Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашен сървър

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение

    Премести sshd на порт различен от 22 и ще се учудиш колко сериозно ще намалеят сканиращите те. На моя домашен сървър му сканират sshd порта десетина пъти седмично. Изобщо не ми се налага да си правя ban ip list.
    Това е добро решение, ако има само 1 потребител по ssh. Ама тая не е такава.


    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
    А някой влезе ли да оправи райд конфигурацията?
    През teamviewer ще е сложно, а акъла ми не го побира как може да се подкара drac дистанционно при такава топология.

    Коментар


    • От: Домашен сървър

      Той сега не стига и до Ctrl+R. Не съм и при него. То няма кой знае какво да се сбърка от жената за пускането, но пък знам ли... Понякога ме изумява със способности да обърка нещо...

      Коментар


      • От: Домашен сървър

        Мисля че е интересно за темата - http://d.linux-bg.org/download/books...0/Linuxnag.pdf

        Коментар


        • От: Домашен сървър

          Повечето неща в тази книга са безнадеждно остаряли. Липсва и това, което е най-важно за теб - http/sql/php

          Коментар


          • От: Домашен сървър

            Мнооого благодаря! Много трудно ми вървеше четенето...

            Коментар


            • От: Домашен сървър

              Аз съм с Synology DiskStation DS216play и съм супер доволен...Влизам си от всякъде и от всякакви устройства и операционни системи.

              Коментар


              • От: Домашен сървър

                Дали не бъркате сървър с NAS ?
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Домашен сървър

                  Зависи от критериите. Дълго време NAS-а вкъщи си беше архаична архитектура и .5 RAM, но имаше bash,php,gawk,httpd,ssh,smbd,python и т.н. и си ми вършеше чудесна работа като домашен сървър. Вярно, беше зарязан от производителя и достъпа отвън беше крайно ограничен, но все пак работеше. Впрочем още работи, но на друго място.

                  Коментар


                  • От: Домашен сървър

                    Да бе - той пак си е комп, ама просто ОС на НАС обикновено е много орязана..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Домашен сървър

                      Аз преди време пробвах - https://freenas.org
                      За домашен сървър - идеал петроффф
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • От: Домашен сървър

                        Първоначално публикуван от хардуерни изисквания


                        Basic Requirements

                        • 64-bit hardware is required for current FreeNAS releases. Intel processors are strongly recommended.
                        • 8 GB of RAM is required, with more recommended.
                        • SSDs, SATADOMs, or USB sticks can be used for boot devices. SSDs are recommended.
                        • 8 GB of RAM is the absolute minimum requirement. 1 GB per terabyte of storage is a standard starting point for calculating additional RAM needs, although actual needs vary. ECC RAM is strongly recommended.

                        ...
                        Мааалко е извратено за NAS.

                        Коментар


                        • От: Домашен сървър

                          има и по-стари и по-непретенциозни версии, не съм ги следил от няколко гОдин.
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • От: Домашен сървър

                            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                            Мисля че е интересно за темата - http://d.linux-bg.org/download/books...0/Linuxnag.pdf
                            Уау , много благодарности , много интересна книжка, не знаех че има на български
                            VW Passat - най-вярното магаре

                            Коментар


                            • От: Домашен сървър

                              Здравейте, не съм сигурен дали тука трябва да питам , но добре сте я подхванали тази тема. Имам едно старо РС и искам да го направя на NAS . В къщи имам 2 windows и 2 Linux РС-та. Може ли някой да ми препоръча специален софтуер за целта и кой OS ще е по добре, с оглед че ще се достъпва и от Linux. А и ми се иска да мога от вилата през VPN да се връзвам. Компа е 32 битова машинка с 2 ядрен процесор на 2.5 и 2 гиги рам , лесно ще се ъпгрейдне при необходимост, но все си мисля че за целта не са му необходими големи ресурси. Ако е дълго за писане може и линкове към някой сайт с инфо по темата.
                              VW Passat - най-вярното магаре

                              Коментар


                              • От: Домашен сървър

                                Преди 3-4 години пробвах FreeNAS. Сега обаче по-горе колегата подсказва, че много са засилили хардуерните изисквания. Аз бих потърсил по-стара версия тук - https://forums.freenas.org/index.php...s-8-3-1.17434/

                                Като пак трябва да се провери за минималната конфигурация.
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X