Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iPAD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: iPAD

    I-pad-а, също като i-phone, ще е най-тъпото нещо в некракнат вид, и доста полезно в кракнат.

    До тук - просто голям айфон или айпод тъч, според модела.

    Не бих си го купил, по същата причина поради която не бих си купил киндъл на амазон.

    А за революционното - плочка с интернет възможности която не може да завърти грам флаш сайт, поради простотията на епъл - хайде мерси.

    Въобще не ми се говори за тия смешници, миналата седмица разопаковах поредната пратка mac pro в службата, това на 2700$ компютър да го продаваш без адапторчето за vga кабел (което едно време даваха в кутията, а сега предвидливо продават за 29.99$) - забрави. Егати кочината. Страхотният Snow Leopard, за който няма половин драйвър за голям плотър или цветен канон копир, и който не можеш да даунгрейднеш на предишния ос. Илюстратор 4, за който уж е оптимизиран, който трябва да преинсталираш осемдесет пъти и да изтриеш сто папки с реглажи за да тръгне, при положение че останалите няколко дузини на стария ОС си го въртят. Хубаво го казваше един познат, "Тия ако ги питаш - и л@йната им миришат на рози".

    Да не ми бяха такова стадо дизайнерите, закърмени и обучени на тая кочина и неспособни да различат екран от компютър, нямаше от тия една мишка да поръчам. Нещастници.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      До: iPAD

      Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
      То ясно, че приема цяла карта... ама как си представяш да го държиш на ухото си, за да говориш . ...
      А ти този въпрос сериозно ли си го задаваш?
      Държиш го с две шепи...
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #18
        До: iPAD

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        ....

        Въобще не ми се говори за тия смешници, миналата седмица разопаковах поредната пратка mac pro в службата, това на 2700$ компютър да го продаваш без адапторчето за vga кабел (което едно време даваха в кутията, а сега предвидливо продават за 29.99$) - забрави. Егати кочината. Страхотният Snow Leopard, за който няма половин драйвър за голям плотър или цветен канон копир, и който не можеш да даунгрейднеш на предишния ос. Илюстратор 4, за който уж е оптимизиран, който трябва да преинсталираш осемдесет пъти и да изтриеш сто папки с реглажи за да тръгне, при положение че останалите няколко дузини на стария ОС си го въртят. Хубаво го казваше един познат, "Тия ако ги питаш - и л@йната им миришат на рози".

        Да не ми бяха такова стадо дизайнерите, закърмени и обучени на тая кочина и неспособни да различат екран от компютър, нямаше от тия една мишка да поръчам. Нещастници.
        явно сега в кабелите са икономиите на селските Майниджъри скоро гледах оферти на сървър без захрнващ кабел !?

        в стопаджията имаше нещо за "те бяха първите пребити с камъни след революцията "
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #19
          До: iPAD

          Не пребити с камъни, а изправени на стената

          Развръзката е че вдигнах телефона, звъннах на Епъл и не знам дали е било заради тона ми или от добра душа - пратиха ги всичките, гратис, на 24-часова пратка, ама много били съжалявали. Само транспорта на пратката им е бил към 50 зелени, но те си решават кога и как да си харчат парите. А аз пак щях да съм увиснал за 24 часа, ако нямах цяла ферма стари макове отзад в склада.

          Просто ме вбесяват такива практики, това е. Работиш по план, трябва да си ги пуснал еди кога си, и увисваш заради една шепа китайски адаптери понеже се предполага че истинския епъл пич ще кихне още един бон за епъл монитор. Хайде мерси. Всичката им работа е такава. Нещастни, надути, ненормални егоманияци. Нямат ъпдейт на ОС-а под 500мб, но за сметка на това са през седмица. Абе остави. Книга мога да напиша.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            До: iPAD

            Mалко да посъживя темата: Apple показа iPad на живо и в България , но без да го продава. Първите хард-фенове зад океана си го купиха и вече недоволстват основно от проблеми с WiFi свързаността - слаб сигнал, загуба на покритие и т.н.

            В същото време Microsoft може би ще направят фурор с техния таблет, за който се говори от доста време и може би този път закъснението му ще се окаже в негова полза. Много специалисти прогнозират, че много разочаровани от iPad потребители ще се обърнат към "позакъснялата" алтернатива.

            Ето как ще изглежда:



            и сравнението му с iPad:


            А ето и видео:



            Според някои слухове операционната система показана на видеото е Windows Surface OS, което определено си заслужава да се види наживо
            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

            Коментар


            • #21
              До: iPAD

              Да погледнем в миналото и да се уверим колко иновативни са Епъл
              Прикачени файлове
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #22
                До: iPAD

                Привет на всички,

                Не ми е работа да пиша по тази тема, тъй като съм изключително пристрастен, но все пак изкушението надделя...
                Накратко- всичката ми техника е Епъл...да не изброявам колко техника имам... Също така имам фирма, и пишем софтуер за iPhone, който сами продаваме (т.е. не пишем по поръчка).

                Та за iPad-а мога да говоря, като човек който е в бранша. Няма да коментирам какво каза Стийв Джобс, нито пък какви конкурентни ПО СПЕЦИФИКАЦИЯ устройства има. Само едно ще кажа- силата на iPhone, iPod Touch, iPad е в СОФТУЕРА. Няма в света друга мобилна платформа, която да има толкова добре направен и развиващ се софтуер. За това допринасят и едни малко над 100 000 независими разработчика, както и 185те хиляди приложения, които пуснаха за първите две години от излизането на iPhone OS 2.

                Още нещо да кажа- до няколко дни, за iPad ще има повече приложения от колкото има за Windows Mobile и Google Android взети заедно Чиста статистика!

                Лек и успешен ден!

                - Илия

                Коментар


                • #23
                  До: iPAD

                  Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
                  Привет на всички,

                  Не ми е работа да пиша по тази тема, тъй като съм изключително пристрастен, но все пак изкушението надделя...
                  Накратко- всичката ми техника е Епъл...да не изброявам колко техника имам... Също така имам фирма, и пишем софтуер за iPhone, който сами продаваме (т.е. не пишем по поръчка).

                  Та за iPad-а мога да говоря, като човек който е в бранша. Няма да коментирам какво каза Стийв Джобс, нито пък какви конкурентни ПО СПЕЦИФИКАЦИЯ устройства има. Само едно ще кажа- силата на iPhone, iPod Touch, iPad е в СОФТУЕРА. Няма в света друга мобилна платформа, която да има толкова добре направен и развиващ се софтуер. За това допринасят и едни малко над 100 000 независими разработчика, както и 185те хиляди приложения, които пуснаха за първите две години от излизането на iPhone OS 2.

                  Още нещо да кажа- до няколко дни, за iPad ще има повече приложения от колкото има за Windows Mobile и Google Android взети заедно Чиста статистика!

                  Лек и успешен ден!

                  - Илия
                  Е, все пак някой хора търсят и смислени приложения . Епъл си печелят единствено от масираната им реклама...и модата.

                  А качествени приложения за андроид, Wm и iPad едва ли ще се различават като бройка.

                  ИМХО

                  Коментар


                  • #24
                    До: iPAD

                    Аз имам HTC - HD2. Един мой близък има Iphone.
                    И двете устройства заспиват от време на време.
                    Аз вадя батерията и правя т.нар. " Шалтер Мастер ".
                    Той не може да я извади и чака да се изтощи.

                    Батерията на IPAd - отново се вади само в сервиз.
                    Това го зная от Горд нов собственик в USA.
                    ............................................................................................
                    По отношение на въпроса, коя система ще се наложи , още Мигел де Сервантес го е казал :
                    - Свободата Санчо... !

                    Погледнато в друг аспект, кучешките намордници се продават, като допълнителни екстри и средства за удобство
                    Въпроса е за кого ???
                    Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-04-10, 11:28.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #25
                      До: iPAD

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Аз имам HTC - HD2. Един мой близък има Iphone.
                      И двете устройства заспиват от време на време.
                      Аз вадя батерията и правя т.нар. " Шалтер Мастер ".
                      Той не може да я извади и чака да се изтощи.

                      Моят iPhone е заспивал само няколко пъти. И не е необходимо да се чака никаква батерия. Има си действия, които го "отспиват" и те не вклюват чук и отверка
                      Но все пак apple е въпрос на вкус. Имал съм доста техника с тази марка ( от ейпъл 2 през Newton до Iphone и др.) . И винаги съм бил много доволен. Доколкото до iPad, лично аз мисля че трябва да се изчака няколко месеца да се налудуват фешъните и токава да се погледне по-насериозно.
                      Количеството на софтуер за телефона е огромно. Даже вече е повече отколкото е разумно. Но все пак е въпрос на избор.
                      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                      NULLA TENACI INVIA EST VIA

                      Коментар


                      • #26
                        До: iPAD

                        Ще кажа това, което казах и в един друг форум... За мен лично е несериозно да се купува това устройство преди генерация две, а може би дори и три. Просто това е необходимият (поне според мен) период кракерите да преборят DRM-то на Apple.

                        По-горе се говори за техническите характеристики и липсата на поддръжка на "flash"...

                        Като... отговор - и сега има доста телефони с по-добри характеристики, които не бих ползвал вместо iPhon-а си, само заради удобствата, които ми дава (кракнатият!) фирмуеър. Колкото до flash... Не ползвам flash, а за гледане на youtube видео си има специален аплет. Според мен flash е въпрос на време да отмере както и повечето "middleware" технологии (silverlight например...) .

                        Колкото до Microsoft VS Apple... определено съм по-склонен да си дам парите за Apple продукт, въз основа на предишната история на фирмите и продуктите им... Zune VS iPod / Windows Mobile VS iPhone OS и т.н. да не продължавам, че листа е много дълъг.

                        Като финал... аз лично не бих ползвал Bluetooth слушалка, но бих ползвал най-обикновенни слушалки/handsfree, ако поумнеят господата с ябълката.

                        Коментар


                        • #27
                          До: iPAD

                          Предупреждавам!!! Хард фенове на iPad да не гледат.

                          124 -> 164
                          T4

                          Коментар


                          • #28
                            До: iPAD

                            Първоначално публикуван от loobian Преглед на мнение
                            Привет на всички,

                            Не ми е работа да пиша по тази тема, тъй като съм изключително пристрастен, но все пак изкушението надделя...
                            Накратко- всичката ми техника е Епъл...да не изброявам колко техника имам... Също така имам фирма, и пишем софтуер за iPhone, който сами продаваме (т.е. не пишем по поръчка).

                            Та за iPad-а мога да говоря, като човек който е в бранша. Няма да коментирам какво каза Стийв Джобс, нито пък какви конкурентни ПО СПЕЦИФИКАЦИЯ устройства има. Само едно ще кажа- силата на iPhone, iPod Touch, iPad е в СОФТУЕРА. Няма в света друга мобилна платформа, която да има толкова добре направен и развиващ се софтуер. За това допринасят и едни малко над 100 000 независими разработчика, както и 185те хиляди приложения, които пуснаха за първите две години от излизането на iPhone OS 2.

                            Още нещо да кажа- до няколко дни, за iPad ще има повече приложения от колкото има за Windows Mobile и Google Android взети заедно Чиста статистика!

                            Лек и успешен ден!

                            - Илия
                            Логично е да хвалиш първата система която ти позволява да си продаваш софта и да взимаш пари за труда си вместо да го видиш кракнат гратис в торент на третия ден. Никой не отрича добрия маркетинг на епъл.

                            Както и никой не отрича че айпода беше манна небесна за музикантите, предвид че им позволява поне малко да си продадат музиката.

                            Само че за мен като краен потребител - нито това прави айпода най-добрия плейър за музика, нито прави айфона каквото и да било повече от красива джаджа която трябва да бъде разкодирана за да заприлича на нещо човешко.

                            А колко ме брига че имам избор между амнайсе милиона приложения - направо не е истина Като пресея плявата - пак остават няколко които ми вършат работа.

                            Извън айфона и айпада - оставам безмълвен за съответствието между това гениалния маркетинг да ти рекламира дадена машина като най-хубавото нещо след бутилираната пръдня, със самодиви, венчета цветя, нежни музики, дайрета и прочее маргаритки + Земята която ти благодари че си такъв пич та я щадиш ползвайки Епъл, и факта че при изработката на същия този продукт е изразходван примерно петгодишният бюджет "Алуминий" на средно голяма държава, или почти.

                            Въобще премълчавам колко квадратни метра кожа съм ожулил и оставил по тия гениални метални компютри дето са тооолкова пичовски. Ама толкова пичовски че като си докара някой колега детето в офиса и трябва да търча пред него и да му маркирам маршрута с флагчета, понеже пази Боже - спъне ли се и халоса ли си главата в който и да е ръб на прехвалената G5/MacPro кутия - ще си остане там. А като дойде време да ги пренасям - как хубаво режат ръцете тия метални кутии - кеф да ти стане да ги гледаш. Поне имам тренинг, вече толкова съм изхвърлил че съм му хванал цаката.

                            Но не отричам и плюсовете им. От кутиите на G3/G4 стават страхотни саксии. От G5/MacPro - също, ако сложиш въженце на капака. Вентилаторите на G5/MacPro са божествени. Тихи и мощни. Запазил съм една торба за Ясен. А радиаторите на процесорите как хубаво се гънат като ги замлатя с чука - направо ми оправят настроението за седмица напред
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #29
                              До: iPAD

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              ...
                              Гоблин в България така и не дойдоха масово (Макинтош) и повечето потребители ги гледат като екзотично животно (респективно не си позволяват да вършат простотии на тях). За себе си мога да кажа, че съм работил с четири-пет модела от различни години и съм впечатлен от това колко добре е написан софтуера за тях - като хардуер... не впечатляват с нищо.

                              Колкото до това, че след селекцията остават десетина приложения за ползване - напълно съгласен - така е! Въпроса лично за мен е тези десетина неща да останат - т.е. да ги има за да ги сложа на устройството си. Факт, но за Windows Moblile в момента в който го ползвах така и не намерих някои неща (например читав Remote Desktop) и е добре да има повече избор. Друго, което харесвам много е в колко малко случаи устройството ти зависва... До сега съм имал реално само един такъв случай поради грешка при... нека то наречем смяна на "firmware"

                              Ако трябва да кажа на база на това, което видях и прочетох по различни сайтове какво е моето мнение за iPad... Ами единственото, което реално бих го ползвал е точно за RD... Иначе лично аз предпочитам UMPC, но за читав модел сумите са космически... Определено няма да дам около 3000 USD за едно от тях.

                              EDIT: По въпроса "Will it blend?" лично аз видях, че устройството продължи да работи след като вече беше със строшен дисплей и огънато на около 15 градуса - видя се как изкара клавиатура, когато... господина притискаше долния край на дисплея... Това определено е една сериозна реклама за Apple... Отлично качество на изработка - поне за мен!
                              Последно редактирано от господин никой; 11-04-10, 07:54. Причина: Смислова корекция... typo... edit: ...

                              Коментар


                              • #30
                                До: iPAD

                                Аз си ги критикувам от гледната точка на живущ в родината им. В България няма кой да ви залива с дебилни реклами на Епъл. Ела да видиш тук какво е.

                                Мазна, тенденциозна хипарско-милионерска мозъчна песен. Сто години в рекламите се подиграваха на другите "тъпи" компютри ползващи Интел процесори, и в деня в който минаха и те на Интел - за 24 часа, ей така от нищото, без грам преход - реклама: "Имало едно време един процесор, казвал се Интел. Живеел тих, скучен живот, в ПС-та. И ето че един ден му светнало пред очите - сложили го в Мак !!! Аааа, Осанннааа, Омммм, ша-ля-ля !!! Най-после хубавият добър сладък изстрадал Интел процесор си намери булкааа !!!".

                                Уморително е Особено ако гледаш рекламата след дълъг ден изпълнен с отваряне на ай-макове с подути като мухоморки кондензатори на платката.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X