Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:117967823_2713616722291908_521576433200194964_o.jpg
Прегледи:1539
Размер:269.9 КБ
ID:6668046 Прагата в Кюстендил през 70те години.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • novatech
      novatech коментира
      Редактиране на коментар
      Прилича на Прага , ама не бях виждал Прага без предно...

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Прага е, но не V3S, a S5T.

  • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2020-11-06 10.20.28.jpg Прегледи:0 Размер:459.0 КБ ID:6668452Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2020-11-06 10.23.53.jpg Прегледи:0 Размер:392.4 КБ ID:6668453

    Понеже темата е за автомобили на служба, ето този е съвсем в действие и е стар.
    Прикачени файлове
    Георги Тонев

    Коментар


    • Прагата "еспетка" я коментирахме напред в темата и даже няколко пъти. Освен че няма предно,няма и трети мост. И стандартно - няма люк на кабината, хаха.
      Горе на снимката май я виждам с триъгълник - демек влачи ремарке... Три тона да е, пак няма да е лесно - с тия 110 коня... Също не съм я виждал на живо, въобще не знам в България колко ги е имало. Ако има още някоя снимка , давайте да видим.
      Тука една самосвал тристранка, даже и дървена каросерия. Не е по нашенско, разбира се.




      Коментар


      • Имало ги е... Аз, също не ги помня.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33-1-6-1-@-Praga S 5 T-.jpg
Прегледи:1434
Размер:60.1 КБ
ID:6668817Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34-2-3-R & M-Praga S 5 T-4X2-7412 cm 3-1957-1963-.jpg
Прегледи:1417
Размер:605.6 КБ
ID:6668818Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44-0-4-9-2-1-1-@-Praga S 5 T 3-4X2-8100 cm 3-.jpg
Прегледи:1433
Размер:50.8 КБ
ID:6668819

        ​​​​​​​

        Коментар


        • И един, който си е съвсем на служба. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201015_113743.jpg
Прегледи:1323
Размер:744.1 КБ
ID:6674266Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201015_113721.jpg
Прегледи:1309
Размер:964.2 КБ
ID:6674267
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • Тия дни гледам една дописка в Блица. За Икарус става въпрос, марка която многократно сме коментирали тук и винаги с добро. Знам обаче, че имаме верни следовници на Темата които не си позволяват да влизат в горния сайт и това ме задължава за кратко резюме.
            68-ма е произведен единствен екземпляр двуетажен екскурзионен автобус за столицата.



            Както може и да се очаква, унгарските другари се придържат строго към унификацията. Правят сватба на две стандартни каросерии, проверен двигател Чепел и стълба за нагоре.
            Габаритът във височина обаче идва малко множко за столичните условия и машината отива да си поработи в Печ.



            Цялата статия.


            https://auto.blitz.bg/retro/otkrikha...&cache=nocache

            Коментар


            • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:603.7 КБ
ID:6681011 УАЗка в Чистота гр.Мездра
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Кви гуми бре, то снегорина части, и гумите стъпват на изчистено.

              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Хахаха, и Цецо е прав

              • bat_vanko
                bat_vanko коментира
                Редактиране на коментар
                Дали обаче греблото пуска мъгла? Че тия гуми не са за почистено с гребло, само за мъгла са

            • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ikarus.jpg
Прегледи:1084
Размер:58.1 КБ
ID:6681548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:m66.jpg
Прегледи:1056
Размер:89.2 КБ
ID:6681549
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Тоя отляво, споменавал съм у темата, някъде до 75- та на баща ми предприятието имаха такъв служебен. Возил съм се няколко пъти на него, обикновено отпред до шофьора, там си има отделна врата. Шумна и тресяща машина, то си е камион, но може и състоянието му вече да е било лошо. Отдясно си ги спомням смътно, следващият модел вече преобладаваше в моето детство.

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                Наборе, на телефон ли ги гледаш, щото на компа снимките са една под друга и не е ясно кой кой е. Отгоре е Икарус изложен на Пловдивския панаир, а отдолу е Чавдар м66 с може би самоделна решетка.

              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                На компа съм бе. Отляво ми е Икаруса, на него съмсе возил. Пловдивски панаир коя година, вижда ли се някъде?

            • И аз да напиша нещо... Заинтригува ме статията за двуетажния автобус на ''Икарус'' в която пише, че ще го възстановяват. В тази връзка, малко известен факт е, че ГДР, също произвежда подобен тип автобуси. Това са:

              ''Do 54 LOWA Bautzen''-произвеждан 1954-1957.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:-@-Do 54 LOWA Bautzen-1956-.jpg Прегледи:0 Размер:108.7 КБ ID:6681559

              ''Do 56 LOWA Bautzen''-произвеждан 1957-1959.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:-@-Do 56 LOWA Bautzen- (2).jpg Прегледи:0 Размер:124.5 КБ ID:6681560

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                По-късно ще погледна, ама някой от тия май се показваше в "17 мига от пролетта"...

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Ако някой ентусиаст има свободно време в Берлин, може да се повози на стар двуетажен Бюсинг - https://www.traditionsbus.de/linie_218.htm
                Пускал съм лични снимки напред в темата. Линия 218 си е част от градския транспорт, и важат същите карти и билети.

              • centurio
                centurio коментира
                Редактиране на коментар
                Определено си струва, човек да си позволи това удоволствие!

            • Ей, ги на! От хубав, по-хубав...
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:-@-Do 54 LOWA Bautzen-1956 i Bussing D 2-1934-expozitzionni- (2).jpg Прегледи:0 Размер:62.7 КБ ID:6681633Натиснете снимката за да я уголемите  Име:-@-Do 54 LOWA Bautzen-1956 i Bussing D 2-1934-expozitzionni-.jpg Прегледи:0 Размер:58.4 КБ ID:6681634

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                То от ония години всичко е с тоя дизайн .

              • Stbd
                Stbd коментира
                Редактиране на коментар
                Какво е това чудо "уайзен"? Не се намира лесно в учебниците за техникуми и университетите. Има един Джо, Joe Wizan, но е американец. Жител на изконните древномакедонски земи, откъдето е произлязъл и българския език. Македонизъм значи.

              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Ааа, аз съм свършил УПК за бетонжии и май и в наште учебници го нямаше... Баща ми беше монтажник индукгриално строителство и от него го знам, па той беше само с ПУЦ строителни машини... Уайзен по нашия край викаме на швелера П-профил или улеен тип. Извинявам се за затрудненията.
                Последно редактирано от jordanov sv; 12-12-20, 19:17.

            • Грешка
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • Е, ония дни, една махина ми беше лееко ограничила достъпа до компресора на бензостанцията. Ядосах се, слязох и злобно я нащраках с телефона

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201205_092441[1].jpg Прегледи:0 Размер:386.4 КБ ID:6682359

                По принцип такива композиции бяха и са голяма рядкост из нашия край. По-често се виждаха на шаси ЗиЛ 133ГЯ. Конкретният екземпляр, всъщност може и да не е стар. Преди да влезем в ЕС много строителна техника на Камаз и Урал се вкара, работят и сега доста. А навремето имаше едни особени кранове Камаз - там при транспортно положение стрелата беше обърната назад по посока на движение.

                П.п. Това наоколо е рядка дунавска мъгла. Да не си помисли някой че е нещо от ауспуха

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Телескопични кранове тип КС и в последствие Ивановец ; Челябинец и прочие има на всякакви шасита . Навремето най масови бяха на МАЗ .

              • Този красавец преди две седмици се появи до вкъщи. Много гледана кола! За съжаление не можах да се запозная със собственика.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • bat_vanko
                  bat_vanko коментира
                  Редактиране на коментар
                  Баща ми наследи от дядо ми същото купе но с по един фар, каран повече от 40 години, последните на газ и с товар един тон (че място нямаше за повече), накрая с още живот в него отиде на вторични...

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Поздравления за собственика, щом е успял да я запази/ реставрира в това състояние.На мен също модела ми харесва на външен вид, но от всички 407 най ми хваща окото - въпрос на вкус казало кучето.....

                • Маркони
                  Маркони коментира
                  Редактиране на коментар
                  На мен също това ми е любимият Москвич.И наистина адмирации за собственика!

              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:127213789_3736502196393793_4208319084514383242_o.jpg
Прегледи:791
Размер:226.6 КБ
ID:6685453 ЗиЛ и Татра в Хасково през 70те години.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • Иван Жоров
                  Иван Жоров коментира
                  Редактиране на коментар
                  Въжения багер е по-интересен. Рядко се виждат вече, а ръцете на добър оператор за по-леки дейности са доста продуктивни.

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не рядко, ами вероятно вече въобще ги няма. Освен в някоя забутана кариера. или нещо подобно.
                  Драглайни иначе все още могат да се видят покрай каналите.

              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:----.jpg
Прегледи:654
Размер:84.4 КБ
ID:6687136

                К'ва джезгия, мали-и-й...

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Преди няколко седмици попаднах на този клип https://www.youtube.com/watch?v=4l1YoPfS31M
                  И ми направи впечатление познатия звук, ама нито го докарва като уазка нито като виетнамка.Като спрях клипа и се загледах в двигателя ми се изясни.
                  Като надеждност е един от най-добрите руски дизели, но като се сетя колко тежи...

                • alexalex69
                  alexalex69 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Още една рожба на руският мужик - Колёсный вездеход на базе ГАЗ-66 ТРАКТОЗАВР : https://www.youtube.com/watch?v=CXJ5aG5W680

                • Bogoljub Gagic
                  Bogoljub Gagic коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това го бях пуснал в темата на "Владо / Терзиев / още 36 ника" за "Супер-УАЗ", но-о-о-о нещо не бе посрещнато с разбиране

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X