Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Как ченето ми падна на пода с покупката на нов лаптоп...

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    ... само да седиш над него прегърбен 8 часа, е безумие
    Само не разбрах защо непременно трябва да си прегърбен?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      От: Как ченето ми падна на пода с покупката на нов лаптоп...

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Само не разбрах защо непременно трябва да си прегърбен?!?
      Е с този въпрос ме затрудни.
      Сложих лаптопа на бюрото да тествам
      Екрана е малък, захванат е за клавиатурата и започва на нейното ниво, не мога да го местя.
      Ако си разположа ръцете удобно екрана не е удобен. да не говоря че клавиатурата малка и не удобна.
      Става но не и за 8 часа на ден

      Коментар


      • #93
        От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

        За анкетата посочих ДЕЛЛ, но мисля че въпросът е некоректен. Всички марки си имат класове, това е ясно. При лаптопите има и нещо друго- личните предпочитания/ изисквания. Лаптопът е композит и неща като мека/твърда клавиатура, хубава/лоша матрица, има/няма дистанционно, стегнати/ хлабави панти, хардуерни бутони за плеъри, нет, блутут... са въпрос на лични вкусове и потребности, а са и несменяеми. Десктопите са съвсем друго нещо. Какво ще сложиш в кутията и около нея, можеш да си ги избереш едно по едно. При лаптопите, въпросът не е марката, но по някакво стечение на обстоятелствата, за сега XPS и Latitude сериите на DELL ме кефят и ме карат по 4-5 години. Чисто потребителско мнение.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #94
          От: Как ченето ми падна на пода с покупката на нов лаптоп...

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          Е с този въпрос ме затрудни.
          Сложих лаптопа на бюрото да тествам
          Екрана е малък, захванат е за клавиатурата и започва на нейното ниво, не мога да го местя.
          Ако си разположа ръцете удобно екрана не е удобен. да не говоря че клавиатурата малка и не удобна.
          Става но не и за 8 часа на ден
          преди 2 години продадох последният десктоп и от тогава съм между 2 и 16 часа на ден пред лаптопа, ми нямам проблеми

          Коментар


          • #95
            От: Как ченето ми падна на пода с покупката на нов лаптоп...

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            Сложих от 1000 защото е 4х 1000 колото е струвал thikpada.
            Става малко глупаво , но ето:
            http://technomarket.bg/products/0913...-70gt-59431813
            Пак е по бърз, така че освен че освен че ще имаш 4 лаптопа с рестото можеш да си вземеш един голф 3.
            Това не е сериозно , опитвах се да бъда малко по илюстративен, принципа е че за работа си е десктоп, лаптопа е за хора който основната им работа е друга. И в такъв случай няма смисъл да се инвестира в такава скъпа машина .
            Разбери че колкото и да е добър лаптопа (освен ако и не инвестираш в екрани и докингстанция) само да седиш над него прегърбен 8 часа, е безумие

            Видео монтаж на лаптоп си е безумие, какъвто и да е лаптопа
            [emoji1] Баш G50 ли намери да хвалиш. Миналата седмица ходих с един познат да ги гледа с идеята да си вземе.
            След 10 мин човека каза по добре да си взема един Dell втора ръка за тези пари... [emoji1]
            (Човека не разбира от компютри)...

            Та иначе всеки сам решава какво да ползва. Дали еднодневки или качествени машини. Дали може да се работи профеаионално на лаптоп? Ами ако не можеше, сигурно нямаше да се правят модели с quadro, truelife и такива които се яодят workstation

            Коментар


            • #96
              От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

              Гледам доста хора с опит споделят мнения тук, та да задам един въпрос. Търся нещо дето го няма :
              Лаптоп с Много добър екран (може и FHD и 4K, но да е Ярък IPS с прекрасна картина), М2 4xPCIe слот + 2 х 2.5" САТА3 слота, добър звук и дискретна видео карта Нвидия 960м и Нагоре, а и да не е 5 кила
              Харесах си schenker xmg p505 взех го - много приятна машина отговаря на повечето ми изисквания (само екрана и звука неса баш перфектни ), но немците объркаха модела и документите и след 2 седмици борба го върнах обратно
              П.С.
              За съжаление Цената Винаги е Фактор (хем сърби, хем боли )
              До края на годината ще излезне 6-тото поколение интелски процесори (специално за лаптопите) ще се напоявяват и USB 3.1c портове, при дисплеите също се наблюдава голям прогрес... та малко се чувствам тъпо да купувам последните "изостанали" модели но дали юе успя да изчакам до края на годината не знам

              Коментар


              • #97
                От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

                Лаптоп ASUS N551JW-CN002D, i7-4720HQ, 15.6", 8GB, 1TB



                SKU: R53.579
                Наличност: На склад
                Цена без ДДС: 1 582,00 лв.
                Цена с ДДС: 1 898,40 лв.


                Описание на продукта
                Характеристики
                Мнения
                Тагове
                ASUS N551JW-CN002D е мобилен компютър от висок клас на компанията Asus. Стилният компютър е оборудван с перфектни мултимедийни възможности и е идеално решение за любителите на видео игрите или на филмите. Перфектният екран и отличното озвучение гарантират оптимално визуално и акустично изживяване.

                Лаптопът разполага с 15,6-инчов Full HD IPS широкоекранен матов екран с резолюция 1920 x 1080 и с LED подсветка. Използва двуядрения процесор i7-4720HQ от серията Intel Core i7, чиято работна честота достига до 2.60 – 3.60GHz. Налице в чипа са и 6МВ Cache. Компютърът използва, също, 8GB памет със скорост 1600 MHz, като паметта може да бъде увеличена до 16GB. Твърдият диск е с капацитет от 1ТВ и скорост на въртене от 7200 оборота в минута.

                Мобилният компютър използва дискретната видео карта NVIDIA Geforce GT 960M (N16P-GX) с 2GB DDR3 памет. Разполага с HDMI порт, три USB 3.0 порта, mini DisplayPort, уеб камера, жакове за микрофон и слушалки, RJ45 LAN жак, DVD-RW Super-Multi устройство и четец за SD/ MMC/ MS карти. Свързва се с Мрежата чрез вграден 802.11 a/b/g/n + WiDi или 10/100/1000 Base T LAN като поддържа и вграден Bluetooth 4.0. Налице са също две вградени колонки и микрофон с поддръжка на технологията SonicMaster Premium и Bang & Olufsen ICEpower. Налице е също поддръжка на външен субуфер от серията Asus N, както и поддръжка на технологията MaxxAudio.

                ASUS N551JW-CN002D разполага с шестклетъчна батерия с капацитет от 5200mAh. Теглото му е 2,7 килограма. Може да се намери на българския пазар с гаранционен срок от 24 месеца и операционна система Free DOS. Гаранцията на батерията е 12 месеца.
                ...........................................................................................................................
                Може ли мнение за това животно.Търся надежност за тинейджър.

                Коментар


                • #98
                  Re: От: Как ченето ми падна на пода с покупката на нов лаптоп...

                  За мен е ОК, демек бих си го купил. Хубава резолюция на матрицата, достатъчно рам, поносимо видео.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

                    Именно тези параметри ми харесаха ,но дали е достатъчно надежден ,като за тези пари? Да изкара поне 3 години без нещо да се повреди ,това за мене е надежно.

                    Коментар


                    • Re: От: Как ченето ми падна на пода с покупката на нов лаптоп...

                      Не би трябвало да му е проблем, но все пак е техника, виждал съм и много по скъпи да се развалят на първия месец.

                      Коментар


                      • От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

                        За 3 год поне веднъж трябва да се отвори и изчисти.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • От: Как ченето ми падна на пода с покупката на нов лаптоп...

                          Аз лично не бих си взел асус с нвидиа. вВ хардуерния форум се продават 2 истински лаптопа на тази цена. Едното е elitebook, другото precision ако не греша. И 2-та са с i7 и quadro. Всъщност картите им са на слот и може да се сложи каквото искаш...

                          Коментар


                          • От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

                            Ако искаш надежден лаптоп Lenovo ThinkPad Т серия. Всичко останало е компромис. Тези лаптопи се правят да издържат и да карат години наред във всякакви условия. След 3тата година на експлоатация тази серия дава най-нисък % дефектируемост (~ 5%) от всички останали марки лаптопи. Неслучайно държат цена и втора употреба.

                            Коментар


                            • От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              Моя ейсър подмина 3 години и батерия час и 40 мин при гледане на филм,зарядно-без проблеми,изключително стегната букса за зареждане,панти без забележки,да отбележа че се ползва на 2 места като настолен (вкъщи и в работата ми) и в сервиза (втората ми работа) за диагностика на автомобили. Спуквам го от игри във всяка удобна минута,W,S,A,D,Z се поизтъркаха,но работят безупречно. 5742G 15,6 с интел I5 ,4г рам,500 хард,2видео карти по-мощната 520 на Nvidia. Ако върна лентата назад пак бих си го купил.
                              Пак пиша от ейсъра. Играя WoT на него всяка свободна минута,на минимум с 50-60 фпс. Преди 2-3 месеца пак го чистих-вдигаше 105 гр ,сега повече от 80 не прави. Батерията още си кара толкова. Всичко отгоре е непроменено...освен че вече не го влача в сервиза...постоянно.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Коя марка Лаптопи е най-добра/лоша

                                Нещо взе да стърже вентилатора и да не стартира моя стар верен Т60 та се загледах за предложенията на пазара...
                                Няколко въпроса:
                                1. Кой процесор е за предпочитане от 4-та или 5-та генерация?
                                Intel Core i7-5500U или Core i7-4510U/i7-4720HQ
                                разликата в цената (до 800 Eur) почти няма...
                                2. А при графичните карти?
                                NVIDIA GeForce или AMD Radeon примерно с 2GB RAM...
                                всъщност не ми е ясно и защо конфигурациите, примерно с вграден Intel Grafik 5500 - пак са на сходни цени...
                                Само 2 примера:
                                1. Lenovo Z50-70 59436025 Notebook 15" Full-HD/ Core i7-4510U/ 8GB/ 1000GB/ GeForce 840M GB/
                                799,00 Euro
                                2. Asus F555LB-DM138H Notebook / 15,6" Full-HD / Intel Core i7-5500U / 8GB / 1000GB / 940M
                                с NIVIDIA 940M mit 2GB VRAM
                                799,00
                                Последно редактирано от ivied; 11-08-15, 11:10. Причина: примери

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X