Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IP камера и Вивакомски 4G рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение

    Чавдар, има ли някакъв напредък с видеонаблюдението? Мен живо ме интересува изнавъпросът...
    Съжалявам, че поставих въпрос и зарязах темата, но ми се стовариха житейски неприятности, заради които видеонаблюдението остана на заден план.

    Доколкото имах малко време да направя някакъв опит, стигнах до извода, че показаната по-горе опция "Виртуален сървър" си е баш Port forwarding, но в настройките и по спомен трябваше да се въведе и IP адрес на компютъра, от който ще се осъществява достъп. И тук ударих на камък.
    Доде Интернетът в София ми беше на Нет1 IP адресът беше постоянен, но откак Виваком купиха Нет1 положението май се е променило.

    Отделно, дето няма как да съм хем на обекта, хем в къщи и няма как да експериментирам.

    Опитът да конфигурирам виртуален сървър на рутера и да осъществя достъп през мобилния нет през телефона не сполучи.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Има рутери с вграден ВПН сървър. Към такъв рутер на фиксирано ИП може "насрещен" рутер да организира ВПН канал за камерите зад него към първия рутер. Т.е. на мястото, което се наблюдава, е нужен 1 рутер с определени възможности и камери.
      Тук идеята е ВПН канал рутер-рутер.

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Тия верно са ми сложили динамичен адрес. Но пък са дигнали скороста на 100мб.

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      stefsab коментира
      29-07-22, 22:32
      Има рутери с вграден ВПН сървър. Към такъв рутер на фиксирано ИП може "насрещен" рутер да организира ВПН канал за камерите зад него към първия рутер. Т.е. на мястото, което се наблюдава, е нужен 1 рутер с определени възможности и камери.
      Тук идеята е ВПН канал рутер-рутер.
      Конкретни предложения?

  • #17
    @

    Чавдар (V93)



    Аз в момента също храня жилището с интернет от Viva от март, но не със техен рутер а купих D-link 4G DWR921. До тогава ползвах местен кабелен доставчик, но ми писна от честото спиране на нета, за малко но достатъчно да се нервя. Бях на статичен IP и си гледах камерите без проблем от лаптопа когато съм бил на почивка по най-простият начин със старият Internet Explorer с вграден Flash Player. Сега с Viva не става защото плана който ползвам не е за стационарен интернет а си е за мобилно ползване с телефон и няма да ми дадат статичен IP адрес. Твоят план ако е за стационарен нет (а сигурно е такъв щом са ти дали рутер) можеш да им поискаш статичен IP, така са ми казали че става.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #18
      Нещо мого се замислям за нетбокса на а1, а реалното ип е 3 лв/месец + комбина с някаква телевизийка не е зле като кинти
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #19
        Реално добре изградените мрежи на доставчици на Интернет в Бг се броят на пръсти.
        Но пък повечето наблягат само на 'като кинти' в рекламите и 'развитието си.

        Коментар


        • #20
          Май не си ползвал мрежи в чужбина...

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Май не си ползвал мрежи в чужбина...
            Не ги ползвам, само поддържам на две локации в Германия.
            Знам как е в 'цивилизования свят', по реално е да се каже "в картелирания свят".
            В БГ много по-лесно е да осигуря една локация с три доставчика с различна медия и трасета отколкото в цяла СТАРА 'цивилизована' и 'шенгенска' еуропа.

            Коментар


            • #22
              Леко съм объркан. Къде ти харесват повече мрежите на доставчиците - в Германия или в България?

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Леко съм объркан. Къде ти харесват повече мрежите на доставчиците - в Германия или в България?
                Не съм давал мнение за женски прелести за да използвам 'харесвам'
                Достъпност и избор все още има повече в България.
                По-малко ограничения и съответно повече рискове също в Бг.
                Но както винаги с бързи темпове настигаме и ще задминем 'напредналите' във всичко лошо.
                В Бг успешно правим лошото на по-лошо и дори на непоносимо.
                Натам ни е посоката в момента.
                Виж само накъде върви този форум - закриват информацията, която обосновано, логично и разумно (невинаги) обясняваше защо е лошо да се бомбардират и убиват хора .
                Копаме дъното с невиждано усърдие в много области.
                Последно редактирано от u_bo; 12-08-22, 10:57.

                Коментар


                • #24
                  Регреса е нормален стадий в развитието. Идват вогоните и съпротивата е излишна или безсмислена.


                  Както и да е - темата все пак е за ИП камери, а не за форума като цяло, световния регрес и Руско-Украинската война.

                  Коментар


                  • bokomo
                    bokomo коментира
                    Редактиране на коментар
                    Я да пробваме - война!

                    Ама верно ли ония раздел изчезна, защото не се ползва официалната терминология на РФ?

                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ми питай администрацията или собствениците.

                  • u_bo
                    u_bo коментира
                    Редактиране на коментар
                    Вогона засега е само един - Простетник Вогон Джелтс, той както е добре известно се изявява в изкуствата
                    Иначе правилното е "— Съпротивата е излишна!"
                    SORRY , but съпротивата НИКОГА не е безмислена !
                    Особено , когато срещу теб е вогон!

                • #25
                  Защо е трито тук? Съвсем му изпуснахте края на този форум....

                  Коментар


                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да не си "похвалил" някой руzки рутер? Не че знам да има такива.

                • #26
                  Съветска и руска техника не ползвам, така че е малко вероятно да съм изказал мнение, назависоми от посоката. Форумен капацитет беше изплющял страховита глупост и явно се е уредил със забърсване.

                  Коментар


                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ти и да искаш не можеш руzка или съветzка техника да ползваш. Или?

                  • bokomo
                    bokomo коментира
                    Редактиране на коментар
                    Нямам предрасъдъци. Ако се появи руска техника, която ми върши работа, цената е прилична и придобиването и не е престъпление, може и да ползвам. Имам известни съмнение, че няма да е този век, но това е друга тема.

                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това ми беше интимната мисъл.

                • #27
                  Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение

                  Чавдар, има ли някакъв напредък с видеонаблюдението? Мен живо ме интересува изнавъпросът...
                  За момента реших въпроса с добавяне на една камера на Робикам. Гледам я през приложение на телефона, върти се почти на 360*, има и аудио канал двустранен.
                  Върши работа.


                  Смятам в близко време да експериментирам и с техен NVR, за който също се твърди, че няма нужда от статичен IP и бил съвместим с камери на Дахуа. Ако се разбере с наличните други камери ще е супер и за момента ще отпадне нуждата от гимнастики с VPN
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • Чавдар (V93)
                    Чавдар (V93) коментира
                    Редактиране на коментар
                    В конкретния случай е тази - https://www.robicam.bg/product/waterproof2/ И други техни модели ще вършат работа

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря.
                    За проби, тестове и експерименти, мога да взема и безжична камера. Колкото да се види какво може и не може софтуера и хардуера на NAS-а. Но за постоянното виденаблюдение за мен е по-добре да се захранва с POE, по кабел, и захранването на мрежата, да е подсигурено от UPS.

                  • Чавдар (V93)
                    Чавдар (V93) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Въпросната има и куплунг за LAN. Но POE - не.

                • #28
                  Да не отварям нова тема - възможно ли е наблюдение чрез IP камера и 4G "бисквитка" ? Обекта на наблюдение няма възможност за прокарване на нет и единствения вариант за достъп до интернет е с 4G бисквитката

                  Принципно пробвах - камерата се връзва към безжичната мрежа на бисквитката и до там - няма връзка с камерата

                  Коментар


                  • #29
                    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                    Да не отварям нова тема - възможно ли е наблюдение чрез IP камера и 4G "бисквитка" ? Обекта на наблюдение няма възможност за прокарване на нет и единствения вариант за достъп до интернет е с 4G бисквитката

                    Принципно пробвах - камерата се връзва към безжичната мрежа на бисквитката и до там - няма връзка с камерата
                    На А1 може,за другите не знам.На А1 през бисквитка гледам две камеери,през две различни приложения.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #30
                      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                      Да не отварям нова тема - възможно ли е наблюдение чрез IP камера и 4G "бисквитка" ? Обекта на наблюдение няма възможност за прокарване на нет и единствения вариант за достъп до интернет е с 4G бисквитката

                      Принципно пробвах - камерата се връзва към безжичната мрежа на бисквитката и до там - няма връзка с камерата
                      Зависи каква е камерата. Ако има възможност да се гледа през облачна услуга на производителя - не би трябвало да има проблем.
                      Ако трябва отвън да осъществиш достъп директно до камерата - по-скоро няма да стане, защото при мобилния Интернет нямаш статичен IP адрес.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X