Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на UPS за домашната мрежа - APC или Еатон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Аз не знам да има такъв.

    Но може да потърсиш хибриден идвертор за фото-волтаична система - нещо е такова но с по-малка мощност.
    Това e един вид UPS, захранва се от мрежата като има възможност при желание да му добавиш и панели.
    В ибей изпадат интересни неща, аз играх и купих един 1000VA за 12В батерия от Германия.
    Излезе под 200лв. Сега какво ще дойде е друг въпрос

    Сериозно - с този УПС само ще съсипеш батериите а те са по-скъпи от него!
    Не че той е кофти - напротив.
    Враг усраине

    Коментар


    • #47
      Такъв е и тоя който аз цитирах, но понеже бил нискочестотен, бил и доста по надежден, не сложих линк за да не се отчете като реклама, но и той поддържа и солар и мрежа, но май не може да захранва батериите паралелно - ползва или солар или мрежата за да зарежда, като им се задава приоритет, не може да връща в мрежата, което не е и нужно, има доста сериозен тороидален траф и тежи 16 кила, почти колкото жив китаец. Високочестотните, уж били по калпави, т.е. с по-ниска надеждност, заради повечето и по-сложна електроника вътре. Мхм…мисля да го взема него, че има и още едно парно за подсигуряване.
      Благодаря много за помощта, ще пиша като наглася нещата, да знаят и другите непросветени като мен

      Коментар


      • #48
        Нагласих нещата най-накрая, с нискочестотен кЕтайски инвертор, с възможност за настройка на кажи речи каквото се сети човек, че даже доста неща изобщо не знаех и какви са (настройката стана с иказания от фирмата, която ми го продаде). Машинката изглежда добре и работи стабилно, тежи си едини 10-ина кила и кабелите , които са сложени са много сериозни, май 32 квадрата или нещо от сорта. Работи добре и акумулаторите държат много. Сега имам едно APC 1000 за продаване, ако някой нещо .
        Прикачени файлове

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Може ли точния модел на китайския инвертор? нещо не мога да го намеря в нета....

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          16 квадрата приличат кабелите.Тея медни тръби газ ли върви ?

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X