Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гатанки ? ? ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гатанки ? ? ?

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Ето правила за велосипедисти. Четете и раздел XVIII от ЗДВП. А иначе аз лично завивам няляво, или ако няма автомобили зад мен, или като пешеходец (т.с. на пешеходна пътека). Еле па нощно време, само като пешеходец. Изключително рядко са случаите, в които не се случва точно така. Относно това с чупенето на чистачката. Не трябва да се стига до саморазправа. Когато автомобил по някаква причина причини ПТП и напусне мястото, си има съответния ред. Още повече, че в конкретния случай е имало време и възможност да се запише ДК номера на автомобила (нали в края на краищата се е случила и последваща разправия). Да не говориме, че е имало и поне един свидетел.
    Няма изрично описано за завоя в ляво при велосипедистите от коя лента се прави , но сигналите за завиване и спиране са известни и се спазват..
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • От: Гатанки ? ? ?

      Е как да няма, велосипедиста няма работа в най-лявата при многолентово. Съответно се движи само в най-дясната, а при завой се пази платното в което си. Демек завиваш от дясно платно на ляво и си оставаш в дясното, а не по време на завоя да минеш в друго платно. Това е нарушение и с автомобил ако си...

      Коментар


      • От: Гатанки ? ? ?

        На жълто некси не се навлиза.
        Подадения сигнал не дава предимство
        А некой ми строши чистачката ще му я завра вгз
        Тва па че бил кривоглед ...
        Изобщо за бой е гражданина Христов
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Гатанки ? ? ?

          Което не пречи да бъде натопено таксито пред КАТ... да не си е тръгвал

          Коментар


          • От: Гатанки ? ? ?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Ела ме свали от тротоара щот не съм на 12 , може и акт да ми пишиш...
            Идем. Оглеждай се.

            Коментар


            • От: Гатанки ? ? ?

              Е аз уви нямам колело, а ако си купя ще е само за гората, в град вече не мога /много мръсно, а аз карам доста и се надишвам прекомерно/...

              Коментар


              • От: Гатанки ? ? ?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На жълто некси не се навлиза.
                Подадения сигнал не дава предимство
                А некой ми строши чистачката ще му я завра вгз
                Тва па че бил кривоглед ...
                Изобщо за бой е гражданина Христов
                Па и таксиметаро така е мислил.
                Освен ако не е искал да бие гражданката Стоева, но поради кривогледство, да е положил Христов.

                Коментар


                • От: Гатанки ? ? ?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  На жълто некси не се навлиза.
                  Подадения сигнал не дава предимство
                  А некой ми строши чистачката ще му я завра вгз
                  Тва па че бил кривоглед ...
                  Изобщо за бой е гражданина Христов

                  След 12 часа посреднощ повечето светофари светят в жълто ... това значи ли че нощем е забранено движението?
                  Като свети само жълто и мига - кога ще навлезеш - на сутринта??? В темата за гатанките е добре да се чете внимателно.

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Е как да няма, велосипедиста няма работа в най-лявата при многолентово. Съответно се движи само в най-дясната, а при завой се пази платното в което си. Демек завиваш от дясно платно на ляво и си оставаш в дясното, а не по време на завоя да минеш в друго платно. Това е нарушение и с автомобил ако си...
                  Тук не става въпрос за движение във скоростната лента - а за престрояване пред светофар в лентата със светофар указващ реда за преминаване през кръстовището в лява посока изрично в тази лента.

                  Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                  Па и таксиметаро така е мислил.
                  Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                  Освен ако не е искал да бие гражданката Стоева, но поради кривогледство, да е положил Христов.


                  Таксиметро благосклонно каза че мен ме е видял - а Христов - му се нахвърлил на колата ... от което следва , че не го е видял въобще... което е трудно като цяло , при положение , че бяхме един зад друг с Христов по стедата на пътя с мигащи червени лампички отзад...
                  Предлагам на всички да се успокои топката.
                  Последно редактирано от iai-bg; 13-06-12, 16:47.
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • От: Гатанки ? ? ?

                    В случая на жълта мигаща, светофарът не указва кога и от къде да направиш левия, тоя участък съм го карал многократно, щот живея на Ботевградско, ами само през пешеходната. Във Варна ситуацията би била същата, ако не и по-зле, доколкото имам наблюдения последните месеци от уменията на тамошните драйвъри.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • От: Гатанки ? ? ?

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      В случая на жълта мигаща, светофарът не указва кога и от къде да направиш левия, тоя участък съм го карал многократно, щот живея на Ботевградско, ами само през пешеходната. Във Варна ситуацията би била същата, ако не и по-зле, доколкото имам наблюдения последните месеци от уменията на тамошните драйвъри.
                      Лентата за ляв завой е указана и с пътната маркировка и с боята по асфалта . При изключен светофар тези неща не спират да важат..
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • От: Гатанки ? ? ?

                        За водачи на МПС. За велосипедисти - виж правилника.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Гатанки ? ? ?

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          Въпросите на гатанката..

                          1 Случило ли се е нещо?
                          Случили са се две отделни неща. ПТП, и нападение с унищожаване на лична собственост.

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          2 Това че си нарекъл някой наркоман или пиян или че го мислиш за такъв - означава ли, че можеш да го засичаш , избутваш от пътя или газиш и нападаш в последствие?
                          Въпрос на лична гледна точка. Отговорът е точно толкова плаващ колкото и "Това че ти се е вдигнал адреналина и се мислиш за прав - значи ли че трябва да биеш тъпана по форумите в търсене на симпатии ?"

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          3 Правилно ли е нарушител и причинител на птп да напусне местопроизшествието?
                          Не. Нарушение е, за което е трябвало моментално да се информират компетентните органи на тел. 112.

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          4 Възможно ли е с толкова значителен астигматизъм (кривогледството мисля че се казваше така) човек да е шофьор на такси?
                          Въпросът има точно толкова тежест и резонност колкото и въпроса "...Възможно ли е с такива слаби нерви и липса на самоконтрол човек да е велосипедист в София ?". И двата са от лекарска компетенция и не могат да бъдат еднозначно решени тук. За астигматизма обаче вероятно е имало лекарско заключение, докато за душевната стабилност на колоездача може би ще има заключение в деня в който прегризе гърлото на следващия таксиметър.

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          5 Има ли камери , които заснемат какво се случва на тези две кръстовища?
                          Хикс

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          6 Кой е нарушителят?
                          Шофьорът, понеже е напуснал мястото на ПТП.

                          Колоездачът пък е отвъд фазата "нарушител", и се завира директно под ударите на наказателния кодекс.

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          7 Какво би следвало да се направи?
                          - Шофьорът трябва да заведе дело за нападение и унищожаване на чужда собственост.
                          - Потърпевшият колоездач трябва да заведе дело срещу шофьора за напускане на мястото на ПТП.
                          - Прокуратурата трябва да заведе дело срещу колоездача за преследване, унищожаване на чужда собственост и саморазпра.
                          - Колоездачът да си припомни аксиомата на двуколесните.

                          Ако я е забравил - въпросната гласи "...При нареждане на звездите причинило заемането на една и съща точка в пространството от два участника в движението в едно и също време, двуколесният участник в движението е винаги от грешната страна на пениса..."

                          Горните три могат да се заменят успешно с "...Колоездачът да запали свещ че е невредим, да наблегне на липовия чаец, и най-вече - да палне свещ че случката не му се е случила в някоя по-англосаксонска страна, в чийто наказателен кодекс съществуват понятия като "Road Rage" и прочее "пътен бяс", които понятия са част от много добре отработена процедура за боравене с участници в движението изпаднали в афект.



                          Отговорите ми разбира се не са меродавни, но са функция на начина по който е зададена гатанката
                          Последно редактирано от Goblin; 13-06-12, 17:41.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Гатанки ? ? ?

                            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                            Лентата за ляв завой е указана и с пътната маркировка и с боята по асфалта . При изключен светофар тези неща не спират да важат..
                            Аз пак да кажа - велосипедист няма право да ползва пътните ленти все едно е автомобил. На велосипедиста мястото му е на велоалеята, а ако няма - най-вдясно на платното за движение. Кръстовища се пресичат заедно и успоредно с пешеходците, дори и да има велоалея. Спазвате ли тези неща ще имате доста по-малко ядове.

                            Коментар


                            • От: Гатанки ? ? ?

                              Мария, свиквай, аз от 30 години съм тук, от Варна дойдох, и още свиквам да го е !
                              Тука е така, както е написал Иван на входа на хижа Мальовица.

                              ПП. Мадрид не е добър избор за велосиед. Потърсете алтернатива !
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: Гатанки ? ? ?

                                Мисля, че след мнението на Гоблин темата е приключена. Мое се върнем на гатанките. Може ако искате да си го дъвчем тоя казус, но според мен е за отделна тема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X