Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    Може ли да попитам къде е антената, докато я мерите и как и с какво мерите?
    Аз меря с евтин Workman, и антената е навита с преходник директно на метъра. Но все пак мери. Оригиналната къса антена на Баофенга дава КСВ под 2 със същия начин на мерене, а NA-636 отива над безкрайност, а не 5 И опъването на антената не дава никаква промяна и на двата банда.
    Емо, няма какво да се притесняваш. Аз моята я разцепих да видя да не би да има някакъв електрически проблем при буксата, ама не. Махах намотката, правих по-голяма, рязах и аз от пружината, но успях само на долния банд да сваля КСВ до около 10 Яд ме е, че въобще не ми дойде на акъла да снимам, като я отворих. Писна ми накрая, събрах, залепих, и евентуално само за приемане ще я ползвам, че е по-дългичка. Та антена вече по интернет не купувам - с радиото в магазина да мерим КСВ.
    LZ1OAL

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      SMA конектор , изразил съм се неправилно , КСВ=5 тука излъгах , беше голямо КСВ , но не помня колко беше ... над 3 .
      Антената я меря наистина в много некоректни условия , завита чрез sma преход директно на КСВ мерът ( sx601 )
      Прав беше един колега тук , който казваше да не купуваме китайските Нагоя 771 ...
      Вероятно Даймъндските 771 си имат удължителна бобинка в накрайника на антената , а тези са просто ментета .
      Мизерията води до по- голяма мизерия , знам къде е Интегра , и Телком ( сигурен съм , че с тяхните антени няма проблеми ) , обаче няма работа както преди , надниците паднаха , а аз съм със статут на работник
      , и ... те така .

      Каквото и да меря , в края на краищата знам за безбройните капани при ефтино мерене на КСВ , и се ориентирам последно чрез измерител на напрегнатоста на полето , отдалечен , на 7-8 метра , и по действането на местният R-4 през който мн трудно минавам , и го ползвам един вид като измерител на реално излъчена мощност .
      Не съм професионалист в електрониката , работя строителство , и моля да бъда извинен , за неточностите .

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04449.JPG
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5465551
        Така я преправих , Нагоя 771 .
        За горният банд развивам лустърклемата , и махам телта , местя гуменото калпаче на върха .
        Настроени в резонанс четвъртинки ланда за двете честоти , нищо по- добро не можах да измисля .
        За 144 е по- лека и гъвкава , с пружините не ми харесваше .
        Иначе трябваше да я изхвърля.

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1281512291889_hz-myalibaba-web11_3726.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5467921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04436.JPG
Прегледи:2
Размер:123.9 КБ
ID:5467922
          Не знам , и затова питам , някой може ли да обясни каква е конфигурацията на антената ( ut 108 )?

          На 144 Мхц е четвърт ланда , обаче на 430 Мхц ?
          Дали е 5/8 ланда( вероятно е така ) , или четвъртинка , до бобината е четвърт евентуално ..
          Ако е 5/8 разстоянието от бобината до основата не трябва да го има ?

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            И аз си взех Baofeng UV-5R но нещо ми се струва слаба антената.
            Изчетох цялата тема но не разбрах каква антена трябва да взема.
            Дайте някакво предложение което сте тествали и е читаво.

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Може ли разликата в дължината на цокъла на конектора да го компенсирам като подложа подходящо по дебелина и диаметър о-пръстенче за Баофенг-5.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sma.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5468582

              В този вид без подложка резбата идва малко дълга.(с червено е предполагаемата подложка)
              Благодаря!

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Слагай смело.

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Mисля да поръчам UV-5R UU, не заради малко по-големия UHF, а заради антената, по default е друга и ми изглежда малко по-симпатична после SMA-F към BNC-F, една поляма антена и ще си говоря със зелените човечета
                  Последно редактирано от Pacific; 07-04-13, 18:20.
                  нема начин да нема начин
                  Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                  LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Здравейте,
                    от 2 седмици съм с Баофенг UV-5RA+ и впечатленията ми са добри (като изключим това, че дисплея спря да свети оранжево, но, като намеря време ще го погледна). Поръчал съм и две антени и когато дойдат ще дам отзиви...

                    73, LZ1PHC

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Хм .. 2 седмици и дефект ... впечатленията са ти добри ??? Не разбирам.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04458.JPG
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5469367
                        Новата ми хипер мощна антена за 2м .
                        Половин ланда дължина , телескопчето е 98см, четвъртвълновата съгласуваща линия от симетричен кабел е 42 см .
                        Закъсеният участък , където е включен коаксиалният кабел е 4 см .

                        Като антена криво - ляво е добре , току що я направих , а като КСВ - всякакво - на вкус .
                        Променяйки закъсеният участък от кръгло 1,15 та до 3.о
                        Направих я за стайна , тъй като няма нужда от радиали

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
                          Направих я за стайна , тъй като няма нужда от радиали
                          Нещо много буквално си приел понятието "половин ламбда" На мен лично леко ми е бедна фантазията да си представя как изглежда диаграмата на тази "стайна" антена. А също така и АЧХ. Предполагам, че и двете са нещо потресаващо
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Кой от двата елиминатора е по-добър
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eliminator.png
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5469485
                            1:
                            http://www.ebay.com/itm/Car-Battery-...10867264127%26
                            2:
                            http://www.ebay.com/itm/Car-Battery-...item3f1dca666e

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Аз бих си ги поръчал и двата ...
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Левия. Номер 1
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X