Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iPAD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: iPAD

    Eто едно интересно приложение на iPAD:

    Коментар


    • #62
      От: iPAD

      Може и така:

      Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

      Коментар


      • #63
        От: iPAD

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Archos 9 доста се доближава до определението на i-pad. Надявам се и да го превъзхожда. След два дена чакам едно такова да пристигне. Ще споделя.
        Нещо за машинката, според мой познат до края на годината ще има поне 10-15 предложения на други фирми от този тип. Знаеш ,ли въпоса ми е напълно парктичен.По повод на работата, всеки път се размножават безмерно много материяли на хартиен носител, ама много. Които след това се изхвърлят веднага. Гадно и е тъпо в 21 век.Търсих варианти с електронните четци, но не позволяват бележки в документа, а тези които позволяват трябва допълнително кирилизация и др.
        Та за това.
        Поздрави.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #64
          От: iPAD

          Много интересно, колега, и поучително! И тъй като ябълката е силно желан продукт от много хора, препращам едно филмче за избора на друг техен продукт - iPhone.
          http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg
          "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
          LZ1NWW
          B(+)

          Коментар


          • #65
            От: iPAD

            Колега без да съм фенбой на "Apple" мога спокойно да отговоря "I don't care" относно сленга за HTC... Ползвал съм ги и не съм очарован... меко казано. Техните операционни системи (Windows Mobile) винаги имат нещо, което не е това, което искам... Факт е, че потребителите на "Apple" си купуват удобство, а не бърз хардуер... Дори съм го обсъждал точно в този форум.

            Коментар


            • #66
              От: iPAD

              Министерството по земетресенията е упОлномощено да заяви - x-serve-чето продължава да си лежи спокойно и необезпокоявано на стиропорчетата от снимките

              След телефонна справка (преди да го купим) със Симантек - техническа поддръжка ("да господине, Бакъп Екзек РАБОТИ с мак сървъри"), със Симантек - търговски отдел ("да, многопрекрасний, Бакъп Екзек РАБОТИ с мак сървъри, да, многолюбимий клиенте, РАБОТИ, РАБОТИ с мак сървър, да, никакъв проблем, лампионите в офиса ви на майски рози да станат, букети жасмин по пътя ви да цъфнат, феи и самодиви с розов цвят да ви обсипват, мляко, мед и вълна от тука до амина, да, РАБОТЯЯЯТ, да, довиждане"), и след като самия мак проработи, реших да пристъпя към връзването му в системата и качване на бакъп екзек приложението.

              След сумарно 4 (словом - четири) часа на телефона с техническата поддръжка на Симантек, след ескалацията от един техник на друг, се изкачих високо в планината на Симантек ТП. Сигурен признак за промяната на височината е явното изчезване на индийския акцент при събеседниците, и замяната му с щатски. Присъдата (на перфектен бостънски английски): "Оффф... Тия долу кога ще разберат че БЕ работи с мак ДО Leopard ОС, със Snow Leopard не работи... Пич, под сурдинка - хващай ги тия от търговския отдел да ти връщат парите, приложението за Snow Leopard уж го работим, ама като знам как са се засилили - не го чакай тази година. Сори"

              До тук добре, Симантек така или иначе са дебили, какво са виновни Епъл. Няма страшно, сега ще им звънна и ще ги помоля да ми даунгрейднат лиценза от 10.6 на 10.5.9

              Трепетно "звън - звън" - "Таковата, мога ли да даунгрейдна OSX 10.6 до 10.5.9 ?".

              - "Ъъъъ, момент, ъъъ, тц. Всеки мак може да бъде само ъпгрейдван от ОС-а с който е дошъл - нагоре. Надолу не става"

              - "Добре де, това го правите за обикновените макове, когато минахте към 10.6 всичките ми принтери се сгрухаха нямаше грам драйвър за тях, а връщане назад нямаше, и на сървъра ли правите такива простотии ?"

              - "..."

              - "Можете ли да ми препоръчате някоя ваша бакъп система, за да съм сигурен че ще работи добре с вашия сървър ? Нещо преносими дискове, ала бала ?"

              - "Господине, ние правим СЪРВЪРИ, не бакъп системи !!! Бакъпа е проблем на клиента. Съвета ми към вас е да си намерите мак сървър с инсталиран 10.5.9"

              Пом помм поммм
              Няма лошо, вече ще си нося в куфарчето не само бакъп ленти, но и хард драйвчета. Колко му е.
              Последно редактирано от Goblin; 14-07-10, 18:28.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #67
                От: iPAD

                Направо ме удари в земята с тая случка До сега честно казано имах някаква идея, че са пънове, но чак пък толкова... Защо не пробвате с нечие друго backup решение... Знам, че звучи тъпо, но има и решения например на Acronis, които направо си работят

                ?off-topic?
                Тоя разказ май е за отделна тема в раздел "Хумор", а?
                ?/off-topic?

                Коментар


                • #68
                  От: iPAD

                  Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                  Нещо за машинката, според мой познат до края на годината ще има поне 10-15 предложения на други фирми от този тип. Знаеш ,ли въпоса ми е напълно парктичен.По повод на работата, всеки път се размножават безмерно много материяли на хартиен носител, ама много. Които след това се изхвърлят веднага. Гадно и е тъпо в 21 век.Търсих варианти с електронните четци, но не позволяват бележки в документа, а тези които позволяват трябва допълнително кирилизация и др.
                  Та за това.
                  Поздрави.
                  Пробвай на официалният им сайт за България. Достатъчно инфо има там.
                  А и между другото си пиша в момента с машинката. Работи си. С виндоус 7 е.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #69
                    От: iPAD

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Пробвай на официалният им сайт за България. Достатъчно инфо има там.
                    А и между другото си пиша в момента с машинката. Работи си. С виндоус 7 е.
                    Archos-а до колото знам е всъщност UMPC (Ultra mobile PC). Колега защо не го наснимаш и не пуснеш отделна тема да разискваме кое как е... Ще бъде интересно да се чуят лични впечатления, а не редовният маркетингов спам.

                    Коментар


                    • #70
                      От: iPAD

                      Съжалявам че събуждам тази прастара тема, но просто реших да споделя продължението на горещата ни връзка с фирмата.

                      За изминалата година и половина стадото се обогати (и обогати мен - душевно и душевадно) с още няколко машинки на фирмата. Основно Мак Про, ай-ай-ай мак и мак мини.

                      Мак Про: като цяло държат. От пет-шест само един даде фира (непреодолим стремеж към забиване на системата включително и след два формата + една смяна на харда с SSD), в крайна сметка сменен по политически причини (потребителката прекалено силно ревеше за 27 инчов аймак и шефовете в крайна сметка я чуха). Което пък ме дари с нова платформа за игра с виртуални машини. Всички доволни (проверено - върти си esxi и citrix xenserver перфектно. Никакъв проблем).

                      Ай-ай-ай-мак: 27 инчови, i7 процесор. Май. Повечето. Абе каквото имаше в сайта. Май първите два бяха i5. Няколко броя, купени по два.

                      Ай-мак едно изпържи екран за 29 дена. Не беше подсветка, самият екран нещо се предаде. Коментар на техника: "Греят, кочините...".

                      Ай-мак две работи прекрасно, освен когато проявиш наглостта да запълниш всички ram слотове. Пробвани няколко вида различна памет, различни партиди, всичките сертифицирани за епъл, едната - извадена оригинална от друг ай-мак - запълниш ли двата долни слота гадта почва да гасне без предупреждение в произволен момент, с интервал от минути до часове. Та си го ползваме с памет само в горните два слота. Проверка в епъл, пращане в сервиз, натоварване 3 денонощия - няма му нищо. При нас - ядец.

                      Та защо пиша ли ? Защото в момента се разправям за смяната на екрана на ай-ай-ай-мак три . Изгоря му подсветката или управлението и на лявата половина на екрана. Седи тъмна. Другата половина си свети благо.

                      Накратко - чисто информативно - до тук единственият компютър на епъл който никога, ама никога не ми е създал проблем (хардуерен) е мак мини. Всички версии, от първата до последната.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #71
                        Re: iPAD

                        За сега не съм разглобявал МАК - единственото което ми харесва в тях е супер тънките и малки лаптопчета с алуминиево корпусче и не знам 13 '' матрица или нещо подобно (която е слънчице между другото), от там насетне като тръгнеш, операционна система, шаренийки, поскоци, лудница

                        Коментар


                        • #72
                          От: iPAD

                          Мак Мини - говори ми тихичко,кажи още ли нямаш проблеми с това?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            От: iPAD

                            Тц. Нямам. С всички поколения, от първия до последния.
                            Включително с детайла че новите са с вградено захранване, и не се изключват никога. Мисля че някои гонят три години вече, ако не три - поне две.
                            По-старите бяха с външно захранване кажи го колкото компютъра, и там е същата работа. Работят си.
                            Последно редактирано от Goblin; 20-05-12, 20:57.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #74
                              От: iPAD

                              Обичам те,това пред всички ти го казвам
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                От: iPAD

                                Отново събуждам тази забравена тема, за да се похваля:

                                А-хъм, а-хъм, а-хръм.

                                А-хръм, хъм хъм хъм :


                                ЗАМИНАХА КОЧИНИТЕ


                                Изхвърлихме ги най-после, шайка гадни, ръбести, неподлежащи на описание отвратителнести изродски тухли !!!


                                Приложени документи:

                                А) Нагледно описание на чувствата ми (да живей живей Нета и неизвестния автор на това описание):





                                Б) Прощална снимка на старата гвардия:

















                                Превод на чувствата ми (моля "словенски" за целите на публикацията да се чете "Епълски"):


                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X