Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Сори, но не издържах:
    Пичове, не можете да тръгвате да правите технически решения, без да знаете повече за дереджето на Ник. За какво говорим? За производство със 100-200 работника или за търговска фирма/ склад с 15-тина-20 ? Къде им е офиса? Как им е интернета и често ли спира тока? Какви железа и софтуер вече има? За какъв оборот на информация и пари става дума? Ако му запре Ажура, колко пари ще загуби за час? А за ден? Къде му е счетоводителката и как си обменят данните...
    И така нататък.
    Решения различни - примерно да се предизвикат няколко ИТ-та да докажат колко са велики, докато изграждат едно елементарно решение (ама какво става като им писне да се занимават? Особено като знаем страстта, с която гурутата документират работата си или пък колко мислят за практичността на решението от гледна точка на поддръжка …Е известно време можем да ги мотивираме играейки си с манията им за величие или чувството за вина и отговорност. А след това я камилата, я камиларя...)
    А може и да е типичната настройка - "Ще ми свършиш ли работата както искам или ще ми разтягаш локуми как не може да стане и ще ми се пишеш умен?" (То хубаво, ама ако знаеше какво искаш и можеше да го кажеш без да се бъркаш в неща, от които не разбираш (ако разбираше - щеше да си се оправил сам досега)...)
    А може и на човека да му е скучно и да си прави гаргара с наличните във Форума ИТ-та...
    Абе, майната му - отивам на кафе.

    Бат Джорджоне - в практиката има решения базирани на изолирбанд и свински опашки понякога. И могат да са оптималното за дадения проблем. А може и да не са.
    Последно редактирано от ezhko; 22-06-18, 08:37.

    Коментар


    • #47
      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      bokomo, моля да не се сърдиш ама говориш шикалки на рояци и Даниел е прав, ако не го осъзнаваш и не разбираш той за какво ти говори, мисля е по-добре да си заълчиш, дори и за един потребител ВСИЧКИ тия неща които е обяснил са си нужни, ако и това не разбираш просто не си готов да предлагаш корпоративни решения, според мен.
      Верно? И кой ще подържа цялата тази инфраструктура? Ще стане като в ония култов филм, малко перефразирано: работник-администратор, работник-администратор...

      И като вметка - някъде да съм предлагал корпоративни решения? Ще си позволя да цитирам част от ПЪРВОТО мнение от темата:

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      За нуждите на офиса, смятам да купя сървър 2ра ръка на HP или DELL.
      Нещо за 500 - 800 лв.
      ...
      Къде го зачукахте човека в минимум петцифрени бюджети, скъпо оживяване и вероятност от нужда от скъп и добре натоварен администратор.

      Коментар


      • #48
        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Ясене, това с клауд базирани предложения и кардене на данни е меко казо смешно. Ама много смешно.
        Не знам защо си мислиш,че като не си в клауд и компа и информацията ти на него е само за теб. При първият достъп до нета, са си взели каквото и трябва,без и да разбереш. Освен ако това не е някаква private мрежата на Пентагона.

        Клауд базираните приложения, са бъдещето. В 21в да си държиш сървъри, пък щуротии, в държава като бг която е в топ 7 в света по скорост и достъп до интернет ...

        Коментар


        • #49
          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          ...
          Клауд базираните приложения, са бъдещето. В 21в да си държиш сървъри, пък щуротии, в държава като бг която е в топ 7 в света по скорост и достъп до интернет ...
          Мда, в една друга тема бистрихме как било безумие да НЕ изтеглиш кредит за нова кола, понеже кредити дават под път и над път.
          Облаците имат огромни недостатъци, чоплил съм обстойно темата, и за нищо на света не бих отишъл при тях ако клиентът не го иска изрично. Българските провайдери дори правят ментелски номера, като надписване на трафик и подобни. Отиваш с идеята за една цена, пък после ти излезе тройно. Ама вече си инвестирал, инсталирал и няма де да бягаш. Стискаш зъби и плащаш.
          А да си държиш фирмените документи под нечий строг поглед мен лично не ме кефи. Явно не съм толкова доверчив като вас.

          Коментар


          • #50
            От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Ай сгига бе. Как гугъл клауд досега не са променяли цените, ще станат около 3г?Даже имат бонусна схема, позлваш повече,цената е надолу! Хем не са от евтините провайдъри на клауд услуги. Как пък веднъж не се загуби един файл? Или мрежата и да е down?

            Точно security в клауда и доста на по-добро ниво отколкото на който да е локален хост. Можеш ли да хакнеш гугъл, няма да се занимаваш със счетоводните книги на фирма от българия, повярвай ми
            За perfomance да не отварям дума. всеки е свободен да знае и прави каквото си иска де, в крайна сметка

            Коментар


            • #51
              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Kлаудовете ми дават до 50 пъти по-голямо време за стартиране на Tоmcat. На мизерния лаптоп пали за 10-тина секунди, на клауда го чакам 5 минути. Иначе на бенчмарк го докарват. И Гугълските съм тествал. Не ми харесват.
              За чуждите погледи вече дъвкахме.

              Коментар


              • #52
                Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                2 Сървъра по 800 лв не решават проблема. Няма значение за колко човека. Как ще ги защитаваш ??? Като имаш собствен мейл сървър как ще се отървеш от вируси и спам ??? Заради новата простотия по ГДПР как ще докажеш, че си комплаинс. При дефектиране на хардуер стрина Пена ли ще реши проблема ??? При един рансомуеар как ще реагираш ??? бейкъп на какво ще правиш ??? и то бейкъп от който ще можеш да върнеш нещо. Нали като ги прасне тези два сървъра в интернет ей така без нищо отпред става страхотна мишена. Много лесно може всичката му информация по тях да се криптира и да замине - нали в крайна сметка се иска и да е дуракоустойчиво.

                И ако правилно прочетете какво съм предложил, ще видите, че съм написал - файлов сървър, мейл сървър в майкрософт - защото си изнасяш проблема при тях. При него един сървър за ажура, който се бейкъпва непрекъснато на друг сторидж, където бейкъпва и клауда. Това е най еВтиното и безпроблемно решение за неговия случай. По комповете единствено трябва да сложи една ка§ествена антивирусна от ранга на тренд микро.

                Коментар


                • #53
                  От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Kлаудовете ми дават до 50 пъти по-голямо време за стартиране на Tоmcat. На мизерния лаптоп пали за 10-тина секунди, на клауда го чакам 5 минути. Иначе на бенчмарк го докарват. И Гугълските съм тествал. Не ми харесват.
                  За чуждите погледи вече дъвкахме.
                  Локален томкат с локален клиент,е нормално да е по-бърз от клауд. Под локаелн, разбирай на твоята машина да е всичко.Ама я пробвай да го дитъпиш от другаде, и да видим ... Я пронвай и да скалираш при load, и замери при теб и при клауд-а.
                  Виж и MTBF как се държи.
                  Както и да е.

                  Коментар


                  • #54
                    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Споделям, защото съм в подобно на Ник положение.
                    Има два сървъра (ако броим микросървъри напомпани на НР, за сървъри) и двата са мотор на себе си и са с Раид 5. Единия е в Бг другия е в УК
                    Това всичкото е заради скороста с облаците беше същата. Преди бях само на облак. Изградил съм виртуална мрежа между 4 офиса.

                    Всичко си бачка, оня ден съвсем случайно видях че Единия ми микротик е хакнат от колко време не знам но е ХАКНАТ, без загуба на функционалност. До тук спира сигурността.

                    Така че стига сте се филмирани за сигурност, запазването на данните е по важно за малки фирмички

                    Коментар


                    • #55
                      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Локален томкат с локален клиент,е нормално да е по-бърз от клауд. Под локаелн, разбирай на твоята машина да е всичко.Ама я пробвай да го дитъпиш от другаде, и да видим ...
                      ...
                      To и там си е локален. Всичко си беше в клауда, няколко виртуалки си говорят по вътрешни IP-та. Ми не върви и не върви. Освен дето моето железо върви 50 ПЪТИ по-бързо, и се изплаща за 2 години. Правих детайлни сметки. Не я разбирам тая новата облачна мода, ама като го влече клиентът правя квото каже.

                      Коментар


                      • #56
                        Re: От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                        Споделям, защото съм в подобно на Ник положение.
                        Има два сървъра (ако броим микросървъри напомпани на НР, за сървъри) и двата са мотор на себе си и са с Раид 5. Единия е в Бг другия е в УК
                        Това всичкото е заради скороста с облаците беше същата. Преди бях само на облак. Изградил съм виртуална мрежа между 4 офиса.

                        Всичко си бачка, оня ден съвсем случайно видях че Единия ми микротик е хакнат от колко време не знам но е ХАКНАТ, без загуба на функционалност. До тук спира сигурността.

                        Така че стига сте се филмирани за сигурност, запазването на данните е по важно за малки фирмички
                        Това не е корпоративно решение, а домашна мрежа. Никой не казва, че няма да работи.
                        Хайде да разиграем една ситуация - на стария сървър му гърми райда, от тук нататък какво правим за да продължим да работим ???

                        Коментар


                        • #57
                          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Облачната мода идва от силното нежелание на клиента да се занимава с 15 доставчика на желязо и микромекост, сервиз и поддръжка на същите, тоци, мрежи, Истински Темерути като персонал, че да им бере и счетоводно-трз ядовете. Особено когато му обещаят читав бекъп и бърз рестор.
                          Което е оферта, ако не си се втелясал по конспиративни теории как големия брат ползва хакери със заплата като годишния ти оборот за да научи дълбоките тайни на смешната ти фирмичка, вместо да плати на някой от данъчното или банката да му каже всичко важно за теб.
                          Това разбира се, ако става дума за стандартно приложение, а не за Ажур, с който баба Пена е свикнала да работи от миналия век и в който са вградени всички нормативни безумия, уникални за нашата национална бизнес джунгла...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Re: От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Това не е корпоративно решение, а домашна мрежа. Никой не казва, че няма да работи.
                            Хайде да разиграем една ситуация - на стария сървър му гърми райда, от тук нататък какво правим за да продължим да работим ???
                            Е как ко ? Една студена вода и продължваме напред ... Какви са законовите задължения да се пази като архив разни документи и т.н?

                            Вижте сега, клауд-а ти дава желязото.Каквото сложиш на него, както го настроиш така ще го и ползваш. Утре си продаваш бизнеса, предаваш едни u & p, ставаш и си тръгваш. В локалните мрежи, и ако си под наем в офис? Вземи тези кабели,рутери,сървъри и накрая сиси админа ти каже ми тоси работеше преди ....безценно

                            Коментар


                            • #59
                              Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              Чакайте малко, дайте да видим дали говорим за едно и също нещо - аз не предлагам да си купи някъде в бг някой си впс - предлагам да си купи в клауда на майкрософт Ексчендж и АД като сървис, заедно с офис 365, както и мяйсто за файловете. Специално от майкрософт гарантират, че са 100% ГДПР и при евентуално изтичане на данни, ще платят едни пари.

                              Отделно облака им е комплайнс на 100%, получаваш и вершън хистори на файловете и каквото още ти е нужно.

                              Разбира се става и със железа, както е при мен, но за да постигнеш същото трябват едни други пари - практиката показва, че без сис админ просто не става.

                              Моментното му състояние с пощи в гуъл е едно прекрасно решение за него, от гугъл се стараят и доста добре се справят със вирусите и спама - ако трябва да го правиш локално, а това ще му се наложи, струва едни други пари - просто трябва да си вземе паролите по някакъв начин и да не мести пощите на локален пощенски сървър.

                              Проблема дефакто остава ажура - за него съм съгласен, че трябва да на локален ЗАЩИТЕН сървър.
                              Последно редактирано от Daniel; 22-06-18, 10:24.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Re: От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Е как ко ? Една студена вода и продължваме напред ... Какви са законовите задължения да се пази като архив разни документи и т.н?

                                Вижте сега, клауд-а ти дава желязото.Каквото сложиш на него, както го настроиш така ще го и ползваш. Утре си продаваш бизнеса, предаваш едни u & p, ставаш и си тръгваш. В локалните мрежи, и ако си под наем в офис? Вземи тези кабели,рутери,сървъри и накрая сиси админа ти каже ми тоси работеше преди ....безценно
                                Трябва да добавя съвсем малко, инак повечето неща които казваш са верни.

                                Клауда може да ти даде и САМО желязо(инфраструктура) но може да ти даде И всичко около инфраструктурата а ти само да си клатиш процесите/приложенията/данните, тоест има опция клауда да ти даде всичко от мрежовата свързаност, през мрежовата защита, през зашитената ОС, обновления, бекъпи, всичко всичко за което се сетиш и за кото забравиш пак може да ти го даде а ти само да си цъкаш примерно БД, томката, или джавата или дори питонски скриптове и т.н.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X