не са най-много!Пиши ми на съобщението за чарковете
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #65
            От: Реставрация Балкан 50

            Здравейте,колеги!Преди известен период,намерих ето този двигател Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Нов двигател.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5419783Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Двигател за Бал&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5419784Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Нов двигател за &#.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5419785
            След разговор със собственика,се разбра,че човека иска 60лв.за този двигател,като ми каза,че бил слаган за една проба!Така,колеги,като го гледате по снимките,според вас дали е вярно това,че е само изпробван?Имал идеална компресия(ако е нов,няма как да не е така!),има липси само,вижда се от снимките,кои!Та въпросът ми е,двоумя се какво да правя?Да правя ли основен ремонт на стария или да закупя този,който се продава за нов?Благодаря Ви предварително!Поздрави,Момчил!

            Последно редактирано от Driftacha; 26-10-12, 22:58. Причина: Сбъркани снимки!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #66
              От: Реставрация Балкан 50

              На снимките наистина изглежда свежо,но е трудно да се каже категорично,огледай винтовете дали има следи от натягане,ако наистина е нов за тези пари няма какво да се чудиш дали да ремонтираш стария,провери документално как са нещата, ако ще го караш че нали си има номер на него .Успех!
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #67
                От: Реставрация Балкан 50

                Лошото,е че не ми е на близо,намерих го в интернет и нямам много свободно време,да отскокна до човека,да го видя,какво му е състоянието!Другия вариант е по еконт,да ми го прати,с услугата да го видя,преди да платя,но ако не ми хареса,пък само ще разкарам човека.Обаче,пък забелязвам,че реброто има малка счупена част:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:балкан двигате&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5419819 какъв,зор,ще види,че да се счупи,ако е нов?Обаче забележете,че пък капачето,на лагера на оста на предната зъбчатка,не е изтъркан,нито болтовете,нито самото капаче,а при един експлоатиран Балкан,капачето и болтовете се нараняват от търкането на веригата по тях.
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #68
                  От: Реставрация Балкан 50

                  Парченцето не е голямо, може и фабричен недостатък на отливката да е. Ако е счупено заради опит да се отлепи главата от цилиндъра с отвертка, щанга и т.н. ще си личи от структурата на метала в мястото на отчупването, а и обикновено се получават по-големи отчупвания. Ако се окаже наистина неупотребяван е отлична сделка за тези пари.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Реставрация Балкан 50

                    Според мен е измит с обезмаслител попадал съм на 2-3 наистина запазени двигатела,и на гайката на маховика има червена боя! А и като се загледа човек и металната пластина дето се монтира пружината и съчмата за скоростния механизъм е похабена,главата е зацапана..счупен цилиндър и т.н. Не че не си струва парите,но че е почти неупотребяван не е вярно.
                    Според мен си направи основен ремонт със оригинални части и поне ще знаеш какво си направил.Аз преди време купих един двигател за балканче да не правя ремонт,и после го хвърлих за старо желязо щото нищо не ставаше от него....но това е стара работа. Успех с проекта,наистина е добър мотопед!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Реставрация Балкан 50

                      След някои негативни мнения за "новия двигател",реших да си направя основен ремонт на стария,поне ще знам какво съм направил по него.Намерих малко след-работно време и го разцепих двигателчето: Днес купих нови лагери и семерини: Също така набих лагерите на коляновия вал,свалих всички части от картерите и ги умих от наслояваните утайки от масло и мръсотия Дадох на шлайф цилиндъра и ако намеря време,живо здраво трябва до една седмица да е сглобен.Поздрави,колеги!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #71
                        От: Реставрация Балкан 50

                        Мина доста време,от както писах последно,но просто сега моторчето ми е най-малката грижа и остана на малко по заден план,но нещата тази седмица се задвижиха.През седмицата минах и взех цилиндъра от шлайф и купих комплектно бутало,също сглобих двигателчето,но апарата не беше в мен да снимам,та затова,чак сега пиша!Ето снимки от процеса на работа:

                        Преди малко,набих новата втулка на биелата,също набих буталния болт,сложих зегерките,новите гарнитури,като им мазнах тънък слой литол 24 от двете страни:

                        Поставен и цилиндъра!И инициалите на буталото:

                        Поставих и главата на цилиндъра,сложих маховика,без авансовата плочка,само за да видя компресията,която е повече от перфектна и със това привърших за днес:
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #72
                          От: Реставрация Балкан 50

                          Мина доста време,от както писах последно,но просто сега моторчето ми е най-малката грижа и остана на малко по заден план,но нещата тази седмица се задвижиха.През седмицата минах и взех цилиндъра от шлайф и купих комплектно бутало,също сглобих двигателчето,но апарата не беше в мен да снимам,та затова,чак сега пиша!Ето снимки от процеса на работа:

                          Преди малко,набих новата втулка на биелата,също набих буталния болт,сложих зегерките,новите гарнитури,като им мазнах тънък слой литол 24 от двете страни:

                          Поставен и цилиндъра!И инициалите на буталото:

                          Поставих и главата на цилиндъра,сложих маховика,без авансовата плочка,само за да видя компресията,която е повече от перфектна и със това привърших за днес: П.П надявам се този уикенд,да привършвам работата по двигателя!Поздрави,Момчил!
                          Последно редактирано от Driftacha; 16-11-12, 20:51. Причина: Допълване на изречение!
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #73
                            От: Реставрация Балкан 50

                            Здравейте,отново!Днес сглобих окончателно двигателя.Подбих рамката,на мястото за скоростния лост,където се премества назад за 3-та предавка.Сипах бензин,направих центровката(имаше лек проблем с инсталацията и бубината но го оправих) и към 20:00 часа мотопедчето беше запалено Даже и документирах запалването:
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #74
                              От: Реставрация Балкан 50

                              Днес закупих гумен калобран за задния калник,две гарнитурки за цилиндъра и заглушител за ауспуха.

                              П.П Да попитам за гарнитурките на цилиндъра,понеже причината да закупя нови такива е,понеже прегоря старата и беше пръскало масло по картера от нея.Мисълта ми беше,да сложа двете,но се замислих че ще надигне цилиндъра и буталото няма да може да достига до ГМТ (за милиметри говорим).Да сложа ли двете,без да мажа със силикон или да сложа една и да я намажа със червен силикон?
                              Прикачени файлове
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #75
                                От: Реставрация Балкан 50

                                Една гарнитурка,можеше и сам да си я изрежеш с ножицата,мажеш тъничко с грес.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X