Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Защото иначе?
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      Ами защо тогава изобщо се припозна като не съм те имал предвид.

    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Не се припознавам. Просто няма изявен в дискусията, който да изповядва "микротик или смърт". Съвсем коректно се казва какво могат техните рутери и какви са им недостатъците.

    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      Ами не съм съгласен с това, погледни постове назад и сам ще се убедиш. Някой дори накара човека микротик да си купува.

  • #77
    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Я ги дай тия дето се молят на Микротик от сутрин до вечер, поименно.
    Аз. Ама не във Форума.

    И да, споделям мнението че wifi на Микротик е леко неубедително. Но за нещата за които става, става.

    Коментар


    • patkan
      patkan коментира
      Редактиране на коментар
      Имам микротик от 4-5г и ми е сложен за настройки .

  • #78
    Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

    Ето какво ми казаха от друг форум за Микротика:

    Микротик са печално известни със слабият си WiFi
    Според мен са много надценени рутери за домашно ползване.
    Силата им е другаде...
    Според мен се ориентирай към друга марка!


    Посъветваха ме да погледна - Асус, към по-високия им клас?
    Е, щом са го казали в друг форум аз съм пас.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      Предполагам че и в другите форуми има Ицо-вци.😆

  • #79
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Е, щом са го казали в друг форум аз съм пас.
    В интерес на истината специално за микротиците четох, наистина на много места се споменават че са много и доказано добри, НО основно все при кабелно свързване, wi-fi -то не им е било изобщо приоритет и от там според мен идват лошите отзиви при безжичната им свързаност.

    Така и иначе моя рутер е много стар вече, а и не искам да изпусна момента като дойдат тия дни техниците, да мога да използвам момента докато ми монтират гигабитовия пон, да ми настроят и новия рутер както си трябва, иначе само по телефона казват какво да правя при настройка на нов рутер, не идват до дома само за това, а на мен ми е малко затруднено чуването по телефон, та затова ще отида днес до Технополиса, ще видя какви рутери имат и вече да купя за да ми е в нас рутера когато дойдат техниците.

    Благодарен съм на всеки съвет.

    Ще пиша какъв рутер ще съм купил

    Коментар


    • #80
      Микротик изначало произвеждат рутери и като такива работят наистина “УаУ”

      Замисъла на рутера изначало не беше да ти е Wi-fi АР или точка за достъп , дори отначало рутерите изобщо нямаха wi-fi. Всички масово разпространени “хибриди” имат всички черти на все сезонна гума , стават за “всичко” ама не баш.

      Микротик също имат “чинийки”. /АР/ като унифи и не работят зле , такива има и на много други производители. Tplink в момента са актуални със с-ма Deco комплект от три у-ВА първото го играе рутер другите са АР-та цената е брррр .
      Колега Виж ако имат Тенда с подобни параметри - държат се по-адекватно а са по-евтини ,рутера който си избрал е хубав но замен цената не е оправдана.

      За техниците на Булсат не разчитай много напоследък са станали … абе като за умрелите .
      Като го нагласяте настройте да се вижда една мрежа на 2.4 и 5 иначе прави номера,
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • #81
        Първоначално публикуван от bokomo
        Аз наистина слагам навсякъде, където е "мое" Микротик, но категорично не го препоръчвам на всеки. По-скоро обратното, ако няокй на живо ме пита за марка рутери - никога не препоръчвам микротик по чисто егоистични причини.
        При мен егоистичните причини са на основата на крилатата фраза "оф, я ела ми го нагласи".

        Поради което извън работата ми Микротик има у дома и при майка ми.

        Първоначално публикуван от bokomo
        Обаче шаоми водят последователна борба с оупънврт, което ме навява на едни мисли за едно клюкарене към кораба-майка. Може да е параноя, разбира се.
        Ъхъ, ъхъ...

        При това положение не-използването им се превръща в морален императив.

        Даже и да не ти пука че говори към кораба-майка, даже и да не ти пука че ще спре да работи когато ККП реши (това може би няма да е скоро), даже да не ти пука че може да вкарат тънка цензурка в самия рутер...

        Остава проблемът че твоят рутер и твоят интернет ЩЕ бъдат използвани като оръжие срещу трети лица. Вероятно не от ККП, а от разбойници които са го изтърбушили през задната врата предназначена за ККП.


        Пак с подобни съображения рутер се избира от хардуерния списък на OpenWRT даже и ако нямаш намерение да му туряш OpenWRT.

        Коментар


        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          90% от усерските компютри са натаковани така или иначе. То и моя личен е добре натакован щото съм с Windows 10.

          Вярно, моя най-вероятно е натакован само от друга трибуквена организация, дето минава за от "добрите".

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Компютрите подлежат на възпитание.

          Това че хората не го правят е отделен въпрос, ама поне може.

          До Windows XP/2003 даже можеше в Windows.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          То хубаво подлежат , ама нали трябва да знаеш как, а ако всички знаеха кака , кой щеше да знае , как да меси ляб

      • #82
        Питащият, питаше за конкретен модел, но изглежда никой не го е купувал и затова си трайкаме. Той сега като го купи ще ни сведе информация как е и ще има смисъл от цялото упражнение.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #83
          Сега се върнах от Технополис и купих това:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20221018_094847.jpg Прегледи:0 Размер:576.4 КБ ID:6894794

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20221018_095056.jpg Прегледи:0 Размер:684.5 КБ ID:6894795

          Понеже ми писна да се чудя на коя марка да избера, реших тъй като моя лаптоп с който основно работя е - ASUS ZenBook, мрежовата му карта е InteI R, Wi-Fi 6 AX201 160Mhz, понеже съм много доволен от лаптопа ми и реших да избера ASUS като марка, а като модел да има wi fi 6 и добър процесор с много антени, понеже имам и лазерен безжичен принтер и др устройства изискващи wi fi Direct, избрах този от снимките, хубав, лош, ще видим как ще се държи и ще пиша.

          Ползвам и приличен смартфон Samsung S22 Ultra, който също има WI-FI 6 и 5G, така че само заради лаптопа и смартфона ми смятам че си струва въпросния рутер.

          Остава да имам късмета да дойде читав техник от була и да ми направи хубави настройки.

          Благодаря на всички за съветите ви, ще пиша при първи тестове.

          Коментар


          • disko04
            disko04 коментира
            Редактиране на коментар
            Браво добре си направил. На мен ми харесва. Само с читавия техник е подозрителна работата.

          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Относно техника, в най-лошия случай поне ще трябва да сложи гигабитовия пон, вече рутера ако не се справи, мисля с ваша помощ, стъпка по стъпка ще успеем да го настроим правилно.

        • #84
          Да не ти убивам ентусиазма, но не разчитай много на техниците за настройките на рутера.
          При тях нещата се изчерпват с next --> next --> next --> ok и толкова. В момента в който рутера "пусне интернет" ангажиментът им приключва.
          Отделно в употреба има десетки или стотици модели рутери. Съвсем логично е, че няма как да са наясно със спецификите на всеки.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #85
            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Да не ти убивам ентусиазма, но не разчитай много на техниците за настройките на рутера.
            При тях нещата се изчерпват с next --> next --> next --> ok и толкова. В момента в който рутера "пусне интернет" ангажиментът им приключва.
            Отделно в употреба има десетки или стотици модели рутери. Съвсем логично е, че няма как да са наясно със спецификите на всеки.
            Нека да видим как ще тръгнат нещата, при нужда с ваша помощ ще можем да направим правилните настройки стъпка по стъпка, в най-лошия случай срещу заплащане ще викна някой чрез ваша препоръка, който да направи правилните настройки според нуждите.

            Коментар


            • #86
              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              При мен егоистичните причини са на основата на крилатата фраза "оф, я ела ми го нагласи".
              ...
              Тази е добре позната фраза, но другарчето и "па се прееба рутера дето ми го препоръча и нагласи", а в 100% от случаите досега проблема е съвсем друг е много по-трудна за преглъщане. Имам реален случаи, когато си "купих" микротик, който бях препоръчал на приятел и му казах да си купи каквото иска с парите. Не че не му намерих приложение, но не ми е работа това, а пари за настройка и диагностика досега не съм взимал и нямам и намерение.



              Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
              Сега се върнах от Технополис и купих това:
              ...
              При този бюджет няма да усетиш, ако си вземеш и един рутер от булсат. Така поне ще избегнеш доста често срещаната ситуация, когата едните казват "проблем с рутера", а другите "на рутера нищо му няма".

              Коментар


              • #87
                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                При този бюджет няма да усетиш, ако си вземеш и един рутер от булсат. Така поне ще избегнеш доста често срещаната ситуация, когата едните казват "проблем с рутера", а другите "на рутера нищо му няма".
                Именно от Булсата ми казаха вчера да си купя гигабитов рутер, защото не предлагали, ще осигурят само гигабитов пон който си е техен, иначе ако имаха щеше да е по-лесно.

                Коментар


                • #88
                  По едно време бяха що-годе свястна фирма. Ама да предлагаш 200 мегабита интернет със 100 мегабитови рутери е странна концепция.

                  Коментар


                  • #89
                    То на кой ли реално му трябва 200 мегабита или гигабит интернет, но както и да е...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #90
                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      То на кой ли реално му трябва 200 мегабита или гигабит интернет, но както и да е...
                      Бързината и скоростта ме кефят, откак видях лично с какви скорости само се свалят например, приложенията през 5G мрежата на А1 с моя Samsung S22 Ultra, ехаа, също в нас преди бях на 50 Mbps и после стана на 100 Mbps, също имаше разлика в бързината, разбира се трябва да имаш и хубави машинки за това, няма как на стара щайга да пуснеш 200 Mbps и да усетиш нещо въобще, та ако пуснат 1000 Mbps в бъдеще на сносна цена, ще се възползвам

                      Сега реално и с 25 Mbps ще си имам интернет, но не обичам да има никакви лагвания, много ми харесва всичко да става за части от секундата, затова и искам високи скорости и бързи лаптопи и прочее благинки

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X