Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си изберем станция

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

    Зависи какво търсиш.
    Обикновенно уоки-токи или радиостанция която да поддържа свободната 446.00 честота.
    За втория вид по принцип ти трябва разрешително/лиценз за радиолюбител Клас 2, което се взима супер лесно след изпит.

    Иначе аз имам тези които са с разрешително и съм много доволен:
    Puxing PX-888 UHF 400-480Mhz
    http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=104130

    и

    WOUXUN KGUVD1P
    http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106327

    Имат си док станции за зареждане, хендсфри, а wouxun има и зарядно за кола в комплекта.

    Купувани са от същият сайт.

    За уоки-токи нямам идея кое е надеждно и би ти свършило работа.

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

      Трябва да уточниш колега за коя честота става дума за радиолюбителите доколкото знам има на 150 Mhz и на 430Mhz и не мисля че можеш да ползваш свободно ако нямаш позивна има си курсове за тази цел даже и тук има тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F2%E5%EB%E8
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
        Трябва да уточниш колега за коя честота става дума за радиолюбителите доколкото знам има на 150 Mhz и на 430Mhz и не мисля че можеш да ползваш свободно ако нямаш позивна има си курсове за тази цел даже и тук има тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F2%E5%EB%E8
        Не съм убеден че си прав по отношение на курсове, позивни и т.н. Според мен става дума за свободен диапазон PMR446 именно така е озаглавена една друга тема, която съм прочел и там всичко е описано http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214

        Моля колегите които са наясно да кажат мнението си, явно и ти като мен само гадаеш.
        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
        BMW F650CS
        Радо о885 5о 59 5о

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

          Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
          Не съм убеден че си прав по отношение на курсове, позивни и т.н. Според мен става дума за свободен диапазон PMR446 именно така е озаглавена една друга тема, която съм прочел и там всичко е описано http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214

          Моля колегите които са наясно да кажат мнението си, явно и ти като мен само гадаеш.
          Потърси из нета Телком или Интегра.

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

            При PMR станциите няма значение каква ще избереш. Общо взето се различават основно по дизайна. Продават се в Технополис, Техномаркет, Метро и други в комплект от два броя. Единствената значима разлика е в начина на захранване. Едни са със стандартни ААА или АА батерии или акумулатори, а други с вградени акумулатори и отделно зарядно в комплекта. Вторите са за предпочитане за да не се налага да носиш допълнителни батерии или акумулатори или дори отделно зарядно само за акумулатори.
            Ако обаче държиш да е отворена в по-широк честотен диапазон станция гледай да има стъпка 6.25 МХц за да работи и в PMR обхвата. Поразгледай тук. Примерно този модел.
            Последно редактирано от elbgt; 02-11-11, 17:02.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

              Аз за захранването съм точно на обратното мнение. За всичко се старая да ми е на АА или ААА акумулаторни батерии. Да работи и с обикновени също. Имам си няколко комплекта, предимно Енелоп, както и зарядно от запалката. Много е неприятно, но опитно съм установил, че батериите свършват, точно когато най-много ти трябват. Особено вградените.

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                Да наистина в това отношение тези с АА или ААА елемнти имат предимство, но аз визирах друго, касаещо надеждността на станцията. Повечето дизайни на PMR станции се опитват да постигнат някаква степен влагонепроницаемост. В това отношение тези със сменяемите батерии са по уязвими.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  При PMR станциите няма значение каква ще избереш...
                  Не съм съгласен.

                  Моето мнение - Радо, вземи си Yaesu от Интегра например и няма да имаш никога и никъде проблеми. Много здрава станция, което в офроуда е по-важно от това, да има повече бутони, екстри и възможности, както са по-евтините алтернативи.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                    Аз говорех за тия от по 40-50 лв. за два броя, дето ги продават по суперматкетите все пак, а PMR Yaesu-то e 310 лв. за един брой. Между другото има и още по-скъпи PMR-и и аз ги препоръчвам ако цената няма значение
                    Последно редактирано от elbgt; 02-11-11, 17:38.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Аз говорех за тия от по 40-50 лв. за два броя, дето ги продават по суперматкетите все пак
                      Които не стават и за чеп за зеле. Такива и на двеста метра не ги чувам кво говорят
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Аз говорех за тия от по 40-50 лв. за два броя, дето ги продават по суперматкетите все пак,
                        Те тези са за децата, да си играят на криеница/ намереница/.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Аз говорех за тия от по 40-50 лв. за два броя, дето ги продават по суперматкетите все пак
                          При това уточнение от теб, да и аз така мисля.
                          Като цяло, от моя опит и наблюдение - аз категорично бих предпочел Yaesu, макар, че е с по-малко възможности и опции от китайчетата, но е проста и здрава станция.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Моето мнение - Радо, вземи си Yaesu от Интегра .....
                            ОК. Гледах им аз сайта, ама ми е трудно да подбера модел. Яро дай идея конкретно за някой модел.

                            А какво ще кажете за това предложение: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=129855
                            Последно редактирано от rraadd00; 02-11-11, 22:07.
                            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                            BMW F650CS
                            Радо о885 5о 59 5о

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                              Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                              ОК. Гледах им аз сайта, ама ми е трудно да подбера модел. Яро дай идея конкретно за някой модел.

                              А какво ще кажете за това предложение: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=129855
                              Точно този модел аз и доста приятели сме ползвали безпроблемно години наред. Моите впечатления са единствено положителни. Бих си взел и втора батерия (ако няма или не си вземеш зарядно за кола), за всеки случай. Често пада батерията, баш когато най-се налага да се чувате.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за избор и закупуване на радиостанция

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Точно този модел аз и доста приятели сме ползвали безпроблемно години наред. Моите впечатления са единствено положителни. Бих си взел и втора батерия (ако няма или не си вземеш зарядно за кола), за всеки случай. Често пада батерията, баш когато най-се налага да се чувате.
                                +1 за този модел. Ползвам такава вече 4 години. Добра радиостанция е, с достатъчно възможности. Батерията държи достатъчно дълго (минимум 1 ден при по-интензивна употреба), а освен това има и вариант за зарядно, на което радиостанцията да се постави в колата и на което се държи достатъчно стабилно, включително и при състезателно каране. В комбинация с комутатор става много удобно за употреба, защото не се чудиш къде да дяваш радиостанцията.


                                П.П. Нелош вариант (той и по-евтин и по-компактен) е Hyt TC2110. Неудобство при него е, че каналите се сменят с бутончета на предния панел и при носене на радиостанцията по джобове същите е лесно да се натиснат случайно и да се промени настройката.
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-11-11, 09:52.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X