Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

    Някой да знае нещо по въпроса.
    Ползвам таблет основно за навигация,прекратих всякакви контакти с гармин устройства,жалко за ofrm картите.Предимствата на таблета са много по качествен дисплей,звук,интернет подръжка,голям дисплей и смешна цена в сравнение с подобно нуви...не за това ми е въпроса обаче.

    В колата си купих 10 бр. усб към най-малкото усб...при включване в таблета ,дава индикация че зарежда и постепенно пада батерията,даже и изключен не зарежда батерията а индикира че има зареждане,с няколко други кабела вкл.и оригиналния няма проблем никакъв.Разпорих няколко кабела и мерих че на тези които зареждат тока е 400 мА.....на тези които не зареждат е максимум 100 мА. Явно някъде има съпротивление в кабела но не го намирам.Имат ли някакво означение видовете кабели.Тези които дават 100 мА. ток зареждат мобилен телефон без проблем.
    Някой да знае къде има букси за малкото и голямо УСБ да си спретна 4-5 кабела,че така навигацията ме оставя в най неподходящ момент.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

    http://blog.seani.am/2011/08/charge-...icrousb-cable/

    http://blog.curioussystem.com/2010/0...vice-charging/
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...на тези които зареждат тока е 400 мА.....на тези които не зареждат е максимум 100 мА. Явно някъде има съпротивление в кабела но не го намирам.
      Намираш го. В твоя случай това е съпротивлението на медните жици.

      Освен нещата които ти е пуснал Гоблин, кабелът всъщност има трудна задача. Допустимият пад на напрежение от единия до другия му край е около половин волт а таблет всъщност с 400-500ма няма да нахраниш лесно. Телефон може ама нормалното таблетно зарядно е 1.5-2.1 ампера.

      Букси за малкото УСБ няма. За голямото може и да се намерят. Купи си свестни кабели - което не става като купуваш по 10 наведнъж.

      Коментар


      • #4
        От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

        А какво ти в зарядното. Нещо тия 400mA много малко ми се струват. На моя стоковото зарядно му е 1.5мА. На телефоните 800mA

        Коментар


        • #5
          От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

          До 400 mA дърпа от кое да е зарядно с разредена батерия,в запалката на колите имам такива преходници ментета от руския пазар по 2 лв. Имам и едни качествени,и още две с два порта по 2 A на порт От всичките максимум дърпа 400 mA ток,като напрежението мерено по средата на кабела пода на 4.6 волта ,на празен ход е 5.1 волта мерено със уред средна хубост.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

            При мене: кабел без филтър зарежда, кабел с филтър - не зарежда. Без значение от адаптер, преходник или компютър.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

              Конектори /букси/ има, но няма да ти харесат във всяко едно отношение - http://bg.farnell.com/hirose-hrs/zx4...d=700000005014

              Аз използвам оригинално Nokia зарядно за кола и нямам никакви проблеми. Преди имах Motorola и пак нямах никакви проблеми.

              Виждал съм и следното решение: буксите от кабел менте изрязани и свързани с парче УТП кат. 7 около 3 метра като +5в и масата са на чифт. Според ползвателя няма проблеми, освен естетически.

              Във всички случаи бих разкарал ментетата от 2 лв, защото на един приятел S4-ката видя 14 волта от такъв адаптор и умря безславно.


              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              До 400 mA дърпа от кое да е зарядно с разредена батерия,в запалката на колите имам такива преходници ментета от руския пазар по 2 лв. Имам и едни качествени,и още две с два порта по 2 A на порт От всичките максимум дърпа 400 mA ток,като напрежението мерено по средата на кабела пода на 4.6 волта ,на празен ход е 5.1 волта мерено със уред средна хубост.
              Имаш грешка в методиката. 400mA е жалък ток за съвременните телефони, еле пък таблети. Средна ръка таблет е с 5000mAh батерия. При идеални условия с 400mA и изключен ще се зарежда 12-13 часа, реално ще се зарежда повече от 20 часа. Отделно с включен екран, gps и стартирана навигация издържат само на батерия 3-4 часа, което означава, че дърпат над 1А при такива условия. С 400mA нищо не правиш.
              Последно редактирано от bokomo; 11-03-15, 09:41.

              Коментар


              • #8
                От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                ....такива преходници ментета от руския пазар по 2 лв. Имам и едни качествени,и още две с два порта по 2 A на порт От всичките максимум дърпа 400 mA ток....
                Горещо ти препоръчвам тия от Руския пазар да ги изхвърлиш спешно и да си купиш читави кабели.С един такъв боклук с много изводи дето уж става за сто неща си прецаках единия телефон,добре че му смениха буксата за малко пари.Горещо препоръчвам зарядно и кабели на ANKER и по конкретно това: http://www.ianker.com/product/71AN2452CSS-BA Имам стария модел с едно usb и твърдо излизащ кабел,супер доволен-зарежда едновременно SGS4 работещ като навигация и обикновен самсунг дуос.Не знам как ги мериш и какъв е таблета ама на телефона ми SGS4 фабричното зарядното е 2А на таблета на щерката галакси таб нещо си 7'' е 1.7А...Ето ти и истински кабели:http://www.amazon.co.uk/Anker%C2%AE-...TPFR4TY9W3Q3ZT

                Коментар


                • #9
                  От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  При мене: кабел без филтър зарежда, кабел с филтър - не зарежда. Без значение от адаптер, преходник или компютър.
                  А при мен във филтъра освен пластмаса друго няма.

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Имаш грешка в методиката. 400mA е жалък ток за съвременните телефони, еле пък таблети. Средна ръка таблет е с 5000mAh батерия. При идеални условия с 400mA и изключен ще се зарежда 12-13 часа, реално ще се зарежда повече от 20 часа. Отделно с включен екран, gps и стартирана навигация издържат само на батерия 3-4 часа, което означава, че дърпат над 1А при такива условия. С 400mA нищо не правиш.
                  Няма грешка,това виждам това пиша,мерено на оригинално зарядно на таблета,същите показания и в колата на УСБ в запалката с читав кабел.Днес с паднала батерия на таблета до степен да не тръгне,при включване в запалката и пуснат блутоот и навигация таблета тръгва,работи и дори успява да зареди до 20-30% ...Със кабела измислен досега дори изключен таблет и оставен на заряд часове не палеше въобще.На 100% зареден таблет и включен с калпавия кабел изкарваше от Пловдив до София и 30 мин в града което няма и 3-4 часа
                  Последно редактирано от Roninn; 11-03-15, 19:22.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                    Не знам какви са ви зарядните, но откакто имах N8 нито той, нито някой от последващите телефони не е успява да се зарежда в колата със зарядно 0.5А... Искаха 1А.....
                    Сега гледам на Самсунга S4 зарядното му е 1А, а на таблета Samsung Galaxy Tab 10.2 е 2А....
                    Таблета не успява да започне зареждане на умряла батерия на зарядното 1А (от телефона)... Ако веднъж е тръгнал - то в повечето случаи позволява дозареждане с 1А (макар и по-бавно)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                      Пак да кажа че ,зарядните са 2А и не са евтини,имам и евтини,разлика обаче нямаше,разлика има в кабелите.
                      От линковете на гоблин не разбрах тея 200 ома какво точно правят ?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                        За протокола - с измислени кабели (вярно - триметрови) не мога да заредя и телефон за една цяла нощ. Ползвам ги за канап в момента. Проблемите са вероятно различни, това са ми емпиричните наблюдения:

                        - "Неизмислен" "умен" кабел (служещ и за данни): зарежда си нормално неговото си устройство с оригиналното му зарядно във всякакви "мощни" режими.

                        - "Неизмислен" "умен" кабел (служещ и за данни), произволен някъде от чекмеджетата незнайно от кое отдавна изоставено устройство: Тука има, тука нема. Може да прекара данни, ама при нещо по-сериозно (бакъп/обновяване на софт и ей такива подобни) - ще даде произволни грешки дето никога няма да се замислиш че са от кабела. Зареждане: ще зарежда слаби устройства нормално, но на таблети и прочее лакомници - ще им превключи зарядните (оригиналните) на "тъп" режим в който ще капе точец на час по лъжичка.

                        - "Измислен" "умен" кабел - като произволния по-горе.

                        - "Измислен" "тъп" кабел (изрично направен само за зареждане): ще успее да превключи зарядното на "силен" режим. В повечето случаи.

                        - "Измислен" "на метър" кабел (разни ибейски боклуци там розови зелени): там направо подозирам че самата жица въобще не е мислена за такъв кабел и каквото и зарядно да му боднеш не прави нищо. Или пък подлудява всяко нормално умно зарядно и го превключва в някакъв страх лозе пази режим.

                        Най-читаво зарядно за 12v гнездо: SCOSCHE USBC242M

                        Предишните пееха и свирукаха като славейчета в колата.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                          Мдаа... Откакто зехме да искаме от USB-то токове от порядъка на ампер и нещо стана важно дали кабела е от бакър.
                          А пък бакъра е винаги бил с парЕ и не става да очаване да сорираме по цена и да искаме ток.
                          Има и евтино... Има и бакър. Двете заедно обанче - едва ли.
                          Само по изключение и в ебалника може би.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #14
                            От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            А при мен във филтъра освен пластмаса друго няма.



                            Няма грешка,това виждам това пиша,мерено на оригинално зарядно на таблета,същите показания и в колата на УСБ в запалката с читав кабел.Днес с паднала батерия на таблета до степен да не тръгне,при включване в запалката и пуснат блутоот и навигация таблета тръгва,работи и дори успява да зареди до 20-30% ...Със кабела измислен досега дори изключен таблет и оставен на заряд часове не палеше въобще.На 100% зареден таблет и включен с калпавия кабел изкарваше от Пловдив до София и 30 мин в града което няма и 3-4 часа
                            Ами остава да кажеш как и с какво мериш тока.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                              Преди тая тема даже и не предполагах, че кабелът има главна роля, а имам няколко, и оригинални, и нонейм китайци, и видимо различно време на заряд при едно и също зарядно, но с различен кабел. Даже имах случаи (мн.ч.) при които направо предизвикваше рестарт на компа един кабел, ама него го складирах в кръглата папка ( кошчето).
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X