Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Гагич, пак гледах сега снимките - тези 2-3 кила месо за колко народ бяха? Да не са били за тебе само?
    Общо взето... Е, и жена ми и дъщеря ми участват в ликвидацията, както и един съсед, дето ми обира гроздето и сливите, ама приносът им е скромен.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Че що да не го омааш, ако е без леб. И преди бирата да те е надула.

  • Технологията...за Боголюб Гагич Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3599.jpg
Прегледи:286
Размер:323.2 КБ
ID:6595630
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3601.jpg
Прегледи:282
Размер:377.7 КБ
ID:6595633
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3605.jpg
Прегледи:274
Размер:395.9 КБ
ID:6595635
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3607.jpg
Прегледи:291
Размер:375.1 КБ
ID:6595639 И...резултата от силен огън и време повече от необходимото. От тогава не съм опитвал ​​​​​​​
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • gimax
            gimax коментира
            Редактиране на коментар
            Грешна е технологиятя,затва става на барут.Първо палиш огън да стане малко жар,на половина от твойта.Тураш пИлиту и подържаш лек огън с клечки около тенекията,пламъка до средата на тенекето.Така точно един час-навивам алармата да не го забравя.Става трепач коричка.Бирата е половин шише.

        • Тези камъни, ако вместо като оградка отстрани, ги беше натрупал непосредствено около тенекията, а огъня върху тях, резултатът щеше да е съвсем друг (в положителна посока).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Технологията...]
            Технологията съвсем не е тая,и резултата е достатъчно красноречив.Конвекцията е в основата на тази технология.Пробвай с ламарина върху скара или най добре перустия.Става и с каменна плоча.Трябва да има жега от долу,иначе няма как да сработи."Грундирането" на птицата също е много важно

            Коментар


            • aldr
              aldr коментира
              Редактиране на коментар
              Не го знам този метод , така ми бе обяснено , така го направих ...но малко прекалих с огъня и времето .

          • Това ми беше първи опит , и добре че скарата отстрани работеше та не останахме гладни .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • Два пъти съм правил пиле под тенекия, и двата пъти с отличен резултат. Не е от собствен опит де, от четене на други хора които са казали кое-как.
              Та как:
              Подготовката е каквато ви хареса, там маринати, обливане, облизване, само сол, само хималайска сол, абе-кой както.
              Важно е да се спазва правилната температура при печене.
              Начупват се тънки клонки, или се нацепват дървета на тънко-като за разпалки. Идеята е да има пламък покрай тенекията, да е постоянен, и не особено силен. Това е много важно-да не е много дилен. Че като го засилиш-отвън изгаря, а вътре остава сурово. Тайната на вкусните меса е да се пекат колкото може по-бавно.
              Та с клечки и разпалки се поддържа не много силен огън около тенекията, пилето се пече доста бързо, та за половин час, до 40 минути поддържане на пламъка трябва да е готово.

              П.П. Бутилката на която е нанизано трябва да е С бира. Разбирате ли? С бира, а не ОТ бира.
              Последно редактирано от Кольо; 28-04-20, 19:57.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • aldr
                aldr коментира
                Редактиране на коментар
                И мойто пиле имаше бира в шишето , но...огино силен и продължителен ...

              • Veni1
                Veni1 коментира
                Редактиране на коментар
                Тъй, тъй...
                Яваш атеш, и бира в шишето.

                Не пречи да има още каса отвън, но пиленцето трябва лееекинко да се облива от съдържанието на бутилката...

            • Тропчо коментира
              Днес, 20:30
              ... А тая картинка с пилето, наистина ме върна в Пети- А клас. Под прашките ни падаше, чат-пат, някой джавджар или гугутка и беше голям купон да се скрием в подземията на сегашния "Римски форум", дето тогава се казваше "Разкопките", да си напалим огън от кашони и клечки и да извъртим едно врабче на шиш след уморителна война с калеми.
              Как го скубехте врабчето? Или со се перушината?
              У Граничните войски едно време кучетата бе`а, както знаем, пръв приятел на човека, но и... пръв враг на домашните птици. "Дръж!" - следва отчаяно "Кряк!!!!" и оп - има патка-гъска-пуйка-кокошка за мезе към вльашкия отелов "самоток". Но-о-о-о скубането на перушината си беше "чанч" - трябва съд, в който да се кипне вОда, че най-добре да се бухне целият "ловен трофей" в голяма тенджера, че да се попари и оскубе... при което оставаха купища летливи компромати пред старшината, който беше местен и люто бранеше "стоката" на съселяните си...

              Чувал съм (или чел във... ъ-ъ-ъ... "Винету" или нещо подобно), че е гот птицата да се обмаже дебело с глина върху цялата перушина, печеш и после като чукнеш - печената глина се отделяла заедно с перушината, а отдолЕ мозък ? Някой пробвал ли е така ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • caribi
                caribi коментира
                Редактиране на коментар
                Аз знам един дето е чел Винету, да го питам, ама да не ме .......

            • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Как го скубехте врабчето? Или со се перушината?
              У Граничните войски едно време кучетата бе`а, както знаем, пръв приятел на човека, но и... пръв враг на домашните птици. "Дръж!" - следва отчаяно "Кряк!!!!" и оп - има патка-гъска-пуйка-кокошка за мезе към вльашкия отелов "самоток". Но-о-о-о скубането на перушината си беше "чанч" - трябва съд, в който да се кипне вОда, че най-добре да се бухне целият "ловен трофей" в голяма тенджера, че да се попари и оскубе... при което оставаха купища летливи компромати пред старшината, който беше местен и люто бранеше "стоката" на съселяните си...

              Чувал съм (или чел във... ъ-ъ-ъ... "Винету" или нещо подобно), че е гот птицата да се обмаже дебело с глина върху цялата перушина, печеш и после като чукнеш - печената глина се отделяла заедно с перушината, а отдолЕ мозък ? Някой пробвал ли е така ?
              В Пети-А клас, само бях гледал баба ми в Кричим да попарва кокошката преди да я оскубе. Таквиз екстри в "Разкопките" нямаше. Скубеш на сухо, късаш главата и остава едно телце, колкото слива и печеш. Сега като се замисля, няма по- жестоко нещо от детски ум, необременен с предразсъдъци. Но, това е за друга тема.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Децата са си жестоки.
                Това от гледна точка на нас-цивилизованите. От тяхна гледна-съвсем в реда на нещата са си.

                Това психологията е може би най-важната наука, не знам защо не се изучава като основен предмет в училище.

            • Девети клас, на бригада в едно русенско село, Голямо Враново, разквартировани по домовете на хората, заедно с местните апапи си устроихме среднощен пилешки пир. Качихме се на тавана под покрива на училището с фенерчета и в тъмното с метли или направо с голи ръце наловихме чувал гълъби. Всеки един, преди да влезе в чувала, се хващаше за главата и се тръсваше надолу. Главата хвърляш настрани. После скубане, пърлене, порене и други такива, след това в импровизирана фурна на двора. Станаха на каиш, няма сдъвкване. Напълно безсмилено упражнение. Ма и акъла ни толкова беше.

              Коментар


              • В Земеделско знаме бях чел как се коли заек ,ама по френски начин ( или нещо такова ),единия за ушите ,другия за краката ,дърпа се рязко да го разпънеш и после вадиш окото да изтече кръвта -не успяхме с брат ми да стигнем до окото .Опитахме няколко пъти

                Коментар


                • ГъБълите се считат за страхотен деликатес. Гугутките също, а гургулиците - за класика. Ама как се приготвят?
                  Аз не съм ял. Най-дребното изядено от мен нещо е било домашен пъдпъдък (коментирано някъде по-напред в тази тема) и дива яребица (то питомни май няма?). Винаги са ми приличали на врабци А истински врабец оскубан и сготвен сигурно е като буболечка някаква - със все костите го схрускваш на една хапка?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                    В Земеделско знаме бях чел как се коли заек ,ама по френски начин ( или нещо такова ),единия за ушите ,другия за краката ,дърпа се рязко да го разпънеш и после вадиш окото да изтече кръвта -не успяхме с брат ми да стигнем до окото .Опитахме няколко пъти
                    Уффф, аз така се бях научил в казармата да "дера" диви зайци (без да пазиш кожата) - режеш по средата на гърба и или двама души дърпат или един се прави на много як и с две ръце го "съблича". Веднъж така направих на младини с домашен заек, на който предварително му отрязах главата (тъстът ми ги гледаше, но се беше скарал на тема "БСП <-> СДС" с комшията, който му ги колеше и прибираше кожите) ... та-а-а-а.... няколко месеца се чувствах чутовен изрод-изчадие-адово-и-так-далее пред мрачните смълчани погледи на жена-дете (беше само едно тогава) - тъст-и-тъща... И никой не рачи да вкуси от този заек... (освен мен, де - което още повече нагнети обстановката)
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • gy6ter
                      gy6ter коментира
                      Редактиране на коментар
                      В казармата помагах да се дерат шилета ,че даже и ги научих да им ядат червата ,шкембето и другите вкусотии . Преди това ги изхвърляха .

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Как ще ги хвърлят бе, луди ли са?
                      Ся, че в някои съзнания при вида на черва се получава спазъм в стомаха си е техен проблем.
                      Карантиите са си доста вкусно нещо, стига да са приготвени както трябва.
                      Иначе и аз съм изплювал хапка бахур пред домакинята която го е правила, при все, че ме беше много срам.
                      Ама после разбрах, че тя била гнуслива, та не е измила червата както трябва. Патка...

                    • gy6ter
                      gy6ter коментира
                      Редактиране на коментар
                      Готвача на заставата беше читав направи дреболийте с ориз ,мерудии ,зашихме ги в шкембето и ги сварихме .Първо ни коркаха заради миризмата ,но на другия ден доста черва изчистихме .Коленето на прасета е малък празник все още за нас ,кожа ,печени уши ,зурла и всякакви други мръвки ,греяна ракия и казана със зеле ,плюс счукан чесън ...

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X