Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    ... По скоро може да затегнат Андроида, да стане като АЙ ОС.
    Това не е ли постигнато с т.нар. "чист Андроид", т.е. с Google Nexus устройствата?
    Никога не съм си "играл" с такова, но си мислех, че идеята е точно това - изчистване на устройството от безбройните излишни апликации.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • Re: Какъв телефон (смартфон).

      Не сатва въпрос за апликациите, а като цяло за секюрити. Да още от базовия Андро положението се затяга, от тук насетне всеки производител все повече затяга нещата, например samsung knox, сони гледат ако ти е рутнат телефона губуш bravia и нямаш ъпдейти и т.н.
      Идеята е, че няма как да имаш гаранция ако имаш пълни права над операционната система.

      Коментар


      • От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Къде може да прочетем за тази директива, защото смяната на ОС е свързана с роот на телефона, и как ще се обслужва гаранция с брикнати телефони при подмяна на ОС, или не ми работи камерата в следствие на подмяна на ос и т.н. Според мен няма как да стане, има много телефони които се сервизират в сервиза само с подмяна на ОС и ако тя не е оригиналната какво правим, ок ще го преинсталират, но това кой ще го плаща при положение, че е юзърска интервенция.

        Трябва да стане като с компютрите, купуваш хардуера а за проблеми с ос си се оправяш сам.
        https://fsfe.org/freesoftware/legal/...evices.en.html
        http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...9L0044:en:HTML

        есенцията е , че дори в г.карта да пише че рутването и флашването анулират гаранцията, то това е т.нар. 'доброволна гаранция' на продавача. , но дори тя да отпадне си важи 'задължителната' по тази директива, при това до 6-тия месец не се изисква да се доказва нищо..... общо взето, на който му се чете - има го написано.

        Коментар


        • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          ...
          Ясно, съгласих се

          п.п. Ако имах необходимите знания и умения веднага бих поел пълен контрол над OS-a, и ... м@#ната й на гаранцията
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Аз като юзър пък до сега си нямате на идея на колко телефони, особено китайски съм им сменял ромовете и съм ги руутвал без никакъв проблем. Най - интересното е, че при някои от тях имах проблем, който не беше изобщо от софтуерно естество, с ънруут за 2 минути и връщане на стария ром ми уважиха гаранцията без дори да се замислят, още повече, че единия само го бях ънруутнал, а софтуерът оставих същия, неоригинален! Може би е до късмет, не зная, но ако нямате нужните умения по - добре не рискувайте, защото ако наистина се брикне, сиреч заключи по ваша вина, там вече трябва да са глупаци, че да уважат гаранцията. Kaто цяло не е кой знае какво и е въпрос на преценка дали има нужда и смисъл, поздрави!

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Някой нещо за Galaxy A3 2017? И струва ли си допълнителните кинти спрямо 2016 модела?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Аз искам галъкси ноут 8, няма ли да излиза скоро. За сега нищо не казват...
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Добре де, на мен не ми е ясно, какви толкова данни за себе си трябва да крия от китайци, руснаци и пр.???
                  Винаги съм се чудел на такива паранои и още не мога да намеря обяснение. Ако не върша престъпления какво аджеба ме брига, че някой си знае къде съм ходил или в кой сайт съм чел новини?
                  Доколкото не ми хакнат данните за банкиранията, за което отговорността в на банките, изобщо не ме интересува. Та моля някой компетентен наистина да ми обясни за какво да се притеснявам?

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Ако не си параноик, това не означава, че не те преследват. :-)

                    Сериозно - наистина ли не те интересува кой трупа персонализирана информация за интересите и навиците ти? Изключваме евентуални криминални прояви и остава въпросът как ще харчиш бюджета си?

                    Според мен всеки трябва да намери баланса между наивността и тежката параноя, аз примерно, още го търся.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                      Добре де, на мен не ми е ясно, какви толкова данни за себе си трябва да крия от китайци, руснаци и пр.???
                      Винаги съм се чудел на такива паранои и още не мога да намеря обяснение. Ако не върша престъпления какво аджеба ме брига, че някой си знае къде съм ходил или в кой сайт съм чел новини?
                      Доколкото не ми хакнат данните за банкиранията, за което отговорността в на банките, изобщо не ме интересува. Та моля някой компетентен наистина да ми обясни за какво да се притеснявам?
                      Не съм компетентен но ще пробвам.

                      Данните ти не са супер скришните кодове за ядрените ракети дето си траеш че ги знаеш, нито тайната ти сметка в банк дьо Перущица, нито снимките ти на калъп със София Вергара при последното ти тайно пътуване до Малдивите.

                      Данните ти са самия ти. Какво обичаш, какво мразиш, кого обичаш, кого мразиш, какво си ял, какво си ср@л - целият ти живот е на телефона ти - не в конкретно изражение, а в косвена информация която обаче е в такова количество че може да бъде обработена статистически с резултат достатъчно точен че да ти причини от моментно неудобство до трайни и сериозни проблеми ако твоето печелившо билетче бъде изтеглено в лотарията.

                      Оставяйки настрана изграждането на пълен твой личностен профил достъпен за сульо и пульо (Какво харесваш ? В какво здравословно състояние си ? Какви лекарства ти трябват ? Имаш ли домашен любимец ? В какво здраве е ? Какви пари харчиш по него) в услуга на всякакви рекламодавци и прочее хиени - как ще ти се хареса утре някой някъде да ти купи профила в пакет с десетки хиляди други, и да се окажеш в кюпа с още 50000 имейла в стил "Пешо да кихне сега три биткойна за да не се озоват в имейла на Пешовица снимките на Не-Пешовица от миналата година, дето си ги кътка в дълбоката-дълбоката папка" ?

                      Цун-Кай-Хой от Китай въобще не го е еня за теб лично. Нито те гони, нито нищо. Нито знае че съществуваш. Просто утре за някоя работа може да му потрябва самоличност еди каква си, у твое село, и като погъделичка големия компютър - както ще сте 50 милион в кюпа, така като филтрира на "В оня град, в тази възрастова група, с тези хобита, с тази позиция, тази специалност", и глей как ще я изтеглят и твоята клечка. И в деня в който се случи - ще те познава по-добре от някои членове на семейството ти.

                      Та същия Цун-Кай-Хой ако е решил че баш ти му трябваш - все ще намери начин, но познай - ако просто му трябва човек или самоличност и има поне още няколко в списъка - ако ти си с два пункта по-труден - ще изтегли друго билетче.

                      И въобще не подхващам кражбата на самоличност за банкови измами, зер там не го ядете това нашето дърво дето е тук.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Гоблине, като те чета, се сещам за една книга от детството ми "F2F" или на български "лице в лице".
                        Много ще ми интересно да видя моя , психологически профил правен по телефона ми

                        А по темата, че я понакъкахме ....
                        Племеницата ми още си избира......Туй да си жена е кофти работа
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          С този бюджет може да се види и Motorola moto g 4 plus. В момента е 450 кинта в т.полис.

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Здравейте , и мен ме застигна тази главоблъсканица.
                            Явно в очите на моята племенница аз съм някакъв спец-разбирач на модерните джаджи
                            Аз смартфона си го избирах по съвсем други критерии .. ама както и да е ... та вчера ме пита какъв телефон да си избряла. Събрала е пари - 500 лева , та това е горната граница, като не е задължително да се харчат всичките
                            На въпроса , какво искаш от смартфона си отговори това :
                            -Еми искам да е по голям от моя , хубава камера , батериа повече от моята2300Mah , да е бърз и да има повечко памет ( сегашния и телефон е - Самсунг галакси s3 mini La fleur - закупен от тук )

                            Малката е на 15 годни, ако това има някакво значение де
                            Давайте съвети моля

                            Само като пример, беше си избрала тези два :
                            - Sony Xperia XA 4G
                            - Allview P9 Energy Lite

                            Според нея не е задължително да са нови , но според мен , за такива пари каквото и да си купиш, трябва да има гаранция
                            Аз от няколко месеца съм с Айфон 6. Да, не е нов, но няма нищо общо с повечето андроид устройства, т.е. няма забиване, замисляне, цепене и т.н.
                            За този бюджет лесно може да се намери такъв телефон, та дори и все още в международна гаранция. Просто трябва търсене.
                            Преди да взема айфона, минах през няколко вида андроид, та дори и Майкрософт. Айфона няма нищо общо с тях. Това за мен е майката на телефоните.
                            Моят го зареждам всеки ден, защото го побърквам постоянно. Иначе може да изкара и три дни, ако се използва само за слушалка.

                            Поздрави.
                            Николай Савов
                            Опел Фронтера А КБ, 2.0
                            +359885 07 00 92

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                              Аз от няколко месеца съм с Айфон 6. Да, не е нов, но няма нищо общо с повечето андроид устройства, т.е. няма забиване, замисляне, цепене и т.н.
                              За този бюджет лесно може да се намери такъв телефон, та дори и все още в международна гаранция. Просто трябва търсене.
                              Преди да взема айфона, минах през няколко вида андроид, та дори и Майкрософт. Айфона няма нищо общо с тях. Това за мен е майката на телефоните.
                              Моят го зареждам всеки ден, защото го побърквам постоянно. Иначе може да изкара и три дни, ако се използва само за слушалка.

                              Поздрави.
                              Аз също съм със стар ябълка - 5с, ама не мисля , че е подходящ за малката, защото:
                              1. обект е на желание от крадци
                              2. повечето приложения сеплащат
                              3. доста е трудна обмяната на файлове , особено с телефони с други ОС .
                              4. не може да се слага въннша памет.
                              5. батерията не държи, със зор изкарва деня ( все пак тя е на 15 , ще рови нон-стоп в нета )

                              Сигурно има и други .. .ама .. не се сещам в момента.

                              ПослеПис: Току що ми писа , че се двоуми вече само между Хуавей ( не знам така ли сепроизнася) П9лайт и Хуавй Хонор 7 Лайт.
                              Според това, аз съм за Хонора , макар и по-стар, на всичкото отгоре е по-евтин.
                              Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 31-01-17, 11:13. Причина: ПослеПис - линк
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                И двата са чудесни телефони, особено за тази възраст. P9 Lite се води една идея по-висок клас. Хуавей дори се очаква да пуснат новия флагман P10 до края на февруари на изложението в Барселона. Тогава ще се появят и цяла серия съпътстващи модели. А за двата телефона, между които се колебае - нека си избере по външен вид. Момиче е все пак.

                                PS: При вносителя има интересни калъфчета за тези модели. Вижте какви можете да намерите. Де факто Honor 7 Lite е по-новия модел, но P9 Lite е по-популярен и има повече аксесоари. И двата имат фабричен протектор на екрана, но в някой момент препоръчвам стъклен.
                                Последно редактирано от Stas; 01-02-17, 21:42. Причина: Допълнение...
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X