Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Домашен сървър

    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
    Ми сега щото не съм до него, съм му пуснал един тайм вюър. Но аз общо взето нищо не мога да направя, защото ми е в пълна мъгла. Разчитах на сина, че това уж учил, ама го виждам, че е далеко от целта. Който иска - може да го администрира срещу заплащане. Не се шегувам - ще си платя.
    Днешните деца...
    Какво точно ти трябва да се администрира?

    Коментар


    • #77
      От: Домашен сървър

      Направил съм бакъп на www.ukazatelite.com и съм го качил на тоя сървър. И архивиран и разархивиран го има. Имам един празен домейн - www.brra.eu, който исках да се пренасочи към тоя сървър и да тествам как се държи сайта на двата хоста.

      Коментар


      • #78
        От: Домашен сървър

        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        Ми сега щото не съм до него, съм му пуснал един тайм вюър. Но аз общо взето нищо не мога да направя, защото ми е в пълна мъгла. Разчитах на сина, че това уж учил, ама го виждам, че е далеко от целта. Който иска - може да го администрира срещу заплащане. Не се шегувам - ще си платя.
        Не се натискам, но от чисто професионална гледна точка - дистанционното администриране дори и да го правиш ти, при 'домашна употреба' трябва да има възможност 'да го събудиш от нулата' когато си далеч...
        Което с този сървър май не е възможно като цяло ... Не че е лош, просто е предназначен за друг начин на експлоатация...
        Затова и ти препоръчах друг, който е 'по-домашному' ориентиран, но разполага с всички нужни средства за дистанционно администриране (включително и да го включиш. преформатираш или преинсталираш дистанционно)...
        За сървъра - твърдо ти препоръчвам Линукс. Сървърчето пее с него, ъпдейта му е лесен, сертификати се инсталират лесно (и безплатно), бекъпи и администрирането също е песен...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: Домашен сървър

          Първоначално публикуван от garnet Преглед на мнение
          Днешните деца...
          Какво точно ти трябва да се администрира?
          Shutdown кнопката като начало!
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • #80
            От: Домашен сървър

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Не се натискам, но от чисто професионална гледна точка - дистанционното администриране дори и да го правиш ти, при 'домашна употреба' трябва да има възможност 'да го събудиш от нулата' когато си далеч...
            Което с този сървър май не е възможно като цяло ... Не че е лош, просто е предназначен за друг начин на експлоатация...
            Затова и ти препоръчах друг, който е 'по-домашному' ориентиран, но разполага с всички нужни средства за дистанционно администриране (включително и да го включиш. преформатираш или преинсталираш дистанционно)...
            За сървъра - твърдо ти препоръчвам Линукс. Сървърчето пее с него, ъпдейта му е лесен, сертификати се инсталират лесно (и безплатно), бекъпи и администрирането също е песен...
            С огромна вероятност има drac, което е dell еквивалента на hp ilo, което като някакъв вариант, ти имаш на микросървъра ти. За linux категорично подкрепям, защото windows server си има своята немалка ниша, но такъв вид самостоятелен сървър, и при еднакви знания за двете OS не виждам никакъв особен смисъл.

            Коментар


            • #81
              От: Домашен сървър

              Веско, до тук се оказа, че този сървър е гасен по неправилен начин. Това е причината при всяко стартиране РАЙД масивът с дисковете да влиза в сервизен режим и да се проверява за грешки. На първо време намери си старт менюто и как се гаси и рестартира софтуерно.
              Ето кратко видео по темата:
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #82
                От: Домашен сървър

                Инсталирах си някакъв линукс сървър на вуртуална машина на лаптопа при мен. Там пък съвсем нищо не разбрах. Още чакам мераклии да се пробват.

                Коментар


                • #83
                  От: Домашен сървър

                  Виж въпросите на десктоп-а ти и ако искаш да ги обсъдим тук, за да не бъркам нещо....

                  Коментар


                  • #84
                    От: Домашен сървър

                    Не разбрах.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Домашен сървър

                      Така, колегата Монков има конкретен проблем, на който аз не виждам разумно разрешение и той не зависи нито от машината, нито от ОС-а, нито от администрирането на тази машина.

                      Той иска на тази машина да сложи сайт, който да се вижда, но трейса от тази машина навън е:

                      Първоначално публикуван от tracert

                      PS C:\Users\Administrator> tracert 8.8.8.8


                      Tracing route to google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]
                      over a maximum of 30 hops:


                      1 <1 ms <1 ms <1 ms .... [172.16.XXX.1]
                      2 <1 ms <1 ms <1 ms 10.168.XXX.1
                      3 <1 ms <1 ms <1 ms 10.100.XXX.161
                      4 5 ms 5 ms 5 ms 10.100.195.XXX
                      5 5 ms 5 ms 5 ms .... [109.120.XXX.XXX]
                      6 5 ms 5 ms 5 ms 108.170.250.161
                      (натам е ясно и не е интересно)

                      Дълбоко ме съмнява той да е нашляпал толкова рутери по пътя, а много по-вероятно е доставчика. Някой друг от Троян може ли да потвърди дали такава е местната практика и дали има доставчик, който да е по-удобен за неговите цели.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Домашен сървър

                        Доставчика е Нетуоркс, който доставя и в ред други градове. Сговорни са и правят каквото поискаш - https://networx.bg/uslugi/serviz-i-magazin/uslugi/ На вилата доставчика ми е местната кабелна. Ако трябва - ще го поместя там да видите дали има разлика. Сега се сещам, че имам и МТелски рутер с негов интернет (който ползвам сега в Монтана). Ето какво показва на МТелския интернет

                        1 1 ms <1 ms <1 ms homerouter.cpe [192.168.8.1]
                        2 * * * Request timed out.
                        3 42 ms 21 ms 19 ms 10.118.36.113
                        4 44 ms 18 ms 20 ms 10.118.38.133
                        5 45 ms 19 ms 28 ms 10.118.38.126
                        6 51 ms 23 ms 19 ms 10.180.255.166
                        7 39 ms 20 ms 28 ms 213.226.0.161
                        8 36 ms 28 ms 22 ms 213.226.0.221
                        9 30 ms 18 ms 24 ms google-b.bix.bg [193.169.198.81]
                        10 39 ms 23 ms 22 ms 108.170.250.177
                        11 34 ms 26 ms 28 ms 108.170.238.143
                        12 37 ms 27 ms 19 ms google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]
                        Последно редактирано от Veselin Monkov; 09-01-19, 10:35.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Домашен сървър

                          Няма невъзможни неща. Щом кнопката се появи, аз съм 99% сигурен че ще има развитие и с рутирането
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #88
                            От: Домашен сървър

                            Така. Аз обяснявам като за следващи мераклии. По препоръка на bat_vanko звъннах на доставчика за да разбера дали IP-то, което са ми дали било реално. Трябвало да е реално. Оказа се точно такова. Казаха ми и че трябва да им кажа кои портове искам да се отворят към него, за да може да се вижда от вън. Не бивало да се отварят всички, че предразполагало към хакерски атаки. Казаха да потърся в интернет. Намерих това - https://help.superhosting.bg/most-used-ports.html Това ли е, което ми трябва?

                            ПП. Едно много добро обяснение на айпита и портове при сървър зад рутер. http://mmoservers.wikidot.com/mmob:t...rzka-prez-port
                            Последно редактирано от Veselin Monkov; 09-01-19, 21:02.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Домашен сървър

                              Порт 80 със сигурност.
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар


                              • #90
                                От: Домашен сървър

                                по-скоро порт 443

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X