Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    Хипотетика: минава още година (примерно) и сървъра гине. Зловещо и окончателно.
    Въпроси:
    1. За колко време ще се достави, инсталира и конфигурира нов? (С всичките му ажури и компоти).
    2. Ами ако този, който го е правил навремето е на екскурзия до далечно място без връзка за няколко години? Колко време тогава?
    3. Колко пари и т.н. ще загуби бизнеса в случка 1 или случка 2?
    4. Колко струва още един сървър като този? Ами рутери? И т.н.
    Отговорите може да са различни при тебе и при Ник. Правилните решения - също.
    При мен отговорът е че за няколко часа купувам нов сървър (същият едва ли ще намеря) и от архивите възстановявам системата актуална от предходният ден.

    Коментар


    • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Първоначално публикуван от CBET Преглед на мнение
      При мен отговорът е че за няколко часа купувам нов сървър (същият едва ли ще намеря) и от архивите възстановявам системата актуална от предходният ден.
      Пълно възстановяване е възможно само при на практика идентичен хардуер. Иначе имаш инсталация и конфигурация на платформа. Създаване на системни потребители и определяне на права. Осигуряване на мрежови връзки. Инсталация и конфигурация на приложен софтуер. Създаване на приложни потребители и определяне на права. Възстановяване на данните и свързване на софтуера с тях. Ръчно въвеждане на загубените данни. С твърде много възможности за времеотнемащи проблеми и изискване на квалифицирана намеса...
      Въпрос на финансова оценка на техническите и бизнес рискове...с последващо решение на базата на цена/полза сравнение на възможните алтернативи.

      Коментар


      • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Може да е на някаква виртуалка...

        Коментар


        • Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Ръчно въвеждане на загубените данни не винаги е възмижно. Например ПОС шишещ в базата. Да става от касовите отчети, но дали системата ще позволи ??? Най вероятно ще се наложи директно в ДБ, което ще отнеме време и скъпо струващ спец за визтановяване и на всички процедури и документи минали в системата.

          Коментар


          • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Впрочем, ако някой си мисли че в 2018г може да има бизнес и да не си знае ИТ червата на бизнеса вероятно го очакват много големи изненади.

            Коментар


            • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Може да е на някаква виртуалка...
              Където влизаш пък в едни други проблеми...
              Козата си сака пръч и те туй то. Колкото да познаваш червата на ИТ, счетоводство и всички други вътрешности на административната част на един бизнес... Може. Ако е дребен

              Коментар


              • Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                И след писаниците кой как си е решил проблема докъде стгнахме ??? Пак до тъпия клъстър. Ник не си мисли, че ще ти се размине DLP на локално ниво ако си в облаците на микро-софт. Трабва ти защита на локално ниво и доказателство, че не е изтекло от теб.

                Аз лично бих сменил ажура със SAAS. Доколкото си спомням Спарки пишеха такъв софтуер и то доста съвремене. Има тема в ИТ. Ако се отървеш от изискващите желязо софтуери, ще се разминеш с хубава антивирусна, длп, и локален бакъп на еФтин НАС. Възможно е да минеш и без клъстъ, железа и т.н.
                Последно редактирано от Daniel; 10-09-18, 19:58.

                Коментар


                • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Истината е, че Ник опитва с добри намерения, но без да инвестира нужната енергия нема да стане, енергията бива или финансова или време(четене и нерви), сега на мъдри години той ще го разбере ама след като добави още шепа бели косми

                  Аз ако бях на негово място, плащам за готово оф дъ шелф решение, подписвам договора и после само мятям оплаквания и негативи към доставчка и ми дреме на дедовия, моята цел е да движа бизнеса не да се правя на перпето мобиле ИТ от 90те години, е тоя договор може и да не струва стотин а хиляди на месец ама кеф цена има ли, казвам аз полу-шеговито...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Ако има готово решение оф дъ шелф с надежден доставчик.
                    Ако може да си мигрира данните относително бързо и безболезнено.
                    Ако служителите му са обучаеми на нови решения още.
                    Ако има стабилна интернет връзка.
                    Ако цялата занимавка добавя стойност в бизнеса му повече от другите неща, които се състезават за времето му.
                    Ако не е решил на стари години да се обзаведе с ново хоби. (ИТ архитект/админ). В SMB.
                    ПС В картинката по-горе липсват елементи. Секюритито например.
                    Последно редактирано от ezhko; 11-09-18, 06:09.

                    Коментар


                    • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Определено не е от липса на пари.

                      Просто пазарът толерира некадърниците.
                      Бих казал поощрява.
                      И в такъв смисъл произвежда.
                      Съответно затрива и прогонва, всичко над средно ниво, което изпъква.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        И след писаниците кой как си е решил проблема докъде стгнахме ??? Пак до тъпия клъстър. .....
                        Явно ще се купуват напълно идентични машини - четен брой .

                        Това SAAS, ми прозвуча, като SAAB. Марката не ме кефи. Заслужено фалира.
                        След справка в Гоглето установих, че и SAAS, не ме кефи.
                        Дъра бъра и картинки .
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          ... добави още шепа бели косми

                          Аз ако бях на негово място, плащам .... е тоя договор може и да не струва стотин а хиляди на месец ама кеф цена има ли, казвам аз полу-шеговито...
                          Ти пък ???
                          Да не си ме виждал, разбирам.
                          Косми имам само там, дето не ме осветява слънцето.

                          Плащат само акционерните дружества. В България, големи суми за IT - Йок !!!
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • Ей жив съм още Слава Богу !!!!
                            Днес първи ден на работа след втория така наречен "ГРИП".
                            Първия, дето го издърпах през ноември, май беше "Ковид", но не е сигурно. За втория - също нищо не се знае.

                            Сървърчето за което писахме и бяхте така любезни да ме посъветвате, с MS Windows Server Essentials 2016, си бачка кротичко в ъгъла и има 7 клиента Windows 10 Pro. Всички те са разположени в офиса и един в отдалечен офис в ЛОМ.
                            Благодаря на всички за акъла
                            Понаучих доста от Вас и по ваши съвети.

                            След боледуванията обаче, централната ми нервна система деградира и дойдох на друг акъл.
                            Точка 5 от първия ми пост, а именно: "5. Без "облаци", хостинги, и прочее мъгли." - вече не е актуална.
                            Щот човек не знае де ще замръкне. Имам едно рутърче тип "Сапунче" от Виваком 4G wireless, което мъкна постоянно в ЛапТопа.
                            Та си мисля;
                            ако си платя един Windows 10 pro в Azure

                            General purpose—Av2

                            Cost-effective

                            The Av2 virtual machines offer a cost-effective option for dev-test environments, low-traffic websites and web applications, micro services, and small databases.
                            Specs:
                            • A1 v2
                            • 1 vCPU(s)
                            • 2 GiB RAM

                            Starting from$0.005/hour

                            Данните са от този сайт: https://azure.microsoft.com/en-us/pr...hines/windows/
                            Дали ще мога да го интегрирам като един от 25 предплатени CAL , вървящи в комплект с Windows Server essentials, и дали Активе Директори AD на офисния сървър, ще може да го обслужва?
                            Или ще трябва да плащам на Майкрософт и за Azure AD ?

                            В този Azure Windows 10 pro, ще има браузър, поща, FTP FileZilla, Viber, WhatsApp и това е. Нищо особено.

                            Някой да е дълбал в тази посока ?
                            Благодаря

                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • BatGeorgeone
                              BatGeorgeone коментира
                              Редактиране на коментар
                              Тия неща "ще има браузър, поща, FTP FileZilla, Viber, WhatsApp и това е. Нищо особено." може да ги имаш под Линукс(безплатно), или на телефона, или на таблета, или на виртуалка на лаптопа, само вметвам за варианти.

                          • Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Ей жив съм още Слава Богу !!!!
                            Днес първи ден на работа след втория така наречен "ГРИП".
                            Първия, дето го издърпах през ноември, май беше "Ковид", но не е сигурно. За втория - също нищо не се знае.

                            Та си мисля;
                            ако си платя един Windows 10 pro в Azure

                            General purpose—Av2

                            Cost-effective

                            The Av2 virtual machines offer a cost-effective option for dev-test environments, low-traffic websites and web applications, micro services, and small databases.
                            Specs:
                            • A1 v2
                            • 1 vCPU(s)
                            • 2 GiB RAM

                            Starting from$0.005/hour

                            Данните са от този сайт: https://azure.microsoft.com/en-us/pr...hines/windows/
                            Дали ще мога да го интегрирам като един от 25 предплатени CAL , вървящи в комплект с Windows Server essentials, и дали Активе Директори AD на офисния сървър, ще може да го обслужва?
                            Или ще трябва да плащам на Майкрософт и за Azure AD ?

                            В този Azure Windows 10 pro, ще има браузър, поща, FTP FileZilla, Viber, WhatsApp и това е. Нищо особено.

                            Някой да е дълбал в тази посока ?
                            Благодаря
                            Жив и здрав да си

                            Може да бъде join-нат Azure Win10Pro към AD на офисния сървър (on premise AD).
                            Azure предлагат free account за 1 месец с кредит 200$ и можеш да тестваш нещата.
                            Jeep WJ 4.7
                            Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X