Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някои хора залитат в безсмислени и очевидно неверни обобщения: "всички такива са онакива".
    Ама все тая. Рутерът е закупен, темата не е актуална и си бъбрим глупости...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • А аз отивам да си прибера кутията от др. тема - довлякла се е

      Иначе не знам защо е нужно на толкова много места да се пише, че радиото на микроцица не е за предпочитане.
      Казано по мой начин - чеп за зеле не стаа от него, не и докато има алтернативи
      Враг усраине

      Коментар


      • Колкото по-необективен е човек, толкова по-малка тежест има мнението му...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Тук си отдавна, не вярвам да не си забелязал колко ми е през чепа за тежестта на мненията ми

      • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На някои хора просто им върви със задачи, които могат да се решат с някакви продукти на Епъл.

        Аз досега съм попадал само на една такава. Поради което мъкна И айфон.

        Сподели де, ако не е тайна. Едва ли си борил имиджов проблем, защото наистина има среди, където, ако не си накичен с айфон (да не е SE), айуоч, еърподс и макбук си парий.

        Коментар


        • Пробвах със SE първо, тъй че не е имиджов проблемът. Ама много нефелна му батерията. И не съм сигурен че съм намерил оптималното решение ама времето струва повече от 1-2 айфона.

          Коментар


          • bokomo
            bokomo коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм се изразил ясно - питането беше къкъв е този проблем, който се решава само с айфон....

        • Тия от Булсата са много несериозни, днес също се свързвах с тях да питам какво става, защо все още нямам обаждане, те все една и съща песен, очаквайте обаждане та все го очаквам..., вече минаха 72 часа а днес е четвърти ден та от умрял писмо...

          Явно ще трябва да сe оправям сам, нека да видим какво мога да направя, за новия ми гигабитов рутер е ясно че е достатъчно да звънна по телефона и да ми подкарат новия мак адрес, като вече стъпка по стъпка чрез упътването на рутера все някак ще го подкарам, сега обаче по-важното, моя пон не е гигабитов, има ли вариант да го купя въпросния гигабитов пон който го слагат от Була техниците, ако успея и да го купя отнякъде, като и него да го подкарат така както се прави при нов рутер по телефона, възможно ли е?

          Това е въпросния гигабитовия пон DLine GPN-1G10, който се монтира от Булсатком:


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:ont-gpn.jpg Прегледи:0 Размер:24.9 КБ ID:6895515

          Коментар


          • Първо - няма да стане и второ и по-важното - не ти е работа да се занимаваш с това.

            Или изчакай да дойдат техниците или сменяй доставчика.


            Ако междувременно ти се ръчка нещо - сложи си новия рутер и виж как се прави mac cloning за не се обаждаш до доставчика при всяка смяна на рутер.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Първо - няма да стане и второ и по-важното - не ти е работа да се занимаваш с това.

              Или изчакай да дойдат техниците или сменяй доставчика.


              Ако междувременно ти се ръчка нещо - сложи си новия рутер и виж как се прави mac cloning за не се обаждаш до доставчика при всяка смяна на рутер.

              Значи махам стария и слагам новия рутер, след което преди клонирането на мак адреса, силно желателно е преди това да е свързан лаптопа с рутера чрез лан кабел, след което правя това на снимката, така ли е, нещо да не пропускам, ако не се получи ще тръгне ли стария рутер после ако го върна?

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:115.2 КБ ID:6895527

              Коментар


              • А кой идиот от Булсат предполагам ти каза че пон-а ти не е гигабитов . Какво според теб значи GPN-1G в името му , и още по очеизвадното 1000 .BASE на лан порта
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • Я си включи новия рутер и намери някъде из менютата на колко се връзва wan порта . Тоз асус за тез пари би трябвало да си каже всичко. Вече ако те ръчно ти свалят порта на 100 е друго , но това се оправя дистанционно няма нужда да идват у вас.
                  Последно редактирано от Jivko; 20-10-22, 18:20.
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение


                    Значи махам стария и слагам новия рутер, след което преди клонирането на мак адреса...

                    Добре, защо не им се обадиш и кажеш, че имаш нов рутер?!?
                    Ще ти оторизират новият МАК адрес на WAN порта, който трябва да го има дори на табелка отзад на устройството.

                    Клониранто на МАК адрес е ПРОСТОТИЯ.
                    Не се прави без основателна причина в до сега в този случай не съм видял такава.
                    Не правиш нищо нередно сменяйки устройството.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Jivko,

                      Той е дал устройството, което му трябва, а не което има в момента.


                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение


                      Добре, защо не им се обадиш и кажеш, че имаш нов рутер?!?
                      Ще ти оторизират новият МАК адрес на WAN порта, който трябва да го има дори на табелка отзад на устройството.

                      Клониранто на МАК адрес е ПРОСТОТИЯ.
                      Не се прави без основателна причина в до сега в този случай не съм видял такава.
                      Не правиш нищо нередно сменяйки устройството.
                      Що? Клонирането обикновено се състои в един копи/пейст, а смяната на мак с оператор е свързано с обаждане, чакане за оператор, определяне на правилния от поне 3-те МАК-а на рутера(възможност за грешка), четене на номер(възможност за грешка), диктуване на номер (възможност за грешка), записване на номер от оператора (възможност за грешка) и голяма чуденка какво е станало, ако нещо се оплеска. При клонирането винаги може да се върнеш на старото устройство и да проимаш връзка.

                      Коментар


                      • Ами 'щото при тая операция обикновено се прихваща и клонира мак адреса на мрежовата карта на компютъра, а не тоя на стария рутер.
                        Отделно, че макар и рядко се получават много забавни проблеми в които няма да задълбавам.

                        И аз съм на мннеие, че клонирането на мак е глупост която трябва да се практикува само в краен случай.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Jivko,

                          Що? Клонирането обикновено се състои в един копи/пейст, а смяната на мак с оператор е свързано с обаждане, чакане за оператор, определяне на правилния от поне 3-те МАК-а на рутера(възможност за грешка), четене на номер(възможност за грешка), диктуване на номер (възможност за грешка), записване на номер от оператора (възможност за грешка) и голяма чуденка какво е станало, ако нещо се оплеска. При клонирането винаги може да се върнеш на старото устройство и да проимаш връзка.

                          Ми щото идеята на мак адреса е да е юник!
                          А идеята да го клонираш е точно обратното.
                          Overwide на хардуерният MAC адрес за мен е допустимо да се прави само за диагностика и временно.
                          Аз например лепя аналогови лепенки на устройствата с "клониран" мак адрес.
                          Но аз съм си аз.
                          Никъде не е казано, че ставам за друго освен за лош пример
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • KingofROAD
                            KingofROAD коментира
                            Редактиране на коментар
                            Братовчеда Лари, както винаги е прав. Компютърът може да се сменя доста по-често отколкото рутера.............

                        • За да е всичко точно, снимах новия МАК адрес който е под рутера, утре ще пробвам да им пиша и пратя директно снимката с новия мак адрес, за да няма грешка при въвеждането, да видим какво ще стане...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X