Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има и други варианти за несекстанти. Може да се намери mini ITX или micro ITX дъно с подходяща кутия. И да му се инсталира - Open WRT, pFsense, OPNsense, или какъвто и да е друг опЪнат софтуер. Но все пак са нужни маааалко повече знанния и умения от секстрантите, за инсталация, конфигурация и настройка. Но пък има доста повече възможности от микроцицата или недокютито. И рамец повече може да му се сложи, и по-голямо SSD, или флашка. и тн...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00056.jpg
Прегледи:260
Размер:65.2 КБ
ID:6903671 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00057.jpg
Прегледи:264
Размер:91.3 КБ
ID:6903672
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Колко повече да харчи ве братчед? Захранването му е 12V/2A. Кръглата дупка, по средата на кутията на първата снимка. На втората снимка се виждат черен и червен кабел да отиват от нея към дъното...

      ARM-ските проФесори са известни с гоУемата си производителност. Ако ти се занимава, сравни бенчмаркове от едни и същи години и поколения професори. Този на снимката е Атом D2550 64-bit dual core, dual Gigabit, DDR3 1333 notebook memory. Искам да видя ARM-ски професор от 2010-2012, с по-добри показатели...
      Последно редактирано от KingofROAD; 19-12-22, 11:10.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Ми премери консумацията на един рутерборд и на тая китайска фекалия и ще видиш.
      И двете се захранват през такъв жак ама това никога не е било показателно.
      Не се заблуждавай - това наистина е решение за мазохисти или за хора със свободно време играчка да го запълнят.
      При това дори не е евтино - скоро търсих точно такова решение за защитна стена/рутер.
      Купих CCR на старо от ебалник за по-малко пари.
      И вече работи.
      Това едва ли щеше дори да е пристигнало, камоли да е в експлоатация!

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Имам токови клещи, и ше го измеря, гат ми доди присантимана.
      като консумация едва ли е много повече от масовите ТПлинкове, но като птоизводителност, и възможности е доста по...Това си е мини компютър, от типа SOC - system on chip, каквито са и повечето ARM-ски професори, и да консумира 5-10 вата повече оттях, компенсира с много други предимства - моя конкретно е с 4ГБ RAM, и 16 ГБ SSD. Това в тия ФаФли не можеш да го намериш. Без монитор разликата в потреблението е минимална. pFsense си има и вебфизиомутра, та не и кой знае колко голям мазохизъм да го подкарам да прави каквото аз искам...

  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    ...кланял на бог Микротик и бог Убикюнити...
    А не, аз всичко мога да хейтя

    По-напред бех писАл за оти хейта недокюти.
    Към днешна дата можеше да се допусне, че е неоснователно понеже се базира на наблюдения от 15 години.
    Пък и онзи UDM дето го размотавах седмица при мен ми хареса.
    Ама с оня линк за AP на което може и кабела да му пречи...

    Май занулих таймера и ся мога да продължавам с хейта поне за още 10 лЕта напред
    Враг усраине

    Коментар


    • Няма нещо което да не може да бъде нахранено. Поне не и докато не се появи "идеалната джаджа".
      Аз съм доволен от микротиците и затова съм ги препоръчал по-напред в темата. Искат малко четене за подкарване на по-специфични функции след което нито ги виждам нито чувам за тях. Бачкат и не ме занимават със себе си. Което ме устройва чудесно.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • 1 черна точка за убикуити от вчера.

        Понеже микротика който разпръсква мрежа у дома работи неубедително през радиото, си купих убикуити, утвърден модел - UAP AC Long Range.

        И се започна:

        Как се настройва? Няма веб интерфейс. Трябва да си инсталираш на компютъра някакъв кошмар от 300 мегабайта. Облачен, унифициран, намсикви дивотии. Който кошмар иска още 300 мегабайта Java.

        Не на мене тия!

        Ръчка, бута - имало някакво SSH. След ресет паролата била една и съща и я има публикувана... Я вътре - то било някакво старо OpenWRT. Ей сега ще се оправим.

        Ще се оправим друг път. Базата е OpenWRT, ама всичко интересно минава през техните си фокуси.

        Прежалвам се, заради IP адрес, име на мрежата и парола си инсталирам гореспоменатия половин гигабайт боклук. Той иска акаунт в кюти. Някъде скрита има опция да работи без такъв, намирам я, пускам всичкото това.

        Той гадината пак се свързва с Кюти ама не какзва какво си говори с тях. Само казва че се свързва.

        Лекомислено му разрешавам да ъпдейтне палачинката с последен софтуер. Груба грешка ама ще го разбера после.

        Докато разцъквам, кошмарният софтуер губи връзка с палачинката. Я па! Че я ресетнем с кламерче.

        Аааа сега вижда такава палачинка ама тя била менажирана от друг незнамсикво.

        Деинсталирам кошмара, изтривам всичките му метастази, инсталирам го пак, нагласям пак палачинката... по някое време обаче не успявам да вляза в тоя софтуер с паролата която чинно съм си записал.

        (тук има пауза за упражнения по сръбски език)

        Твърдо ще инсталираме стандартно OpenWRT ! Или връщаме недоразумението и ще караме на жици.

        ... ама от Кюти са забранили такива фокуси от някоя версия на софтуера натам.

        ... я да свалим версията (то имало начин, за целта пак преинсталиране на кюти нетуърк блоутуеър)?

        ... може ама не и до тая която ни трябва. От някаква версия натам са забранили и свалянето на версия.

        (пак сръбски език)

        Изглежда обаче че проверката за подписано от Кюти обновление да се прави при качването, а не при стартирането. НАДЯВАМ СЕ да не е И при стартирането.

        Остават две възможности - или с поялника (запояване на изводи за сериен порт) или да му присадя програмчето с което се правят обновления от по-старата версия на OpenWRT, върху която те са мазали.

        В мазето при поялника е студено така че пробваме първо присаждането.

        Това сработва и имаме работещ UAP AC LR с нормален софтуер вътре в него.

        Честни 8 часа борба, което е все едно да съм го платил двойно че и горница, щото в почивен ден.

        Но пък сега работи супер - облъчва стабилно целия двор и цялата къща.

        Коментар


        • Ти си се метнал в еб@ти приключението. Казах аз по-напред в темата за Тендата ама не слушате...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Ясене, подходил си не информиран.
            Аз поне знаех какво да очаквам.
            Така са устройствата с UniFi функционалност, за тях е нужен контролер.
            Софтуерен - лайнукс или дограма, имат и хардуерно устройство - Cloud Key май го водят.
            Което е пак същият зофт ама рън на АРМ заеленчук!
            То кара железата - АП-та, свичеве, рутатори, коледни ламПички изоПщо всичко съвместимо с UniFi да прават нещо.
            Всъщност нужен им е първоначално за да им пуш-не конфигурацията, в последствие могат да работят и без него.
            Но железата НЕ могат да бъдат настроени без него.

            Това, което аз пробвах беше всичко в 1 - UDM.

            Недокюти имат и хуйни, които работят сами за себе си, както сме свикнали.
            Но те не са UniFi.
            Последно редактирано от Esper; 28-12-22, 21:06.
            Враг усраине

            Коментар


            • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Ти си се метнал в еб@ти приключението. Казах аз по-напред в темата за Тендата ама не слушате...
              Имам ей тая Тенда. По няколко форуми и ревютя я хвалят. Още не съм я тествал. Сега ръчкам три ТР линка с опънатото ВРТ. Да й скачам ли?

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:445937005.tenda-ac1200-ac9.jpg Прегледи:0 Размер:39.8 КБ ID:6905013
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Ясене, подходил си не информиран.
                Аз поне знаех какво да очаквам.
                Така са устройствата с UniFi функционалност, за тях е нужен контролер.
                Софтуерен - лайнукс или дограма, имат и хардуерно устройство - Cloud Key май го водят.
                Което е пак същият зофт ама рън на АРМ заеленчук!
                То кара железата - АП-та, свичеве, рутатори, коледни ламПички изоПщо всичко съвместимо с UniFi да прават нещо.
                Всъщност нужен им е първоначално за да им пуш-не конфигурацията, в последствие могат да работят и без него.
                Но железата НЕ могат да бъдат настроени без него.

                Това, което аз пробвах беше всичко в 1 - UDM.

                Недокюти имат и хуйни, които работят сами за себе си, както сме свикнали.
                Но те не са UniFi.
                Даже много информиран подходих.

                Трябваше ми палачинка за тавана с конкретни възможности по вифи и конкретен вид захранване по етернет (нестандартно 24в). Изборът, изобщо казано, беше доста скромен.

                Изрично проверих че я има в хардуерната листа на OpenWRT преди да я купя, това е известна гаранция срещу гаден софтуер.

                OpenWRT също е гаден ама поне е еднакво и разбираемо гаден.

                Не очаквах обаче тяхното да е ТОЛКОВА зле, нито пък да са взели такива сериозни мерки срещу инсталирането на нормален софтуер.

                (впрочем, колко пък да са сериозни щом се справих без поялника - сега мога да го повторя за около 10 минути)


                Прочее UDM пак са някак привързани към UniFI схемата - ама повечето неща са им вградени и може И самостоятелно.

                И пак не се минава без обаждане у дома.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                  Имам ей тая Тенда. По няколко форуми и ревютя я хвалят. Още не съм я тествал. Сега ръчкам три ТР линка с опънатото ВРТ. Да й скачам ли?
                  Е нали вече имаш, защо питаш?

                  Изтърбушвай я и това е.

                  Коментар


                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Със Ицо ше прайм нова секта, та първо мааалко зарибявка

                • Разлупеният зофт има нещо общо.

                  Всичко е яко кул до момента в който нещо не е като ората.
                  А традиционно не е само едно нещо.
                  Винаги се стига до момента: "За толкова паре и свирка ли искаш?!?"

                  На гадните комерсионалисти може да им вдигнеш и кейс.
                  И шокиращо го вземат на сериозно.
                  Опитът ми е с QNAP, които много сериозно не харесвам.
                  Както е казал поета: "Не остава ненаказано добро!"
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Братчед, моеш ли да ги изръчкаш QNAP да си оправят NUT-а в QTS-a?

                    Другите им галимации не са чак толкова идеално зле...

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Требе да си малко по-конкретен и то не към мен а към тях.
                    При мен последно работеше.
                    Да, с много благословии и четене навън но работеше.

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ахам, чакам нови дискове за QNAP-a, тия дни ще има нови експерименти.
                    Абе и аз четох, четох, май още четене требе...

                • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Ти си се метнал в еб@ти приключението. Казах аз по-напред в темата за Тендата ама не слушате...
                  Абе и Тенда сме ползвали.

                  На брат ми му бяха дали една Тенда от доставчика. Няколко пъти се обажда на тях, няколко пъти на мене, ама аз на третия път отидох с един отдавна изостанал RB433 в индустриална кутия. Оттогава са ми го споменавали само веднъж:
                  - На това съветското му се свършиха дупките за компютри.
                  - ???
                  - За интернета. Желязна кутия с олющена боя като нещо сделано по време на перестройката.
                  - Ааа ясно, чакай, колко компютъра имате вече
                  - Ами три. А там в едната дупка влиза интернет и в другите две са включени два компютъра и повече няма.
                  - ??? Ама защо се спъвате в тия кабели?
                  - Ама то може ли компютри освен таблети и телефони без кабел?
                  - Ако е лаптоп може.
                  - А може ли и стария лаптоп без кабел?
                  - Може.


                  А най-забавното е че Тендата после с инсталиран OpenWRT и сменен адаптер (явно той беше основата на повечето проблеми) я подарих на някого и той също не ми се е оплаквал от нея.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    ...
                    На гадните комерсионалисти може да им вдигнеш и кейс.
                    И шокиращо го вземат на сериозно.
                    Дай още някой виц?

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                      Дай още някой виц?
                      Е не съм вдигал 2 кейс който да стане на виц.
                      Ама с първият решиха проблема с нов FW.
                      Много вероятно защото едва ли само аз бях настъпил мотиката.
                      Но определено да се жалваш от разлупеното е като да се жалиш на хАрменският поп.

                      "Ако можеш по-добре напиши си го сам!"
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Да използвам темата че имам проблем:
                        Имах интернет с антена ,понеже живея във вилна зона ,където нямаше друг вариант преди време. Доволен бях 15 години но от година започва да крашва интернета . Скороста беше около 20/21 -стигаше. Направих беседка на 10 м от къщата и изкарах стария ми рутер с кабел навън да го играе разширител на wi fi . Опасах почти цялата къща под първия етаж с навеси които са покрити с тенекии които приличат на керемиди-не знам дали има значение но го споменавам. На мястото на стария рутер купих TP link модерен с 5 антени. И се започнаха мъките. Хиляди настройки и разстройки и не работеше добре. Жена ми работи по интернет и подлудихме доставчика на нета. Преди месец купих още по-бърз и по-модерен рутер и ми прекараха оптика. Същата работа. Пак четене часове в интернет и промяна на канали ,настройки,забраняване на 5гХц и кво ли не беше. Недоволството не е от скороста ами от спиране на нета. В момента докато пиша това от телефона трябваше два пъти да си рестартирам уи фи иконата . Ако му пусна тест за скорост си показва 120 - за толкова им плащам. Обаче това насичане мога да полудея. Рутера е под телевизор който е закачен с кабел на същия. Раздалечих приемника на виваком от рутера да не би да си пречат нещо -за момент сякаш нямаше проблем но пак е така. Още два телевизора са на wi fi и двата компютъра на децата са така с едни usb пишки в самия копютър.
                        Къде да търся проблема вече не знам.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • Дали правилно съм разбрал: Тези прекъсвания се случват по един и същи начин с 2 различни рутера?
                          И се случва с различни устройства, които преди това със стар рутер са работили устойчиво?
                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X