Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си изберем станция

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: До: Да си изберем станция

    За такава станция ти трябва лиценз от КРС. Насочи се към PMR станция. Тя е на свободна употреба. Или изкарай изпитите за радиолюбител
    Санкциите са конфискация, глоба и т.н.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #77
      От: До: Да си изберем станция

      Я на к'во попаднах..
      http://www.ebay.co.uk/itm/Puxing-PX-...ht_4877wt_1002
      [FONT=Trebuchet, 'Trebuchet MS'][/FONT]
      И още:http://www.youtube.com/watch?v=e71Zuo-4uxc

      Коментар


      • #78
        От: До: Да си изберем станция

        То, да не повярваш, ама даже и работи. Обсъждано е - поразрови се

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

          Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
          Колеги,

          харесал съм това: Преносима радиостанция VX-351 PMR446 http://eshop.integra-a.com/index.php...products_id=16

          ама имам питане, какво ще рече без лиценз и има ли проблем да се ползва. Ако някой има впечатления от модела да каже.
          Колега,здравей!
          Без лиценз означава,че за да ползваш това радио не ти е нужен радиолюбителски лиценз. Вземай я! Но бих ти преложил да потърсиш и по евитни варианти на PMR станций.Поразрови се...
          Успех в покупката!

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

            Моля за помощ при избора на радиостанции.Необходими са ми 3 броя,две мобилни - едната за монтаж в трактор,другата във високопроходим автомобил,и третата преносима.Подчертавам че съм абсолютен лаик,ползвал съм 3 броя YAESU VX7-R който бяха на мой познат и бяха предварително настроени за разговор помежду им.Цената за това което ще се купува е без значение!За тази която ще се монтира в трактора нямам никакви претенции,но за другата мобилна и преносимата държа да няма компромиси.Целта на занятието е: трактора на полето ,джипа в региона /около 5-6 км./ ,и човек с преносимата също на не повече от 5-6 км - да имат връзка помежду си.Джипа ще ходи насам натам на по далечни дестинации,оффроуд пътешествия,къмпинзи - повечето извън България,и там ще се налага примерно човек остава в къмпинга с преносимата радиостанция, а джипа да е някъде из околията и да имаме връзка помежду си.Лиценз нямам засега но със сигурност в близко бъдеще планирам такъв.Това на което съм се спрял за в момента е:За джипа - YAESU FTM - 350,за трактора YAESU FTM -10,и за преносима YAESU - VX8. Моля за съвет,дали това на което съм се спрял ще ми върши работа,особености някакви ако има за тези модели,нещо по специално което трябва да знам ....и т.н.
            А най добра работа би ми свършил телефонният номер на вещ в тази материя колега,който би помогнал в изпълнението на задачата!
            Предварително благодаря!

            Коментар


            • #81
              От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

              Разгледай сайта на www.integra-a.com или се свържи с Борис Сапунджиев от www.mobimax.bg !
              Според мен за трактора си вземи някое по-евтино радио.
              Пиши как се развиват нещата !
              Успех.
              Последно редактирано от slav.bg; 03-05-12, 12:02.
              LZ1DVB

              Коментар


              • #82
                От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                Първоначално публикуван от Васил Томов Преглед на мнение
                А най добра работа би ми свършил телефонният номер на вещ в тази материя колега,който би помогнал в изпълнението на задачата!
                Предварително благодаря!
                Колега, обади се в ИнтераА - телефоните им са 02 8435696, 02 843 5263. И аз като теб не разбирам, но там хората са много люезни и със сигрност ще те насочат провилно. Още повече те са вносител на Yaesu.

                аз си купих от там Vx 351 PMR и съм мнго доволен. Успех.
                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                BMW F650CS
                Радо о885 5о 59 5о

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                  Аз имам станции купени от Борис Сапунджиев отлични са, а той може да ти даде и други професионални решения за твоя проблем.
                  LZ2DRD

                  Коментар


                  • #84
                    Въпрос за радиостанция

                    Здравейте,

                    Имам желание да се взема някаква радиостанция, но не намирам това, което искам. Става въпрос за станция която ако съм в София да речем, прави някаква връзка с нещо на копитото и по-този начин може да увеличиш диапазона на обхват. Нещо от сорта ми обясниха, но като не съм в час, не мога да го обясня по-просто.

                    Има ли такива джаджи или съм се заблудил?

                    Поздрави.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Въпрос за радиостанция

                      Опиши първо проблема, вместо да опитваш да опишеш решението.

                      Това, което разказваш, може да е работа през ретранслатор, а може и направо мобилен телефон. Сигурен ли си, че мобилния телефон не е по-доброто решение?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                        Потърсих във форума доста внимателно, но не успях да разбера за какво се използва функцията "монитор" на станциите.
                        За сканирането разбрах, но за "монитор" имам отделен бутон.
                        Когато е натиснат се чува шум от станцията.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Да си изберем станция

                          Като го натиснешм "отваря" скуелча, тоест независимо дали има или няма сигнал, станцията излъчва през говорителя каквото приема. Помага при слушане на слаби сигнали, на ръба на прага за сработване на скуелча, когато ако тоя бутон не е звъка от станцията прекъсва на моменти.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Да си изберем станция

                            Това, доколкото успявам да разбера, се отнася само до текущия канал май.
                            А този постоянен шум нормален ли е?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Да си изберем станция

                              Да, на който канал е в момента, него "отваря".

                              И шума е нормален. Какво друго да има, като няма сигнал? Радиото и телевизора също шумят като няма сигнал, освен ако и те нямат скуелч.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Да си изберем станция

                                Ясно.
                                Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X