Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Като стана въпрос за изкъртени кръчми, аре да си ги споделяме.
    Почвам пръв.
    На тая кръчма ме светнА Upi.

    Кръчмата се казва "Бумбара", меню няма, щото има няколко класически артикула, като кюфтаците май си ги приготвят на място.
    Шкембето е яко.
    Има печка на дърва, на която аз си пека хляба.
    Вътре се пуши, естествено, което (освен суитаджийските изпълнения) за мен си е критерий за изкъртеност.

    Намира се тук: ул. „Родопи“

    https://goo.gl/maps/FtPzWYT4VSE2

    а даже и шефката е на снимката !

    Вакарел. Кръчмата на гарата.

    Знам секви кръчми, но искам да отсея "най-добрите".
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      ПрепРъжени пилешки кожички, хрупкави и вкусни, сакаш да кажеш
      Оказва се, май, че това е най-безвредното от пилето, въпреки че холестерола в пилето е само там !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Баси, как налетях на тая тема... Ся как ше ме фане сън- не знам. В "Димар"-а правят някои от вкуснотиите.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Баси, как налетях на тая тема... Ся как ше ме фане сън- не знам. В "Димар"-а правят някои от вкуснотиите.
          Много просто...отложи съня и поеми гордо към...Месарницата с по-глемшка торба.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Баси, как налетях на тая тема... Ся как ше ме фане сън- не знам. В "Димар"-а правят някои от вкуснотиите.
            Не знам, не знам- туй не е кат' мазен шарань с много кости на твойта псевдоскара- тука е за ценители.

            И пак за едно местенце- вече липсващо- пържена цаца и сафрид- в Несебър, на изхода към Равда.

            И една позабравена рецепта от баба ми:

            Пълнен свински далак на скара

            Далаците режат наполовина и се цепят на джоб.
            Колкото далака- толкова стръка праз, нарязан на ситно, се задушава леко с масло и червено вино, подправя се с кимион и чер пипер и се пълнят джобовете със сместа.
            Оппаа- и сол да не забравите,ей!
            Процепа се зашива или защипва с клечки за зъби, увиват се с тънко нарязана сланина или бекон и така се пекат на скарата, като се обръщат.
            Баба ги печеше на една телена скаричка, направо на жарта в печката тип "циганска радост".

            П.П. Пууу, олигавих клавиатурата- отивам да търся далаци и праз...
            Последно редактирано от dedoKoko; 26-08-16, 13:01. Причина: сол
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Като споменавате и рибата вече да се изкажа и аз.
              Балчик до морската гара или там каквото се казва има една барачка - пържената кая е уникална.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Я, тоя бисер съм го пропуснал.

                Захарта няма основна реакция. Няма лошо да я сипваш навсякъде където ти е вкусна, но в обхвата на киселини и основи, които са изобщо съвместими с живота, захарта не е нито киселина, нито основа.
                Кой не знае, че си химик, ма ще опонирам. Да съм казал подобно нещо (че била основа). Захарта има основна реакция - в разтвор. Пробвай с ония хартишки.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  няма.

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Е аз па съм пробвал. Ма ти си химика де, няма начин да не си прав - да кажем, че то е било от водата, не от захарта .
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Редовният въпрос на проф. Лимон Генов (лека му пръст) за тройка беше: "Колега, бихте ли ми казали какво е рН-то на чая?"
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Баба ми за някакви специални цели киснеше круши във вар. Само не помня за какво. Било традиционен метод.

                        Някой знае ли?

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Баба ми за някакви специални цели киснеше круши във вар. Само не помня за какво. Било традиционен метод.

                          Някой знае ли?
                          За сладко,за да се стегнат,иначе се смиват.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Така се прави и прочутия рачел с тиква. Във варна вода се кисне тиквата, за да стане твърдичка... малиии, и с орехи. Вие когато сте били дърти, аз бях фъстък и слизах в мазето да си крада от кацата с рачела.
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                              ... кацата с рачела.
                              Баси зимнината !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Баси зимнината !
                                Какво толкова- тя по туй време права, с вдигнати ръце не е стигала до ръба на масата, и тенджерата и се е виждала колкото каца!
                                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X