Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

    Колеги! Малко да пораздвижа нещата със станциите ,аз понеже се позапалих доста по тези станции си монтирах 6.6м антена Сирио торнадо в двора ,сложих усилвател 30вата и сега почти всеки ден правя връзки с цяла европа. Аз съм в Лондон и примерно в неделя връзки с камион на Кешкемет, камион в Мюнхен , един словенец в Любляна, един турчин в Турция,турчин във Виена и всяка вечер си говоря със англичаните които имат станции в Лондон,а те са доста .....
    А ето как изглежда камиона на един колега
    http://www.picvalley.net/u/2064/5805...P428kmkC0F.JPG
    Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

    Коментар


    • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

      Как кара с такава антена? Не става ли много висок камиона+антена?
      LZ1ZAH

      Коментар


      • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

        Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
        Как кара с такава антена? Не става ли много висок камиона+антена?
        Направо ме разби

        Коментар


        • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

          Със сигурност не кара с граунд плейна , с това прелез не може да мине .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

            Първоначално публикуван от IVO-AIR Преглед на мнение
            Колеги! Малко да пораздвижа нещата със станциите ,аз понеже се позапалих доста по тези станции си монтирах 6.6м антена Сирио торнадо в двора ,сложих усилвател 30вата и сега почти всеки ден правя връзки с цяла европа. Аз съм в Лондон и примерно в неделя връзки с камион на Кешкемет, камион в Мюнхен , един словенец в Любляна, един турчин в Турция,турчин във Виена и всяка вечер си говоря със англичаните които имат станции в Лондон,а те са доста .....
            А ето как изглежда камиона на един колега
            http://www.picvalley.net/u/2064/5805...P428kmkC0F.JPG
            Той колегата от Германия се уби да те търси в неделя привечер,ама теб не те чувах в Русе,но наистина ефира беше лудница

            Коментар


            • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

              Аз го чух но мн слабо. Как псуваше румънците само...а той мен ме чуваше разбираемо.Добре че е скаипа ....
              Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

              Коментар


              • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
                Как кара с такава антена? Не става ли много висок камиона+антена?
                Колегата не кара така с вдигната антена, просто няма как
                Ето му камиона спрял:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:119261338179728310713369398536ocQ1EqaJBXm09paetYG.JPG
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5376635 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3360373589231869971336939844ZJhkIAHROPPuhB53EUkJ.JPG
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5376634
                LZ1DVB

                Коментар


                • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                  Не очаквах,че ще си видя камиона и тук!Но,все пак е факт и истина,жалко че в България не е развито СБ-то не като в Германия например в големите градове да си приказват по радиото от домовете си.В Пловдив няма ентусиасти за съжаление всички минаха на големите честоти явно!Ако има мераклии да пишат да пишат тук,за да се разберем кой ден на кой канал да спретнем един лаф по радиото!
                  Ето и някоя друга снимка с моята кола.

                  .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00484.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5396014 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00482.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5396015

                  Коментар


                  • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                    Първоначално публикуван от cb maistor Преглед на мнение
                    Не очаквах,че ще си видя камиона и тук!Но,все пак е факт и истина,жалко че в България не е развито СБ-то не като в Германия например в големите градове да си приказват по радиото от домовете си.В Пловдив няма ентусиасти за съжаление всички минаха на големите честоти явно!Ако има мераклии да пишат да пишат тук,за да се разберем кой ден на кой канал да спретнем един лаф по радиото!
                    Ето и някоя друга снимка с моята кола.

                    .[ATTACH=CONFIG]478471[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]478472[/ATTACH]
                    Ангеле, развива се. Ето и аз се запалих покрай теб. Надявам се че този обхват ще задоволи нуждите ми. А иначе цената на устройствата е повече от прилична и предполага доста сериозно развитие. За мен е доста странно от толкова време да се интересувам от комуникация, а цял един свят на 27 Mhz да си живее тихомълком, без да подозирам за съществуванието му. Поздрави! Благодаря ти за полезната информация, която обменяме извън форумите.
                    KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                    Коментар


                    • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                      Ето и новата ми придобивка в нас!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00513.jpg
Прегледи:2
Размер:46.0 КБ
ID:5404053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00514.jpg
Прегледи:2
Размер:72.2 КБ
ID:5404054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00515.jpg
Прегледи:2
Размер:47.1 КБ
ID:5404055

                      Коментар


                      • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                        Първоначално публикуван от cb maistor Преглед на мнение
                        Ето и новата ми придобивка в нас![ATTACH=CONFIG]487870[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]487871[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]487872[/ATTACH]
                        Браво, изглежда много добре!
                        LZ1DVB

                        Коментар


                        • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                          Първоначално публикуван от cb maistor Преглед на мнение
                          Ето и новата ми придобивка в нас![ATTACH=CONFIG]487870[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]487871[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]487872[/ATTACH]
                          Къде се намира това яги на къде е насочено, на кои канали работиш да направим проба евентуално.
                          LZ2DRD

                          Коментар


                          • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                            Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
                            Къде се намира това яги на къде е насочено, на кои канали работиш да направим проба евентуално.





                            Антената се намира в на 3 км. от гр.Пловдив,антената е с ротатор и това не е проблем на къде ще бъде насочена,а относно каналите предимно на 25 ФМ и на всички останали!
                            А що се отнася да направим проба няма проблем на който канал кажеш на него ще пробваме!

                            Поздрави 73 !!!

                            Коментар


                            • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                              Да поизтупаме малко темата от прахта.
                              Аз от скоро се сдобих с две станции, едната за камиона(вече монтирана), а другата за Лорда (джипката).
                              Сега ме гонят мераците да си спретна една в нас. Захранването ще го уредя, антена мисля да купя, има едни около 7 метра. Голямо чудене се чудя как се справяте с гръмотевиците? Също се чудя дали да вдигна една триъгълна кула като на колегата, и на нея да закрепя антената или да я закрепя на покрива на вилата? И още един въпрос, вилата е на три етажа, аз мисля да инсталирам станцията на първия етаж, няма ли да е голямо затихването по кабела RG59 / 50 ома?
                              Р.П.(RFF) 0898677590
                              Пътна помощ
                              ДЕНОНОЩНО

                              Коментар


                              • От: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                                Румба, RG59 e 75Ω.

                                Почти съм убеден, че ти трябва RG58 - той е 50Ω...

                                Всъщност, чуваш ли се с някой на СВ-то? Освен с одеските бакшиши?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X