Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

    В интерес на истината в тази случка аз бях един от дебилите с голяма раница.
    Проблема с голямата раница ... е раницата.
    Има един синдром наречен Берген Синдром.
    Бергени това са огромните британски раници с обем от над 100 л.
    Като притежател на такава и аз съм изпитвал "Берген" синдрома.
    Неговите симптоми са - трескав поглед съчетан със спорадично ровене из шкафовете с екипировка и пъхане в раницата. Щото има место. Накрая както съм написал се оказва, че в магазина са ти продали дефектна- я тия от САС как си ги носят леко пък твоята как тежи. На един друг поход предхождащ описания , моя скромност се оказа че за да си сложи раницата трябва да седне. после ставането беше тегавко. Освен това подобни походи се предполага да са предхождани поне от два три еднодневни, като е желателно да се носи целия багаж за тридневен. Така бързо се усеща (на собствен гръб), че можеш да минеш без доста неща.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #62
      От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

      Хубава история и интересно поднесена
      И аз имах една случка, приятели бяха отишли на беглика по средата на седмицата, а аз тръгнах в петък след работа и се оказа , че съм се качил с три тениски и никаква горна дреха. Понеже си нося в колата едно-две якета , но явно съм ги свалил за пране. Имаше моменти в които с три тениски една върху друга ми беше по-топло от някои с якета , но не казвам какво съм консумирал
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #63
        От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

        Страхотна история, много точно описание на типажите Аз също съм типичен максималист, и ровенето по шкафовете и тъпченето на боклуци в раницата (абе може да потрябва..) ми е до болка познато. Друг подобен синдром е този на "Гладното око" - за дву-три-дневен преход обикновенно се мъкне храна колкото за годишното преживяване на малко сомалийско градче. И да, алкохола винаги свършва още на първата вечер, колкото и да се правите, че не сте дам за да се наливате с пиячка. Абе целия разказ е страхотно попадение !!!

        П.С. С твое позволение ще го препечатам в компилиран вид в бушкрафт форума ?
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #64
          От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Страхотна история, много точно описание на типажите Аз също съм типичен максималист, и ровенето по шкафовете и тъпченето на боклуци в раницата (абе може да потрябва..) ми е до болка познато. Друг подобен синдром е този на "Гладното око" - за дву-три-дневен преход обикновенно се мъкне храна колкото за годишното преживяване на малко сомалийско градче. И да, алкохола винаги свършва още на първата вечер, колкото и да се правите, че не сте дам за да се наливате с пиячка. Абе целия разказ е страхотно попадение !!!

          П.С. С твое позволение ще го препечатам в компилиран вид в бушкрафт форума ?
          Ахахаха- моля....само ми е интересно- много ли са виртуалните бушкрафтъри?
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #65
            От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

            Длъжен съм да призная, че вече подготвен, приех по-леко продължението. Без кашлица и задавяне от смях.

            Хайде и да споделя малко: Живял съм по няколко дни без вода, без достатъчно храна и с достатъчно вмирисани чорапи. Доволно премръзнал. Справих се. Но не бих си го причинил пак само за да разбера дали ще мога. Като няма накъде - можеш и оттатък. Даже започваш и да мислиш. Няколкодневните излети за риба или просто така до колата или до близкото спасение ги практикувам и сега от време на време. Подготвен до колкото мога. Едното и другото се пресичат в ограничен брой ситуации, според мен.

            Продължавай, забавно е!

            Коментар


            • #66
              От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

              Готино.. струваше си един баннат, за да се стигне до този добър и поучителен разказ.
              Слава на на безименните герои!

              Коментар


              • #67
                От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Готино.. струваше си един баннат, за да се стигне до този добър и поучителен разказ.
                Слава на на безименните герои!
                И в този ред на мисли, относно обезопасяването на лагера - какви детонатори използвахте? Миналото лято на Г. Беглик, на сутринта беше изчезнала кутията с пържолите, не бяха пипнати мобилни телефони или сурови пържоли, само една кутия с печени такива. Е такова чудене падна....
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #68
                  От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Ахахаха- моля....само ми е интересно- много ли са виртуалните бушкрафтъри?
                  Благодаря

                  А за много.. ми май не сме, на форумни сбирки средно се събираме по 8-10 човека, активно във форума пишат 30-40 човека. По тукашните мащаби - мизерни цифри, ама на нас така си ни харесва

                  П.С. Имаме и съфорумник от ССО - може да се окажете познати.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                    Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                    И в този ред на мисли, относно обезопасяването на лагера - какви детонатори използвахте? Миналото лято на Г. Беглик, на сутринта беше изчезнала кутията с пържолите, не бяха пипнати мобилни телефони или сурови пържоли, само една кутия с печени такива. Е такова чудене падна....
                    Е какво е чуденето? Шаро, ако можеше да си пали огън, сурови ли щеше да ги папка? Вече се обезопасяваме с затиснат хладилник.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 001.jpg
Прегледи:7
Размер:228.6 КБ
ID:5354136

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Благодаря

                      А за много.. ми май не сме, на форумни сбирки средно се събираме по 8-10 човека, активно във форума пишат 30-40 човека. По тукашните мащаби - мизерни цифри, ама на нас така си ни харесва

                      П.С. Имаме и съфорумник от ССО - може да се окажете познати.
                      Въпроса беше колко от тях са чисто "виртуални" герои.
                      Кой той от ССО?
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Е какво е чуденето? Шаро, ако можеше да си пали огън, сурови ли щеше да ги папка? Вече се обезопасяваме с затиснат хладилник.
                        [ATTACH=CONFIG]426402[/ATTACH]
                        Аз залагах на кума-лиса, ама чак затворени в кутия PVC да си ги отнесе, сигурно си ги запазва фреш за другия ден

                        Мад Дог, вярваш ли, че цял ден препрочитам разказа ти и все намирам повод да се засмея Искам продължение!
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          Аз залагах на кума-лиса, ама чак затворени в кутия PVC да си ги отнесе, сигурно си ги запазва фреш за другия ден

                          Мад Дог, вярваш ли, че цял ден препрочитам разказа ти и все намирам повод да се засмея Искам продължение!

                          Отдавна не бях писал нещо в този стил. Случки бол. Всичките трагикомични.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Отдавна не бях писал нещо в този стил. Случки бол. Всичките трагикомични.
                            Ами давай, какво чакаш?Таланта е виден. Тука ще тръпнем.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Въпроса беше колко от тях са чисто "виртуални" герои.
                              Кой той от ССО?
                              Виртуални не се сещам да имаме. За повечето това е допълващо хоби към основното - еърсофтери, маунтин байкъри, пещерняци, обикновени "баир будали", катерачи, парапланеристи. А си има и хора със сериозен интерес именно в областа на бушкрафта.

                              За съфорумника от ССО - познаваме го само по ник, не е идвал на сбирки, явно си има своите причини. Ако ти е интересно мога да ти пратя на линк към профила му (на ЛС, че и без това май вече съм в нарушение на правилата на форума (тукашния))
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Виртуални не се сещам да имаме. За повечето това е допълващо хоби към основното - еърсофтери, маунтин байкъри, пещерняци, обикновени "баир будали", катерачи, парапланеристи. А си има и хора със сериозен интерес именно в областа на бушкрафта.

                                За съфорумника от ССО - познаваме го само по ник, не е идвал на сбирки, явно си има своите причини. Ако ти е интересно мога да ти пратя на линк към профила му (на ЛС, че и без това май вече съм в нарушение на правилата на форума (тукашния))
                                Ще ми е интересно.
                                За еърсофтъри - бушкрафтъри се сещам само за Duvi - той и тука се навърта паракорда да му свърши дано.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X