Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нашите договори винаги са били на принципа плащаш-ползваш, не плащаш-супата. Без значение Булсат, разни други нет доставчици, дори и последните ни.
    А 100Mbps за какво не са достатъчни, че скачаш на 200?
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Ех, бързина, бързина и светкавична бързина, харесва ми да се свалят големи файлове за секунди и да отварям страници за под секунда, ако е само да имаш интернет и 25 Mbps са предостатъчни но аз искам висока скорост и бързина, даже обмислям ако не се получат нещата с Булсата, мисля да премина към А1 - домашен интернет - G Pon - 1000 Mbps скорост, само дано да са съгласни с мой рутер да стане а не с техен, ще видим...

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Имай предвид, че скоростта на смъкване е само един oт фактприте за бърза работа в интернет
      Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 25-10-22, 11:38.

  • Поствам на една моя приятелка, малко за разведряване по темата ми

    Искам да кажа нещо в месеца на киберсигурността:

    Моята любов към паролите

    Регистрация в Интернет:

    -Парола.

    -роза

    -Моля, поне една главна буква!

    -Роза

    -Моля поне шест символа!

    -Розова роза

    -Моля поне една цифра!

    -25Розови рози

    -Не се допускат пробели в паролата!

    -25Розовирози

    -Необходими са минимум 3 цифри!

    -125ШибаниРозовирози

    -Извинете необходимо е да се използват, като минимум три главни букви!

    -125ШибаниРозовиРози

    -Извинете , паролата да е с минимум 39 символа

    -125ШибаниРозовиРозиЩестърчатотзадникавиаконемидадетедостъпведнага

    — Извинете, пробвайте друга парола тази вече е заета!

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Твоята парола за 100 Мбита смени ли я като за 1Г ?

  • За паролите...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:password_strength.png
Прегледи:393
Размер:98.4 КБ
ID:6896386
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • xkcd.com съдържа почти цялата технологична мъдрост на Съвремието.

      Коментар


      • Техниците дойдоха, сложиха ми гигабитов пон, вкараха ми новия Мак адрес на рутера, настроихме го на бързи настройки и ето резултата:

        Тук със обикновения пон и стария ми тп линк рутер Wi-Fi 4 - 2.4 GHz - тест:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1test.jpg Прегледи:0 Размер:16.0 КБ ID:6896519

        Тук вече с монтиран гигабитов пон и с гигабитовия Асус рутер тест при заявени 200 Mbps чрез Wi-Fi 6 - 5GHz:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2test.jpg Прегледи:0 Размер:23.1 КБ ID:6896520


        Доволен съм като за първи впечатления, благодаря на всички за съветите ви

        Мобилното приложение My ASUS е голяма работа, има пълен достъп до всички настройки на рутера, не само това ами мога независимо къде съм, да следя в реално време кои устройства са свързани с рутера, кой работи в момента и даже ми показва с каква скорост се свалят данните от дадено устройство, това е много полезно дотолкова че мога да следя ако непознато устройство се свърже с рутера ни без мое знание, има още куп възможности, този Асус се оказва много добро изпълнение, ще видим като го разуча напълно.

        Мога да управлявам wi-fi мрежите, дали и двете мрежи да са активни на 5 GHz , 2.4 GHz или само една от двете, изобщо не съм вярвал че един рутер може да има цяла операционна програма само за нея, впечатлен съм
        Последно редактирано от Еделвайс; 25-10-22, 13:09.

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          За първи път виждам на смартфона ми на горното лого Wi-Wi да има и малка цифра до нея 6, връзката определено е по-бърза.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Много ти завиждам за пинга , ама я покажи към кой сървър мериш ? Щото аз в локалната мрежа имам невероятни показатели, но като избера нещо извън странта , нещата са трагични

        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Най-близките до мен сървъри, към А1, Виваком, Булсатком, Neterra ltd, OHOST.BG, Melbikom, Inet и др, всичките ми показват почти същите скорости като пинга варира между 2 до 7, това за днес

      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-10-25-20-56-01-623_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
Прегледи:331
Размер:77.4 КБ
ID:6896555

        Сега пробвах мобилните данни на телефона ми,в къщи на дивана....йетел към еском Хасково
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Ето скрийншот как изглежда само една част от контролите на рутера:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:336
Размер:281.3 КБ
ID:6896574

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Това ли е геймърския рутер, влизаш вътре и си играеш

        • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

          ...
          Мобилното приложение My ASUS е голяма работа, има пълен достъп до всички настройки на рутера, не само това ами мога независимо къде съм, да следя в реално време кои устройства са свързани с рутера, кой работи в момента и даже ми показва с каква скорост се свалят данните от дадено устройство, това е много полезно дотолкова че мога да следя ако непознато устройство се свърже с рутера ни без мое знание, има още куп възможности, този Асус се оказва много добро изпълнение, ще видим като го разуча напълно.

          Мога да управлявам wi-fi мрежите, дали и двете мрежи да са активни на 5 GHz , 2.4 GHz или само една от двете, изобщо не съм вярвал че един рутер може да има цяла операционна програма само за нея, впечатлен съм
          Ако приложението минав през облак - имай предвид, че е много вероятно Асус да събират доста информация за теб. Примерно - какви устройства имаш, къде ходиш най-често, колко трафик правиш към разни места, какви услуги ползваш, кой ти е ходил на гости и си му давал достъп и т.н.

          Не могат да прослушват httpS трафик, но то и това оставаше.

          Доста ентусиасти пускат някакво тунелче до рутерите си и постигат същата функционалност, но пък трябва публично IP иначе не е толкова просто.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

            Ако приложението минав през облак - имай предвид, че е много вероятно Асус да събират доста информация за теб. Примерно - какви устройства имаш, къде ходиш най-често, колко трафик правиш към разни места, какви услуги ползваш, кой ти е ходил на гости и си му давал достъп и т.н.

            Не могат да прослушват httpS трафик, но то и това оставаше.

            Доста ентусиасти пускат някакво тунелче до рутерите си и постигат същата функционалност, но пък трябва публично IP иначе не е толкова просто.
            Облака не съм го включил, по-скоро ще закача външен хард диск към усб-то, ето ти скрийншот какви опции имам и да избера:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:325
Размер:313.9 КБ
ID:6896600

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
              Техниците дойдоха, сложиха ми гигабитов пон, вкараха ми новия Мак адрес на рутера, настроихме го на бързи настройки и ето резултата:

              Тук със обикновения пон и стария ми тп линк рутер Wi-Fi 4 - 2.4 GHz - тест:

              Натиснете снимката за да я уголемите Име:1test.jpg Прегледи:0 Размер:16.0 КБ ID:6896519

              Тук вече с монтиран гигабитов пон и с гигабитовия Асус рутер тест при заявени 200 Mbps чрез Wi-Fi 6 - 5GHz:

              Натиснете снимката за да я уголемите Име:2test.jpg Прегледи:0 Размер:23.1 КБ ID:6896520
              Че то е почти същото...
              Забелязваш ли голяма разлика и на практика?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Значителна разлика може да докара този рутер около скоростта във вътрешната мрежа.
                Значително по-голяма от разликитв в стойностите на спийд теста "преди" и "след".
                Точно те наистина не са гаранция за осезаема разлика в интернет среда.

                Заради 5GHz wireless и евентуално 1G медните портове "вътре" нещата трябва да са доста по-бързи от старият.
                Също така би трябвало да работи по-добре с голяма бройка клиенти закачени по wireless.
                Обаче имам подозрение, че в конкретният случай нищо това няма да бъде фактор.

                Иначе може да се закачи външен диск или флашка в USB-то за да се ползва като споделен сторижд в мрежата.
                Май това е основното му предназначение, ако разбира се имаш нужда от него.
                Могат да се настройват права за съдържанието, става, върши работа но това не е нищо ново или уникално като подход.
                Виж това за което аз ползвам този порт е леко нестандартно - извадил съм 5V от него с които захранвам стар IP телефонен апарат
                Враг усраине

                Коментар


                • ИмАл си 5в ИП телефон, от там си го захранил. Имах един 9В панасоник и трябваше допълнителни играчки за да не му слагам адаптор само за него. Много ме беше яд, че ПОЕ-то на микротик е нестандартно и не можех директно да го бодна в порта и да тръгне както си трябва.

                  Като говорим за споделен сторидж през USB-то, mikrotik е трагичен в това отношение. Трябва да пробвам на 7-ма версия дали е оправено с новото ядро, ама се съмнявам.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Забелязваш ли голяма разлика и на практика?
                    Усеща се по-бързата работа, особено при сваляне на големи файлове определено е много по-бързо, на смартфона ми също се усеща доста бързината, вчера пуснах голям ъпдейт към новия Андроид 13 - 3.5 гигабайта е файла и се свали невероятно бързо, така че да, има разлика, сега стана и малко по-бърза на лаптопа, като активирах на 160Mhz канала при Wi-Fi 6 при настройките на рутера, на лаптопа мрежовата му карта също поддържа wi-fi 6 - 160 Mhz

                    Забравих да спомена и за смарт телевизора, само той е вързан директно чрез кабела, пуснах за проба от Тубата 8K видео - Красотите на България, еха, меко казано съм впечатлен от гладкостта на видеото, все едно гледам екрана на айфон, такава гладка картина и супер реалистични цветове, после като превключих на БНТ1, все едно бях пуснал стария ни от детството ни, Електрон телевизор, такава потресаваща разлика има
                    Последно редактирано от Еделвайс; 27-10-22, 06:09.

                    Коментар


                    • Благодаря за отговора. Както и предполагах - ала бала.
                      Щото и моите наблюдения са подобни. Интернета беше 40 или 50 мегабита. След това го повишиха в чин и стана 200 или 300. Да, някои сайтове бачкат по-чавръсто. Да, някои неща се теглят по-бързо. Общо взето нищо интересно или заслужаващо особено внимание...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • Следващата седмица очаквам да пристигне един рутер на юби-недокюти - UDM

                        https://store.ui.com/collections/uni...roducts/udm-us

                        Означавало Ubiquiti Dream Machine, жив да не бях!
                        Виждам тук някакъв нескопосан опит за подражание на Apple AirPort, конретно Time Capsule.
                        Всъщност не зная още дали е нескопосан, любопитно ми е дали ще работи така добре, както епълските неща.
                        Доколкото разбрах епъл са отебали техните Wireless устройства от няколко години, което е доста кофти.
                        За сега това, което видях в тубата е, че настройката и управлението... Еми нямат нищо общо с епълският интерфейс
                        Само външно си приличат - як дизайн, минималистичен и изчистен.
                        Не приличат на надървена извънземна хлебарка като геймърски рутер.
                        То обикновено за рутер не е важно как изглежда обаче и кича в тая индустрия започва да ми идва в повече!

                        Устройството е за клиент а тест-а ми е свързан не толкова с performance и турбо скорости.
                        По-скоро с възможностите да управлява група устройства, нещо като CAPsMAN на микроцицата.
                        Доколкото разбирам си има вграден контролер и може да контролира други, UniFi устройства на марката.
                        Например техните AP-та тип "тарелка".

                        А моето мнение за недокюти като марка не е много добро.
                        Едно време като излязоха Nanostation устройствата им прекалено много дефектираха.
                        Прекалено често за да е случайност, тогава се занимавах с тези неща.
                        И то доста след гаранционен срок, което съвсем не им носеше добро име.
                        Колкото и да беше добър тогава този модел заради горното съм все още мнителен към целият бранд.


                        Враг усраине

                        Коментар


                        • bokomo
                          bokomo коментира
                          Редактиране на коментар
                          E, не е чак толкова зле Микротик. Дълго време се въртеше една ЕОН телевизя през радиото на Микротик без оплаквания. Вярно селски ефир, но ЕОН-а е капризен и си иска своето. Прорсто радиото на Микротик изостава значително от рутера. Хората очакват да има някакъв баланс и като имаш много добър рутер, то и радиото да е поне толкова добро. А не е така.

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Е признавам, че пресилвам тролнята към микроцицата.
                          На село си работи нормално, само на цици съм тук!
                          Обаче съм посял няколко по терена.
                          Дори признавам с малко срам, че 2 от тях и то скъпите съм си ги купил доброволно и чинно
                          Подозирам, че що се отнася до радио всичко това може да се замени просто с 2 недокюти тарелки!

                          Обаче не ми се занимава с толкова мащабно нещо.
                          Едно нещо работи ли - не го чЕпкай излишно и не му пречи

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Инсталирах си UniFi Network Application на VM с лайнукс:
                          https://www.ui.com/download-software/
                          Това е софтуерът на контролера, който се очаква да е инсталиран 1:1 и в UDM.
                          Много отдавна не се беше налагало да го ползвам.
                          Или съм забравил или са го пренаписали из основи.
                          Сега изпаднах в тих ужас - това ако е платформа за домашно ползване то аз съм Мики Маус!
                          Май дори няма отворя кутията, когато пристигне.
                          Това е точно обратното на AirPort -едното е тежка корпорейщина а другото типичното хомо устройство - цък-цък-язък!

                          Подкарах и една тарелка UAP (авантаджийска) през софтуерният контролер.
                          Накарах го да оторизира WiFi клиенти през външен радиатор - radius.
                          А си има и негов, собствен.
                          Ще го оставя да поработи известно време ама какво да му гледам...
                          То на село даже микротик работи!

                          Kaзано по друг начин - такова недокюти дома ми не требе!
                          На работа достатъчно често се налага да правя такива ръкоблудства, не ща и след работа.
                          Айде нема нужда - с мотор съм!

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X