Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно доставка на техника

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Коментари относно доставка на техника

    Значи понеделник -вторник трябва да имам радиостанция ще чакаме и ще се похваля...

    Коментар


    • #47
      До: Коментари относно доставка на техника

      Първоначално публикуван от bobs Преглед на мнение
      Йееее, дойдоха ми нещата от 409! Точно един месец без 4 дена! Ооо - голям кеф, wouxun двубандер, yaege честотомер и още сумаси аксесоари!
      Колега не мога да ти пиша лична и затова поствам тук ! Кажи си мнението за yaege-то, че мисля и аз да си взема такова. Провал ли си го на нещо калибрирано дали отмерва точно на долния и горния банд ? Какво е максималното разстояние от което може да работи точно ?
      LZ1DVB

      Коментар


      • #48
        До: Коментари относно доставка на техника

        Най после пратката се появи в нашите пощи да видим там колко ще я бавят .Вчера 27 март е обработена в 14.52 часа .

        Коментар


        • #49
          До: Коментари относно доставка на техника

          bobs, по-нагоре съм те питал как се държи yaege честотомер, но явно не си видял и те подсещам
          Съжелявам, че не мога да пиша лични
          LZ1DVB

          Коментар


          • #50
            До: Коментари относно доставка на техника

            Yaege-то се държи перфектно. Никакви ядове и кусури не съм му намерил. Само си вземи FC-1, защото е с хубава литиево-йонна батерия. FC-2-то ми се повреди, понеже много дълго време го бях оставил, без да го зареждам (месеци). Вероятно батерията е паднала до край, обърнала е полярността си и е повредила машинката.

            С FC-1-то нямам такива ядове. Зареждан е като го купих (повече от година), и все още си седи със заряда, когато ми потрябва.

            Изобщо, избягвай всичко китайско с NiMH батерии.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Коментари относно доставка на техника

              Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
              bobs, по-нагоре съм те питал как се държи yaege честотомер, но явно не си видял и те подсещам
              Съжелявам, че не мога да пиша лични
              Аааа, извинявай, не съм видял, ами да, моя е FC-1 и е перфектен, нямам никакви ядове поне за момента. Изпробвах го с wouxuna с отключени бандове да го видя в какъв диапазон от край до край може да предава и се държи доста добре! Показва си до 3-тия знак честотите съвсем точно! За разстоянието не съм сигурен, понеже съм го тествал само непосредствено до станцията, ама довечера ще направя няколко теста и ще пиша!

              Коментар


              • #52
                До: Коментари относно доставка на техника

                Първоначално публикуван от lz1mnw Преглед на мнение
                Най после пратката се появи в нашите пощи да видим там колко ще я бавят .Вчера 27 март е обработена в 14.52 часа .
                Днес 30 март получих първото радио от 4 броя общо заявени -най после !!!Удоволствието е страхотно да се работи с него но малко ми е сложно да го настроя но това е друга тема ще четем и ще се справим.

                Коментар


                • #53
                  До: Коментари относно доставка на техника

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Yaege-то се държи перфектно. Никакви ядове и кусури не съм му намерил. Само си вземи FC-1, защото е с хубава литиево-йонна батерия. FC-2-то ми се повреди, понеже много дълго време го бях оставил, без да го зареждам (месеци). Вероятно батерията е паднала до край, обърнала е полярността си и е повредила машинката.

                  С FC-1-то нямам такива ядове. Зареждан е като го купих (повече от година), и все още си седи със заряда, когато ми потрябва.

                  Изобщо, избягвай всичко китайско с NiMH батерии.
                  sparky, последен въпрос, че оспамихме темата
                  Каква е доло-горе минималната мощност на която реагират ? Да речем 15-20 mW или има някакъв минимален праг на мощност ?
                  LZ1DVB

                  Коментар


                  • #54
                    До: Коментари относно доставка на техника

                    Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                    sparky, последен въпрос, че оспамихме темата
                    Каква е доло-горе минималната мощност на която реагират ? Да речем 15-20 mW или има някакъв минимален праг на мощност ?
                    Честотомера ли? Ако да, не съм пробвал. Просто го слагам на масата на 20 сантиметра от станцията, и гледам какво ще покаже.

                    Проблема при по-далече е че се намесват смущения. Приемника на тоя честотомер на практика слуша целия ефир постоянно. За да мери точно е необходимо измервания сигнал да е значително по-силен от всички останали.

                    Дистанционното на колата ми също мери безгрижно, между другото.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Коментари относно доставка на техника

                      Да допълня инфото от по-горе.
                      В трекинга на руските пощи видях, че моята (поредна) е заминала към Беларус. Да се ненадяваш, но и тамошните пощи имат работещ трекинг:

                      http://www.belpost.by/info/ems-search-packages-mail/

                      За скараните с руския (английската версия, ще ви препрати към руския трекинг), цъква се втория радио бутон "Слежение за международными отправлениями и EMS".

                      Той автоматично отваря още два бутона, също цъквате долния "Исходящие из РБ "

                      най-накрая и в полето "Номер" си вкарвате същия трекинг номер, който са ви дали от магазина.

                      Вижда се ясно, кога е пристигнала пратката в Минск.
                      Специално за моята поръчка има някакви заигравки с местните митници, което ми е малко станно, но пък там може да е така

                      73
                      LZ1NJS

                      Коментар


                      • #56
                        До: Коментари относно доставка на техника

                        И моята станция пристигна вчера.Изпратена е на 27/02.
                        Опаковката е перфектна,без никакви следи от удари.Но вътре всичко беше поставено обратно.Самото радио и окомплектовката му бяха от долната страна на поставките им.
                        Сега чакам и уредчето за КСВ.
                        LZ1MKI
                        Stilo JTD 115+

                        Коментар


                        • #57
                          До: Коментари относно доставка на техника

                          Вчера дойде и второто радио пуснато на 28.03 всичко е точно.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Коментари относно доставка на техника

                            28.03 ? много бързо. Късметлия си
                            моето на 1.04 е влязло в България и още не се е появило в пощенския клон.

                            Кофти късмет.
                            [B]Българино знай своя език, род и вяра ! Обичай семейството си и пази България![/B]

                            Коментар


                            • #59
                              До: Коментари относно доставка на техника

                              Първоначално публикуван от milen76 Преглед на мнение
                              28.03 ? много бързо. Късметлия си
                              моето на 1.04 е влязло в България и още не се е появило в пощенския клон.

                              Кофти късмет.
                              Извинявам се от радост ,че ми е дошла пратката съм сгрешил месеца -28.02.2010 е поръчано

                              Коментар


                              • #60
                                До: Коментари относно доставка на техника

                                Тъй, тъй... средния срок за доставка все още си седи около месец значи Щото, ако не беше сгрешил, щях да по започна да се подписвам като Марко Тотев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X