Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Аз макар и малак през 80-те , имам спомен, че тогава всички въздишахме по " ОРИГИНАЛНИ КИТАЙСКИ КЕЦОВЕ " Пък ся всеки вика " КИТАЙСКИ БОКЛУК"
    Да, де и на онзи талантлив млад (навремето) гей Васил Найденов му излезе прякор за цял живот. "Warrior" бяха кецовете, с уникална анатомична подметка, вентилирани, с усилване против "ритане по кокалчетата" и т.н. Сега младежта купува някакви буквално платненки (вж. по-горе) "Converse", че и правени във Виетнам, за луди пари. А китайските кецове бяха 7 лева. Сигурно ги има някъде из Китай, а за тука се поръчват от наши "безнесмени" и внасят боклуци - коментирано е много пъти, че на китайски производител можеш да му поръчаш "една и съща стока" за долар, два, три, тридесет и т.н., а на супер-едро, ако много настояваш, може и на 50 цента да ти я направи.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Охо-о, а за китайските инструменти не си ли чул. На фона на това, което се произвеждаше тук и внасяше масово (предимно от Русия), китайското производство (хем при тогавашното му ниво) си беше квалитет от световна класа.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Бърза проверка показва че и в алиекспрес няма уориър в момента

        ПП Бързата проверка е като бъзата кучка, оказва се

        Те ги те:

        http://www.aliexpress.com/item/Warri...d-89e94aa912a4
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Д А китайските кецове бяха 7 лева.
          Лъжеш. Бяха 5 и 20лв.
          Пускаха ги чат-пат в спортния на Витошка в десно от руската книжарница/ дето сега е Макдоналдс/
          А Пионеркиете, дето ставаха да се карат ски с кандахари бяха 36лева.

          Доста по-после се появи "Техника" от Благоевград за 240лв. - при средна заплата 120лв.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Бърза проверка показва че и в алиекспрес няма уориър в момента

            ПП Бързата проверка е като бъзата кучка, оказва се

            Те ги те:

            http://www.aliexpress.com/item/Warri...d-89e94aa912a4
            И бели има.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Охо-о, а за китайските инструменти не си ли чул. На фона на това, което се произвеждаше тук и внасяше масово (предимно от Русия), китайското производство (хем при тогавашното му ниво) си беше квалитет от световна класа.
              Като гледам май , май не си по стар от мене.
              Та за китайски инструменти нямам никакви спомени.
              А руско " гедоре" още ползвам по някога те така за спорта.
              И май сам единствен работил в руски металургичен комбинат.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Лъжеш. Бяха 5 и 20лв.
                Пускаха ги чат-пат в спортния на Витошка в десно от руската книжарница/ дето сега е Макдоналдс/
                А Пионеркиете, дето ставаха да се карат ски с кандахари бяха 36лева.

                Доста по-после се появи "Техника" от Благоевград за 240лв. - при средна заплата 120лв.
                Пенчо, пак пишеш глупости, покрай които ще изтрият и ценни мнения. Преди обмяната 1962 г. може да са били по 20 лв. "Пионерките" бяха 8 (осем) лева - елементарни папуци за ходене, тип "полу-боти" с голям грайфер, приличаха на цинтарките в казармата, ама поне бяха с гумена подметка. Обувки за ски само са им викали "пионерки", че имаха сходен грайфер. "Техниката" - пластмасови ски-обувки, се правеха в "Спортпрома" в родния ми кв. "Изток", откъдето си купих (с връзки де) едни за 177 лв.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Като гледам май , май не си по стар от мене.
                  Та за китайски инструменти нямам никакви спомени.
                  А руско " гедоре" още ползвам по някога те така за спорта.
                  И май сам единствен работил в руски металургичен комбинат.
                  Вкъщи пък има полско "Гедоре" и то работи (доколкото някой го ползва). Китайските инструменти също са си в наличност - клещи, отвертки, шила, чукове, разни триони, бургии (и маткап има, но той не знам и да е ползван), какво ли не. Най-сериозната марка беше Диамант/Diamond, но имаше всякакви, вкл. и безименни.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Пенчо, пак пишеш глупости, покрай които ще изтрият и ценни мнения. Преди обмяната 1962 г. може да са били по 20 лв. "Пионерките" бяха 8 (осем) лева - елементарни папуци за ходене, тип "полу-боти" с голям грайфер, приличаха на цинтарките в казармата, ама поне бяха с гумена подметка. Обувки за ски само са им викали "пионерки", че имаха сходен грайфер. "Техниката" - пластмасови ски-обувки, се правеха в "Спортпрома" в родния ми кв. "Изток", откъдето си купих (с връзки де) едни за 177 лв.
                    Тия "Пионерки" за които хортувам, нямат нищо общо с тази за разходки. Просто обикновената няма как да я вкараш в полуавтомата отпред.
                    Не, че не съм карал и с каишки, ама ти нали всичко разбираш, какво ли ти обяснявам....

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Тия "Пионерки" за които хортувам, нямат нищо общо с тази за разходки. Просто обикновената няма как да я вкараш в полуавтомата отпред.
                      Не, че не съм карал и с каишки, ама ти нали всичко разбираш, какво ли ти обяснявам....
                      Па да ми беше прочел мнението, вместо само да го цитираш, за да го оплюеш. Просто на тези обувки за ски само ти си им викал "пионерки".
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Китайските бели кецове ( с червен релефен стикер отстрани на подметката - arch cushion suport ) категорично струваха 7 лева, или 7.20, продаваха се свободно в Спортния магазин, и обикновено имаше винаги от всички номера.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Китайските бели кецове ( с червен релефен стикер отстрани на подметката - arch cushion suport ) категорично струваха 7 лева, или 7.20, продаваха се свободно в Спортния магазин, и обикновено имаше винаги от всички номера.
                          Вени, сега от дистанцията на времето си мисля, че всичко се е свеждало до къдърността на местните "Търговия" и "ОКС". Кока-кола в къдравите бутилки по 15 стотинки, китайски кецове, луканка по 3.60 килото си имаше свободно от средата на 60-те в моето малко провинциално градче. Телефони също имаме от 1967 г. За тях проблема беше във възможностите на съответната поща /тогава/. В началото беше прав, после стана дуплекс заради комшията отгоре. За автоматична пералня и цветен телевизор на опашка не съм се редил, редил съм се за "Симсон 50" щото докараха само 4 бройки и баща ми отиде в три часа през нощта да пази ред, а аз го смвних 7.30 за да отиде на работа. За банани и портокали когато ни трябваха /за празниците/ жена ми мъкнеше от "показния" на Стамболийски. Тя и сега почти всяка седмица ходи на София докато аз я избягвам по всякакъв начин още от студенството.
                          Излиза, че навремето не е имало три българии /по Тато/, а всеки окръг и град си е бил отделна България по снабдяване.
                          Когато ми е трябвало нещо по-специално и го е нямало в моя град, Ботевград ми беше на два лева бензин и така.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Ботевград,Правец,Трудовец и околните села бяха привилег снабдяване.Сещайте се що.И Голямото село -сьщо.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                              ... Голямото село -сьщо.
                              Голямото село винаги си е на "привилигеровано снабдяване". И преди, и сега, без непременно да е необходима намеса на висши сили. :-)
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Голямото село винаги си е на "привилигеровано снабдяване". И преди, и сега, без непременно да е необходима намеса на висши сили. :-)
                                А защо? Сега е най-голям пазар, ама тогава? Показуха? Значи пак висши сили са решавали.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X