Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бихте ли слушали КАТ онлайн?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бихте ли слушали КАТ онлайн?

    Здравейте колеги по хоби Има ли измежду вас фенове, които не просто говорят ами им е интересно и да слушат и ако "да" дали биха го правили онлайн? Въпросът ми е провокиран от следното - аз лично много обичам да слушам какво се случва из ефира. В същото време обаче съм много изненадан как никъде в интернет няма стрийм от българския ефир. Единствено се подвизава София кула, Бургас подход, кула и от Варненското летище - алфа и браво. Все честоти от air банда. Реших да разнообразя това малко и от 3 дни насам върви стрийм излъчващ КАТ Мизия, София който може да бъде чут на http://www.radioreference.com/apps/audio/?feedId=10242 Знам че там стриймовете са предимно от САЩ и ще бъде малко трудно забелязан от българи. Реших да го оставя така, без да го обявявам никъде с цел да видя дали ще има интерес. В един момент имаше максимум 7 слушатели. Колко от тях обаче са българи и колко просто са проявили интерес към новопоявилият се стрийм....няма как да знам. От там насетне се задържат по 2-ма. В редки случаи скачат на 3-ма. Вярно, че това беше събота и неделя, когато катаджиите сякаш не са толкова активни в говоренето, но и днес също не е кой знае колко различно положението що се отнася до слушателите. Е, въпросът е ясен. Има ли интерес към подобен стрийм и до колко би бил постоянен? Има ли смисъл да направя машина (имам такава, просто трябва да я пусна) която да работи 24/7?

  • #2
    От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

    Интересно начало и начинание колега. Аз бих се позаслушвал на моменти. Дори и да не слушам ще държа компа включен та да знаят че ги слушаме и ние тях.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

      Много им дреме на фуражките!
      На мен обаче ми е интересно летището. Беше offline. Кога може да се слуша?

      Коментар


      • #4
        От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Интересно начало и начинание колега. Аз бих се позаслушвал на моменти. Дори и да не слушам ще държа компа включен та да знаят че ги слушаме и ние тях.
        Благодаря! В това което съм пуснал се чува главно контрол на движението в натоварените часове (регулировчици), проверки на водачи и автомобили, комуникация между самите катаджии от сорта на "спри еди кой си, ей сега ще мине покрай теб", комуникация между отделни патрули и централата, отчети за наложени глоби, съобщения за издирване на автомобили и т.н.

        Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
        Много им дреме на фуражките!
        На мен обаче ми е интересно летището. Беше offline. Кога може да се слуша?
        Летището така и ще си остане. Имах намерение да го пускам, но просто няма смисъл да го има на две места и едното от тях да е при мен при положение, че технически нямам възможността да поддържам 2 стрийма едновременно. Точно затова реших да пусна нещо различно което го няма никъде (или поне аз не знам да го има) и което реших, че би било интересно. Евентуално ако реша да спра катаджиите може да пусна Sofia Approach, понеже го няма, а е интересен. Иначе летището можеш да слушаш ето тук http://www.liveatc.net/feedindex.php?type=all

        Коментар


        • #5
          От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

          Нещо не се оправих(((
          Как се слуша?

          Коментар


          • #6
            От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Нещо не се оправих(((
            Как се слуша?
            Натисни на картинката "слушалка" дето е под Listen и... чувам нещо като то пулс на сърце. Некой КАТаджия да не си е седнал на микрофона.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #7
              От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

              Тишина ...(((

              Коментар


              • #8
                От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Тишина ...(((
                Не чуващ ли: цък, цък, цък,.....
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #9
                  От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                  Бе, то и ушите ми вече като очите, ама ...
                  Май не.
                  Не че знам какво да очаквам де. Никога не съм чувал ефира им, а в два нощеска - съвсем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                    Я виж там по вдясно да смениш плеъра.

                    ПС. А.. то и при мен пълна тишина
                    Последно редактирано от iiiopo; 29-11-11, 00:54.
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                      Знаех си ...
                      Веднага са разбрали че ще ги слушаме и утре ще ги захапем за трътките, и са се скрили(((

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                        И аз не можах да го подкарам .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                          ......чувам нещо като то пулс на сърце. Некой КАТаджия да не си е седнал на микрофона.
                          Да, това припукван се появи някъде втория ден след като пуснах стрийма. Все още не знам какво точно е. Имам някакви съмнения, че може да е от кабела, с който е свързан скенера с компютъра, но това тепърва ще се установи. Така или иначе не пречи и се чува само когато никой не говори. Щом се появи някаква комуникация или не се чува или пък изчезва, не знам, но не пречи.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Тишина ...(((
                          Да, най-активни са през деня и особено в пиковите часове. През нощта не се обаждат много много.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Нещо не се оправих(((
                          Как се слуша?
                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          И аз не можах да го подкарам .
                          Давам инструкции за тези, които не могат да се справят. Отдясно има едно dropdown меню, (отбелязано с номер 1 в прикачения файл) от което си избирате плеър с който да слушате. Сякаш най-удобен е web player-а, но това е въпрос на лични предпочитания. След като си изберете плеър отляво има една иконка с формата на високоговорител (отбелязано с номер 2 в прикачения файл. Натискате я и ще ви се отвори избрания от вас плеър чрез който ще можете да слушате!
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                            Снощи имаше пукане, но вече го няма. Всичко работи. Успях да ги чуя като си
                            бърборят.
                            Благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бихте ли слушали КАТ онлайн?

                              Първоначално публикуван от detelazurno Преглед на мнение
                              ...Иначе летището можеш да слушаш ето тук http://www.liveatc.net/feedindex.php?type=all
                              Благодаря, ще проверя линка!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X