Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IP камера и Вивакомски 4G рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • IP камера и Вивакомски 4G рутер

    Задачката е да се осигури отдалечен достъп до IP камера, свързана към 4G рутер (Huawei 4G Router 2 брандиран за Виваком) с използване на no-ip ddns. Проблемът е, че noip се сърди, че нужният порт е затворен, а в настройките на рутера липсва port forwarding

    Някой използвал ли е вивакомски рутер за такава цел?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Виваком рутират 4G по следния начин:


    публично ип
    ^
    |
    v
    частно ип
    ^
    |
    v
    частно ип
    ^
    |
    v
    частно ип
    ^
    |
    v
    твоя рутер


    port forwarding няма да работи. Пусни едийн трейс за потвърждение.

    Има решение с VPN Слагаш устройство, което може да рутира и прави ВПН след или вместо рутера на Виваком. Пускаш ВПН към твое реално ИП. На устройството с реално ИП правиш определен порт да отива към ВПН-а. Закачаш НВР-а на новото устройство.

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      В реално време през телефона, от апп-а за камерата

    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      И ако апп-а за камерата иска IP и отворен порт, кое точно IP ще дадеш и къде ще отвориш порт? Дахуа имат устройства, които правят тяхна версия на описаната от мен схема, но случая едва ли е такъв.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Ako апп-а на камерата иска порт, ще го узнаем и умуваме отделно.
      Никой не ти спори по чертежа.

  • #3
    Доколкото си спомням Виваком имаха някаква услуга, за домашно видеонаблюдение. Предполагам, че трябва да се активира. В къщи съм същия 4G модем, и ще погледна на страницата на - mobix.vivacom.bg.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00014.jpg Прегледи:0 Размер:55.6 КБ ID:6867309

    Същото го имаше и за 4G модема, но във всеки случай ще трябва да се ходи до техен офис за консултация.
    Друг вариант би могъл да стане чрез VPN, но при начина рутиране на Виваком, пак ще иска пренасочване на портове, доколкото разбирам.
    Последно редактирано от KingofROAD; 13-06-22, 10:53.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Е точно на мобикс услугата съм. В настройките на рутера има разни опции но не и пренасочване на портове

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Virtual Server няма ли? Довечера ще гледам да нащтракам скрийншотове от моя. Разгледай по-подробно в настройките.
      Port Forwarding...
      Upnp - универсал плъг едн прей, пробвай и това, но то действа отвътре навън...

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Другото, за което се сещам - можеш да ресетнеш 4G модема. Тогава при първоначалното му зареждане със заводските настройки се отваря само сайта на mobix.vivacom.bg. И трябва внимателно да се разгледат там всички опции, конфигурации и настройки. Отдавна не съм го правил, и нямам ясен спомен, какво можеше, и какво не можеше да се прави там. Ако не ти е проблем да изгубиш нещо важно, можеш да го пробваш. Не съм сигурен само за домашното виденаблюдение, дали можеше да се активира по този начин с ресет. Не съм го ползвал досега, но някой ден по-нататък и аз си мисля да сложа една-две IP камери...

  • #4
    Виваком НЕ дават публични IP адреси, всичко им е през Carrier-grade NAT.

    НИЩО не може да се направи само с рутера, независимо какво може рутерът. Или през облак (което може в няколко варианта ама си е Разправия) или сменяш.

    Йетел имат домашна услуга за която можеш да доплатиш за публичен IP адрес ама то си е предвидено за домашен интернет и струва съответно.

    Коментар


    • #5
      NAT от ниво на оператор обикновено не позволява на клиентите на интернет доставчика да използват пренасочване на портове, тъй като транслацията на мрежов адрес (NAT) обикновено се осъществява чрез съпоставяне на портовете на NAT устройствата в мрежата към други портове във външния интерфейс. Това се прави, за да може рутерът да насочи отговорите към правилното устройство; в NAT мрежи от клас на оператор, въпреки че рутерът в края на потребителя може да е конфигуриран за пренасочване на портове, "главният рутер" на ISP, който изпълнява CGN, ще блокира това пренасочване на порт, тъй като действителният порт няма да бъде портът конфигуриран от потребителя.[7] За да се преодолее предишният недостатък, протоколът за контрол на портовете (PCP) е стандартизиран в RFC 6887.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00058.jpg
Прегледи:679
Размер:101.0 КБ
ID:6867400 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00059.jpg
Прегледи:671
Размер:134.4 КБ
ID:6867398 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00060.jpg
Прегледи:664
Размер:86.3 КБ
ID:6867399


      Прикачени файлове
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #6
        Това, ако работи - решава проблема. Аз таквизи екстри нямах на моя LTE рутер.

        Пусни един трейсрут отвътре нанякъде да видим как минава. Или още по-добре - отвори порт, пренасочи го навътре и виж дали ще можеш да видиш съответния сървиз отвън. Най-добре нещо на 443, че минава отвсякъде.

        Коментар


        • #7
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00165.jpg
Прегледи:655
Размер:132.9 КБ
ID:6867422
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #8
            Не ми се чете задълбочено rfc от 80 страници, а от повърхностен поглед продължава да не ми става ясно как ще стане номера да се мине през трите частни мрежи и да работи входяща конекция.

            Коментар


            • #9
              Слагаш твой рутер преди камерата или направо махаш вивакомския модем.От рутера правиш тунел с каквото можеш към теб.
              Работи на мобикса при мен с l2tp/ipsec,ако ми остане ще пробвам да тунелирам и L2 тия дни.
              При моя мобикс също няма port forward. (4G HUAWEI ROUTER B310S-22 )
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Аз имам pFsense на отделно желязо, там имам и поддръжка на Open VPN. Имам и Openmediavault със хост на Open VPN. По този начин дали ще може да се подкара? Без ползване на облак, или външен сървър в интеменуета...

              • FreeBSD
                FreeBSD коментира
                Редактиране на коментар
                pFsense може да прави много неща,с опън впн е пресилено,излишно ще товари.Може да опиташ с pptp / l2tp със сигурност ще работи.

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Дъното на pFsense е двуядрен Атом на 1,8 Ghz. 4Gb RAM, 16 GB SSD. За домашната мрежа не би трябвало да има проблем. В какъв смисъл ще го товари?
                OMV-то е на подобно дъно, с 8 GB RAM, та би трябвало и двете устройства да се справят и с Open VPN-a.

                Дали да не отворим отделна темичка за VPN достъп към домашната мрежа? Имам някои въпроси, и бих се радвал на малко подсказки...

            • #10
              Благодаря на всички за информацията. През уикенда ще се поровя пак в настройките. Вариантът с VPN го имам предвид. Проблемът при него е, че в схемата трябва да влезе и компютър, какъвто засега на обекта няма. Идеята беше по възможност да се ползва директно една от камерите (Dahua).
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #11
                Ако има компютър зад мобикса,от него можа да се набира тунела. Така е най опростено.
                Use since:
                OpenBSD 3.x
                FreeBSD 4.x
                Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                Коментар


                • #12
                  Roninn ще ти каже дали Дахуа имат услуга за гледане през privet IP както си ти. Трябва да имат. На Хик-а и камерите и ДВР-ите си работят през такива вивакомски модеми без проблем.
                  За Дахуа трябва да е това:
                  http://www.dahuawiki.com/Remote_Acce...cess_Setup_P2P

                  и да - това е за нвр, но трябва и за IP камера да е така

                  но пак да кажа - Ронин е компетентен по тази марка.

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Щото минават през облак. ДВР-а на село не му трябва реално ИП или някакви конкретни портове да му гласиш (както се напънах в началото: достъп, та достъп). Сканираш QR-а и апп-а сам се оправя, ти само гледаш. Глеаш през телефон, гледаш и на монитор.. Същото е и за ИП-камерите на Хик: гледаш на апп, гледаш на RTSP, съответно и на веб. Същото е и на ПТЗ пръчките за 72 лв "ширпотреба" , сигурно е същото и на всички други марки + нонеймки

                    След толкова писане извода е, че пръчките на Виваком само ядове могат да ти създадат за подобни задачи, докато един пълноценен рутер беше за работа с "флашка" 55 лв преди 3 години, сега не съм гледал. Ръчкаш в тока, настройваш, слагаш му едно ПикоИП и едно термореле да му пуска охлаждне и го забравяш на тавана.

                    П.П. единственото, дето гледам на ИП-кмера е да има ФТП и RTSP, което си е стандарт, ама знае ли човек
                    Последно редактирано от p-pleven; 14-06-22, 15:45.

                • #13
                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за информацията. През уикенда ще се поровя пак в настройките. Вариантът с VPN го имам предвид. Проблемът при него е, че в схемата трябва да влезе и компютър, какъвто засега на обекта няма. Идеята беше по възможност да се ползва директно една от камерите (Dahua).
                  Не ти трябва компютър за VPN. Вземи си евтин микротик, харчи колкото 1-2 вентилатора на РС-то. В този ценови клас производителността е мизерна, но крайно достатъчна за твоите цели. Стабилността е традиционната.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mtik.JPG
Прегледи:627
Размер:43.9 КБ
ID:6867823

                  Ако от другата страна има пак устройство с routeros - вдигаш за един EOIP за буквално 5 минути и вероятността да тръгне всичко веднага хич не е малка.

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

                    Ако от другата страна има пак устройство с routeros - вдигаш за един EOIP за буквално 5 минути и вероятността да тръгне всичко веднага хич не е малка.
                    Малко вероятно е.
                    Трябва да вдигне pptp сесия между двата и тогава eoip в нея,което го обезмисля ( вече има изградена връзка)
                    Use since:
                    OpenBSD 3.x
                    FreeBSD 4.x
                    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                    Коментар


                    • bokomo
                      bokomo коментира
                      Редактиране на коментар
                      ЕOIP e L2 и си има предимства. pptp или подобно трябва, да.

                  • #15
                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Благодаря на всички за информацията. През уикенда ще се поровя пак в настройките. Вариантът с VPN го имам предвид. Проблемът при него е, че в схемата трябва да влезе и компютър, какъвто засега на обекта няма. Идеята беше по възможност да се ползва директно една от камерите (Dahua).
                    Чавдар, има ли някакъв напредък с видеонаблюдението? Мен живо ме интересува изнавъпросът...
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X