Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    ..
    Това го казвам, след като имаме опит със Стемо, Лирекс, Контракс, Си ен сис и доста други. Те са си търговци. Продават и бягат.
    Абе, не е баш така..

    Зависи от договорчето, колко е стегната примката..
    То пък зависи от цифрата...
    Цифрата пък зависи от счетоводството - колко пари дава..
    Колко пари дава - зависи как е представена ситуацията.
    И колко има, де.

    Абе, сложна работа е..

    Коментар


    • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      ...

      Всички останали случаи предполагат Ролева Игра, в която имаме роля един "безсмъртен многознайко" и роля пълни неграмотници около него.
      Които плащат като луди, докато той ги върти на пръста си.
      Е, Нема такъв филм !!!! Поне не при мен .
      Точно тоя филм правиш, и ролята на безсмъртния се каниш да я играеш. После да не смееш да отидеш на по-дълга почивка.
      Аз лично се ужясявам в какви сложнотии сте нагазили. У софтуерните фирми няма чак такива сложнотии, не мога да си представя бизнесът ви колко отговорен и бързооборотен е. Хем сървъри програмираме и чак такова не е било.
      Свят ми се завива като го чета. Ами като умре нета?

      Коментар


      • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Точно тоя филм правиш, и ролята на безсмъртния се каниш да я играеш. После да не смееш да отидеш на по-дълга почивка.
        .....
        Хем сървъри програмираме и чак такова не е било.
        Свят ми се завива като го чета. Ами като умре нета?
        Предвидил съм и номера със заместване, както и отсъствията, че и болести.
        На 63 песента на Битълс изглежда по различно:

        When I get older losing my hair
        Many (years) months from now...уви

        Много важен факт е, че:
        В Майкрософт, системния интегратор, както и администратора не могат да забъркат чак толкова големи каши, колкото в системи с Отворен Код - (Линукси за по-просто) .
        Свободите са в порядък по-малки. От там съответно интерпретациите.
        Твърдя, че един разбиращ от Windows специалист, може да се ориентира до час, каква каша е размазана върху конкретен компютър.
        Същото в една (Линукс) машина, често пъти е невъзможно.

        По аналогия изграждам предположение, че много вероятен е подобен порядък в отношението MS Server към някакъв (Линукс).

        И да, живеем в 21 Век все пак.
        Щем не щем, ще се адаптираме към световните практики.

        Цялата врътня с работа в облак и синхронизация върху сървър, както и обратното за продуктите, които не го позволяват (Ажур) се прави с тази цел.
        Да се работи, ако спре нета.
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 24-08-18, 09:03.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          ...
          В Майкрософт, системния интегратор, както и администратора не могат да забъркат чак толкова големи каши, колкото в системи с Отворен Код - (Линукси за по-просто) .
          Прекланям се пред оптимизма ти

          Коментар


          • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Прекланям се пред оптимизма ти
            Е, ако включим и два три рутъра........може и цикъл да завихрят.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Ник, едно време Ексел и Ворд ги имахме като за малки програмки наедно с Paint. Тука едва ли не са издигнати в култ, че и бекъпи и чудо.
              Бачкаме си на Google docs ако затрябват шернати документи, и тяхната поща, и не ни дреме. Издънка не е имало. Мисля, че плащаха някакъв дребен корпоративен акаунт.
              От една г. съм напуснал, и още не са ми затрили корпоративната поща. Понеже го имам синхронизиран на личния Mozilla thunderbird.
              Maлко доверие към персонала, и нещата си вървят без засечка. Колегите знаеха и root паролите на всичките сървъри. Дето не са линуксаджии и пак си бачка всичко, и не сме хаквани.
              Тука си ме знаят у форума, минал съм като пчеличка из много фирми, и покрай клиентите ни съм видял още по-много.
              Филмът, дето си влязъл ще излезе скъп и трудоемък. Като с топ да биеш мухи.
              По големите фирми си имахме по 2-3 щатни админи. Такова чудо като твоето не съм виждал. Правят ежедневни архиви на лента, и останалото време са пълна мъгла, не мож им види очите.
              Ако си имаш тествани и актуални архиви - нищо не може да те уплаши. И всичко това без една допълнителна стотинка. Ползвате само счетоводен софт, каките се оправят самИ без да се водят дори компютърно грамотни.

              Коментар


              • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Ник, едно време.......
                Едно време си е само за себе си.
                Вече е друго време.
                Казвал съм и пак ще река:

                Който не може да предвижда събитията - се бори с последствия !!!

                А от много борба с последствия не остава време за събития.
                Динамиката е друга сега.
                Макар "фаровете ми да не хвърлят много напред", поради ограничен времеви ресурс, няма да допусна да карам на сляпо.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  И какво му е другото на времето и динамиката? Нещо за 2 месеца откакто е пусната темата промени ли се освен че разни търговци ти размътиха главата с глупостите си. Това да вярваш на продавач който иска да си продаде боклуците не го разбирам.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    .....Това да вярваш на продавач който иска да си продаде боклуците не го разбирам.
                    Бях малко на море.
                    Вярно с търговците е страхотна боза. Масова неграмотност, все едно за чушки и домати преговаряме.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Като им плащат 700-1000 лв. заплата - това е положението.

                      Коментар


                      • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Определено не е от липса на пари.

                        Просто пазарът толерира некадърниците.

                        Коментар


                        • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Или т.нар. работодатели предпочитат вместо един кадърен да вземат 3-4 тъпунгера за да си чешат егото колко "семейства хранят".

                          За да съм по темата:
                          Подобна задача съм я решил с един HP ProLiant Micro Server Gen8 (закупен от СТЕМО). Вътре в него има Celeron G1610T 2.30GHz, 64 RAM и 2х2GB WD. На дъното има слот за microSD в който има 64GB карта и на едното USB има 500GB мобилен диск TRANSCEND. OS е лицензен Windows Server 2012 Foundation + 5 лиценза за работа през RD, Symantec Endpoint Protection Small Business Edition (закупен за 10 години през една онлайн промоция), складово счетоводен софтуер и Libre Office.
                          Де факто най-ценното ми е базата данни на складовата система и потребителските файлове. DB се архивира всяка нощ в 1:00 и се записва локално на машината на SD картата и се изпраща на електронна поща (като се архивира е около 8 MB), инкрементален бекъп на потребителските файлове се прави също всяка нощ на мобилният диск и второ копие се качва на FTP Server, а пълен бакъп на системата всяка сутрин в 4:00 отново на мобилният диск.


                          До момента (4-та година) да чукна на дърво проблеми няма.

                          Коментар


                          • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Първоначално публикуван от CBET Преглед на мнение
                            Или т.нар. работодатели предпочитат вместо един кадърен да вземат 3-4 тъпунгера за да си чешат егото колко "семейства хранят".

                            За да съм по темата:
                            Подобна задача съм я решил с един HP ProLiant Micro Server Gen8 (закупен от СТЕМО). Вътре в него има Celeron G1610T 2.30GHz, 64 RAM и 2х2GB WD. На дъното има слот за microSD в който има 64GB карта и на едното USB има 500GB мобилен диск TRANSCEND. OS е лицензен Windows Server 2012 Foundation + 5 лиценза за работа през RD, Symantec Endpoint Protection Small Business Edition (закупен за 10 години през една онлайн промоция), складово счетоводен софтуер и Libre Office.
                            Де факто най-ценното ми е базата данни на складовата система и потребителските файлове. DB се архивира всяка нощ в 1:00 и се записва локално на машината на SD картата и се изпраща на електронна поща (като се архивира е около 8 MB), инкрементален бекъп на потребителските файлове се прави също всяка нощ на мобилният диск и второ копие се качва на FTP Server, а пълен бакъп на системата всяка сутрин в 4:00 отново на мобилният диск.


                            До момента (4-та година) да чукна на дърво проблеми няма.
                            Хипотетика: минава още година (примерно) и сървъра гине. Зловещо и окончателно.
                            Въпроси:
                            1. За колко време ще се достави, инсталира и конфигурира нов? (С всичките му ажури и компоти).
                            2. Ами ако този, който го е правил навремето е на екскурзия до далечно място без връзка за няколко години? Колко време тогава?
                            3. Колко пари и т.н. ще загуби бизнеса в случка 1 или случка 2?
                            4. Колко струва още един сървър като този? Ами рутери? И т.н.
                            Отговорите може да са различни при тебе и при Ник. Правилните решения - също.

                            Коментар


                            • Re: От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              Хипотетика: минава още година (примерно) и сървъра гине. Зловещо и окончателно.
                              Въпроси:
                              1. За колко време ще се достави, инсталира и конфигурира нов? (С всичките му ажури и компоти).
                              2. Ами ако този, който го е правил навремето е на екскурзия до далечно място без връзка за няколко години? Колко време тогава?
                              3. Колко пари и т.н. ще загуби бизнеса в случка 1 или случка 2?
                              4. Колко струва още един сървър като този? Ами рутери? И т.н.
                              Отговорите може да са различни при тебе и при Ник. Правилните решения - също.
                              Точно така е. И възстановяването от бекъп, ако е работещ, винаги води до загуби в зависимост от колко често се бекъпира съответния сървър.

                              Коментар


                              • От: Re: От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Точно така е. И възстановяването от бекъп, ако е работещ, винаги води до загуби в зависимост от колко често се бекъпира съответния сървър.
                                Бекъпа си е бекъп. Фейловъра си е фейловер. От кое, какво и по колко ще има, зависи от отговорите на едни въпросчета като горните. А хора, които знаят какво да питат и защо, обикновено не се занимават с този сегмент потребители. Не и в България. Липса на достатъчно количество платежоспособно търсене. На запад са си решили проблема със стандартизация на счетоводството и управленските процеси за малкия и средния бизнес. И със Софтуер, като Услуга (SAAS). В БГ обаче, знаем по-добре от тях

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X