Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никога повече Самсунг???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Никога повече Самсунг???

    За съжаление работата ме натисна и се отказах да се занимавам с глупости.
    Нова батерия - 25лв... Работи перфектно...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #62
      От: Никога повече Самсунг???

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Отговорът на въпроса зададен в заглавието на темата се крие в името на фирмата. Правилният начин за прочитане е отзад - напред...
      Още едно по тоя въпрос от заглавието-един от техните модели,слайд некакъв!Купувам го нов от магазина на голям оператор и официален вносител!Имало и българско меню-добре! Ама после се оказа че език на въвеждане имало всякакъв друг но не и български! И това внесено официално и легално в страна в която се говори български като официален език.Отказаха да си го вземат обратно! Е не е имало друг случай в който унищожаването на нещо за 450 лв пред вратата на магазина да ми е доставило по голямо удоволствие!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #63
        От: Никога повече Самсунг???

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Нова батерия - 25лв... Работи перфектно...
        След почти година работа разбрах, че телефона е загубил част от функционалността си
        Колеги, когато сменяте батерия на телефон с NFC (Near Field Communication) проверете дали антената не е в батерията ....
        Оказа се, че при мен NFC е спряло да работи, защото новата 'доста китайска' батерия' няма вградена в нея батерия. Но има антена в оригиналната батерия на Samsung Galaxy S4.. Липсата NFC доста време го на софтуерен проблем или бъг.
        Едва наскоро се разрових да видя къде е проблема, и се оказа батерията(мислих да сложа стикер колата)...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Никога повече Самсунг???

          Samsung нямат проблеми. Те са продали над 40 млн. екземпляра от S4, според уикипедия. Не е измислен технологичен процес, която да осигурява 100,00% качество при такава серийност, ако ще да са тухли четворки, а не свръхвисокотехнологично устройство. Ако си припомним историята на Хъбъл и въобще на цялата космическа програма на човечеството ще видим, че 100,00% качество не може да се осигури и при ултрасвръххипервисокотехнологично изделие в единичен тираж с на практика неограничен бюджет.

          Проблем има търговско-сервизно-логистичната верига на много световни компании в България. Това е отчасти обусловено от хитруването на потребителите, което като процент е в порядък по-високо, отколкото в цивилизацията, и в много по-висока част от страховития мързел и непукизъм на работещите във въпросните звена, което за "компенсация" е комбинирано с библейска алчност на по-високите местни равнища.

          Решението? Уморете ги от глад и купувайте преносимите високотехнологични неща от чужбина. Въпреки огромното неудобство да сервизираш нещо на 3000 км., вероятността да останеш доволен е в пъти по-голяма, отколкото да разчиташ на мърлячите тук.

          Коментар


          • #65
            От: Никога повече Самсунг???

            Колегa, товa след многоточието сякaш си го нaписaл нa чужд език и после си го постнaл през преводaчa нa гугъл.

            @slowtraveler
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #66
              От: Никога повече Самсунг???

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Колегa, товa след многоточието сякaш си го нaписaл нa чужд език и после си го постнaл през преводaчa нa гугъл.

              @slowtraveler
              Ами работил съм и като програмист, та може да е влязъл някой американски вирус в кутията за мозъка
              Идеята за последния пост бе ако някой сменя батерия да има предвид - на някои пише на самата батерия NFC (защото го поддържат, а други са си голички като гол охлюв)...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #67
                От: Никога повече Самсунг???

                И следващият логичен за мен въпрос е в България ползва ли се тази система за разплащания? (NFC)
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #68
                  От: Никога повече Самсунг???

                  NFC не е система за разплащания ами технология за обмен на данни. За разплащания в България не знам да се използва (както и за нищо друго).Аз например съм си прочитал картата за метрото ама дотам.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Никога повече Самсунг???

                    NFC е много готино нещо.

                    Като си накупиш стикерчета, и си ги програмираш, може да си спестиш много натискания по екрана на телефона - просто мааш покрай стикерчето и - кеф ти автомобилен режим - пуска ти блутута на телефона, праща музиката от телефона на приемника, кеф ти домашен режим - клъц на интернета - пускане на домашната мрежа, я се изгаси в 22.00, я се пусни в 06.00, и още каквото ти дойде на ум.

                    NFC e много удобно нещо.

                    Ако ти е кеф да си плащаш - просто трябва да имаш доставчици, които искат да ти вземат парите по тоя начин.

                    Аз лично никога не съм плащал по този начин, но Централна Кооперативна Банка предлага тази възможност - само дето има някаква процедура, и закупуване на NFC стикер - един брой - за 4.50 лв - което е кожодерска цена ( сет от 5 стикера е три долара).Сега не ми се занимава, но ако някой има интерес, мога да дам подробности.
                    !- нямам нищо общо с тая банка, освен това, че съм клиент от доста години, и ми обясняват доста работи, дето никой няма да се сети, че ги има.


                    За възможностите на самсунговата батерия - в най-рекламирания у нас румънски електронен магазин оригинална самсунгова батерия е на скромната цена от 45.00 кинта

                    ..в малко рекламирания, но много по-популярен китайски такъв магазин същото е с цена три!!!долара.


                    В неделя си поръчах оригинална батерия за телефона. Верно, че не се бях сетил за това, че NFC антената е в батерията.

                    Днес си я получих - цената е 10 долара - оригинална е, с антена.

                    От румънския електронен магазин бих си поръчал... ми нищо не бих си поръчал...

                    та - с питане до Цариград се стига. С удоволствие мога да споделя опит с всеки, който се интересува.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Никога повече Самсунг???

                      Аз мислех че се ползва само за безконтактно плащане, но явно замисъла е по голям.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Никога повече Самсунг???

                        На всяко NFC-тагче, може да му кажеш какво да ти направи на телефона.
                        Тагчетата са с цена - колкото е по-голям комплекта, толкова е по-евтино.
                        Ако са стики - за залепване - са по-скъпи.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Никога повече Самсунг???

                          И аз бях решил да използвам подобни стикери - оказа се доста по-неудобно от на пръв поглед.
                          За да си програмираш ттаг-а ти трябва някое приложение. Проблема според мен е, че с каквото е записан таг-а с това трябва да се прочете. Ако друг телефон опита, ти показва само линк към стора за въпросното приложение. По този начин таговете не може да се използват пълноценно - примерно залепен на визитка, таг за гости с данни за wifi мрежата и т.н.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • #73
                            От: Никога повече Самсунг???

                            Мдаммм..
                            За това не се бях сетил..

                            Коментар


                            • #74
                              От: Никога повече Самсунг???

                              Никога не съм се сблъсквал с подобен проблем. За сметка на това забравих с какво си пишех nfc таговете (много бързо ми омръзнаха).
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X