Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава 223

    Искам специално да благодаря на Драго за тези страхотни дни, прекарани в Бяла Слатина. Видяхме няколко изключително интересни автомобила - ЗиС 110, Ниса 501, ГАЗ 21, Симка, най-перфектно изглеждащия Москвич 408, който съм виждал, Трабант 600 и какво ли още не.
    Разглобихме за части една Варшава 223.
    За съжаление вчера малко позакъсах с Варшавата на прибиране - перката застърга в радиатора - оказа се счупен щифта, осигуряващ колелото за ремъчната шайба към вала на водната помпа. И в село Скравена на пътя свалях радиатор, перки, шайби, правих, струвах и се прибрах до нас успешно. После докато разтоваря клекналата от товар Варшава и бях капнал от умора. Сега пак ще се заема с водната помпа, защото има какво да й се бае още ...
    Дълго и подробно ще разправям за всичко и снимките ще кача.

    Коментар


    • До: Варшава 223

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Браво! Нисата изглежда много добре! Голям скъперник е Иван, но пък има почти всичко за нашите машини.
      Да скъперник си е,но има всичко при него.Разказа ми ,че е изхвърлил един камион части за тях на вторични.Пак ще ходя към него,но това ще бъде към 1-ви септември.И този път мисля да се пазаря и 100% ще свали.
      Разбрах,че в Монтана имало магазин за такива части,за Жук,Ниса и Варшава.Сега съм дал бойна задача на няколко човека да ми търсят Варшава.Много се запалих!!!
      Поздрави!

      Коментар


      • До: Варшава 223

        Понеже не съм запознат много с моделите на тези коли искам да запитам дали има Варшава пикап заводско изпълнение.
        Запознах се с един дядо,който има 3 Варшави. Двете ги видях, за нищо не стават. Стоят на улицата и ламарините им са на паяджина, но в гаража си има пикап. Каза че заводски бил, но за тези години заводско изпълнение пикап...
        Зимата беше а сега ме гложди любопитството да надникна в гаража...

        Коментар


        • До: Варшава 223

          Има оригинален пикап и то даже 2 модела - 201/202 p и 223/224 p. Били са разпростанени у нас през Социализма, изпълнявали са си добре функцията (преизпълнявали са плановете с тях). След 89-та заминават за скрап, като до днес се запазват единични бройки.

          Успоредно с тях пък нуждещите се от лекотоварен автомобил през онези времена са си правели самоделни пикапи - обикновено особено несполучлчиви (някъде в темата за Варшава м20 бях описал едно такова произведение на алкохолизирания оксиженист), тъй като до колкото ми е известно заводските са се продавали под някакъв режим.

          Във филма "Покрив" от 1978-ма г. може да бъде видяна такава Варшава - 223 p.
          Последно редактирано от м20_маниак; 28-08-09, 18:21.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • До: Варшава 223

            Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
            Има оригинален пикап и то даже 2 модела - 201/202 p и 223/224 p. Били са разпростанени у нас през Социализма, изпълнявали са си добре функцията (преизпълнявали са плановете с тях). След 89-та заминават за скрап, като до днес се запазват единични бройки.

            Успоредно с тях пък нуждещите се от лекотоварен автомобил през онези времена са си правели самоделни пикапи - обикновено особено несполучлчиви (някъде в темата за Варшава м20 бях описал едно такова произведение на алкохолизирания оксиженист), тъй като до колкото ми е известно заводките са се продавали под някакъв режим.

            Във филма "Покрив" от 1978-ма г. може да бъде видяна такава Варшава - 223 p.

            Благодаря за инфото.
            Доста порових в Гооооглето, но изчерпателно инфо тук получих!
            Имах съмнения, че е самоделка и заводски пикап няма но вече ясно!
            Последно редактирано от м20_маниак; 10-08-09, 01:39.

            Коментар


            • До: Варшава 223

              Почнах да качвам. Трудно и мъчително, но ето:
              http://jiguli.snimka.bg/automobiles/...ili.409588.all

              Разказ - вероятно утре .

              Да направиш Варшава пикап... Преди 15 години беше обичайна практика. С Драго разглобихме трупа на една такава. Някога е била 223 седан като моята. После е служила като камион в някаква каменоделска фирма. Както и да е - не остана кой знае какво здраво от нея.

              Коментар


              • До: Варшава 223

                Браво за снимчиците.Това гробище къде се намира?
                Да попитам,понеже като видя такива пунктчета и ми настръхва косата-там мога да живея.Обичам много да се ровя по стари "жилезори".Търся си капак за скоростната купия на Ниса 522,но да не е със щанги.Да е директна.Яд ме е,че продадохме старата Ниса с нова скоростна кутия.
                Мале евала на Драго,че е показал такива белослатенски забележителности.Москвича е направо нов,той сигурно няма повече от 30 000км.Трябва да се видим някой ден.Ей така,но ще бъде някой път на офроуд състезание.Драго ще каже дати и заминаваме.
                Тази като я купихме, умниците взели капака от скоростната кутия.И с бащата сложихме един поразбит капак.Сега само аз и той можем да я караме.
                Да се похваля,вчера сменихме ауспуха,който взехме от Плевен.Нисата само свири.По-тихо работи от семейното Жигули.

                Поздрави на всички запалени по добрите стари машини!
                Последно редактирано от ludau; 11-08-09, 07:42.

                Коментар


                • До: Варшава 223

                  Откъде да започна?! Ами да речем оттам, че с Варшавата се пътува много приятно - последните дни й навъртях 1300 км, без да имам някакви забележки към нея.
                  Само накрая се поизложи, ама нейсе... Даде разход от 10/100 на дълго, което е един учудващ факт. Просто новото си е ново - и горивната, и запалителната система са на практика подменени с нови оригинални части. Оказа се, че 140 км/ч не са й проблем също.
                  ... Интересната част започна в двора на белослатинската болница. Вали дъжд. Във Варшавата се чува бръмченето на електромотора на чистачките, които се движат по ниското предно стъкло. Двигателят с пухтене спира. Драго, усмихнат както винаги, ме посреща. Първото, което виждам, е УАЗ 469Б. Високопроходимият ветеран още носи надписите "Полиция". Ще бъде съживен от Драго и в последствие продаден.
                  После имах късмета да разгледам обстойно ГАЗ 24-03 - Волга. На тази специална модификация смятам да се спра в отделна тема. Същото се отнася и за УАЗ 452А - линейката, която Драго кара. И двете машини са изключително интересни и работят великолепно въпреки безбройните години и километри ( например Волгата е 1978г. и е на над 600000км.)
                  След това решихме да се отправим към една Шкода 1000МБ, а след като нямаше кой да ни отвори халето, къдо стои, тръгнахме към циганската морга, където се продавала Варшава за части. Драго беше зад волана на моята кола и със спокойно темпо се понесохме към донора.
                  Автоморгата имаше около 80 коли - освен западните, имаше много Жигулита, Лади, по някой и друг Москвич и... Варшава 223. Въпросната машина някога е била преправена на пикап. На вратата стоеше надписа на каменоделска работилница - явно за това е била ползвана. Колата беше обърната настрани, липсваха ресорите и радиатора. Иначе - беше ужасно изгнила, крива, удряна и тотално износена. В този ден валеше дъжд и решихме на следващия да я разглобим.
                  После отидохме в Кнежа. Там видяхме два ГАЗ 69, кротко дремещи на сухо. После погледнахме Волгата, която преди година се бях засилил да купувам. На снимките изглежда почти перфектна, но иначе е зле. Гнила яко, кърпена с подръчни материали, няма бензинов резервоар, салонът се е разпаднал, няма спирачки... Ползва се за влачене на чували с жито, царевица и прочие. Недотам умния й собственик и него го видяхме... Пак дрънкаше обичайните глупости. Не му обърнахме особено внимание и си заминахме. След това видях шокираща картина. ЗиС 110 - уникален, ръчно изработен автомобил от най-висок клас, стоеше на улицата - крив, гнил, ограбен и зарязан. Оригиналната рама и 8-цилиндровия редови(!) двигател ги няма. На тяхно място е набутана рама от ГАЗ 51 и дизел Перкинс... Ужас. Купето частично се е запазило - разбитите странични стъкла са триплексови - някога са били с хидравлично(!) задвижване, вътре още стоят апликациите от скъпа дървесина... Собственичката е някаква дива бабичка, която - естествено - не го продава...
                  Отидохме пак в Бяла Слатина. Този път влязохме при МБ-то. Оказа се на оригинална боя, покрито с два пръста прах.
                  След това видях за пръв път старата Ниса с облата муцуна - модел 501. Стои от 15 години в един гараж. Странният й собственик ми позволи да я видя отблизо - нещо. което не е разрешавал до сега дори на Драго... Беше голяма тръпка да видя прашасалото 50 годишно микробусче. Двигателят му е тип М20, като на Стояновата Варшава.
                  Намерихме Трабант 600. Изглежда спасяем. Същото се отнася и за един син Москвич 407.
                  Накрая решихме да потърсим собственика на един Москвич 408, който според Драго, бил много запазен.
                  Намерихме го, и той с усмивка отвори гаража си. Останах стъписан - в тъмното пробляснаха перфектните хромирани елементи по Москвича. Толкова старателно пазена и поддържана кола от този модел не бях срещал. Боята е оригинална и блести, все едно сме преди 40 години. Осмицата е от 67-ма година, без колани, с цяла предна седалка... И колкото беше перфектен отвън, толкова и под капака, и дори... отдолу! Оказа се, че дори задния мост и пода блестят като току що излезли от завода. По двигателя нямаше капчица масло - всички уплътнения са били подменени. Е, все пак не всичко беше оригинално, но това е само с цел колата да бъде годна за каране в съвременния свят - карбуратор Озон, сух въздушен филтър, нов радиатор (с разширителен съд), табло от 408И след 73-та (изцяло пластмасово) и други дребни промени. Но колата беше наистина прекрасна. Със собственика й надълго и нашироко си говорихме за стари коли...
                  На следващия ден следобед с Драго разглобихме донора. Сдобих се със страшно много части - като почнем от челно стъкло и преден капак, минем през всевъзможните части по мотора (карбуратор, филтри, делко, стартер, динамо, стойки, работи цял куп), части по салона - включватели, пластмаси, сенници и още, и още. Моята кола клекна от товар, а по пикапа почти нищо ценно не остана.
                  И двамата с Драго се измъчихме на адската жега. Особено вътре в купето на обърнатия настрани пикап - беше си все едно си в ада. Мръсно, тясно и горещо...

                  И за капак - накрая на връщане Варшавата ми се повреди. Чух, че перката стърже в радиатора при ниски обороти. И в село Скравена на шосето - радиатора в тревата, до него перката и шайбата. Набих главината на помпата с чука към вала, ама беше ясно, че вече не може да се запресова... Както и да е, със самоделен щифт от две болтчета на мястото на счупения - прибрах се в София.
                  И тук - отново радиатора на земята. Установих, че има пукнатина в главината... ??? М,да. Обаче си имам нова помпа - онази, която Стоян ми купи за резервна... Е, да - някой е изпълнявал петилетката за четири години и не беше нарязал резбите в главината. С метчик М8 отстраних този пропуск. Сложих нова полска гарнитура на помпата и след това я гресирах. Монтирах всичко обратно и така - колата отново е изправна.

                  Та това накратко беше разказа за това изключително интересно и приятно за мен пътешествие до Бяла Слатина.

                  PS: В този албум не съм качил всичките снимки - има още, но нещо снимка.бг работи много бавно и качването ми е трудно. Нищо - и утре е ден.

                  Коментар


                  • До: Варшава 223

                    Едни братовчеди също имат тъмно син Москвич 408 и е уникално запазен хром, боя, интериор, всичко е в перфектно състояние и най-учудващото е, че са го запазили така в един найлонов гараж . Аз лично се запалих по този модел точно от техния . В момента смятат да го продават .

                    Коментар


                    • До: Варшава 223

                      Днес видях Волгата! Като я видях и се сетих за тази тема!
                      Поздрави!


                      П.П. Случайно на един сив бус да има лепенка на Форума с име "niki76"?

                      Коментар


                      • До: Варшава 223

                        Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение
                        Днес видях Волгата! Като я видях и се сетих за тази тема!
                        Поздрави!


                        П.П. Случайно на един сив бус да има лепенка на Форума с име "niki76"?
                        Да има.Това е буса на Ники от Бяла Слатина.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • До: Варшава 223

                          Привет на всички! Случайно ви открих /търсех си части за Мусото/ ! Абе хора,аз си мислех,че съм единствения "луд"...А тук прочетох не за един,а за няколко млади фена на легендарната Варшава...добре е да знаеш,че не си сам ! Ще се радвам да завържем контакти и да си помагаме. Аз имам две 203-1967 и 223-1970.

                          Коментар


                          • До: Варшава 223

                            Здравей колега! Качи по няколко снимки на Варшавите, че на всички предполагам ни е интересно да ги видим. Поздрави!
                            https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                            Коментар


                            • До: Варшава 223

                              Ще опитам,дано да се справя.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Варшава 223

                                Ех, ти с тези две снимки само ми засили любопитството . Качи още някоя ... Интересно, 203-ката е само три години "по-голяма" пък изглежда значително по-зле. Явно и разликата в предишните собственици е била голяма. Чакаме още снимки . Поздрави!
                                https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X