Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Домашен сървър

    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
    Пиша в нов пост след себе си, което не знам колко е по правилата, но от тия големи снимки може да ми се загуби питането....

    Добре де - ако си хостваш само твои сайтове - за какво ти е UPS? Ако спре тока - трябва да имаш UPS и на рутера (или рутерите, ако си предвидил 2 доставчика). Ама дали ще стигне нет до рутерите, ако в квартала е спрял тока ми е малко мътно.
    Първо нищо не ти пречи да включиш рутерите в UPS на сървъра - едва ли ще го претоварят и нормално са 10-25% от тока на сървъра.

    Второ UPS осигурява не само непрекъсваемост на услугата която предоставя сървъра, но и спасява самия сървър от внезапно изключване. Което може да доведе до повредени данни или софтуер и възстановяване от бекъп. ... ако има бекъп.

    Трето на много места в България вече се предоставя оптичен интернет, който не страда от спирането на тока в квартала.

    Коментар


    • #47
      От: Домашен сървър

      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
      Да - добавило е още 2 реда и така седи до над половин час.
      [ATTACH=CONFIG]978567[/ATTACH]
      Ами земи натисни контрол + рЪ и виж настройките на райда, най-вероятно когато си откачал и закачал хардове си го пускал в различна конфигурация и си е загубил райд конфигурацията.
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #48
        От: Домашен сървър

        Ако искаш да си играеш, всичко е ОК. Обаче, ако искаш да предоставяш каквато и да е услуга, независимо дали е платена или безплатна това твойто няма как да стане. Да повторя: това нещо, което си си купил е предназначено да вие 24/7 7-8 години зад UPS и генератор и в сравнително чиста и свободна от хора среда. Вероятно го спирате от бутона на панела или директно от контакта? Въпреки високият клас, механичните части, а това са вентилаторите и дисковете са на края на ресурса си. Шумаът, който произвежда чудото е несъвместим с офис, камо ли с дом.

        Или му намирай някъде място, където няма да го чувате и го оборудвай с UPS и го настрой да се гаси културно при по-дълго нямане на ток или ще си скъсаш нервите.

        За мен машината е изправна.

        Коментар


        • #49
          От: Домашен сървър

          Не ми е толкова зор за UPS-а. Питах защо е толкова нужен, не че съм против него. Даже имам един чисто нов някъде. Имаше нещо хубаво на синусоидата му. На вилата имам генератор, който съм вързал към инсталацията. Най-вероятно няма да е тоя сървър, а от микросървърите (не знаех за тях, за което благодаря). Тоя ще е за учебен да видя дали сина ще се справи с администрирането. Лошото е, че не съм оптимист.

          Коментар


          • #50
            От: Домашен сървър

            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
            Не ми е толкова зор за UPS-а. Питах защо е толкова нужен, не че съм против него. Даже имам един чисто нов някъде. Имаше нещо хубаво на синусоидата му. На вилата имам генератор, който съм вързал към инсталацията. Най-вероятно няма да е тоя сървър, а от микросървърите (не знаех за тях, за което благодаря). Тоя ще е за учебен да видя дали сина ще се справи с администрирането. Лошото е, че не съм оптимист.
            UPS трябва на всичко което работи 24/7 защото много често след срив в захранването иска нещо да се пипне, че да се превърне отново в работеща система.
            HP-то определено е много по-подходящо за вас (по-ниска консумация, по-безшумно), но имайте предвид, че пак ще иска Ctrl+R (или подобно). Имам предвид, че пак е сървър, пак има райд контролер и отново ще е по-сложна от нуждите ви машина. ЖОКЕР: Провери колко му струва захранването и от колко места може да се купи!

            По-важния ЖОКЕР: Сносна кутия, тихо захранване, проФесор с ниска консумация, парче рам, SSD (естествено всичко това навързано в сносна платчица). Струва малко, правиш си го сам, всеки компонент е стандартен, финансово изгоден при покупка и работен режим.
            Biagini Passo Powered By VW Syncro

            Коментар


            • #51
              От: Домашен сървър

              Ctrl+R не проработи днес. Няколко пъти го натиснах и го оставих. Сега се връщам и гледам, че си е заредило операционната система. Вчера обаче влиза. Като правех заснеманията. Но само влиза - не отговаряше на никаква команда. Тия неща ме притесняват, че нещо не е наред с машината...

              Коментар


              • #52
                От: Домашен сървър

                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                Ctrl+R не проработи днес. Няколко пъти го натиснах и го оставих. Сега се връщам и гледам, че си е заредило операционната система. Вчера обаче влиза. Като правех заснеманията. Но само влиза - не отговаряше на никаква команда. Тия неща ме притесняват, че нещо не е наред с машината...
                Нищо и няма на машината (99.9%).
                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                Коментар


                • #53
                  От: Домашен сървър

                  А как трябва да се изключва това? Не намирам софтуерен бутон и наистина го изключвах от бутона на него. Не от щепсела.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Домашен сървър

                    Повечето операционни системи обработват чисто бутона за захранването и изключват правилно. В повечето случаи.

                    Иначе всяка операционна система си има команда за спиране и трябва да се използва именно тя. Това силно подобрява шансовете после да тръгне пак.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Домашен сървър

                      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                      Ctrl+R не проработи днес. ...
                      Това трябва да го натиснеш в момента, когато се появи същия този надпис на екрана. Не преди това, не и след това. Т.е. имаш само няколко секунди прозорец, в който клавишната комбинация е активна. А може да пробваш и с F10, F2 ... да промениш от къде да бутва, да ресетнеш биоса или нещо друго. Нормално е съвър да бутва бавно, но 30 минути не е нормално. Пробвай да махнеш някоя плочка РАМ и да разкачиш цялата периферия: мишка, клавиатура и т.н. При мен един сървър не можеше да старитра заради дефектен кабел на PS2 мишка. Но така като гледам, сървърът просто не знае от къде да зареди ОС.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Домашен сървър

                        Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                        ....По-важния ЖОКЕР: Сносна кутия, тихо захранване, проФесор с ниска консумация, парче рам, SSD (естествено всичко това навързано в сносна платчица). Струва малко, правиш си го сам, всеки компонент е стандартен, финансово изгоден при покупка и работен режим.
                        И аз така си мислех преди да премина на специализирано дъно, памет, процесор... Да, модифицирах си го, като му добавих SSD и т.н...
                        Микросървърът нито е скъп, нито е 'извънземен', но за домашни цели е идеален според мен... Защото си има всичко, необходимо за един сървър - перфектно дистанционно управление през мрежата (реално никога не съм му включвал монитор, мишка, клавиатура), 'сървърни' памети, удобно менажиране на дисковете (макар и не hot-plug), много икономичен откъм консумация, и т.н..... Все неща, които не ги получаваш от стандартно дъно, памет и т.н...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Домашен сървър

                          Щом сървърът се гаси от копчето, а не със софтуерен "shutdown", е възможно райд-масивът да не се гаси чисто и да се налага синхронизация (raid rebuild) и затова да стартира след 30 минути. До колкото си спомням беше инсталиран Windows Server 2012 - той си има shutdown като всеки нормален Windows.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Домашен сървър

                            Ами той и Линукса си има shutdown / poweroff
                            За сървър май първото дето трябва да се направи е SSH, че да можеш да си го менажираш дистанционно
                            Не знам дадения сървър дали има отделен LAN порт за управлението му... Микросървърът има такъв и е изключително удобен за дистанционно управление, инсталация и достъп... Защото дори да е 'умрял геройски' (което не ми се е случвало досега), или пък някой му е чукнал копчето за изключване, пак можеш да си го оправиш от другия край на света...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Домашен сървър

                              2012 e. Но не виждам да има нормален шътдаун
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5806185

                              Коментар


                              • #60
                                От: Домашен сървър

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                ...Windows Server 2012 - той си има shutdown като всеки нормален Windows.
                                Сигурен ли си? Човека ти обяснява, че няма! Снимка е приложил!

                                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X