Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Яааа, интересни въпроси ми се задават

    какво е
    - национална единична цена на MB;
    - регулирана максимална цена за роуминг на едро;

    И къде са общодостъпно обявени такива цени, и те за кой оператор важат?
    И с какъв документ се обявяват тия национални цени, които важат за частни компании?

    Коментар


    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      И при ментел има подобни дефиниции и пише, че въпросните цени на едро (или квито са там) ще бъдат обявени официално по-късно, след като бъдат приети в ЕС май. Също така, че ще имат право да изискват доказателствени документи, че абонатът живее в БГ, ако има предимно потребление от чужбина условията се променят и пр. простотии.
      Абе и тва ще е една борба...

      Коментар


      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
        Също така, че ще имат право да изискват доказателствени документи, че абонатът живее в БГ, ако има предимно потребление от чужбина условията се променят и пр. простотии.
        Да - Виваком са го кръстили "Политика за справедливо ползване". С две думи ще следят и по техни си правила ще определят дали живееш в България.

        "За целите на настоящата Политика клиент на VIVACOM се счита за периодично пътуващ в чужбина в рамките на ЕС и пребивава обичайно в България или има стабилни връзки с България, които водят до често и продължително присъствие на нейна територия"

        "6. За установяване на злоупотреби или неправомерно ползване на регулиране роуминг услуги VIVACOM чрез системна информация ще наблюдава следните показатели:
        6.1.присъствие в България, установено чрез регистрация на крайното устройство в мрежата на VIVACOM;
        6.2.потребление на отделните мобилни услуги в мрежата на VIVACOM и в мрежи на оператори в ЕС.
        7.Показателите по т. 6.1.и 6.2. ще се следят за срок от 4 (четири) месеца кумулативно, като резултатите от двата показателя ще бъдат отчитани на база данни за потреблението,
        съответно присъствието за всеки отделен месец."

        "13.При наличие на доказателства за злоупотреба или неправомерно ползване на регулирани роуминг услуги на дребно, т.е. при установено преобладаващо потребление в мрежи на оператори от ЕС и преобладаващо присъствие на крайния потребител с регистрирано крайно устройство в такива мрежи за периода от 4 (четири) месеца VIVACOM има право да наложи надценки за ползване на конкретните услуги, спрямо които е установена злоупотребата или неправомерното ползване на услуги."
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          Плъховете са в цайтнот, рахата им е нарушен от новите евро нормативи. С интерес чакам евро преносимост на номерата.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            Хаха... Виваком постарому са объркали посоката....
            Вместо да се постараят да хванат и външни клиенти, щели да те ограничават колко време да си в чужбина...
            Аз вече се замислям дали да не си взема пробно чужда карта... Плюсовете ще са доста повече - винаги тук ще хваща най-добрата мрежа, а не 'задължителната'..
            Въпроса е ценово как ще излезе...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Хаха... Виваком постарому са объркали посоката....
              Вместо да се постараят да хванат и външни клиенти, щели да те ограничават колко време да си в чужбина...
              Аз вече се замислям дали да не си взема пробно чужда карта... Плюсовете ще са доста повече - винаги тук ще хваща най-добрата мрежа, а не 'задължителната'..
              Въпроса е ценово как ще излезе...
              Ценово няма да се върже. Дори да звъниш безплатно, всеки който ти звъни от България, ще бъде таксуван като международен разговор.
              Иначе същите "условия" получих от Мтел. Ясно е, че гледат да се предпазят точно от такива, които живеят в чужбина и ще си ползват телефоните постоянно там, а ще плащат по-ниски такси тук.


              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Нали точно това е 'хватката' - да се изравнят цените на вътрешния и външния пазар не само на дребно, но и на едро...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Нали точно това е 'хватката' - да се изравнят цените на вътрешния и външния пазар не само на дребно, но и на едро...
                  Мислиш ли? Поне доскоро българските цени бяха по-високи от аналогични услуги в ЕС. Или нещо се е променило и ония са ги дигнАЛЕ?

                  Коментар


                  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Да де - т.е. ако искаш да останеш на пазара - трябва да 'преглътнеш' негатива и да предложиш аналогични условия...
                    То това му е хубавото на това решение...
                    Нали там Водафон, Теленор и т.н. са все мултинационални компании - ами да вземат да изравнят цените а не тук да плащаме скъпо-прескъпо...
                    Щото като разправям на познати извън БГ какви са цените тук, и се хващат за главата...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      Това дали са мултинационални компании изобщо не е интересно, интересно е на какви пазари работят. Нашият е особен, съответно и цените ни са особени.

                      Но иначе одобрявам промените. Дано намалеят "особеностите".

                      Коментар


                      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Аз пък който познат имам в чужбина , все плаща повече от мен и получава по малко, това просто като цифри.
                        Обаче ако седнем да сметнем , неговата такса колко часа му коства да я изработи и моята .. нещата стават други .. .та не са ни високи цените дург е проблема
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Ами не, не е друг проблемът.

                          Проблемът е в организацията на пазара. В някои страни реално преследват монополите.

                          Коментар


                          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ... Виваком ..... са объркали посоката....
                            +1
                            И не само посоката май.
                            Или изживявам някаква неземно извънземна прИмоция
                            Като реших днес да си видя мобилните данни.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viva_la_viva.JPG
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5752798

                            Мога да стана локален Вай-Фай доставчик

                            Коментар


                            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Почвай бързо да ги точиш че са само до 22-ри.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                                +1
                                И не само посоката май.
                                Или изживявам някаква неземно извънземна прИмоция
                                Като реших днес да си видя мобилните данни.

                                [ATTACH=CONFIG]913531[/ATTACH]

                                Мога да стана локален Вай-Фай доставчик
                                Нищо не си изхарчил ...аз през януари се поувлякох малко ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-01-31-16-17-31.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5752805
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X