Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

    Покрай 765 Т имам още два 765 за части и една кутия ....От трите кретам едвам един работещ,то не бяха дисплеи,тъча,пукна се пластмасата отдолу до широката букса,стойките мрат,вакума калпав и на трите даде фира,сега е мейд ин хоум.
    Ползвах таблети за други работи,наскоро взех престигио3047 3G ,понеже знам че гпс на другите престиджио бяха мъка,така и не си направих труда да го пробвам,след като тотално се отказах от гармин а гпс ми трябва много често както за разходки и основно в работата ми,на ден обхождам близо 20 адреса ,ща не ща го пробвах и чудо,пускаш го,броиш до седем и имаш гпс координати закачен и позициониран вярно с нет поддръжка но факта си е факт.С таблета ми е много по удобно във всяко отношение,на него ми софта с адресите,заявките ,електронните таблици,трафика на сигналите,описание и схеми на устройствата които поддържам,трафик дисплея,смс известяването за паднали репитри или друго,да не говорим че форумите и месенджерите са онлине и т.н,музиката ми е закачена с блутоот системата на колата и много други
    Последно редактирано от Roninn; 14-03-15, 12:18.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      В резултат на това вместо 5V на конектора имаме цели 10-11V.
      SMH10 си работи с това напрежение и се зарежда по-бързо сравнено със стандартен USB порт.
      Обаче познайте какво ще стане с друго устройство, ако се бодне във въпросният кабел... Директно отива не черешата!
      Вярно, че са турили жълта лепенка на която пише да се използва САМО със SENA устройства но пак е поредната свинщина, породена от това, че всеки чете стандартите като дявол - евангелието!
      Е, те такава простотия не бях виджал фабрична. И това не са някакви диви китайци.

      Коментар


      • #48
        От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

        Еми както казах точно от 76х серия и аз нямам много блестящи отзиви, но работи като цяло.
        Абе за автомобил таблет наистина може би е удобен. Явно не точно твоят модел но по принцип.
        Обаче за по-специализирани приложения като мотор или за туризъм това таблетите и смърт телефоните са една такава клизма, че мани-бегай.

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Е, те такава простотия не бях виджал фабрична. И това не са някакви диви китайци.
        Мдаа, все пак сена е някакво име.
        То няма лошо де, слушалката си работи и с 12V.
        Става въпрос, че като искат да добавят функционалност за по-бързо зареждане да си турят отделен конектор а не да пускат през USB-то 12V.
        Да не говорим, че изобщо не е задължително да е високо напрежението за да зареждат батерията с токове над тези 300mA, колкото те ползват.
        Батерията им е напълно стандартен LiIon елемент около 300-400mAh!
        Явно обаче са ги нахранили яко за това - при новите модели като 20S вече не е така. Всичко си е на 5V както е по стандарт.
        И аз не бях виждал такава свинщина, ама...
        Последно редактирано от Esper; 14-03-15, 12:27. Причина: Допълване.
        Враг усраине

        Коментар


        • #49
          От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

          Сега поръчах един усб метер вторник трябва да дойде
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

            Аз ей-това го купувах от тук, около 15лв май беше че не ми се чакаше сума време от ибей.
            От ибейя после поръчвах едно доста advanced че тия са малко глупави и стават само за директно отчитане.
            Другото беше около 30лв, мери повечко неща и данните ги трупа в няколко банки памет вътре в него.
            Ама и този тип стават колкото да даде представа какво се случва в момента през кабела.

            Абе като си говорим за мерене, компютър-а през OS-а нямаше ли възможност да покаже колко ток се черпи в момента през USB порта?
            Имам някакви спомени, че съм виждал нещо подобно... някъде в device manager-а и свойствата на USB HUB-a...
            Враг усраине

            Коментар


            • #51
              От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Аз ей-това го купувах от тук, около 15лв май беше че не ми се чакаше сума време от ибей.
              От ибейя после поръчвах едно доста advanced че тия са малко глупави и стават само за директно отчитане.
              Другото беше около 30лв, мери повечко неща и данните ги трупа в няколко банки памет вътре в него.
              Ама и този тип стават колкото да даде представа какво се случва в момента през кабела.

              Абе като си говорим за мерене, компютър-а през OS-а нямаше ли възможност да покаже колко ток се черпи в момента през USB порта?
              Имам някакви спомени, че съм виждал нещо подобно... някъде в device manager-а и свойствата на USB HUB-a...
              Дай магазин,линк нещо
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                За това от линка ти пратих лично.
                Ако питаш за по-скъпото, ибейско - нямам спомен но е модела е същият като онзи на снимката, някъде в началото на дискусията.
                Враг усраине

                Коментар


                • #53
                  От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Еми както казах точно от 76х серия и аз нямам много блестящи отзиви, но работи като цяло.
                  Абе за автомобил таблет наистина може би е удобен. Явно не точно твоят модел но по принцип.
                  Обаче за по-специализирани приложения като мотор или за туризъм това таблетите и смърт телефоните са една такава клизма, че мани-бегай.
                  Гармин много добре знаят това и се възползват максимално. Зумо и 6x серията са на доста различни цени от Nuvi. Липсата на съществена конкуренция в тези ниши също оказва влияние. Но темета защо "никога повече гармин" е обширна и може би си заслужава отделна тема (каквато най-вероятно има).

                  Коментар


                  • #54
                    От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                    Има със сигурност и то не една
                    Както и има Nuvi-та на цените на специализираните.
                    Което съгласен съм, че вече не е оправдано по никакъв начин.
                    По времето, когато беше актуален 76х - да, но вече не.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #55
                      От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Това мога да приема за вярно само ако го казваш за конкретеният модел.
                      КАТЕГОРИЧНО не е вярно за всяко едно устройство зареждано през USB!

                      Сони експерия таблет например изобщо не зарежда през USB само с 2 жици за ток.
                      Айпад също.
                      CAT B10 по този начин зарежда само с 500mA. С подпряни шини за данни и потенциал на тях - 800мА.
                      Всичко зависи от модела!
                      Направих си такъв кабел (само два проводника "+" и "-") след като видях, че самсунгът ми със стандартния си кабел за данни (не зарядно)се зарежда почти два пъти по-бавно, когато е включен в компютър или в този разширител с 10 USB гнезда (между другото този разширител си имаше и отделно захранване с букса и адаптер към мрежата). С "кастрирания" кабел таблетът Presigio и телефонът Samsung Y Duo се зареждат доста по-бързо. Старото ми HTC (от 2008-ма г.) няма изменение но и то се зарежда (за него съм си взел преходник). Давал съм го на доста хора (понеже ги разнасям с мене си) и досега никой не се е оплакал, че не зарежда. Със сигурност една стара нокия на 10 г. но с микро USB и една 3 годишна Лумия или Експерия (телефон, ама не помня кое от двете, давах го наскоро на един в кръчмата), а и един телефон HUAWEI, една колежка си го взе преди нова година. Та този кабел (с двата проводника) излезе доста широкоспектърен.
                      Написах на Ronnin да прекъсне линиите за данни в кабела, защото разбрах, че таблетът му е като моя. Иначе отдавна знам, че на този свят няма нищо КАТЕГОРИЧНО.

                      Виждал съм нестандартни китайски допълнителни функции на USB линии за данни. Имам един WiFi рутер HUAWEI който се захранва от мрежов адаптер но накрайника му е квадратно USB. За да допусне захранване обаче, линиите за данни трябва да са окъсени. И него го возих в колата и като го монтирах, за известно време ме хърли в тъча. Не бях окъсил линиите за данни на куплунга.
                      Имам и едно зарядно за запалка в комплекта за един китайски телефон, докаран от Китай от приносител. Това зарядно за запалка има и предавател към радиото в колата - включиш телефона на заряд, пуснеш от него някоя музика и я слушаш на съответната честота на радиото (и разговора по телефона също). Там нещата са още по зверски - вътре на пистите за данни мацнато по едно разделително кондензаторче и двете линии за данни са "преобразувани" на ляв и десен аналогов вход.
                      ОФБ ДБ X22SE
                      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Е, те такава простотия не бях виджал фабрична. И това не са някакви диви китайци.
                        Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                        ...Там нещата са още по зверски - вътре на пистите за данни мацнато по едно разделително кондензаторче и двете линии за данни са "преобразувани" на ляв и десен аналогов вход.
                        Винаги може още, а?
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #57
                          От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Някой да знае нещо по въпроса.
                          Ползвам таблет основно за навигация,прекратих всякакви контакти с гармин устройства,жалко за ofrm картите.Предимствата на таблета са много по качествен дисплей,звук,интернет подръжка,голям дисплей и смешна цена в сравнение с подобно нуви...не за това ми е въпроса обаче.

                          .
                          Както бях обещал сутринта (към 9 и нещо)- включих таблета (Prestigio PMP7170B3G_DUO) на заряд на устройство в колата, което не е със стабилизатор 7805 (имам го монтирано отдавна в таблото но само за един стар навигатор). Пуснах Igo-то и досега съм навъртял около 30-тина километра из града с много престои. Igo-то не беше много натоварено, тук там ми промърмори за искуствени неравности, за превишена скорост и за полицейски пост, не съм му задавал маршрути. Преди да го включа погледнах батерията, беше на 88%. Половин час по-късно вече беше заредена на 100%, при работещо Igo, и от тогава досега, слизах преди малко пак да погледна, си стои на 100%. Igo-то още е включено и екранът свети непрекъснато. Кабелът е само с две жици.
                          Явно 2A са му гранични. Досега съм го захранвал през разширител с 10 USB гнезда (всъщност останаха 6, защото не се събираше, там където мислех да го сложа) и стабилизатор 7805 с максимален ток 2А и правеше проблеми подобни на описаните от Ronnin. Стабилизаторът е с добър радиатор (носещата планка на педала на спирачката). При зареждане на телефони от там не съм имал проблеми досега.
                          Явно ще стане ако сложа стабилизатор 7805 с максимален ток 4А. Схемата ми е пределно проста - от бушон през ключ на входа на 7805 и от изхода му към 5 волтовата шина на USB гнездата. Масата също е окабелена от стабилизатора до USB-гнездата. Никакви филтриращи кондензатори или ограничаващи съпротивления.
                          ОФБ ДБ X22SE
                          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Винаги може още, а?
                            Да, това което е пейстнал bokomo е забележително. Мога да им предложа едно функционално разширение. Един по-як кондензатор, последователно на греца, едно ключе, което да го шунтира и ще стане и за 220 волтовата мрежа. Но тогава ще трябва да сложат и червена лепенка на ключето с позиции 220V и 12V и предупреждение с големи букви - винаги да се превключва ключето според токоизточника.

                            Грешка, имах предвид пейстнатото от тебе за "BT слушалка SENA SMH10"
                            Последно редактирано от bogilloff; 14-03-15, 18:10.
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                              Esper, Esper го пейстна този хит.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                                Поръчах две усб метър,работата опира до кабелите на 100%,намерих оригинален кабел нокия,с него и пусната навигация зарежда бавно но нагоре.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X