Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация Балкан 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Реставрация Балкан 50

    Налях,днес масълце(600гр.) Prista Oil R90,ама нещо,тока се е изгубил,та ще го скарвам,пак на майстор
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #47
      От: Реставрация Балкан 50

      Седалката я доуших,след 3 дни труд,долу горе,добре стана Направих я като оригалната,като се има впредвид,че работя в домашни условия Иначе,проблема с тока го оправихме с един познат,бях сменил масата,вместо на кондензатора,на мястото на плюса Запали,но нещо пърпори,ще го дооправям утре Иначе,има за още,какво да се прави Да се нагласят обороти и т.н,но нямах никакво време,да го доизкусурявам.Абе,вижда му се краят
      Последно редактирано от Driftacha; 13-08-12, 21:45. Причина: Допълване
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #48
        От: Реставрация Балкан 50

        Айде време е вече да му направиш една пробна обиколка из квартала, навремето имаше един лаф за Балканчето - двама вози двеста тормози , тва в кръга на шегата. Успех !
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #49
          От: Реставрация Балкан 50

          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
          Айде време е вече да му направиш една пробна обиколка из квартала, навремето имаше един лаф за Балканчето - двама вози двеста тормози , тва в кръга на шегата. Успех !
          И стихотворение имаше даже:Ех Балкане мили,нямам вече сили,ни да ритам,ни да тикам....
          Стягай машинката и много безаварийни км.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: Реставрация Балкан 50

            Благодаря Ви колеги,днес ще наснимам,някоя снимка,ако го досглобя
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #51
              От: Реставрация Балкан 50

              Днес,правих центровки,работи и запали Иначе,малко стана гаф със снимките,защото нямах батерия на апарата(не беше заредена) Поздрави,Момчил!
              Последно редактирано от Driftacha; 14-08-12, 21:15.
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #52
                От: Реставрация Балкан 50

                Ами,колеги някой по разбирач ,знае ли каква може да е причината,да ми свети много,ама много мижаво предния фар?Едвам,едвам свети! Благодаря Ви предварително
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #53
                  От: Реставрация Балкан 50

                  Огледай кабелните връзки, масата да няма окиси,провери и ключето може да е за почистване ако всичко е наред и пак не свети добре остава проблема да е в магнета , окъсила намотка примерно
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • #54
                    От: Реставрация Балкан 50

                    Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                    Ами,колеги някой по разбирач ,знае ли каква може да е причината,да ми свети много,ама много мижаво предния фар?Едвам,едвам свети! Благодаря Ви предварително
                    От магнета (ако не ровен и презапояван)излизат четири жици.Зелената се свързва с индукционната бобина,червената е за фара,остават син и черен съответно за габарит и клаксон.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Реставрация Балкан 50

                      Благодаря Ви колеги,днес ще погледна,какво е положението и ще почистя връзките,защото се сетих,че отпред на крушката имаше ръждясали болтове,точно там където се връзваше за предната крушка,иначе стопа си свети добре!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #56
                        От: Реставрация Балкан 50

                        Фара и клаксона са на едно захранване-червения кабел 54 се водеше мисля. Стопа и габарита са на другите два захранващи. По цветове не ги помня вече как бяха... ето схема http://s2.postimage.org/xodq7wiuf/image.jpg

                        Коментар


                        • #57
                          От: Реставрация Балкан 50

                          Първоначално публикуван от mzeto Преглед на мнение
                          Фара и клаксона са на едно захранване-червения кабел 54 се водеше мисля. Стопа и габарита са на другите два захранващи. По цветове не ги помня вече как бяха... ето схема http://s2.postimage.org/xodq7wiuf/image.jpg
                          Благодаря,даже аз тази схема си я бях принтирал и преправих цялата инсталация,че имаше само един преден фар и запалването
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #58
                            От: Реставрация Балкан 50

                            Здравейте,вчера имах време да се позанимаваме с майстора,с Балканчето,защото не можеше да се изфорсирва и като откачихме кондензатора,пак работеше така,както и когато е свързан-не може да се изфорсира. Обаче,аз купих моторчето,със закачен кондензатор,горе на бобината,а днес намерих една чисто нова изостанала плочка от едно време,която беше със долен кондензатор?Имам два въпроса-Има ли значение къде ще е сложен кондензатора-към бобината или долу на магнета?Вторият въпрос е,дали кондензатор от Лада може да стане,защото намерих два из нас от бившата ми петица?
                            На Балканският,стойсностите са 250v/0,22mf ,а на жигулският 0,25mf Даже се сетих,че имам и от резачка ,,Дружба''
                            Последно редактирано от Driftacha; 19-08-12, 21:57. Причина: допълване
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #59
                              От: Реставрация Балкан 50

                              3 микро фарада е разлика, но при добър магнет не се забелязва. Пробвай и после снимки от пистата в Троян :Д

                              Коментар


                              • #60
                                От: Реставрация Балкан 50

                                ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ на Еленко(EIvanov във форума),който ми подари безброй нови сегменти за Балкан 50 и други пъркалки!Благодаря!Мотора е готов,само остава да сложа нови сегменти,защото старите са се поизтъркали и имат много голямо разстояние между ключовете!Иначе,проблема с прекъсването беше в магнета и центровката!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X