Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на wireless руутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Избор на wireless руутер

    Аз ползвам D-Link 524 - покрива една стая, в другите хваща на магия, но не винаги и много нагласяне. Въобще не става!
    Иначе има много настройки, но обхвата е барлив
    ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

    Коментар


    • #77
      До: Избор на wireless руутер

      Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
      А работи ли с РРРОЕ?
      Да и му работи идеално. Само дето нямам представа какъв му е обхвата, аз го ползвам в малък апартамент и имам силен сигнал навсякъде, но за двуетажна къща нямам никаква представа достатъчен ли ще е. По-принцип май не е по-слаб от другите линксиси, но не съм го проверявал лично, за да кажа. В офис в Бизнес парка един WRT54GL сложен до прозореца на третия етаж, на долния ловеше на клизма, а на пейките долу пък сравнително прилично... но там е и съвсем друго строителството.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #78
        До: Избор на wireless руутер

        Предполагам, че моделите с по три антени, които можеш да нагласяш в различни равнини имат по- добър обхват. Пък и от устройството в лаптопа също зависи.
        ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

        Коментар


        • #79
          До: Избор на wireless руутер

          Ясно ми е пппое-то, но просто не ми допадат някои доставчиси, как точно подхождат към него, това отделна тема. Аз няма да си пусна, това не означава, че нещо му има лошо. Инак GL версията на линкис си я хвалят всичко разбиращи то, но пък аз съм с GC ver.2, нямам проблеми никакви и нарочно си го звех да е малък и лесно преносим, а и не прекалено мощен, не ми допада като цяло и с wireless да се пържа самостоятелно.

          Коментар


          • #80
            До: Избор на wireless руутер

            Знаещи - помагайте със съвети - след празниците, разбира се.

            Преди година си инсталирах Linksys wrt540gc и Nerwork adapter wusb54gc. В къщи имам квартален и-нет. Свързах рутера с него и с единия комп. Вторият си комп свързах с адаптера. Заработиха от раз без проблеми - в рамките на неголям апартамент и бях щастлив, че имам микромрежа с екселент качество.
            Напоследък (като че точно след година) почнаха проблеми:
            - Компът с рутера почна да си "губи" настройките (АйПи адрес, маска и пр.). Просто изчезват, налага се да ги въвеждаме отново или изцяло да инсталираме драйвера отначало.
            - Компът с адаптера също почна да "губи" настройки и да ми показва "катинарче" на връзката. Когато деинсталирах драйвера и почнах да го инсталирам отново, ми "съобщи", че драйверът не е минал лого-теста на Уиндоуса и че м-софт настойчиво ми препоръчва да спра инсталирането му, поради страшни опасности. Упорствах и някак го инсталирах пак (неколкократно), но това изискваше по няколко опита и не много ясни процедури.
            - Отгоре на всичко при инсталиране на драйвера на адаптера се появи надпис, че не може да намери файл - мисля, че беше нещо като rtf73, независимо, че дискът беше в устройството. Излъгах го някак, без да разбера как.
            Въпросът ми е - някой има ли подобен опит с Линксис - и аз ли съм оплел нещо или проблемите са на друго място?
            Благодаря предварително.
            Весела Коледа и щастливи празници на всички
            Ваш съфорумец
            Божо

            Коментар


            • #81
              До: Избор на wireless руутер

              Първоначално публикуван от стар човек Преглед на мнение
              Знаещи - помагайте със съвети - след празниците, разбира се.

              Преди година си инсталирах Linksys wrt540gc и Nerwork adapter wusb54gc. В къщи имам квартален и-нет. Свързах рутера с него и с единия комп. Вторият си комп свързах с адаптера. Заработиха от раз без проблеми - в рамките на неголям апартамент и бях щастлив, че имам микромрежа с екселент качество.
              Напоследък (като че точно след година) почнаха проблеми:
              - Компът с рутера почна да си "губи" настройките (АйПи адрес, маска и пр.). Просто изчезват, налага се да ги въвеждаме отново или изцяло да инсталираме драйвера отначало.
              - Компът с адаптера също почна да "губи" настройки и да ми показва "катинарче" на връзката. Когато деинсталирах драйвера и почнах да го инсталирам отново, ми "съобщи", че драйверът не е минал лого-теста на Уиндоуса и че м-софт настойчиво ми препоръчва да спра инсталирането му, поради страшни опасности. Упорствах и някак го инсталирах пак (неколкократно), но това изискваше по няколко опита и не много ясни процедури.
              - Отгоре на всичко при инсталиране на драйвера на адаптера се появи надпис, че не може да намери файл - мисля, че беше нещо като rtf73, независимо, че дискът беше в устройството. Излъгах го някак, без да разбера как.
              Въпросът ми е - някой има ли подобен опит с Линксис - и аз ли съм оплел нещо или проблемите са на друго място?
              Благодаря предварително.
              Весела Коледа и щастливи празници на всички
              Ваш съфорумец
              Божо

              За съжаление си мисля, че проблемът ти се казва Уиндоус , имах подобен проблем на два комютъра и за съжаление, не съм достатъчно компетентен да го оравя в движени (то за тази ОС май никой не е), та единственото решение май е преинсталация
              Но може и да греша
              Весели Празници!

              Коментар


              • #82
                До: Избор на wireless руутер

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                За съжаление си мисля, че проблемът ти се казва Уиндоус , имах подобен проблем на два комютъра и за съжаление, не съм достатъчно компетентен да го оравя в движени (то за тази ОС май никой не е), та единственото решение май е преинсталация
                Но може и да греша
                Весели Празници!

                И аз си мисля, че е от винбоза-та. Преинсталирай смело. То си е задължителна профилактика, като с топлата вода .

                Коментар


                • #83
                  До: Избор на wireless руутер

                  Рутерът ти няма нищо общо. Машините ти са за преинсталация. Понеже тази операция периодично се налага, след като направиш инсталацията на основните програми и настройките, пренасочи всички лични документи - My documents, мейли и простотии на друг дяло от диска, врътни по един имидж на активния дял и си готов.

                  Вчера единият ми лаптоп започна да ме дразни и вместо да се ровя кво му е, си въстанових имиджа за 10 минути и сега е като нов. Разликата е в няколкото ненужни програми, които съм инталирал след имиджа и всичко е идеално.

                  А ти защо ползваш статични адреси на машините? Остави си рутера да раздава динамични, пък ако държиш на конкретни адреси на някой компютър, заложи ги в рутера по MAC адрес, въпреки, че щом питаш такива неща, изобщо няма да стигнеш до отдалечен достъп или нещо такова.

                  Иначе аз съм с някво Buffalo, на което изредих първо DDWRT, а сега Tomato и работи безотказно, а сигнала го мята през десетки метри сграда и ограничението идва от интерфейсите на лаптопите.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Избор на wireless руутер

                    Честита Коледа на всички форумци,
                    Благодаря за съветите - след празниците почвам "работа". Ще разчитам за още помощ.
                    Бъдете здрави и щастливи
                    Божо

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X