Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kaк си архивирате данните?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kaк си архивирате данните?

    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
    Представи си, че една банка пази 1000 DVDта, от които загуби само 1. Колко ли пари и струват загубените данни? Данни за кредитите на 10 хиляди кредитополучатели
    Никоя сериозна институция не си архивира данните на CD-ROM, DVD-ROM, Blue-Ray и прочее сини ромчета. Темата упорито се връща все на тези ROM-ове, защото питащия упорито отказва да признае другите начини за архивиране и чака някой да започне да го убеждава в правилността на архивиране на данните на xxx-ROM, за да опонира. Напоследък даже и не чака, ами сам се активира. Поне да беше кръстил темата на "За и против архивирането на xxx-ROM". Мислех, че тази тема е вече забравена.
    Последно редактирано от silverfox; 14-06-11, 18:06.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Kaк си архивирате данните?

      Дублиране на различни физически носители, без начение на технологията им на запис, като по изключение се ползват ROM-ове и дискети... Това е.


      Физическа защита: огнеупорни каси, като критичните данни се съхраняват в помещения извън предприятието/фирмата/институцията, като се вземат адекватни мерки против кражба и всякакъв вид унищожаване. Нещо подобно беше дерективата на отд. "Информационна сигурност" на бившата ми работа.. Не разполагам с пълния текст, понеже бе за"служебно ползване".
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • Re: Kaк си архивирате данните?

        Външен диск.
        А най важните неща и на сървер с RAID масив.
        Всички ROM стареят, драскат се, много са податливи на механични проблем, понякога се случва диск да се пръсне в устройствот и т.н.
        За мен са абсолютно неподходящи за архив - освен ако не се налага всеки месец да хвърляш старите и да правиш нови.

        Коментар


        • От: Re: Kaк си архивирате данните?

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Външен диск.
          За мен са абсолютно неподходящи за архив - освен ако не се налага всеки месец да хвърляш старите и да правиш нови.
          За този тип архиви точно ползвам архивен сървър... Нищо не пека, нищо не хвърлям... И става автоматизирано. Моята намеса се изчерпва в това да чета log-овете... когато не ме мързи, разбира се...

          Коментар


          • Re: Kaк си архивирате данните?

            Външен диск (или сървер) с подходящ софтуер за инкрементал бейкъп е перфектното решение.
            Ако инфформацията е малко - може да се ползва и флеш памет - тя поне като се скапе остава четима и гори по рядко от ХДД.

            Коментар


            • От: Kaк си архивирате данните?

              А как може да се ремонтира zip-файл, който е компресирана папка и при опит за разкомпресиране дава почти в края на процеса грешка. И не става.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • От: Kaк си архивирате данните?

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                А как може да се ремонтира zip-файл, който е компресирана папка и при опит за разкомпресиране дава почти в края на процеса грешка. И не става.
                Зависи от грешката. Ако е CRC (Cyclic Redundancy Check) има програми, които се опитват да поправят тази грешка.
                Може да се ползва например Recovery Toolbox for Zip, която е платена и не само за тази грешка, но сигурно има и безплатни варианти или пък http://torrentz.eu/.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Kaк си архивирате данните?

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Никоя сериозна институция не си архивира данните на CD-ROM, DVD-ROM, Blue-Ray и прочее сини ромчета. Темата упорито се връща все на тези ROM-ове, защото питащия упорито отказва да признае другите начини за архивиране и чака някой да започне да го убеждава в правилността на архивиране на данните на xxx-ROM, за да опонира. Напоследък даже и не чака, ами сам се активира. Поне да беше кръстил темата на "За и против архивирането на xxx-ROM". Мислех, че тази тема е вече забравена.
                  Прощавай, че съм навял такива мисли, сега видях това съобщение. Тия дни се подлъгах и си намъкнах вирус, наедно с изконните проблеми на харрдиска - няма начин да се доверя на такова.

                  Дано съм полезен на колегите, обещават 1000 години.
                  http://www.ritek.com/m-disc/eng/index.asp


                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X