Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Румба, RG59 e 75Ω.

    Почти съм убеден, че ти трябва RG58 - той е 50Ω...

    Всъщност, чуваш ли се с някой на СВ-то? Освен с одеските бакшиши?
    Да, RG58 беше.
    Онзи ден, двама си приказваха, шофьори на камиони, май отиваха за Варна, и по разговора им разбрах, че са някъде около Лукойла до Кичево.
    Чувах ги много ясно, особено единия, обадих се да го попитам къде са, но не отговориха, може да не са ме чули.
    Преди 3 дена си говорихме с един Руснак, Николай от Одеса, ама то с моя Руски език(учил съм го по плажовете) а бе криво-ляво, разбрахме се.

    Та, по въпроса, ще има ли големи загуби по кабела (RG58 )? Защото съм срещал RG11/ 50Ω, по него, няма ли да са по-малки загубите?
    С гръмотевиците как стои въпроса?
    Последно редактирано от Румен Петров - RFF; 23-06-13, 19:33.
    Р.П.(RFF) 0898677590
    Пътна помощ
    ДЕНОНОЩНО

    Коментар


    • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

      Първоначално публикуван от Румен Петров - RFF Преглед на мнение
      Да, RG58 беше.
      Онзи ден, двама си приказваха, шофьори на камиони, май отиваха за Варна, и по разговора им разбрах, че са някъде около Лукойла до Кичево.
      Чувах ги много ясно, особено единия, обадих се да го попитам къде са, но не отговориха, може да не са ме чули.
      Преди 3 дена си говорихме с един Руснак, Николай от Одеса, ама то с моя Руски език(учил съм го по плажовете) а бе криво-ляво, разбрахме се.

      Та, по въпроса, ще има ли големи загуби по кабела (RG59 )? Защото съм срещал RG11/ 50Ω, по него, няма ли да са по-малки загубите?
      С гръмотевиците как стои въпроса?
      Aма нали Вени ти написа, че ти трябва 50 омов кабел RG58. Струва около 70ст. от читавия!
      LZ1PER

      Коментар


      • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

        Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
        Aма нали Вени ти написа, че ти трябва 50 омов кабел RG58. Струва около 70ст. от читавия!
        Питах, защото разстоянието е по-голямо. Гледам, че на антените за автомобили е 4 метра.
        Р.П.(RFF) 0898677590
        Пътна помощ
        ДЕНОНОЩНО

        Коментар


        • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

          Абе човек, слагай читав кабел и загубите ти ще са минимални. Колко метра кабел ще ти трябва?

          п.п. така като си редактираш мнението излиза, че пиша глупости! Питаш за RG 59, отговарям ти, след което се поправяш на RG-58, а те си приличат само по това, че са черни кабели!
          LZ1PER

          Коментар


          • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

            Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
            Абе човек, слагай читав кабел и загубите ти ще са минимални. Колко метра кабел ще ти трябва?

            п.п. така като си редактираш мнението излиза, че пиша глупости! Питаш за RG 59, отговарям ти, след което се поправяш на RG-58, а те си приличат само по това, че са черни кабели!
            Когато ми писа, тогава се усетих че съм написал глупости!
            Още, не съм измерил от покрива до мястото където ще седи станцията колко метра е.
            За пръв път се занимавам с такава техника, и затова питам, ама ще се науча!
            Благодаря за отговора!
            Р.П.(RFF) 0898677590
            Пътна помощ
            ДЕНОНОЩНО

            Коментар


            • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

              Премери разстоянието, до 30м от този кабел няма проблеми. Но на RG-58 сърцевината /т.е. жилото/ да е едно, а не многожилно.
              Добре е някой да ти измери КСВ-то при монтажа на антената, защото и 30-40см наляво/надясно може да окажат огромно влияние. Та първо се мери и се търси най-подходящото място и след това се монтира антената.
              LZ1PER

              Коментар


              • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                Премери разстоянието до 30м от този кабел няма проблеми. Но на RG-58 сърцевината /т.е. жилото/ да е едно, а не многожилно.
                Добре е някой да ти измери КСВ-то при монтажа на антената, защото и 30-40см наляво/надясно може да окажат огромно влияние. Та първо се мери и се търси най-подходящото место и след това се монтира антената.
                Благодаря, спести ми доста катерене по покрива.
                Р.П.(RFF) 0898677590
                Пътна помощ
                ДЕНОНОЩНО

                Коментар


                • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                  Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                  Премери разстоянието, до 30м от този кабел няма проблеми. Но на RG-58 сърцевината /т.е. жилото/ да е едно, а не многожилно.
                  Добре е някой да ти измери КСВ-то при монтажа на антената, защото и 30-40см наляво/надясно може да окажат огромно влияние. Та първо се мери и се търси най-подходящото място и след това се монтира антената.
                  Каква е разликата между единичното и многожичното жило ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Каква е разликата между единичното и многожичното жило ?
                    Първото е с доста по-малки загуби.
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                      Първоначално публикуван от cb maistor Преглед на мнение
                      Ето и новата ми придобивка в нас![ATTACH=CONFIG]487870[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]487871[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]487872[/ATTACH]

                      Здравейте.
                      Да поизтупам малко прахта и аз като новобранец тук!
                      Ангеле аз се чудя защо кънтиш по Европа и най често с теб си говорим а то ето какво било!
                      Сега ще видя като тръгна как ще се чуваме вече с новата придобивка Линкълн 2. Мисля да я подпра и с едно стъпалце към 200 вата. До сега бях с Аванти Гранде с мод на 45 вата и се чувахме доста често и прилично. Ники с автовоза от София съм ако не се сещаш!

                      Коментар


                      • Re: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                        като вече е тема на 27MHz. имам направо такь диапазон. Midland 75-785. Тука в София не 4увам абсолутно ништо (по ниакога малко хваштам Таксита) кво мога да правим с тази диапазон?

                        http://goo.gl/A0mHA6 спецификация
                        o89 sedem sedem 33 986

                        Коментар


                        • От: Re: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                          Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                          като вече е тема на 27MHz. имам направо такь диапазон. Midland 75-785. Тука в София не 4увам абсолутно ништо (по ниакога малко хваштам Таксита) кво мога да правим с тази диапазон?

                          http://goo.gl/A0mHA6 спецификация
                          CB уоки токи е. В София слушай 25 канал.

                          Коментар


                          • Re: От: Re: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                            Първоначално публикуван от batNIKI Преглед на мнение
                            CB уоки токи е. В София слушай 25 канал.
                            благодаря
                            o89 sedem sedem 33 986

                            Коментар


                            • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                              Някой да знае майстор за настройка на СВ антена и радиостанция в Стара Загора?

                              Коментар


                              • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                                Дали на тази честота се обменя информация за камери за скорост затворени п ътища и т.н. има ли смисъл от такава станция в лек автомобил.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X