Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Домашен сървър

    Той 2012 не е нормален Windows ама въпреки това има шут. Само че нямам готов спомен как се показваше на екрана. Примерно крайно вдясно или знам ли.

    Но пък shutdown -t 0 работи винаги.

    Коментар


    • #62
      От: Домашен сървър

      E как да няма?!!
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Домашен сървър

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Той 2012 не е нормален Windows ама въпреки това има шут. Само че нямам готов спомен как се показваше на екрана. Примерно крайно вдясно или знам ли.

        Но пък shutdown -t 0 работи винаги.
        аааа това къде в Notepad или в Word се пише? ALT+F4 по-лесно
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • #64
          От: Домашен сървър

          Да - win+i и се показва това синьото меню, но не го знаех. И Alt+F4 работи, но не се бях сетил за него... Отново благодаря на всички!

          Коментар


          • #65
            От: Домашен сървър

            Доста трудно е така да гадаем какъв е проблема. За да изключиш, че проблема идва от хардуера с един лек Линукс от USB стартираш. Преди това октачаш всичките хард дискове, в Bios-а разглеждаш, всякакви неща като UEFI, Quiet Boot и малко или много гледаш дали има с други опции, които автоматично го пращат в някакъв "Safe Mode". След това се търсят други проблеми, механично по дисковете, има разни диагностични diskove/usb-ta ot производителя. Предполагам, че просто му липсва нещо от към хардуерни компуненти и всеки път упорито си ги търси. Този тип сървъри не са направени, за да работят самостоятелно. На тях им трябва шкаф, захранвания, мрежови настройки и други подобни. Не знам какви са точно домашните амбициите, но ако имаш желание и дълбок джоб може.
            Иначе само с две ръце мога от горе да потвърдя, че идеята самостоятелно да хостваш сайт не е никак добра. Изискванията са много сериозни, мрежа, сигурност , алтернативно захранване, бек ъп, dns, dmz и други подобни. Особенно темата сигурнос в наши дни е наболяла, хакват се често и високата ти сметка за ток, може бързо да е в полза на някой друг. Такак както разбирам, да пуснеш работещ сайт на сляпо в интернет, вероятността да си копират цялата база данни не е никак малка.
            Ако иска да се учи да става програмист, е по-смислено да се направи виртуален сървър в компютъра. Виртуален сървър означава, в компютъра се инсталира програма (напр. VmWare, Hyper-V) и чрез нея се прави виртуален компютър, може да си го настройва, да си тества и сравнително спокойно да работи. Ако има нещо друго специфично, което му трябва с цел администриране, тогава може да ползва отделен сървър (кутия). Не мисля, че в домашни условия има смисъл да върви едно такова нещо 24/7, което реално прави това, което си купил (rack server) силно неподходящо. За целта можеш да ползваш или обикновен компютър, или микро сървър или малък самостоятелен сървър. Отделно, ако имаш някакво специално приложение, например медиен сървър, собствен vpn, собствен облак, тогава най-добре с отделна кутия за даденото приложение(напр. Raspberry Pi).

            Коментар


            • #66
              От: Домашен сървър

              Мисля, че го писах по-нагоре, но пак ще го кажа. Единия ми сайт е доста сложен. Копие на търговския регистър, с възможности за търсене не само по име и ЕИК, а по всичко друго, възможност за добавяне на реални дейности и координати от всеки, рейтингова система, ежедневни ъпдейти от търговския регистър и много други функции. Ежедневно двама програмисти работят по него и все още не е достигнал нивото, което искам. Почнал съм от host.bg, после ICN.bg, един риселър после, суперхостинг и сега съм на NS1. Постоянно нещо, което е работело по сайта спира да работи,.. Основния програмист все мрънка, че от хоста било и затова смених толкова много. И затова взех и тоя сървър - да видя дали има шанс да се хоства при мен. Идеята ми беше, ако проработи и работи по-добре от сегашния облачен сървър - да взема вече сериозна машина, втори доставчик, юпиеси и т.н. Затова казвам, че този ще е учебен.
              Последно редактирано от Veselin Monkov; 07-01-19, 17:23.

              Коментар


              • #67
                От: Домашен сървър

                Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                Сигурен ли си? Човека ти обяснява, че няма! Снимка е приложил!

                Снимката е през Teamviewer, а там в start менюто няма... има през менюто на teamviewer.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #68
                  От: Домашен сървър

                  Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                  Сигурен ли си? Човека ти обяснява, че няма! Снимка е приложил!

                  Ти се ебаваш с мен, нали? Кажи, че се ебаваш, а не го мислиш сериозно.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Домашен сървър

                    Сега разбрах за цялостната идея. Значи правилно си се ориентирал с този сървър. Като почнеш да го ползваш постепенно ще го сложиш в шкаф с подходящото захранване, охлаждане итн. За сега ще ти върши и този работа за учене тестване. В тази ситуация, програмистите си имат тестов сървър, на който да програмират. Когато стигнат на едно ниво мигрират новия код на тестовия сървър. Те могат спокойно да продължат да си програмират, а на тестовия сървър си седи една стабилна версия, която може да се тества да се пробва и да се пълни с фалшива информация итн. Същото важи и за ъпдейт на операционната система. Накрая идва продуктивния сървър, на който клиентите ползват, и който е пренасочен към дадения адрес. Продуктивния сървър също е и с по-сериозни параметри, за да гарантира бързата работа на портала. Това, което ти препоръчвам са първите две нива, на сървър за разработка можеш ти да ги поддържаш сам. Продуктвния нямаш шанс вкъщи да го поддържаш, или най-малкото ще ти излезе в пъти по-скъпо. Най-малкото, за да симулираш качествена хостинг среда трябва да имаш две отделни места за сървърите, за да може в случай на въшна авария пожар/наводнение или подобни да ти остане резервно копие на сайта от последното му състояние. А програмиста какви точно проблеми има не мога да си представя. При споделения хостинг, нещата са сложни и там има настройки, които не могат да се сменят. Имаче обаче самостоятелни сървъри (root, deidcated), които не се различават от сървъра, който си купил. И всяка настройка, която можеш да направиш на твоя, може и там да се направи.

                    В предния пост забравих да спомена, че освен UEFI може да има включен memory тест, който да отнема повече време. Пак в биоса провера за тестове на паметта или на дисковете и ги изключваш и проверяваш.

                    Успех!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Домашен сървър

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Снимката е през Teamviewer, а там в start менюто няма... има през менюто на teamviewer.
                      Старт бутон няма на в Windows Server 2012 и 2012R2, както беше в Windows 8. После го върнаха, от 2016 всички версии имат старт.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Домашен сървър

                        Windows Server 2012 R2, до които аз имам достъп, имат старт меню.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-01-08_10-37-34.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5806234
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Домашен сървър

                          Баси и мистерията...
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #73
                            От: Домашен сървър

                            Няма мистерия
                            Просто си слагаш старт меню
                            "Фабрично" няма.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Домашен сървър

                              Добре де, това 'чудо' има ли дистанционна конзола, от която да можеш да го изключиш и включиш ако се наложи? Щото ако денонощно си до него - нещата стават - удряш копчето и го изключваш, ама ако си отишъл нанякъде какво правиш?
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Домашен сървър

                                Ми сега щото не съм до него, съм му пуснал един тайм вюър. Но аз общо взето нищо не мога да направя, защото ми е в пълна мъгла. Разчитах на сина, че това уж учил, ама го виждам, че е далеко от целта. Който иска - може да го администрира срещу заплащане. Не се шегувам - ще си платя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X