Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    ...или отиваш при китайката на Илиянци в маг. 3671. Пробваш и плащаш.

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Някой има ли представа каква е разликата между тия двете ?
      http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=109439
      http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=109941

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Може ли някой да ми обясни много подробно как се пазари от 409 Shop. com? Благодаря предварително!

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Трябва ти пей пал акаунт, после много подробно четеш всички опции при плащането и си готов .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Много благодаря,май трябва да пробвам сам или кой знае,да поканя у дома някой спец за да ми покаже нагледно (черпя със стара и отлежала в дъбово буре течност)

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Трябва да си направиш регистрация в пейпал. От там ще ти поискат дебитна или кредитна карта от която да изтеглят един долар. После, с номерът който ти дават в банката на листче след транзакцията, потвърждаваш и активираш акаунта си в пейпал. След като извършиш тази процедура ще ти е необходимо само да нацъкаш съответните места и всичко ще е наред. Ако мислиш, че няма да се справиш с регистрацията в пейпал, драсни пак тук.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                LZ1UPI, Сърдечно благодаря,ще ти се обадя на горния банд тези дни или потелефона!

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Няма проблеми - почти винаги съм на репитъра на 438.850 шифт -7.600 с тон 85.4 или на телефона в подписа.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Много благодаря,Честита КОЛЕДА,Желая на цялото семейство здраве и щастие!

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Здравейте !!!

                      Днес се сдобих с 2бр. Baofeng UV-5R+. Намерих ръководство на български за този модел и почти всичко вече ми се изясни относно настройките. Ще ги ползвам само и единствено за разговори между двете токита. Въпросът който не ми е ясен и бих искал да попитам някой, който е добре запознат е , на каква честота и с каква настройка бих имал най-голяма мощност при далечните разтояния в пресечен терен ?

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Сбъркал си станциите за дадената цел, по-добре да беше взел зонтон или нещо друго еднобандово .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Колкото ги е сбъркал с еднобандер, толкова ги е сбъркал и с двубанер. И за двата му трябва лиценз.

                          Полулегално може да работи само на PMR446 банда на мощност половин ват.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            PMR Channel Frequency (MHz)
                            1 446.00625
                            2 446.01875
                            3 446.03125
                            4 446.04375
                            5 446.05625
                            6 446.06875
                            7 446.08125
                            8 446.09375

                            Запаметяваш си тези честоти на ниска мощност и действаш. Пак не си съвсем легален, ама...
                            P.S. Стъпката я сложи на 6.25, за да можеш да въведеш честотите.
                            LZ1OAL

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              @lubito
                              тоя изпит са го изкарвали деца на 12 със завързани очи, та ти ли няма да го изкараш? Вземи се яви, хем може да научиш нещо повече, хем може и да се запалиш по радиолюбителството.[/QUOTE]

                              Възможно е. Днес като се прибирах включих на честотата на един репитер и слушах доста време. Няклко човека си говориха, имаше и от доста далече чак се изненадах.
                              Относно това защо точно тази техника избрах за комуникация, просто всички останали които имах до момента са пълен та*ак. Униден, Моторола и разни други боклуци от техномаркет които всичките са на PMR не ми вършат работа. Ползвам ги на места където няма GSM покритие а понякого наистина разговорите са страхотно полезни. За това реших да пробвам този модел UV5R. Днес за пръв път ги пробвах на терена. Не съм очарован, или не съм ги настроил както трябва или наистина силицата им е колкото на останалите. Следих 2 честоти едновременно, на едната чувах хората като си говорят а те мен не ме чуваха. На другата честота беше баща ми, аз го чувах идеално, а той мен с шум и пръщене. Започнах да се чудя дали не трябваше да си взема Wouxun от новите модели.
                              Имам и един въпрос, ако някой все пак реши да ми помогне. Какво означава това - От меню 3 SAVE опции от OFF,1,2,3,4 ? Днес като чувах а не ме чуваха бях на 4 !

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Зависи от мощност, терен, радио, антени. PMR радиата са на половин ват, твоите на 1 ниска мощност и 4-5 на висока. SAVE е за батерията - проверява за активност на канала на всеки 1,2,3 или 4 периода и при наличие на такава отпушва скуелча. Няма отношение към предаването. А тези първите дето си ги слушал с какви радиа са били? Щото ако са с PMR-ки са с кодиран скуелч и ти трябва да предаваш и правилните тонове, за да им отпушиш скуелча и да те чуят. А с другия баофенг опитай при пряка видимост да се чуете - поне няколко километра на ниска мощност ще покриете.
                                И още нещо - като си слушал на 2 канала провери ли на кой от двата предаваш. Че и такива грешки се допускат.
                                LZ1OAL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X