Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    Облачната мода идва от силното нежелание на клиента да се занимава с 15 доставчика на желязо и микромекост, сервиз и поддръжка на същите, тоци, мрежи, Истински Темерути като персонал, че да им бере и счетоводно-трз ядовете. Особено когато му обещаят читав бекъп и бърз рестор.
    Което е оферта, ако не си се втелясал по конспиративни теории как големия брат ползва хакери със заплата като годишния ти оборот за да научи дълбоките тайни на смешната ти фирмичка, вместо да плати на някой от данъчното или банката да му каже всичко важно за теб....
    На прима виста НЕ се сещам как да различа виртуалката в облака от тая в нашето сървърно. Бекъпите си ги правя ръчно, имам си папка в която работя, и я архивирам. Единственото улеснение на облака е че си имат аварийни ток и нет. За чий му е на малък бизнес чак такива запасявания? Ми като спре тока отивам с колегите дето пушат, и след максимум час пак има ток.
    Дотук добре, малък бизнес.
    Средно голям бизнес иска електрическият му магазин да е онлайн, постоянно. Там вече се предполага, че има натоварване, и отиваме на по-големите и скъпи виртуалки, и то няколко.
    Ми вземам си мое железо като тия дето ги дъвчете, и пак се изплаща за 2 години.
    Какво точно ми дава облака?
    Дори се носят слухове, че М$ купи Гитхъба само за да налази проектите вътре, дето не са публично достъпни. Инфото струва много пари, в случая наляха милиарди. Подценявате колко нагло скъпо и голямо нещо е корпоративният шпионаж!

    Ей туй е заблудата, дето не я разбирам. Облакът не те спасява от брадати админи. Щото основно това е тезата на облачните. Точно толкова работа си има по облака, колкото по мойте железа.

    Коментар


    • #62
      Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Облачната услуга не са само виртуалки в облаците, много грешно разсъждавате, а са сървиси и инфраструктури. Готови корпоративни решения. Прочетете малко.
      Не си купуваш желязо и после да се оправяш сам.

      Примерно понеже почнахме с микро-софт.
      Ексчендж, Активна Директория, Файлово пространство, бейкъп - рестор и т.н го получаваш като услуга която да ползваш а не като виртуалка с железата и по която да се занимаваш.
      Настройваш клиентите и си свиркаш, не те интересува хардуер и каквото още се сетиш, имаш един панел в който казваш кой какво и толкова. За мен всеки може да се оправи - не е нужно да имаш някой велик сисадмин. Лично мнение за малки структури е прекрасно, евтино решени да са изпълнили почти всичко по всякакви нормативни уредби откъм ИТ част.

      Коментар


      • #63
        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Тука говориш за готови решения от тип PaaS или SaaS. Ажур как точно ще се впише в това?

        Коментар


        • #64
          Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Ванка чети какво пиша бре човек. Ажура на локален сървър.

          Коментар


          • #65
            От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ...Ажура на локален сървър.
            Еми аз тука пиша основно на облачните. За един нищо и никакъв Юксел го пращат у висините. Ей затуй се зачудих.

            Коментар


            • #66
              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Продължавате да решавате задача с неясно условие...

              Коментар


              • #67
                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                Продължавате да решавате задача с неясно условие...
                Но пък виж с какъв плам и ентусиазъм...

                Коментар


                • #68
                  От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Те условията са ясни,въпрос е в реализацията...
                  На мен ако ми се налагаше.... бих качил всичко като услуги на виртуалки,бекъп на данните и виртуалките локално и отдалечено през NFS.
                  Абе общо взето става,но трябва да го прави и поддържа човек със съответните знания.
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • #69
                    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Уплашихте човека с ваще сложнотии! Добре, че не иска power point, щяхте да го пратите при суперкомпютрите.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Re: От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Това не е корпоративно решение, а домашна мрежа. Никой не казва, че няма да работи.
                      Хайде да разиграем една ситуация - на стария сървър му гърми райда, от тук нататък какво правим за да продължим да работим ???
                      Прилага се т. 6 от мнение 31, впрочем обявена от теб за "пълна простотия", ама нейсе.


                      Иначе е забавна тема - 70 мнения, а само 1 с някакъв отговор на въпроса.

                      Коментар


                      • #71
                        Re: От: Re: От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Прилага се т. 6 от мнение 31, впрочем обявена от теб за "пълна простотия", ама нейсе.


                        Иначе е забавна тема - 70 мнения, а само 1 с някакъв отговор на въпроса.
                        Ха ха ха. Веселяк хайде играйте си няма да ви се мешам повече.

                        Коментар


                        • #72
                          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Разкажи, ти, о боже на системната интеграция, с какво предизвиках божествения ти смях. Осветли нас, слепите за висшето познание, с какво съгрешихме и как да изкупим греха от незнанието.

                          А сега сериозно - какво мислиш предизвиква "администратор" с такива като твоите мнения? Прочети си ги само в тази тема какви ги твориш.

                          И един личен съвет - научи как се произнася backup накрая, щото е потресаващо да бъркаш една от най-важните думи в професията ти.

                          Коментар


                          • #73
                            От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Тия думички всеки си ги произнася както си иска и в това няма нищо лошо.

                            Коментар


                            • #74
                              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              Охо !
                              Колко много мнения.
                              Благодаря ! В От Петък вечер, та в Събота и Неделя, копам на село.
                              Сега ще прочета детайлно всички отговори и ще отговоря съответно.
                              10х - още веднъж.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #75
                                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Ники,

                                Отдавна си забравил материята и не си в час с настоящите реалности.

                                .......

                                Антивирусна, бек ъп, клауд и т.н. надали ще е над 1к за 2-3 години.

                                Остава дизайн, имплементиране, документация, МТП и после подръжка
                                Факт - Отдавна не съм в час.
                                Но понеже някога съм бил смятам, че безпроблемно мога да навлеза.
                                Моята идея също е " Облак " но с твърд бекъп във фирмата.

                                Гъвкав и бързо се уча. Не се винатявам, около предвзето решение, а разпитвам и прилагам "хорския акъл".
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X