Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взех Мерцедес от 1939г. Следват 10 години труд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взех Мерцедес от 1939г. Следват 10 години труд

    След един безкрайно дълъг и уморителен ден на пътя, ретрото е доставено Първоначалната ми идея беше да мина само с пастиране, но реших да направя нещата както трябва и да се потрудя десетина години над кората Иначе сериозно, работа ще има за целия китайски народ, но автомобилът е чудесен! Мерцедес 170V от далечната 1939 г. /правени са от 1936 до 1953, като следвоенните са леко променени/. Засега това, в бъдеще ще има много снимки на детайли от колата и на работния процес! /и моля Мод да модне сгрешената буквичка в заглавието, благодаря!/

    И така, първо, товарене. Само след 5 часа и половина, достигнахме и до мястото за разтоварване:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Теодор МБ; 23-02-10, 06:21.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    До: Ретрото дойде. Слесват 10 г. труд

    За съжаление се стъмни бързо, а трябваше да се справя с товара, с който беше нафрашкан автомобила - чаркове за още една такава, та и половина! Бързам да прибера на сухо и заключено, че........
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #3
      До: Ретрото дойде. Слесват 10 г. труд

      Моторът. Сравнително доста елементарен, което не значи непременно лесен за правене, но все пак не и особно труден.... както и да е, първо в близките седмици трябва да се види какво има вътре, състоянието. Сега знам само какво няма - масло! Щеката е суха, но пък няма ръжда по нея, така че... ще се види, като му дойде времето!
      Прикачени файлове
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #4
        До: Ретрото дойде. Слесват 10 г. труд

        Уникална машина.

        Честито.
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #5
          До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

          Колега, успех в смелото, и много приятно начинание.
          Не бързай - работа ще има предостатъчно, обаче - после....

          ех, после....


          Страшно ти завиждам за времето, което ще прекараш около това бижу


          Успех!!!!

          Коментар


          • #6
            До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

            Колега, ЧЕСТИТО! Това е уникален автомобил. При нас в Бургас има един колега, който има такъв - уникална машина е. Чака те доста работа и голямо харчене на пари, но си заслужава.
            УСПЕХ!!!
            FIAT Doblo SX

            Коментар


            • #7
              До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

              Искам да попитам дали ще го възстановяваш в автентичен вид или ще го модернизираш?

              Коментар


              • #8
                До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                Благодаря ви! Идеята ми е за напълно автентичен вид, за модернизации и хот-роди въобще и не мисля
                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                Коментар


                • #9
                  До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                  Хот Рода ще унищожи красотата на този автомобил
                  Дано да имаш достатъчно части за колата, защото инак много трудно се намират. Аз за моята, дето е '68година трудно ги намирах,а представям си какво ще е за твоята.
                  Последно редактирано от low_rider; 23-02-10, 08:03.
                  FIAT Doblo SX

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                    Всъщност, тази кола е една от по-благоприятните за реставрация, по отношение на частите. Точно този модел е популярен по целия свят, както предвоенните, така и следвоенните серии. Хората ги реставрират и поддръжат, което поражда търсене, а от там и предлагане на части. Освен втора употреба и залежали стари части, има и много сериозно предлагане на нови. Правят май почти всичко. А като гледах сайтове напоследък, цените са изключително нормални. Не без пари, но не и по-скъпо от чарковете на нова "западна кола" среден клас най-общо казано.
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                      Много яка машина . Успех с реставрацията и чакаме снимки .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                        Първоначално публикуван от mg34 Преглед на мнение
                        .....Идеята ми е за напълно автентичен вид...
                        Завиждам (не благородно***) ако смяташ че може да помогна с нешо, или ти се клюка за реставрации, звънкай
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                          Истинска красавица ще стане тази баба!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                            Успех колега ,ще следя проекта ти с голям интерес като привърженик на сребърните стрели.Наистина много ценен по и рядък вече модел

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ретрото дойде. Следват 10 г. труд

                              Честито,еха-а! Така,не бързай,както е казал Вени,да стане хубаво,пък ако ще и 10 години да са.
                              Моторът М136 ли е(1,7л.,36к.с.?)Имам сервизна документация за следвоенните 170-ки(пак w136)-едва ли са много промените.Да я кача ли в data–та?
                              Иначе тук за твоя още:
                              http://www.mercedes170v.tabacaria.com.pt/indexDocs.htm

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X