Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно доставка на техника

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Коментари относно доставка на техника

    Първоначално публикуван от pepojtd Преглед на мнение
    Сагата приключи.Преди да ходя до митницата реших да направя още една проверка в пощата.И една госпожа ми се усмихна и каза,че пратката е при тях от 07/05.Няколко пъти ми пращали бележка.А аз пътека направих дотам и мобилизирах всички в къщи да дебнат за известието.Мисля,че нещо ме мотаят,но не ми се занимава да пускам жалби и да си губя времето.
    Е, имаш късмет че не са я върнали обратно.

    Имай в предвид че не всички разчитат правилно адресите от латиница, и може от това да е бил проблема. Например аз живея във вход "Б". Ама това на латница е "B", което на български вече е не втория, а третия вход. За щастие блока има само 2 входа, така че не бъркат, но съм виждал върху бележките преведено като "вход В".

    Затуй, най-добре такива неща да се предвидят. Аз например вече давам "vh.2", та белким си го преведат като хората.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Коментари относно доставка на техника

      Първоначално публикуван от pepojtd Преглед на мнение
      ... Мисля,че нещо ме мотаят,но не ми се занимава да пускам жалби и да си губя времето.
      "Български пощи" живеят някъде в началото на миналия век.

      Все още разчитат на някакви халваджийски тефтери, а персоналът по клоновете им е под всякаква критика. Пощальоните често пъти мятат известия и/или кореспонденция където им падне, дори и при ясно обозначени пощенски кутии.

      Ако чакаш нещо по пощата, трябва да дебнеш и да проверяваш 100 пъти на място и пак няма гаранция, че ще ти бъде доставено.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Коментари относно доставка на техника

        Здравейте,

        китайците продължават с ГМО-то.

        Пратките не минават вече през Русия, мисля че летят директно за България.

        Вижте картинките

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track1.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5179175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track2.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5179176

        Дано да продължават така

        73,
        Милен
        [B]Българино знай своя език, род и вяра ! Обичай семейството си и пази България![/B]

        Коментар


        • От: Коментари относно доставка на техника

          Ей, супер. Това е друго нещо вече. Моите дойдоха за точно 1 месец.

          Коментар


          • От: Коментари относно доставка на техника

            Това е добра новина!!
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • От: Коментари относно доставка на техника

              А да сте поръчвали пратки, които са от Kитай,смисъл накрая на тракинг номера не пише HK а CN? И да знаете за колко време те пристигат до БГ и откъде минават? Мерси!

              Коментар


              • От: Коментари относно доставка на техника

                Директно си пътуват и се бавят много на родна територия,както е писано по-горе,с тия тефтери е страшна работа.
                Какво ли не ми се е случвало,включително и да ме извикат с известие и като отида да не е пристигнала пратката.

                Коментар


                • От: Коментари относно доставка на техника

                  Някой който е поръчвал скоро да сподели за колко дни идват нещата от 409шоп, че да си направя горе доло сметка. И някаде бях чел, че отскоро има промяна в закона за митниците и обмитяването, или нещо такова беше. Та мисълта ми е, да не са започнали да правят проблеми нещо ? То до сега винаги на колета си пише "Играчки 10 $ " , но незная ако са две или три кашончета .
                  LZ1DVB

                  Коментар


                  • От: Коментари относно доставка на техника

                    Не се притеснявай, идват за около 2 седмици без проблем.

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Не е точно тук мястото, но все пак да попитам. Три пъти пазарувам от 409shop.com през ПейПал, картата която ползвам е дебитна Виза-Електрон в USD. Забелязвам, че се получава едно неприятно прехвърляне $$$ -> BGN -> $$$; От картата която ми е доларова, я обръщат в левове, след това отново в долари за разплащане с търговеца, при което губя доста от обменния курс. Като си гледам извлеченията, каточели това става в ПейПал. Аз ли не съм направил някоя настройка незная, но ми е чудно защо изобщо трябва да се прави тази "врътка" ?!
                      Как мога да коригирам това, понеже е доста неприятно.
                      LZ1DVB

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                        Не е точно тук мястото, но все пак да попитам. Три пъти пазарувам от 409shop.com през ПейПал, картата която ползвам е дебитна Виза-Електрон в USD. Забелязвам, че се получава едно неприятно прехвърляне $$$ -> BGN -> $$$; От картата която ми е доларова, я обръщат в левове, след това отново в долари за разплащане с търговеца, при което губя доста от обменния курс. Като си гледам извлеченията, каточели това става в ПейПал. Аз ли не съм направил някоя настройка незная, но ми е чудно защо изобщо трябва да се прави тази "врътка" ?!
                        Как мога да коригирам това, понеже е доста неприятно.
                        Има настройка. Точно преди да платиш, след като си избрал картата, с която ще го направиш, има опция, мисля точно под полето, в което пише коя карта ползваш. Опциите са "PayPal willl handle..." и "Your bank will handle...". Ама педерастите са сложили тая опция достъпна само когато плащаш по фактура, и по тая причина не мога да дам screenshot.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Има настройка. Точно преди да платиш, след като си избрал картата, с която ще го направиш, има опция, мисля точно под полето, в което пише коя карта ползваш. Опциите са "PayPal willl handle..." и "Your bank will handle...". Ама педерастите са сложили тая опция достъпна само когато плащаш по фактура, и по тая причина не мога да дам screenshot.
                          На кое от двете трябва да е (предполагам "Your bank will handle...") ? При теб, карта която е в $, след като платиш да кажем 100$ в 409шоп точно толкова ли си дърпа от наличните ?
                          LZ1DVB

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                            На кое от двете трябва да е (предполагам "Your bank will handle...") ? При теб, карта която е в $, след като платиш да кажем 100$ в 409шоп точно толкова ли си дърпа от наличните ?
                            Трабва да е "Your bank will handle", във всички случаи. Курсовете на PayPal са гадни. Решили са да печелят и от това, гадовете.

                            ...те не че и българските банки са цвете де, ама така е по-изгодно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                              Не е точно тук мястото, но все пак да попитам. Три пъти пазарувам от 409shop.com през ПейПал, картата която ползвам е дебитна Виза-Електрон в USD. Забелязвам, че се получава едно неприятно прехвърляне $$$ -> BGN -> $$$; От картата която ми е доларова, я обръщат в левове, след това отново в долари за разплащане с търговеца, при което губя доста от обменния курс. Като си гледам извлеченията, каточели това става в ПейПал. Аз ли не съм направил някоя настройка незная, но ми е чудно защо изобщо трябва да се прави тази "врътка" ?!
                              Как мога да коригирам това, понеже е доста неприятно.


                              Когато 409 те препрати към пейпал, ти излиза review your information. Освен адреса, малко по-долу ти казва коя карта (или пък сметка, според зависи какъв пеймънт си си избрал) с колко ще ти бъде чарджната и при какъв курс. Нещо такова:

                              PayPal Conversion Rate as of Aug 3, 2010: 1 Bulgarian Lev = 0.655775 U.S. Dollars
                              и веднага отдолу имаш линк:
                              "other conversion options"

                              Във въпросния линк имаш две опции:
                              Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
                              Bill me in the currency listed on the seller's invoice

                              От тук нататък, както и спарки отбеляза - зависи в каква валута ти е сметката и как ще те превалутира наш'та банка Щом ти е доларова, не би трябвало да те превалутират, защото 409 инвойсва в долари... но знае ли човек... на доста неща сме се нагледали

                              73
                              LZ1NJS

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Чи ко и пречи на нашта банка да обърне доларите в левове, по трънскию курс, щото тук е България и се работи в лева.......
                                И после пак да ги обърне в долари по трънскию, щото в Хонг Конг не се пазарува в лева
                                Изобщо най добе е да се пазарува с международна кредитна карта. Обб взима 0.5% което мен ме устройва.
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X