Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    От гледна точка на удароустойчивост, не посмях да направя никакви тестове, защото .... не изглеждаше вероятно да издържи.
    С оглед на грижите по тестването, които си имал, май е трябвало все пак да го тестваш и на удар , за да си ги спестиш.
    Иначе благодарим пак за смляната информация.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      И понеже, както казва жена ми, ревю без снимки е като консерва без етикет , та ето и снимките


      Разликата в теглото с другите китайки е незначителна.



      Тук са двете със счупения ми с чук воксън.



      Тук добре се виждат недобре сложените конектори на МАХ-а, които нямат никаква влагозащита. Вижда се и компасчето



      и увеличено, за който не е видял ...



      Забележете винтчето за права отвертка - като го отвиеш (става само с отверка) и пластмасовото капаче пада .





      А това е разликата в зарядните - по-малкото е на МАХ-а и освен, че е по-малко, при зареждане станцията стои доста по-нестабилно, а и зарядното загрява.



      Ами май е това ...
      Ако има въпроси, питайте смело.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Благодаря за чудесното ревю в снимки. Определено Воксун-а марката която ще поръчам.Не знам само какво ще ми излезе по новите закони защото пратката ще е над 15 евро.Някой колега сблъсквал ли се е с този проблем?

        оффтопик
        Ами май е това ...
        Ако има въпроси, питайте смело.
        Аз имам кои бакугани с коя станция идват
        O888888-211

        Коментар


        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Ами май е това ...
          Ако има въпроси, питайте смело.
          Аз, имам: Защо не yaesu ft-60?
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Отговора е универсалност - няма стъпка 6.25кхз. Явно на никой не му се мъкнат много радиа, поне при мен беше така. А и имам FT и да ти кажа, компромиса с доказан модел от китайските двубандери си е съвсем приемлив. И още: 100 кинта по-евтино си е 100 кинта по-евтино
            Последно редактирано от Estranged; 14-01-10, 22:52.

            Коментар


            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от n4s Преглед на мнение
              Благодаря за чудесното ревю в снимки. Определено Воксун-а марката която ще поръчам.Не знам само какво ще ми излезе по новите закони защото пратката ще е над 15 евро.Някой колега сблъсквал ли се е с този проблем?

              оффтопик
              Аз имам кои бакугани с коя станция идват
              Пратките от 409 пристигат с надпис "10$ - toy".
              Бакоганите идват с МАХ-а Ако искаш поръчай си

              Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
              Аз, имам: Защо не yaesu ft-60?
              Е, а защо не yaesu VX 8?? Ами, Влади, защото темата е за китайските двубандери.
              Въпросът ти обаче ме навежда на мисълта, че няма да е лошо да се направи отделна тема с ревюта за всички станцийки с предимства и недостатъци, където пак със снимки и с впечатления да се изкарат и kenwood, icom, yaesu, wouxun .... и въобще всички станции, които имаме, за да може човек да си прецени спрямо парите, какво е най-добре да си купи. Мисля си обаче, че няма да е добре да става 10 страници обсъждане, а просто в 1 до 2 страници да е дадена информацията и всеки сам да си решава.
              Понеже през ръцете ми са минали само ft60 и vx 3 на yaesu и по 2 модела на kenwood и icom и то без да им направя снимки, ако имате такива станции, направете им по едно ревю и го давайте във форума.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                Е, а защо не yaesu VX 8?? Ами, Влади, защото темата е за китайските двубандери.
                Въпросът ти обаче ме навежда на мисълта, че няма да е лошо да се направи отделна тема с ревюта за всички станцийки с предимства и недостатъци, където пак със снимки и с впечатления да се изкарат и kenwood, icom, yaesu, wouxun .... и въобще всички станции, които имаме, за да може човек да си прецени спрямо парите, какво е най-добре да си купи.
                Ето това е една наистина чудесна идея! Адмирации!
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Ето тука има ревюта: http://www.eham.net/reviews/ горе в дясно има и търсене.
                  Ето и ревютата на WOUXUN KG-UVD1P направени от потребители като нас: http://www.eham.net/reviews/detail/8524

                  Коментар


                  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Първоначално публикуван от ike Преглед на мнение
                    Ето тука има ревюта: http://www.eham.net/reviews/ горе в дясно има и търсене.
                    Ето и ревютата на WOUXUN KG-UVD1P направени от потребители като нас: http://www.eham.net/reviews/detail/8524
                    Aхам, ама нещо им куца българският на тези потребители, пък и не ги познавам, че да им тегля една ако ме лъжат
                    Пък и снимките нещо не са много подробни
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Здравейте!

                      MAXLOG M-UV за момента е перфектното радио държи се много добре и няма за сега никакво сравнение с останалите китайчета. Има си съвсем свестен софтуер за програмиране и се програмира с какъвто програматор хванеш така, че изявленията относно радиото до тук са безпочвени. Просто кото се итерисува мога да му дам и по подробна имформация и каквото иска.

                      Коментар


                      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от LZ3IV Преглед на мнение
                        Здравейте!

                        MAXLOG M-UV за момента е перфектното радио държи се много добре и няма за сега никакво сравнение с останалите китайчета. Има си съвсем свестен софтуер за програмиране и се програмира с какъвто програматор хванеш така, че изявленията относно радиото до тук са безпочвени. Просто кото се итерисува мога да му дам и по подробна имформация и каквото иска.
                        Привет,
                        Първо - добре дошли във форума!

                        Това, че сте се справили с всички спънки при работата с maxlog-a е похвално. Така или иначе темата е за "китайчета", та мисля, че би било полезно да споделите методите, с които сте го направили, да изпратите линк към софтуера за програмиране, както и да споделите тънкости ако има такива. Благодаря!

                        Относно сравненията - изводите и класацията "по-по-най" всеки я прави сам за себе си.
                        LZ1DWW

                        Коментар


                        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от LZ3IV Преглед на мнение
                          Здравейте!

                          MAXLOG M-UV за момента е перфектното радио държи се много добре и няма за сега никакво сравнение с останалите китайчета. Има си съвсем свестен софтуер за програмиране.
                          Еее, Йови, супер си! Дай го тоя софтуер, че голямо ровене падна. Много ще си полезен, ако пуснеш линк.
                          Относно останалите "безпочвени" изявления, напълно е възможно да са ми пратили нечитава бройка и нещата да идват от там. Дай повече инфо - с какво радио си го сравнявал, какви са ти впечатленията относно чуваемост, здравина, работа с менютата на твоя екземпляр, как се държи след програмиране с компютъра? Има ли възможност да се настройват ръчно менюта, канали и честоти, след като вече са записани веднъж през компа, има ли начин да сменяш ченъл мод и фрикуанси мод без да изключваш радиото .... разкажи по-подробно. Много ще се радвам, ако ме опрпвергаеш и радиото се окаже по-добро от първоначалното ми впечатление. Между другото, как се държи на студено? Можа ли да му свалиш КСВ-то под 2 с външна антена???
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Привет Спарки не се познаваме аз съм Йови /LZ3IV/ ако някой се интерисува от инфо или софтуер ипрограматор за MAXLOG UV радиото е доказано вече, доста читаво и всичко в описанието му е верно, а батерията просто превъзходна това което си посочил в линка отдолу прави проблеми и за разлика от макса е с едноредов дисплей но всеки си има предпочитания. Все пак макс лога се доказа като няй доброто двубандово радио за сто лева което може да си позволи всеки имащ правото да носи радио.
                            Поздрави на всички тук и честита нова година!
                            LZ3IV
                            73!
                            http://www.qsfj.com/en/Product_info.asp?ID=46

                            Коментар


                            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Добре де, Йови, с какво радио си го сравнявал (марки и модели)??? Кажи какви са му предимствата спрямо което и да е двубандово радио - поне едно предимство (като изключим цената).
                              И да, има хора, които се интересуват от софтуера за програмиране - аз и поне още двама .
                              Какво значи, че е доказано вече? Можеш ли да сравниш силата и качеството на сигнала спрямо който и да е от другите двубандери? При какви условия се е доказало?
                              Наистина, дай повече инфо, моля!
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Първоначално публикуван от LZ3IV Преглед на мнение
                                Привет Спарки не се познаваме аз съм Йови /LZ3IV/ ако някой се интерисува от инфо или софтуер ипрограматор за MAXLOG UV радиото е доказано вече, доста читаво и всичко в описанието му е верно, а батерията просто превъзходна това което си посочил в линка отдолу прави проблеми и за разлика от макса е с едноредов дисплей но всеки си има предпочитания. Все пак макс лога се доказа като няй доброто двубандово радио за сто лева което може да си позволи всеки имащ правото да носи радио.
                                Поздрави на всички тук и честита нова година!
                                LZ3IV
                                73!
                                http://www.qsfj.com/en/Product_info.asp?ID=46
                                Ако говориш за QUANSHENG-a - да, с едноредов дисплей е, и без имена на каналите, и общо взето недостатъците му свършват до тук.

                                Отдавна го продадох. Сега имам един WOUXUN KG-UVD и един KG-UVD1P. Имат си всичко, направени са добре и друго ръчно засега не ми трябва. Пак са с двуредов дисплей и с имена на каналите. Хващал ли си такова в ръка? Сравнявал ли си го с MAXLOG-а? Да, малко по-скъпо е, но според мен си заслужава, а нз ман ми е фаворит и заради друго - има врътка за каналите, освен копчета нагоре/надолу. Нито едно от другите няма.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X